HP napušta webOS!

poruka: 35
|
čitano: 5.135
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HP napušta webOS!".
14 godina
neaktivan
offline
HP napušta webOS!
Opaaaaa pljas !
Zanimljivo, ipak ostaje iskristalizirano tržište Android , iOS i WP7 u sketoru pametnih uređaja.
"I've seen things you people wouldnt believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate&am
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HP napušta webOS!

tezak je zivot na toj sceni.  nema te kristalne kugle i kalkulacijske analize, koja moze bez fige u djepu blagoslovit par milijardi ulaganja u neki "smjer".

i oni sto imaju utaban smijer (nokia), grcaju od problema, sto ugasit, sto izmislit i na kraju trk kod MS-a.

4% su pale dionice googla od kada je izbursao ko pijani milijarder 12 milijardi za motorolin ogranak.  nista nema zicer,kad je u pitanju bliska razvojna buducnost.

 

 
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HP napušta webOS!

kak je ChrisB reko više manje ista stvar ko i s ibm-om pred par godina. samo je pitanje tko hoće li u priču uletit netko "nepoznat" ili će jedan od većih igrača preuzet PSG

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
HP napušta webOS!

Steta, meni WebOS nije los, bas sam mislio da ce se sa HP om progurati u Europu, cak i kod nas. Ali konkurencija je nemilosrdna. xd

 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HP napušta webOS!
meego i webos bas sam misli da ce donit neku promjenu kad puf
[url=http://www.worldoftanks.com][img]http://ovocnari.eu/sig2@500276670-GeneralPag@eu@2@1@11111111111111@1111111111111@01001@hr@0.png[/img][/url]
14 godina
protjeran
offline
HP napušta webOS!

Ideeeešššš u tri pm, čitam i ne mogu vjerovati {#} Toliko buke za ništa, ode 1.3 milijarda u vjetar, mislio sam da će se webos probiti ali eto nisam misio da je HP tako nesposoban.... Izgleda da se objestinjuje sveto trojstvo iOS/Android/WP7.... RIM nisam namjerno stavio jer on sa svojim blackbarry-ima još uvijek zadovoljava samo poslovnjake.... Sve u svemu šteta WebOS je imao puno potencijala ali za kitu sve....

Emocije su poput vala, nikad ne zadrže isti oblik…
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
HP napušta webOS!

I ja se nadao tom webOS-u ali eto...neznam kako oni išta su i mislili psotići kada ništa konkretno od kada su ga kupili nisu napravili. Niti izbacili nešto novije modele, samo jedan tablet, i nisu se makli sa američkog tržišta...

Stoja
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HP napušta webOS!
Lex Luthor kaže...

Ideeeešššš u tri pm, čitam i ne mogu vjerovati {#} Toliko buke za ništa, ode 1.3 milijarda u vjetar, mislio sam da će se webos probiti ali eto nisam misio da je HP tako nesposoban.... Izgleda da se objestinjuje sveto trojstvo iOS/Android/WP7.... RIM nisam namjerno stavio jer on sa svojim blackbarry-ima još uvijek zadovoljava samo poslovnjake.... Sve u svemu šteta WebOS je imao puno potencijala ali za kitu sve....

 

Gledaj na to s vedrije strane, za cca 10 godina će webos uređaji bit rariteti .

 

"I've seen things you people wouldnt believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate&am
16 godina
offline
HP napušta webOS!

ne samo to, izgleda HP se rješava i hardware divisiona, znači nema više printera/računala...

Plamene zore bude me iz sna Fabrička jutra, dim iz dimnjaka Pesma se ori, mladi radnici Čelicna jutra, hitam fabrici.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HP napušta webOS!
dalibor kaže...

ne samo to, izgleda HP se rješava i hardware divisiona, znači nema više printera/računala...

 

???? odakle ti to ?

 

"I've seen things you people wouldnt believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate&am
14 godina
neaktivan
offline
HP napušta webOS!

Prije svega žao mi je WebOS-a kojeg sam jedinog vidio kao pravog konkurenta iOS-u po svojoj jednostavnosti i intuitivnosti.

No nadam se da tu nece završiti stvar za WebOS. Mnog vec sumnjaju i navode kako je Samsung potencijalni kupac

WebOS-a od HP-a ili makar kupac licenci jer mu je to jedini nacin da izbjegne moguci gubitak tla pod nogama u slucaju

da Motorola zavlada Android tržištem s Googleom u pozadini. Također WebOS bi omogucio Samsungu da i dalje izgleda

slicno iOSu, ali opet razlicito i originalno. A to je Samsungu bome potrebno.

Također spominje se prilicno važan zbir patenata koje je kroz kupovinu Palma HP dobio.

 

Što se tice samog HP-a, on se zadnjih godina jako gubio. Nekad je to bila firma poput IBM-a, prvenstveno s

poslovnim rješenjima i serverima, a onda se linijom Pavilion i ENVY i slicnima zaputio u podrucje potrošacke elektronike

pomodarstva. Tu naravno nije imao neki znacajniji uspjeh, pa je krenuo raditi AIO-ove.

Na posljetku je kupio Palm i mislio da ce to riješiti sve njegove probleme i ubacit ga industriju potrošacke elektronike

i kucnih korisnika. Sve to je bio krivi smjer gdje je HP pokušao biti nešto što nije - Apple.

HP je ipak ozbiljna poslovna firma koja pomalo sporo provodi odluke i igra na sigurno, te kao takva nije ni trebala

ici na podrucje Appleovog poslovanja.

 

Bolje da su se držali poslovnjaka i printera jer u tome su još uvijek među najboljima.

Ovo im cak i nije loš poslovan potez jer su relativno rano skužili kako stvari stoje, samo ce ih ova igra kao i sve dosadašnje pricno koštati.

 

Neki od zanimljivijih recenica koje je rekao HP-ov CEO Leo Apotheker :

“There is a clear movement on the consumer PC space… the tablet effect is real.The TouchPad is not gaining enough traction in the marketplace.”

 “About a year ago, we made a bet on webOS. At that time we set clear metrics and milestones to measure success. The sellthough of the TouchPad was not what we expected. Our expectation was to establish TouchPad as the clear number 2 platform in tablets.”

“It was clear that pricing parity would not generate demand, and we cut prices by $100.”

“WebOS would require significant investments over the next five years, generating risk without clear rewards.”

 

U svakom slucaju mislim da je ova odluka pametna za HP (slicna onoj IBM-ovoj prije nekih 5-6 godina)

da se posvete onome što im najbolje ide. Također smatram da je ovo izuzetno velika prilika za Samsung ako bude dovoljno pametan.

I za kraj podaci o udjelima u prodaji racunala gdje se svrstavaju i tableti..

"Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima." I.P.II
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
HP napušta webOS!
Ja se iskreno nadam da ce Samsung otkupiti Palm i napraviti tablet na bazi WebOS-a.
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HP napušta webOS!
zoki.zlikowski kaže...
Ja se iskreno nadam da ce Samsung otkupiti Palm i napraviti tablet na bazi WebOS-a.

To bi bilo dobro jer to mi se cini kao jedini nacin da nemamo monopol Applea na podrucju tableta, a uskoro i racunala...

Ipak kada imamo bar 2-3 konkurentne firme na nekom polju, onda imamo i borbu za tržište, snižavanje cijena

zbog konkurencije i napredak tehnologije zbok takmicenja s konkurencijom.

"Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima." I.P.II
14 godina
neaktivan
offline
HP napušta webOS!

awww ja myslim da ye to bash supaččč !!!111111

Drago G. moj omiljeni člankopisac !
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: HP napušta webOS!
woodgamesfx kaže...
dalibor kaže...

ne samo to, izgleda HP se rješava i hardware divisiona, znači nema više printera/računala...

 

???? odakle ti to ?

 

E da, HP prodaje sve osim poslovnog odjela. Drugim rijecima proizvodit ce samo opremu za firme, dok ostalo prodaje (kao sto je IBM prodao notebooke Lenovu). Obrzlozenje je, kao, radi Applea {#}

 

Bas mi nije jasna ta odluka jer je HP broj jedan po prodaji PCa. Ludi ameri, vec su cijelokupnu proizvodnju predali Kini, sada gase i tvornice. Je to Suker ili neko nas dosao tamo?

15 godina
neaktivan
offline
HP napušta webOS!

Istina da bi Samsungu pasao WebOS, ali onda bacaju Bada OS?? Iako je to kopija iOS-a, ali svejedno se drzi dobro u Kini. BAs bi volio WebOS u RH, ovaj Pre 3 je best buy. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HP napušta webOS!
Lex Luthor kaže...

Ideeeešššš u tri pm, čitam i ne mogu vjerovati {#} Toliko buke za ništa, ode 1.3 milijarda u vjetar, mislio sam da će se webos probiti ali eto nisam misio da je HP tako nesposoban....

Na žalost, ali najiskrenije!

 

WebOS sam gledao kao jedinu stvarnu alternativu iOS/Android izvedbama, no, očito da se po tko zna koji puta potvrdila priča o tome kako je HP-ov slogan "Invent" najobičnija floskula. Uostalom, neka mi netko navedene što je to posljednje što je HP doista osmislio?

 

U WebOS-u su dobili sjajnu platformu koja se doista i mogla razviti u sveprisutno rješenje za različite tipove uređaja i aplikacija, ali... Ma već samo posrtanje s izlaskom TouchPad-a kojeg su stručnjaci odmah po izlasku ocijenili kao posve nedorađen proizvod koji je svjetlo dana ugledao barem nekoliko mjeseci prerano govorio je o tome koliko HP uopće ozbiljno ne shvaća cijelo tržište.

 

A evo samo par znakovitih citata od jučer s Reutersa:

 

HP "is saying 'I want to be more like IBM.' They divested their PC business and they got more involved in software," said FBN Securities analyst Shelby Seyrafi.

 

Speculation has swirled for months that HP was no longer keen on keeping a PC business struggling with low growth and single-digit margins.

 

"There were also a lot of missteps, such as launching it (TouchPad, op.a.) a month before it was ready and pricing it the same as the iPad 2," said Current Analysis' Avi Greengart. "It was a great operating system. Everybody was pulling for it but a lot of people weren't buying it."

 

Uostalom, evo i cijeli članak.

 

Kad se sjetim uopće objave da HP kupuje Palm nisam bio pretjerano optimističan. Previše je stvari HP do danas nakon kupnje upropastio upravo zbog svoje nesposobnosti da prepozna i tržište, i kvalitetu, i potrebe korisnika, i apsolutno najgore u svemu - potencijal. Vjerujem da se mnogi sjećaju ludo napredne Alpha platforme koju je HP naslijedio pri udruživanju s Compaqom koji je istu tu arhitekturu dobio kupnjom Digital Equipment Corporationa (DEC). Alpha je bila jedina ozbiljna alternativa IBM-ovoj POWER arhitekturi, a HP slijepci okrenuli su se Intelovom Itanicu. I gdje su danas? Tamo gdje obično i završe - u vakumu u kojem cijelo ITC tržište iščekuje kada će Intel objaviti prekid daljnjeg razvoja Itaniuma. Uh, o svemu bi se jako puno dalo sad pričati, ali otišao bih debelo u off topic.

 

Uglavnom, kupnja WebOS-a bila je samo znak za polaganu smrt istoga. Nesposobni su i jedino što znaju zbilja raditi je - slijediti druge. Invent? Moš' mislit'.

16 godina
offline
HP napušta webOS!

Da, zaboravio sam i priču o tome kako su u cijelom paketu objava najavili i kupnju softverske kompanije Autonomy koja je poznata po rješenjima za rad s nestrukturiranim podacima. Tržišni stručnjaci kažu kako je to još jedan pokazatelj da se HP doista ugledao na IBM i sve se više okreće softveru i uslugama. No, jednako tako postavljaju pitanje smislenosti ovog poteza obzirom da za razliku od IBM-a i Oraclea koji su puno logičniji potencijalni kupci softveraša - HP uopće nema svoju database platformu, pa čemu onda kupnja?

 

Pred nekoliko sam mjeseci pročitao jedan sjajan članak na temu HP-a i njihovog softverskog portfolia. Smiješno je koliko upravo taj dio njihovog poslovanja pokazuje njihovu nedorečenost, jer posjeduju cijeli niz softverskih rješenja za enterprise korisnike, ali sva ta rješenja predstavljaju "otoke" koji su međusobno posve nepovezana.

 

Uostalom, neka me sad netko i popljuje, ali meni je dovoljan pogled na njihovu blade infrastrukturu i koliko se neodgovorno ponašaju prema korisnicima... zašto bi pričao o WebOS-u na bilo koji način onda bila drugačija od njihove standardne prakse? :(

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HP napušta webOS!
Drazen kaže...

E da, HP prodaje sve osim poslovnog odjela. Drugim rijecima proizvodit ce samo opremu za firme, dok ostalo prodaje (kao sto je IBM prodao notebooke Lenovu). Obrzlozenje je, kao, radi Applea {#}

 

Bas mi nije jasna ta odluka jer je HP broj jedan po prodaji PCa. Ludi ameri, vec su cijelokupnu proizvodnju predali Kini, sada gase i tvornice. Je to Suker ili neko nas dosao tamo?

Ovo za prodaju odjela s printerima i uredskom opremom sumnjam da ce prodavati.

Tu su lideri, a i poslovnom segmentu tako nešto uvijek dobro dođe.

Što se tice laptopa tu vec i gube primat i doista Apple s tabletima ugrožava to tržište.

 

Osim toga zar je IBM-u bilo loše zbog takvih odluka? Ionako imaju dobar dio dionica Lenova imaju,

pa ostvaruju dio dobiti, a pošteđeni su ulaganja i brige koje to tržište nosi.

HP ce ocito istim putem i tako ocuvat svoje ime ozbiljnog poslovnog proizvođaca.

Dac kaže...

Istina da bi Samsungu pasao WebOS, ali onda bacaju Bada OS?? Iako je to kopija iOS-a, ali svejedno se drzi dobro u Kini. BAs bi volio WebOS u RH, ovaj Pre 3 je best buy.

Bada OS je ionako bio pokušaj koji i nije urodio nekim vecim plodom. Možda u Kini, ali uokolo ne.

To više vidim kao njihovo rezervno rješenje u slucaju problema s Googleom pošto tada nije bilo alternative (WP7).

Navodno je taj Bada OS ok, ali koci ga slaba prihvacenost i manjak broja aplikacija kao i zatvorenost sustava

pošto je to ipak "Samsung only" OS. Nije baš Samsung Apple da može sam protiv svih s i ne toliko konkurentnim OS-om.

S druge strane kupovinom Palmovog dijela od HP-a dobivaju WebOS koji bi za njih i konkuriranje Appleu bio pun pogodak.

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
16 godina
offline
Re: HP napušta webOS!
alen-c kaže...

Ovo za prodaju odjela s printerima i uredskom opremom sumnjam da ce prodavati.

Tu su lideri, a i poslovnom segmentu tako nešto uvijek dobro dođe.

Što se tice laptopa tu vec i gube primat i doista Apple s tabletima ugrožava to tržište.

 

Printeri i uredska oprema sigurno ostaju za sada u portfolio. Prodaju PC business a to znači i consumer i corporate računala. Da prodaju printere mislim da bi svi pitali "a što će sad kad ne rade printere" kao što su pitali "a što će sad IBM kad su prodali PC". IBM PC Division učestvovao je s manje od 10% u prihodima, a u zaradi debelo manje (oko 1%). Vjerujem da je ista ili vrlo slična priča i s HP-om.

 

alen-c kaže...

Osim toga zar je IBM-u bilo loše zbog takvih odluka? Ionako imaju dobar dio dionica Lenova imaju,

pa ostvaruju dio dobiti, a pošteđeni su ulaganja i brige koje to tržište nosi.

HP ce ocito istim putem i tako ocuvat svoje ime ozbiljnog poslovnog proizvođaca.

IBM više gotovo da i nema dionica u Lenovu, obzirom da su ih kroz ovih 6 godina postupno, u paketima, prodavali. No, IBM je vrlo blisko povezan s Lenovom iz nekih drugih, njima puno važnijih razloga. Naime, IBM i dalje ima pravo rebrandirati Lenovo opremu kada "izlazi" pred kupca, a također je i najveći pojedinačni kupac Lenovo računala.

 

16 godina
offline
HP napušta webOS!

Dobar clanak na istu temu: http://techcrunch.com/2011/08/18/apple-wins-without-throwing-a-punch/

 

U biti, htjeli neki to priznati ili ne, Apple polako dobija rat.

 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HP napušta webOS!
ChrisB kaže...

Printeri i uredska oprema sigurno ostaju za sada u portfolio. Prodaju PC business a to znači i consumer i corporate računala. Da prodaju printere mislim da bi svi pitali "a što će sad kad ne rade printere" kao što su pitali "a što će sad IBM kad su prodali PC". IBM PC Division učestvovao je s manje od 10% u prihodima, a u zaradi debelo manje (oko 1%). Vjerujem da je ista ili vrlo slična priča i s HP-om.

 

IBM više gotovo da i nema dionica u Lenovu, obzirom da su ih kroz ovih 6 godina postupno, u paketima, prodavali. No, IBM je vrlo blisko povezan s Lenovom iz nekih drugih, njima puno važnijih razloga. Naime, IBM i dalje ima pravo rebrandirati Lenovo opremu kada "izlazi" pred kupca, a također je i najveći pojedinačni kupac Lenovo računala.

 

Za tržište printera neznam, osim da stagnira i da je prošlo ludilo "ajmo svi kupiti multifunkcionalan printer" i da su

im cijene pale pa bi se moglo zakljucit da je i tu profit postao manji. Ali opet tu je potrošacki materijal.

Na tonerima se vrti ogromna lova. Zanimljivo je da je gotovo sve u tehnološkoj industriji ugl.pojeftinilo, ali

cijena ispisa se još cini prilicno visoka (u boji pogotovo). Možda je i to dio razloga dobre prodaje tableta/ e-readera koji daju slican/bolji ugođaj

citanja, a zaobilaze troškove ispisa. Danas je na nekom poslovnom sastanku lakše dati iPad ili neki tablet u krug da si ljudi

procitaju informacije nego što se trebalo prije za svakog printat primjerak. O knjigama da ne govorimo.

 

U pravu si za oboje. Za dionice sam prije to cuo, ali ocito se promjenilo. U svakom slucaju još imaju koristi od Lenova, kao i Lenovo od njih

Originalni_manic kaže...

Dobar clanak na istu temu: http://techcrunch.com/2011/08/18/apple-wins-without-throwing-a-punch/

 

U biti, htjeli neki to priznati ili ne, Apple polako dobija rat.

Premda mi se sviđaju Appleovi proizvodi nije dobro da jedan proivođac dobiva bitke i uzima prevelike udjele u gotovo svemu.

Nadam se da ce netko iskoristit taj WebOS da postane konkurentan i da ce se nastaviti te tržišne bitke od kojih svi imamo koristi..

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
16 godina
offline
Re: HP napušta webOS!
alen-c kaže...
ChrisB kaže...

Printeri i uredska oprema sigurno ostaju za sada u portfolio. Prodaju PC business a to znači i consumer i corporate računala. Da prodaju printere mislim da bi svi pitali "a što će sad kad ne rade printere" kao što su pitali "a što će sad IBM kad su prodali PC". IBM PC Division učestvovao je s manje od 10% u prihodima, a u zaradi debelo manje (oko 1%). Vjerujem da je ista ili vrlo slična priča i s HP-om.

 

 

Za tržište printera neznam, osim da stagnira i da je prošlo ludilo "ajmo svi kupiti multifunkcionalan printer" i da su

im cijene pale pa bi se moglo zakljucit da je i tu profit postao manji. Ali opet tu je potrošacki materijal.

Na tonerima se vrti ogromna lova. Zanimljivo je da je gotovo sve u tehnološkoj industriji ugl.pojeftinilo, ali

cijena ispisa se još cini prilicno visoka (u boji pogotovo). Možda je i to dio razloga dobre prodaje tableta/ e-readera koji daju slican/bolji ugođaj

citanja, a zaobilaze troškove ispisa. Danas je na nekom poslovnom sastanku lakše dati iPad ili neki tablet u krug da si ljudi

procitaju informacije nego što se trebalo prije za svakog printat primjerak. O knjigama da ne govorimo.

 

Dobro, istina je da tržište stagnira, no, HP treba gledati kao enteprise tvrtku koja consumer tržište uzima zdravo za gotovo.

Priča o printerima je ipak puno šira, i prvenstveno je usmjerena na korporativne korisnike gdje HP nastoji prodati i ispisna rješenja i usluge vezane za održavanje istih. Obzirom da imaju "managed services" usluge kojima korisniku omogućuju smanjivanje troškova ispisa, to je nešto što zasigurno neće prepustiti nekome drugome. O tome sam govorio kad sam komentirao da printing business sigurno nije dio PC businessa.

15 godina
odjavljen
offline
HP napušta webOS!

HP prijenosnici su uglavnom smeće posljednjih godina. Prije nekih 8-10 godina su još bili vrh, ali u posljednje vrijeme, ništa osim najskupljih "workstation" modela jednostavno ne valja. Smeće ekrani, loše hlađenje i jeftinija izrada doveli su životni vijek HP prijenosnika na 6 mjeseci, ako je uopće kupljen zbog očajnih panela. Da, bilo bi dobro da se toga ostave.

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HP napušta webOS!
Tonči kaže...

HP prijenosnici su uglavnom smeće posljednjih godina. Prije nekih 8-10 godina su još bili vrh, ali u posljednje vrijeme, ništa osim najskupljih "workstation" modela jednostavno ne valja. Smeće ekrani, loše hlađenje i jeftinija izrada doveli su životni vijek HP prijenosnika na 6 mjeseci, ako je uopće kupljen zbog očajnih panela. Da, bilo bi dobro da se toga ostave.

Jucer sam malo dovodio u red susjedin Pavilion koji je platila skoro kolko i ja svoj MBP prije godinu dana.

Moj još uvijek radi ko prvog dana (sad baš pišem s njega). Njezin bloka ko lud. Ukljuciš glazbu na WMP

i pokušaš još nešto raditi a on se grije ko blesav i još glasno vrti ventilatore. Prikaz na ekranu katastrofa,

a programi od HP-a koji dolaze s njim su takav bloatware, da je za njih Nero mila majka.

Touchpad necu ni spominjati. To je upravo ta greška HP-a. Išao je u podrucje zabave i kakti

fancy i cool laptopa koji samo tako izgledaju, a ustvarnosti loša kvaliteta.

 

Baterija je posebna prica, prošlo je manje od 1 god.korištenja a nje više ni nema, valjda 5min

izdrži bez punjaca. Ista stvar s frendovim ProBookom. Neznam cemu ovo Pro u nazivu..

Koliko vidim sad su poboljšali ProBook seriju (bar ima metalno kucište).

Jedino što znam da se ugl.nisu ljudi žalili je EliteBook serija.

Mislim da ce nju, a možda i ProBook ostaviti jer ipak je zgodna za poslovne korisnike.

 

EDIT : Zanimljiva novost...

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2011 15:51 (alen-c).
14 godina
offline
HP napušta webOS!

Moram priznati da ovakvu odluku ne mogu staviti u razumne poteze, osim ako su sredili nekekav deal o otkupu ili nešto.

 

U budućnosti (3-5 godina) sam vidio borbu između Windows i WebOS sustava za sam vrh (kada govorim o kvalitetnom os-u), kao pravu konkurenciju zaostalom i nezanimljivom iOS-u, te Androidu (koji uporno kaska), ali k****


Sad mi jednina nada u budućnosti, za normalan mobilni os, ostaje faking Windows

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HP napušta webOS!

Nikad više ne kupujem ništa od HP-a. Ajde da su ukinuli WebOS, ali su ukinuli i podršku tako da neće biti ni zakrpi za postojeće bugove. Lijepa gesta prema kupcima koji su iskeširali 500$ za novi touchpad. Čak i Microsoft još izdaje zakrpe za KIN i ima podršku a to je bila blamaža i pol. Poštovanje prema kupcima ispod nule

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
 
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HP napušta webOS!

Sad bi to bila sansa sansa za HTC da kupi WebOS.

Kad ne spavam budan sam
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HP napušta webOS!

Jel ima netko tko je isprobao WebOS uživo i ima uređaj ili svi samo jadate na temelju reviewova kosi su "davali šansu" WebOS-u? Možda proizvod jednostavno nije dovoljno konkurentan, a hp nema know how kako da ga postavi na noge i iskomercijalizira...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HP napušta webOS!

Neka ekipa je uspjela staviti WebOs na iPad 2.Na iPad-u je WebOs radio duplo brze, ako je to stvarno tako bolje da vise ne rade nista.Situacija je stvarno losa, jer je Best Buy prodao samo 25,000 of 270,000 narucenih TouchPad-ova.Imao sam velika ocekvianja od WebOs, a najvise zbog nostalgije prema Palm-u.

http://www.youtube.com/watch?v=5Fm7jmkHAxs&feature=feedlik
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice