Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u

poruka: 30
|
čitano: 4.142
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u".
16 godina
offline
Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u

Ili grebatorsku karakteristiku ljudi. I ja bi dao 6kn da se mjesec dana igram sa nekim flagshipom, bez obzira što me Xperia Z i dalje služi kako treba.

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u
Solo761 kaže...

Ili grebatorsku karakteristiku ljudi. I ja bi dao 6kn da se mjesec dana igram sa nekim flagshipom, bez obzira što me Xperia Z i dalje služi kako treba.

 upravo to, tu je grebatorska karakteristika ljudi došla na vidjelo, svak bi dao 6 ili 7 kuna da bleji mjesec dana s nekim flagshipom, bez obzira iz kojeg on tabora bio

15 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u
Solo761 kaže...

Ili grebatorsku karakteristiku ljudi. I ja bi dao 6kn da se mjesec dana igram sa nekim flagshipom, bez obzira što me Xperia Z i dalje služi kako treba.

Ili je Samsung napokon naučio kako se stvara hype :-)

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u
kale_fotograf kaže...

upravo to, tu je grebatorska karakteristika ljudi došla na vidjelo, svak bi dao 6 ili 7 kuna da bleji mjesec dana s nekim flagshipom, bez obzira iz kojeg on tabora bio

 Ja ne bih. :O Ne generaliziraj, to nikad ne ispadne dobro.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
14 godina
offline
Re: Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u
Arendelle kaže...
kale_fotograf kaže...

upravo to, tu je grebatorska karakteristika ljudi došla na vidjelo, svak bi dao 6 ili 7 kuna da bleji mjesec dana s nekim flagshipom, bez obzira iz kojeg on tabora bio

 Ja ne bih. :O Ne generaliziraj, to nikad ne ispadne dobro.

 ma realno, za tih 7 kuna nema se šta puno izgubiti i nakon mjesec dana nastaviš opet koristiti stari uređaj, ako ništa vidiš do koje su opet mjere zasrali touchwiz sučelje, imao sam samsunga prije (Note 2) i nakon godinu dana počeo štekat ko mahnit, 100 tvorničkih resetova mu nije pomoglo, čekao sam samo dan da ga se riješim i od kad sam na iphone tu nema greške, sve fluidno šljaka, može svak govoriti što hoće ali ako čovjeku treba uređaj za posao i da bude pouzdan, tu mislim da nema do iphonea

ista stvar i za win 10, čim su ga davali besplatno, u prvom danu preko 14 milja korisnika ga je instaliralo, jbg nekima se svidio pa su ostali, neki su vratili na stari sistem, to je ta politika, čim se nešto đaba ili skoro đaba daje pa makar i na određeno vrijeme raja će se uvijek navući

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2015 20:54 (kale_fotograf).
13 godina
online
Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u

Mjesec dana JE za 1$, ali pitanje je što nakon tog mjesec dana?! 

I još jedno pitanje, što ako slučajno uništiš na bilo koji način mobitel, ostaje li sve na ONOM 1$?!?! 

 

Nekako sam vjerovanja da se ipak nakon mjesec dana bi trebalo morati nešto nadoplatiti, a to bi kolega Mitch mogao potvrditi, ili demantirati!

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u

Samsung je konačno zaposlio nekog stručnjaka prodaje, ogromni % ovih uređaja će završiti prodani testerima.

 

1. Zbog navike (kad se ljudi naviknu na nešto, lijeni su to mijenjati)

2. Osjećaja dugovanja (kad ti netko nešto da besplatno, osjećaš se dužan vratiti uslugu)

3. Pozitivne inovacije na tržištu (još nitko nije dao besplatno mob na testiranje)

4. Zbog uređaja (mnogima će se svidjeti)

 
3 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u

Meni je to blesavo. Ako ću si priuštiti mobitel, onda ću si ga priuštiti za stalno, a ne za mjesec dana. :) Da ne spominjem mogućnost da se mobitel uništi pa da onda platiš punu cijenu, a nemaš ništa. Uvijek sam se grozila takvih stvari kod takvih posuđenih stvari.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
14 godina
offline
Re: Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u
Arendelle kaže...

Meni je to blesavo. Ako ću si priuštiti mobitel, onda ću si ga priuštiti za stalno, a ne za mjesec dana. :) Da ne spominjem mogućnost da se mobitel uništi pa da onda platiš punu cijenu, a nemaš ništa. Uvijek sam se grozila takvih stvari kod takvih posuđenih stvari.

 da jbg uvijek nažalost treba gledati i u negativnom smjeru, vjerojatno onome tko ga slučajno uništi ne gine plaćanje pune cijene i tko zna još čega, a što je kolega prije rekao da će ga većina zadržati, pa najvjerojatnije određeni postotak njih i hoće, ali će se i isto dosta njih recimo vratiti na stare uređaje (moja pretpostavka neka)

realno mjesec dana je i puno i malo za pravo testiranje takvih uređaja, zavisi kako se uzme, svi oni prvih godinu dana rade ultra super savršeno, neki nastave tako raditi, a neki počnu ili rikavati ili toliko štekati da čovjek zamrzi cijeli sustav

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2015 21:20 (kale_fotograf).
12 godina
offline
Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u

Citam malo po forumima, ljudi uzimaju da premoste do iPhonea 6S, koji izlazi za cca mjesec dana u prodaju :D :D :D

 
1 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u
Arendelle kaže...

Meni je to blesavo. Ako ću si priuštiti mobitel, onda ću si ga priuštiti za stalno, a ne za mjesec dana. :) Da ne spominjem mogućnost da se mobitel uništi pa da onda platiš punu cijenu, a nemaš ništa. Uvijek sam se grozila takvih stvari kod takvih posuđenih stvari.

 Tebi je to blesavo, ali psihologija prodaje tako funkcionira, čak i na onim "realnim" kupcima ;)

 

P.S.

predviđam rekordne prodaje na tržištima na kojima će nastupiti s ovom taktikom

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2015 22:28 (Mazga).
9 godina
protjeran
offline
Re: Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u
kale_fotograf kaže...
Arendelle kaže...

Meni je to blesavo. Ako ću si priuštiti mobitel, onda ću si ga priuštiti za stalno, a ne za mjesec dana. :) Da ne spominjem mogućnost da se mobitel uništi pa da onda platiš punu cijenu, a nemaš ništa. Uvijek sam se grozila takvih stvari kod takvih posuđenih stvari.

 da jbg uvijek nažalost treba gledati i u negativnom smjeru, vjerojatno onome tko ga slučajno uništi ne gine plaćanje pune cijene i tko zna još čega, a što je kolega prije rekao da će ga većina zadržati, pa najvjerojatnije određeni postotak njih i hoće, ali će se i isto dosta njih recimo vratiti na stare uređaje (moja pretpostavka neka)

realno mjesec dana je i puno i malo za pravo testiranje takvih uređaja, zavisi kako se uzme, svi oni prvih godinu dana rade ultra super savršeno, neki nastave tako raditi, a neki počnu ili rikavati ili toliko štekati da čovjek zamrzi cijeli sustav

 Tako i tako tih mjesec dana nije namijenjeno testiranju, nije Samsung tako dobar, već da ti se uređaj svidi, a za to je sasvim dovoljno.

15 godina
odjavljen
offline
Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u

Ovo je odlicna stvar, i napokon nesto pametno od Samsunga. Prvo ce njima koristiti, jer ce unatoc vjerojatnom novom padu u prihodima objaviti da je broj shipped uredjaja osjetno veci od prosle godine, a drugo i vaznije - ovo koristi i samim korisnicima.

 

Dosta ekipe ce uzeti a da prije nije koristilo Samsung. Cisto da isprobaju. Neka ih manji postotak ostane na samsungu i opet dobro za samsung. A ocito i za te korisnike cim im se uredjaj svidio.

 

Nadalje, za tih 1$ isprobao bih sve, pa cak i tog samsunga kojeg sam se jos od notea 3 odrekao. Zasto ne?

Sto se tice razbijenih uredjajaja, itd., vjerovali ili ne, cak je i tu samsung ispao fer i korektan. Za razbijen ekran placa se 100$ 'kazne'. Nije puno zar ne? Uostalom, kad bih uzeo za test drive jedan flagship, strpao bih ga u takav case da ne bi crta nastala na njemu pa da mi padne sa petog kata.

 

A inace ne koristim nikakve zastite na mobitelu, ali kad vec nije moj, naravno da cu ga paziti i maziti.

Koliko god ovaj potez ispao potezom ocajnika (sto sigurno i je), toliko je i odlican potez. Ponajvise za same korisnike, a na kraju vjerojatno i za samsunga.

 
3 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u
Mazga kaže...

Tebi je to blesavo, ali psihologija prodaje tako funkcionira, čak i na onim "realnim" kupcima ;)

 

P.S.

predviđam rekordne prodaje na tržištima na kojima će nastupiti s ovom taktikom

 Na meni to ne pali. Pokušali mi tako uvaliti MAXtv (poslali mi doma STB, kreteni svoje vrste...), svakakve usluge i slično - uvijek im sve lijepo vratim usput govoreći nekakvu utemeljenu kritiku. S druge strane, imaš pravo, mojem su starom mnogo puta uvalili takve stvari, a nije čak ni glup niti neobrazovan. Baš znaju što rade i reagiraju čim namirišu krv.

 

EDIT - A možda je problem i u meni. Ne volim baš toliko slijepo paziti na bilo što i zato nikad ne posuđujem ni npr. auto. U tuđem autu vjerojatno ne bih smjela zapaliti, morala bih paziti kako parkiram, kako rukujem pretincima i slično, a kod svojih stvari imam lagodan stav. Tako je i s mobitelima koji mi padnu... nekoliko puta tjedno. :)

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2015 23:00 (Arendelle).
9 godina
offline
Re: Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u
kale_fotograf kaže...
Arendelle kaže...
kale_fotograf kaže...

upravo to, tu je grebatorska karakteristika ljudi došla na vidjelo, svak bi dao 6 ili 7 kuna da bleji mjesec dana s nekim flagshipom, bez obzira iz kojeg on tabora bio

 Ja ne bih. :O Ne generaliziraj, to nikad ne ispadne dobro.

 ma realno, za tih 7 kuna nema se šta puno izgubiti i nakon mjesec dana nastaviš opet koristiti stari uređaj, ako ništa vidiš do koje su opet mjere zasrali touchwiz sučelje, imao sam samsunga prije (Note 2) i nakon godinu dana počeo štekat ko mahnit, 100 tvorničkih resetova mu nije pomoglo, čekao sam samo dan da ga se riješim i od kad sam na iphone tu nema greške, sve fluidno šljaka, može svak govoriti što hoće ali ako čovjeku treba uređaj za posao i da bude pouzdan, tu mislim da nema do iphonea

ista stvar i za win 10, čim su ga davali besplatno, u prvom danu preko 14 milja korisnika ga je instaliralo, jbg nekima se svidio pa su ostali, neki su vratili na stari sistem, to je ta politika, čim se nešto đaba ili skoro đaba daje pa makar i na određeno vrijeme raja će se uvijek navući

 moj note 2 leti brže nego noviji telefoni, a sada da mu hard reset nije pomogao sumnjam

12 godina
offline
Re: Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u
Arendelle kaže...

Meni je to blesavo. Ako ću si priuštiti mobitel, onda ću si ga priuštiti za stalno, a ne za mjesec dana. :) Da ne spominjem mogućnost da se mobitel uništi pa da onda platiš punu cijenu, a nemaš ništa. Uvijek sam se grozila takvih stvari kod takvih posuđenih stvari.

 U cemu je razlika ako unistis posudjeni ili svoj mobitel? I u jednom i u drugom slucaju moras kupiti novi mobitel.

14 godina
offline
Re: Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u
marsovac zemaljski kaže...
kale_fotograf kaže...
Arendelle kaže...
kale_fotograf kaže...

upravo to, tu je grebatorska karakteristika ljudi došla na vidjelo, svak bi dao 6 ili 7 kuna da bleji mjesec dana s nekim flagshipom, bez obzira iz kojeg on tabora bio

 Ja ne bih. :O Ne generaliziraj, to nikad ne ispadne dobro.

 ma realno, za tih 7 kuna nema se šta puno izgubiti i nakon mjesec dana nastaviš opet koristiti stari uređaj, ako ništa vidiš do koje su opet mjere zasrali touchwiz sučelje, imao sam samsunga prije (Note 2) i nakon godinu dana počeo štekat ko mahnit, 100 tvorničkih resetova mu nije pomoglo, čekao sam samo dan da ga se riješim i od kad sam na iphone tu nema greške, sve fluidno šljaka, može svak govoriti što hoće ali ako čovjeku treba uređaj za posao i da bude pouzdan, tu mislim da nema do iphonea

ista stvar i za win 10, čim su ga davali besplatno, u prvom danu preko 14 milja korisnika ga je instaliralo, jbg nekima se svidio pa su ostali, neki su vratili na stari sistem, to je ta politika, čim se nešto đaba ili skoro đaba daje pa makar i na određeno vrijeme raja će se uvijek navući

 moj note 2 leti brže nego noviji telefoni, a sada da mu hard reset nije pomogao sumnjam

 ma kakvi, nekoliko tvorničkih resetova sam mu napravio i đabaleske, a prazan je bio, najosnovniji programčići na njemu tipa FB, messenger, viber, skype, team viewer, ništa igrice, e da jedino sam mu wifi tethering dosta koristio kad se šalju materijali iz zadnjih vukojebina, kontao sam ga čak i dat na servis ali jbg nisam si nikako mogao priuštiti ostati bez kakvog takvog smartfona a u t-comu moraš jebenu sreću imati da uopće dobiješ zamjenski uređaj makar i onaj najjadniji

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2015 0:58 (kale_fotograf).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u
BlueMax kaže...

 U cemu je razlika ako unistis posudjeni ili svoj mobitel? I u jednom i u drugom slucaju moras kupiti novi mobitel.

 Nemoj se praviti nevješt, naravno da postoji velika razlika. Izuzmemo li činjenicu da te dvije potencijalno neugodne situacije nisu iste (dobar je primjer npr. prozor - nije isto razbiješ li svoj ili susjedov), treba također reći da ne moram kupiti novi mobitel, bar ne odmah ili bar ne točno određeno skup. Mogu, naime, koristiti neki stari mobitel ili kupiti neki iz oglasnika (ne serem lovu...), ali sam sigurna da Samsung ne bi imao prihvatio takvu nagodbu. Ista je stvar s autom - kad sam potrgala kvaku, vozila sam bez nje godinu dana. Da je auto posuđen, vjerojatno bih bila prisiljena posuditi novac za popravak. Nadam se da vidiš ironiju.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u
Arendelle kaže...
BlueMax kaže...

 U cemu je razlika ako unistis posudjeni ili svoj mobitel? I u jednom i u drugom slucaju moras kupiti novi mobitel.

 Nemoj se praviti nevješt, naravno da postoji velika razlika. Izuzmemo li činjenicu da te dvije potencijalno neugodne situacije nisu iste (dobar je primjer npr. prozor - nije isto razbiješ li svoj ili susjedov), treba također reći da ne moram kupiti novi mobitel, bar ne odmah ili bar ne točno određeno skup. Mogu, naime, koristiti neki stari mobitel ili kupiti neki iz oglasnika (ne serem lovu...), ali sam sigurna da Samsung ne bi imao prihvatio takvu nagodbu. Ista je stvar s autom - kad sam potrgala kvaku, vozila sam bez nje godinu dana. Da je auto posuđen, vjerojatno bih bila prisiljena posuditi novac za popravak. Nadam se da vidiš ironiju.

 

kako nije isto, ako sam kupio npr mob od 300€ i uništim ga ja sam izgubio 300€, ako sam pak uništio tuđi telefon ja sam opet duzan 300€ tj izgubio sam 300€.

Nije isto jedino sa stava da se gubi necije povjerenje. :) Ako posudiš neciju stvar normalno je da ćeš je paziti i čuvati a ne bacati. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2015 2:17 (shoT).
9 godina
protjeran
offline
Re: Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u
Arendelle kaže...
Mazga kaže...

Tebi je to blesavo, ali psihologija prodaje tako funkcionira, čak i na onim "realnim" kupcima ;)

 

P.S.

predviđam rekordne prodaje na tržištima na kojima će nastupiti s ovom taktikom

 Na meni to ne pali. Pokušali mi tako uvaliti MAXtv (poslali mi doma STB, kreteni svoje vrste...), svakakve usluge i slično - uvijek im sve lijepo vratim usput govoreći nekakvu utemeljenu kritiku. S druge strane, imaš pravo, mojem su starom mnogo puta uvalili takve stvari, a nije čak ni glup niti neobrazovan. Baš znaju što rade i reagiraju čim namirišu krv.

 

EDIT - A možda je problem i u meni. Ne volim baš toliko slijepo paziti na bilo što i zato nikad ne posuđujem ni npr. auto. U tuđem autu vjerojatno ne bih smjela zapaliti, morala bih paziti kako parkiram, kako rukujem pretincima i slično, a kod svojih stvari imam lagodan stav. Tako je i s mobitelima koji mi padnu... nekoliko puta tjedno. :)

 Nema smisla pokušati ti objasniti činjenicu koju sam naveo, ali imaj na umu da je odluka o kupnji motivirana emocijama, a tek onda racionalni dio mozga smišlja opravdanja zašto ti to treba i zašto je "to" bolja kupnja od druge stvari iste namjene. Tu nema iznimke, to se događa u podsvijesti.

 

Čak je moguće isprogramirati ljude da kupe određenu stvar, a oni neće niti posumnjati da u normalnim okolnostima možda uopće ne bi uzeli u obzir, npr taj brend (hint -  subliminalne poruke).

 

Jedna zanimljivost - ja sam se smatrao iznimno racionalnim kupcem, sve dok se nisam počeo baviti prodajom i dok nisam počeo učiti o tim stvarima, te kad sam kod donošenja odluka o kupnji počeo prepoznavati obrasce emocionalnih odluka, te racionalnog opravdavanja kupnje.

Vještom prodavaču je tip ljudi koji se smatraju racionalnim kupcima najlakši za prodati stvar, samo treba znati pravi pristup ;)

12 godina
offline
Re: Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u
Arendelle kaže...
BlueMax kaže...

 U cemu je razlika ako unistis posudjeni ili svoj mobitel? I u jednom i u drugom slucaju moras kupiti novi mobitel.

 Nemoj se praviti nevješt, naravno da postoji velika razlika. Izuzmemo li činjenicu da te dvije potencijalno neugodne situacije nisu iste (dobar je primjer npr. prozor - nije isto razbiješ li svoj ili susjedov), treba također reći da ne moram kupiti novi mobitel, bar ne odmah ili bar ne točno određeno skup. Mogu, naime, koristiti neki stari mobitel ili kupiti neki iz oglasnika (ne serem lovu...), ali sam sigurna da Samsung ne bi imao prihvatio takvu nagodbu. Ista je stvar s autom - kad sam potrgala kvaku, vozila sam bez nje godinu dana. Da je auto posuđen, vjerojatno bih bila prisiljena posuditi novac za popravak. Nadam se da vidiš ironiju.

 Gledaj, ako imas lovu za skup mobitel onda testiras Edge. Ako nemas, onda i ne uzimas nesto sto ne mozes priustiti. Osim toga, posto je rijec o USA vjerujem da je i nekakvo osiguranje u igri.

Ne seres lovu? Ne seru je ni amerikanci no mislim kako ih 500-600$ nece dotuc kao tebe. Vjerojatno zato ova akcija je u Americi a nije u Hrvatskoj.

Razumijem ja sto ti govoris. Ni ja ne volim posudjivati stvari od drugih a ako ih ne mogu priustiti necu ih ni posudjivati. I zato pitanje u cemu je razlika? 100kn stete je 100kn stete. 

 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u
shoT kaže...

kako nije isto, ako sam kupio npr mob od 300€ i uništim ga ja sam izgubio 300€, ako sam pak uništio tuđi telefon ja sam opet duzan 300€ tj izgubio sam 300€.

Nije isto jedino sa stava da se gubi necije povjerenje. :) Ako posudiš neciju stvar normalno je da ćeš je paziti i čuvati a ne bacati. 

 Nije isto. Ako uništim posuđeni (iznajmljeni, štogod...) mobitel koji stoji tristo eura, gotovo je sigurno kako ću tih tristo eura morati vratiti. Nema tu iznimki, dogovora sa strane, cjenkanja, pomicanja datuma plaćanja i takvih igrica. S druge strane, ako uništim svoj mobitel koji vrijedi tristo eura (makar je to utopija - najskuplja stvar koju trenutno imam, a smatra se mobilnim uređajem vrijedi nekih 700-800 kuna, a radi se o nekakvom Gigaset tabletu), jasno je da neću morati u zadanom roku kupiti novi iste protuvrijednosti. Kupit ću rabljeni na Njuškalu (ima ih za stotinjak kuna), koristiti neki stari koji imam kod kuće, razgovarati na fiksnim umjesto mobilnim uređajima... Matematički je jasno da ću u oba slučaja izgubiti tristo eura, ali u drugom slučaju ja odlučujem o tome koliko ću investiciju napraviti kako bih ublažila štetu.

Mazga kaže...
Jedna zanimljivost - ja sam se smatrao iznimno racionalnim kupcem, sve dok se nisam počeo baviti prodajom i dok nisam počeo učiti o tim stvarima, te kad sam kod donošenja odluka o kupnji počeo prepoznavati obrasce emocionalnih odluka, te racionalnog opravdavanja kupnje.

Vještom prodavaču je tip ljudi koji se smatraju racionalnim kupcima najlakši za prodati stvar, samo treba znati pravi pristup ;)

 Za razliku od vas trgovaca koji slušaju psihologiju prodaje, ja sam dugo slušala pravu, ozbiljnu psihologiju na fakultetu. Pet godina. Ukratko, sereš. Ne smiješ polaziti od pretpostavke da su svi ovce. Pa i ja sam poželjela kupiti taj vražji S6 kad sam ga držala u VIP-ovu dućanu, ali to ne znači da sam toliko tupava pa da sam odmah vadila lovu i išla na blagajnu. Sviđa mi se mnogo stvari, to ne znači da ih sve imam. Imam zapravo vrlo malo stvari koje bih htjela imati jer - nemam love.

BlueMax kaže...

Gledaj, ako imas lovu za skup mobitel onda testiras Edge. Ako nemas, onda i ne uzimas nesto sto ne mozes priustiti. Osim toga, posto je rijec o USA vjerujem da je i nekakvo osiguranje u igri.

Ne seres lovu? Ne seru je ni amerikanci no mislim kako ih 500-600$ nece dotuc kao tebe. Vjerojatno zato ova akcija je u Americi a nije u Hrvatskoj.

Razumijem ja sto ti govoris. Ni ja ne volim posudjivati stvari od drugih a ako ih ne mogu priustiti necu ih ni posudjivati. I zato pitanje u cemu je razlika? 100kn stete je 100kn stete. 

 

 Tako je. Ako netko ima novca za Edge, a još više nekoga taj mobitel konkretno i zanima (ne može me nitko uvjeriti da će me početi TOLIKO zanimati da ga kupim, nisam tolika ovca, no dobro), sasvim je opravdano da ovu promociju iskoristi. Međutim, ljudi su grebatori koji ne pitaju za cijenu ili bilo kakve posljedice, a takvi će ponajprije nadrapati ako razbiju mobitel. Grebatorski se mentalitet, netko je rekao već, vrlo lako dokaže i kod naših ljudi. Evo, prije nekoliko mjeseci su bile besplatne karte za rukometnu utakmicu Zagreba i Barcelone. Bila sam na toj utakmici kao... hm, tehničko osoblje. Od svih s kojima sam pričala, 90 posto ljudi nije imalo pojma o rukometu niti ga je pratilo, već su došli okinuti sebić (selfie :D) i popiti skupi sok. Mnoge od tih 90 posto rukomet nije uopće zanimao - pa ja sam znala o rukometašima više nego polovina ekipe. Jednostavno, karte su bile besplatne i grebatorska ekipa je došla.

 

Ne možeš reći da ne posuđuješ stvari koje si ne možeš priuštiti. Sigurno si nekad posudio auto, mobitel (makar za jedan poziv), laptop ili bilo što drugo, a da ima veću tržišnu cijenu. Budući da se stvari korištenjem habaju, nekad stvarno nije tvoja krivica što ti se odvali npr. kvaka na vozačkim vratima auta, ona stvar koja štiti od sunca iznad volana ili slično. Meni se to dogodilo, ali na mom automobilu. Nisam bila gruba niti sam se trudila to potrgati, štoviše, ali jednostavno se dogodilo od starosti. Rent-a-car ne bi imao razumijevanja za to, a ja sam se vozila bez te gluposti godinu dana. Nije ista situacija potrgati svoju stvar i posuđenu stvar. Napola sam razbila i ekran laptopa pa ga još uvijek koristim, a da sam laptop posudila, morala bih iskeširati ozbiljan novac za popravak.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
16 godina
neaktivan
offline
Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u

Arendelle - školovana trolčina, pazite se. Slušala je na fakultetu

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u
indig0F10w kaže...

Arendelle - školovana trolčina, pazite se. Slušala je na fakultetu

 Ma bez brige, za napuhane trgovce koji misle da nešto i znaju gimnazijski je program psihologije sasvim dovoljan. Danas je znanje cijenjeno pa svatko misli da ga ima. :( Nažalost, danas se sve priznaje kao znanje pa mu možda čak i prođe.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
12 godina
offline
Re: Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u
BlueMax kaže...
Arendelle kaže...

Meni je to blesavo. Ako ću si priuštiti mobitel, onda ću si ga priuštiti za stalno, a ne za mjesec dana. :) Da ne spominjem mogućnost da se mobitel uništi pa da onda platiš punu cijenu, a nemaš ništa. Uvijek sam se grozila takvih stvari kod takvih posuđenih stvari.

 U cemu je razlika ako unistis posudjeni ili svoj mobitel? I u jednom i u drugom slucaju moras kupiti novi mobitel.

 Pa nije bas. Ako unistim svoj, uzmem neki stari iz ladice i opet hvatam kakvu akciju i priliku. 

13 godina
neaktivan
offline
Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u

Ja bih prije ovaj potez Samsunga nazvao ustupanjem Android operativnog sistema iOS korisnicima nego ustupanjem Samsung flagship usređaja. Ta mi konstatacija ima smisla jer koliko znam gotovo sav hardware  Iphona radi Samsung osim baterije(LG) i displeja(Sharp). Po tome Applovci dobro znaju da Samsung zna praviti hardware.  Čitajući ovu vijest padoše mi na um detalji koji su procurili za vrijeme sudske parnice Apple vs Samsung. Koliko se sjecam prije podizanja tužbe Apple je nudio Samsungu ustupanje iOS-a, no iz Samsunga to nisu tada prihvatili. Nažalost, ja ne mogu da nađem izvor za ovu tvrdnju pa ako neko može molio bih da predoči link.

Sa novim perjanicama Samsung je odbacio dvije karakteristike po kojima je bio poznat i cijenjem kod  mase korisnika: sd utor i zamjenljiva baterija, pored toga Samsung je poradio i na dizajnu pokusavajuci unaprijediti  premium feeling kako bi sto vise neutralisao kritike koje su mahom dolazile iz Apple-ovog tabora a koje se mogu svesti na zajednički imenilac da Samy pravi ružne plastikanere koji ne daju taj neki........preimium....... osjećaj.

Nakon ove akcije(koja vrijedi samo za iPhone korisnike) počinjem se pitati da li se to Samsung polako počinje okretati od Android zajednice(posebno od starih pristalica: pobornika sd kartica i zamjenljive baterije) ka Apple korisnicima? Da li se pitaju da su mozda trebali preci na iOS?

Kakve rezove rade u korejskoj kompaniji mozda iOS korisnici jedino i preostanu Samsungu.... na kraju.....

 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u
1student kaže...

Ja bih prije ovaj potez Samsunga nazvao ustupanjem Android operativnog sistema iOS korisnicima nego ustupanjem Samsung flagship usređaja. Ta mi konstatacija ima smisla jer koliko znam gotovo sav hardware  Iphona radi Samsung osim baterije(LG) i displeja(Sharp). Po tome Applovci dobro znaju da Samsung zna praviti hardware.  Čitajući ovu vijest padoše mi na um detalji koji su procurili za vrijeme sudske parnice Apple vs Samsung. Koliko se sjecam prije podizanja tužbe Apple je nudio Samsungu ustupanje iOS-a, no iz Samsunga to nisu tada prihvatili. Nažalost, ja ne mogu da nađem izvor za ovu tvrdnju pa ako neko može molio bih da predoči link.

Sa novim perjanicama Samsung je odbacio dvije karakteristike po kojima je bio poznat i cijenjem kod  mase korisnika: sd utor i zamjenljiva baterija, pored toga Samsung je poradio i na dizajnu pokusavajuci unaprijediti  premium feeling kako bi sto vise neutralisao kritike koje su mahom dolazile iz Apple-ovog tabora a koje se mogu svesti na zajednički imenilac da Samy pravi ružne plastikanere koji ne daju taj neki........preimium....... osjećaj.

Nakon ove akcije(koja vrijedi samo za iPhone korisnike) počinjem se pitati da li se to Samsung polako počinje okretati od Android zajednice(posebno od starih pristalica: pobornika sd kartica i zamjenljive baterije) ka Apple korisnicima? Da li se pitaju da su mozda trebali preci na iOS?

Kakve rezove rade u korejskoj kompaniji mozda iOS korisnici jedino i preostanu Samsungu.... na kraju.....

 

 

 

iOS na bilo kojem drugom uredjaju osim iPhonea? Pricas gluposti ;)

15 godina
offline
Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u

pouka ove tužne priče je: nikad ne podcjenjuj glupost američkog kupca. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u

@Hann

Kako lijepo od Vas da dijelite tako nadasve..... tople kvalifikacije kao sto je "pričati gluposti" i slično time svakako  doprinosite kvaliteti dijaloga na forumu, te  dajete primjer kako se po bontonu treba vladati. Svaka čast. Dajte se samo jos malo malo potrudite pa ću svako vaše neslaganje ili kritiku svatiti kao pohvalu. No, kada bolje promislim bolje Vas je staviti na ignor.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung zatečen interesom korisnika u SAD-u
1student kaže...

@Hann

Kako lijepo od Vas da dijelite tako nadasve..... tople kvalifikacije kao sto je "pričati gluposti" i slično time svakako  doprinosite kvaliteti dijaloga na forumu, te  dajete primjer kako se po bontonu treba vladati. Svaka čast. Dajte se samo jos malo malo potrudite pa ću svako vaše neslaganje ili kritiku svatiti kao pohvalu. No, kada bolje promislim bolje Vas je staviti na ignor.

 

Bahh, cry me a river 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice