Kako gledati nogomet u HD-u u Hrvatskoj?

poruka: 149
|
čitano: 27.708
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako gledati nogomet u HD-u u Hrvatskoj?".
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako gledati nogomet u HD-u u Hrvatskoj?
Arendelle kaže...

 

P. S. Kad me već ispravljaš ('risiver' > '*prijemnik'), čini to kako treba. Prijamnik služi za prijam signala. Da pri prijmu signala ne bi bilo problema, valja imati dobru antenu. Ostalo (*prijemnik, *prijema, *prijama...) ne dolazi u obzir. Nije da je bitno, ali ne volim da mi tkogod soli pamet. :D

 Maloprije je na jednom domaćem programu emitirana reklama za VW i velikim slovim bila je ispisana riječ - kvaliteta. Nadam se već pišeš prosvjednu notu zastupstvu VW-a u Hrvatskoj. Nedopustivo je zamijeniti kakvoću kvalitetom.

16 godina
offline
Kako gledati nogomet u HD-u u Hrvatskoj?

jeli vam steka na max hd-u sad ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kako gledati nogomet u HD-u u Hrvatskoj?

Meni i dalje kad stavim fullscreen padne kvaliteta slike skroz. Praktički negledljivo..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako gledati nogomet u HD-u u Hrvatskoj?
lzgr kaže...
Mitch kaže...
Bitrate na HRTi je oko 8mbita, nemoguće za izdržat za HR uvjete :D

 Stvarno? Meni se uopće ne čini kao da je 8 mbit, više oko 4. Jel 1080p ili 1080i?

 1080i

8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako gledati nogomet u HD-u u Hrvatskoj?
movie kaže...

 1080i

 Na HRTi-ju? Ne, nije.

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
15 godina
offline
Re: Kako gledati nogomet u HD-u u Hrvatskoj?
Arendelle kaže...
movie kaže...

 1080i

 Na HRTi-ju? Ne, nije.

 Da, je. Preko zemaljske antene.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako gledati nogomet u HD-u u Hrvatskoj?
movie kaže...

 Da, je. Preko zemaljske antene.

 Ma kako gledaš HRTi koristeći se zemaljskom antenom?

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
15 godina
offline
Re: Kako gledati nogomet u HD-u u Hrvatskoj?
Arendelle kaže...

 Ma kako gledaš HRTi koristeći se zemaljskom antenom?

Gledam na jednom tv preko zemaljske antene i u informacijama o kanalu piše 16:9 1080i.

Kad gledam na drugom tv preko maxtv onda u info stoji 1080p, iako sumnjam u taj podatak jer hd live tekme na areni izgledaju nemjerljivo bolje...

16 godina
neaktivan
offline
Kako gledati nogomet u HD-u u Hrvatskoj?

Pozdrav,

 

Je li netko od vas tko gleda HRT2 HD preko antene primijetio drastičnu promjenu u kvaliteti slike u odnosu na prvih par dana? Meni se puno više primijeti kompresija, posebno na travi i tribinama. Je li bilo nekakve promjene bitratea u odnosu na prvih par dana prvenstva?

 

LP, M

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.6.2016 21:52 (MiToZ).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako gledati nogomet u HD-u u Hrvatskoj?
MiToZ kaže...

Pozdrav,

 

Je li netko od vas tko gleda HRT preko antene primijetio drastičnu promjenu u kvaliteti slike u odnosu na prvih par dana? Meni se puno više primijeti kompresija, posebno na travi i tribinama. Je li bilo nekakve promjene bitratea u odnosu na prvih par dana prvenstva?

 

LP, M

I meni se čini da je nekako trava posmeđila...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako gledati nogomet u HD-u u Hrvatskoj?
movie kaže...
Arendelle kaže...

 Ma kako gledaš HRTi koristeći se zemaljskom antenom?

Gledam na jednom tv preko zemaljske antene i u informacijama o kanalu piše 16:9 1080i.

Kad gledam na drugom tv preko maxtv onda u info stoji 1080p, iako sumnjam u taj podatak jer hd live tekme na areni izgledaju nemjerljivo bolje...

 Pričamo o portalu HRT-a koji se zove HRTi i na kojem nude streaming HRT-a 2 u HD-u, a ne o HRT-u preko DVB-T-a, IPTV-a itd. Meni to i dalje izgleda kao 1080i, pa zato pitam. 

15 godina
offline
Re: Kako gledati nogomet u HD-u u Hrvatskoj?
lzgr kaže...

 Pričamo o portalu HRT-a koji se zove HRTi i na kojem nude streaming HRT-a 2 u HD-u, a ne o HRT-u preko DVB-T-a, IPTV-a itd. Meni to i dalje izgleda kao 1080i, pa zato pitam. 

 Da, moja greška. Nisam skužio da je riječ o portalu nego sam mislio da lik pita općenito o signalu kojeg pušta HRT preko antene... presitan mi je taj i...

15 godina
offline
Re: Kako gledati nogomet u HD-u u Hrvatskoj?
Max prolazi svoj stream pa ide u progressive
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako gledati nogomet u HD-u u Hrvatskoj?
Marko :D kaže...

I meni se čini da je nekako trava posmeđila...

 Valjda su domaćini škrti pa slabo zalijevaju travnjake. Jebiga, Harpagonovi su to sunarodnjaci. Posljedica hipotetskog smanjenja stope protoka (Leksikon radija i televizije koristi se sintagmom 'brzina prijenosa', ako ikoga zanima - meni to zvuči debilno) ne može biti promjena u spektru boja. Kvragu, postoje standardi, ne ugađaju se takve stvari odoka. Što je najbolje, nije došlo ni do kakvog smanjenja. Umijte se, očistite leće/naočale ili posjetite oftalmologa.

 

Mitch kaže...
Max prolazi svoj stream pa ide u progressive

 Naravno da nije tako. U informacijskom mu okviru što ga daje televizor stoji oznaka 1080p jer je tako postavljen izlaz na MAXtv-ovu risiveru. To ne znači da risiver dobiva progresivan signal, već da obrađuje isprepleteni signal tako da on već na izlazu bude pogodan za prikaz na tankim ekranima. Međutim, bolje je izabrati 1080i opciju u postavkama risivera (ako takva opcija postoji) jer će svaki kvalitetniji televizor vrlo vjerojatno bolje obraditi isprepletenu sliku od jeftina risivera. Opcija 1080p korisna je kad tkogod poželi na računalnome monitoru gledati televizijski program jer se monitori često (uvijek?) bune na nisku horizonalnu frekvenciju isprepletenih signala. :)

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako gledati nogomet u HD-u u Hrvatskoj?
Arendelle kaže...
Marko :D kaže...

I meni se čini da je nekako trava posmeđila...

 Valjda su domaćini škrti pa slabo zalijevaju travnjake. Jebiga, Harpagonovi su to sunarodnjaci. Posljedica hipotetskog smanjenja stope protoka (Leksikon radija i televizije koristi se sintagmom 'brzina prijenosa', ako ikoga zanima - meni to zvuči debilno) ne može biti promjena u spektru boja. Kvragu, postoje standardi, ne ugađaju se takve stvari odoka. Što je najbolje, nije došlo ni do kakvog smanjenja. Umijte se, očistite leće/naočale ili posjetite oftalmologa.

 

Čemu vrijeđanje? Marko koji je napisao za smeđu travu se očigledno šalio, a ja pričam o barem meni očiglednim efektima kompresije signala, jako primjetnima kako na travi, tako i na tribinama. Možda sam na početku prvenstva bio lošeg vida i nisam obraćao pažnju na to :) Naravno, ako insider kaže da nije bilo smanjenja bitratea, mogu samo reći da u ovom trenutku nisam zadovoljan kvalitetom slike koja stiže preko zemaljske antene.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako gledati nogomet u HD-u u Hrvatskoj?
MiToZ kaže...
Arendelle kaže...
 

Čemu vrijeđanje? Marko koji je napisao za smeđu travu se očigledno šalio, a ja pričam o barem meni očiglednim efektima kompresije signala, jako primjetnima kako na travi, tako i na tribinama. Možda sam na početku prvenstva bio lošeg vida i nisam obraćao pažnju na to :) Naravno, ako insider kaže da nije bilo smanjenja bitratea, mogu samo reći da u ovom trenutku nisam zadovoljan kvalitetom slike koja stiže preko zemaljske antene.

 Niti ja nisam zadovoljan kvalitetom, pardon, kakvoćom slike.  Ne gledamo kazališne predstave nego sport, pa se svaka anomalija jako primjećuje.

13 godina
offline
Re: Kako gledati nogomet u HD-u u Hrvatskoj?
Arendelle kaže...
Marko :D kaže...

I meni se čini da je nekako trava posmeđila...

 Valjda su domaćini škrti pa slabo zalijevaju travnjake. Jebiga, Harpagonovi su to sunarodnjaci. Posljedica hipotetskog smanjenja stope protoka (Leksikon radija i televizije koristi se sintagmom 'brzina prijenosa', ako ikoga zanima - meni to zvuči debilno) ne može biti promjena u spektru boja. Kvragu, postoje standardi, ne ugađaju se takve stvari odoka. Što je najbolje, nije došlo ni do kakvog smanjenja. Umijte se, očistite leće/naočale ili posjetite oftalmologa.

Zašto trošiti riječi...

MiToZ kaže...
Arendelle kaže...

 

Čemu vrijeđanje? Marko koji je napisao za smeđu travu se očigledno šalio, a ja pričam o barem meni očiglednim efektima kompresije signala, jako primjetnima kako na travi, tako i na tribinama. Možda sam na početku prvenstva bio lošeg vida i nisam obraćao pažnju na to :) Naravno, ako insider kaže da nije bilo smanjenja bitratea, mogu samo reći da u ovom trenutku nisam zadovoljan kvalitetom slike koja stiže preko zemaljske antene.

Nisam se šalio, u kutevima mi trava zna postati smeđe boje, a prije toga nije bilo. Vidjeti ću kako će danas izgledati. Inače, trava mi se farbala i 2014.

 

EDIT: Sada se trava nije smeđe boje u kutevima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.6.2016 19:43 (Marko :D).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako gledati nogomet u HD-u u Hrvatskoj?
MiToZ kaže...

Čemu vrijeđanje? Marko koji je napisao za smeđu travu se očigledno šalio, a ja pričam o barem meni očiglednim efektima kompresije signala, jako primjetnima kako na travi, tako i na tribinama. Možda sam na početku prvenstva bio lošeg vida i nisam obraćao pažnju na to :) Naravno, ako insider kaže da nije bilo smanjenja bitratea, mogu samo reći da u ovom trenutku nisam zadovoljan kvalitetom slike koja stiže preko zemaljske antene.

 Tko vrijeđa? Tko je uvrijeđen? Pokušala sam dvaput potpuno iščitati posljednju stranicu ove teme ne bih li detektirala drznika što se usudi vrijeđati, ali nisam naišla ni na jednu uvredu. Dopuštam da su već odista kasni sati te da od umora ne vidim dobro pa te molim da nam svima objelodaniš gdje vidiš spomenuto vrijeđanje. Dogovoreno? Uzrok je kompresijskih artefakata - naravno - ponajprije niska stopa protoka, no HRT ne može ni na koji način utjecati na činjenicu da MUX B ima ukupno premalen kapacitet za četiri SD-kanala u MPEG-2 standardu i jedan HD-kanal u MPEG-4 standardu. Štoviše, nitko iole upućeniji ne može ni pogrešno pogledati u smjeru HRT-a zbog toga što je HRT čak dosta smanjio stopu protoka na Trećem i Četvrtom, sve kako bi kvaliteta slike na Drugom u HD-u bila što viša. Trenutna je situacija najbolje što se može izvući iz postojeće konfiguracije DVB-T mreže.

 

Umalo zaboravih! Stopa protoka nije smanjena ni mrvicu, ali su promijenjeni neki parametri odašiljanja jer mudri proizvođači televizora očito ne čitaju baš specifikacije MPEG-4 kompresije pa je dolazilo do određenih problema na određenim televizorima. Uglavnom onim starije generacije, ali otom-potom. Kako je takvo stanje bilo dugoročno neodrživo, moralo je doći do promjena. Premda su parametri promijenjeni, sumnjam da bi to moglo dovesti do ogromna (ako i ikakva!) narušavanja kvalitete slike. S time na umu, moja duhovita dosjetka o umivanju, čišćenju leća/naočala ili posjetu oftalmologu i dalje stoji. :) (Beeelj!)

 

P. S. Moj je pseudonim Arendelle, a ne insider(ica). Zašto si me prekrstio?

 

Marko :D kaže...

Zašto trošiti riječi...

 Da dokažeš kako nisi samo mutavi provokator koji se služi najjeftinijim smicalicama da bi crno prikazao bijelim. Evo, ja neću zaigrati tvoju igru pa ću na belosvecke pizdarije o smeđem travnjaku odgovoriti jednom poveznicom: čitaj i istražuj dalje. Molim, nema na čemu. Kao dodatak postu priložit ću također ovu poveznicu da napokon shvatiš tko je spomenuti Harpagon i zbog čega sam spomenula njegove (škrte) sunarodnjake Francuze. Molim, nema na čemu još jedanput. Pusa!

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako gledati nogomet u HD-u u Hrvatskoj?

Pozdrav Arendelle,

 

Ako ne vidiš i ako se nitko nije uvrijedio, onda je po tom pitanju što se meni tiče sve ok :) Što se tiče ovog drugog, ja definitivno vidim razliku u kvaliteti slike na Panasonicovoj 50ST60 plazmi. Slika je prvih dana Eura bila toliko dojmljiva da sam svima stalno govorio koliko dobro izgleda. Prvu promjenu kvalitete slike sam primijetio na utakmici Hrvatske i Češke, ali s obzirom da baš i nisam gledao sve utakmice, ostavljam mogućnost da je do promjene došlo i ranije. Što se tiče "prekrštavanja", ako ti je smetalo ispričavam se, nije bilo loše namjere. Očito je da imaš pristup informacijama koje drugima nisu dostupne, što je i bio jedan od razloga zašto sam upit postavio baš na ovom threadu.

 

LP, M

13 godina
offline
Kako gledati nogomet u HD-u u Hrvatskoj?

I tenis ide u HD-u. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2016 16:39 (Marko :D).
 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Kako gledati nogomet u HD-u preko MAXtv-a, Iskon.t

"Od 10. lipnja do 10. srpnja praćenje HRT2 HD programa bit će dostupno i svim Vip i B.net korisnicima..."

 

- jel tipfeler u pitanju il čemo zadnjih 5 dana WCa bit na wc-u?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kako gledati nogomet u HD-u u Hrvatskoj?

Eto ja tražim u kanalima bneta ali ne nalazim

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako gledati nogomet u HD-u u Hrvatskoj?
13 godina
offline
Kako gledati nogomet u HD-u u Hrvatskoj?

Evo koga zanimaju detalji kanala.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako gledati nogomet u HD-u u Hrvatskoj?
Stigao Hrt2HD na Max tv.. Kanal 34
6 godina
online
Re: Kako gledati nogomet u HD-u u Hrvatskoj?
galinjo24 kaže...
Stigao Hrt2HD na Max tv.. Kanal 34

 
I potrebno je platiti da bi ga gledali? Ili samo moramo zatražiti besplatnu aktivaciju HD kanala?

Senior IT Consultant
8 godina
protjeran
offline
Kako gledati nogomet u HD-u u Hrvatskoj?

NETREBA ništa plaćat da bi gledao HRT 2 HD  na maxtv bitno je da imaš osnovni paket i tehničke mogučnosti gledanja HD kanala i ništa više.Znači ako imaš bar ijedan HD kanal  onda moraš imat i ovaj.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 8:53 (Seki001).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Kako gledati nogomet u HD-u u Hrvatskoj?
Da moras imati teh mogućnost za hd kanale i otkkjucat ce ti free
13 godina
offline
Re: Kako gledati nogomet u HD-u u Hrvatskoj?
galinjo24 kaže...
Stigao Hrt2HD na Max tv.. Kanal 34

e to te ja pitam, hvala za info  

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice