"Do no evil" na Googleov način

poruka: 73
|
čitano: 19.829
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Do no evil" na Googleov način".
15 godina
neaktivan
offline
RE: "Do no evil" na Googleov način
naxeem kaže...

Dakle, mislim i ostajem pri mišljenju da:

- ne postoji Osoba X koja kroz Google upravlja svijetom (za to služe TV, novine, špijuni, Crkva, vojska...)

 

Ovo potvrdjuje moju konstataciju od prije: "Ljudi donose zakljucke na osnovi cinjenica s kojima raspolazu. Ako su neke cinjenice nepoznate, niti najpametniji covjek na svijetu nece donijeti pametan zakljucak."
Da opet ne bude zabune. Ovo nije nikakva uvreda niti je atack na iciju inteligenciju. Ovo samo potvrdjuje da ljudi donose zakljucke u srazmjeru s njihovom informiranoscu.

Opet ...
http://video.google.com/videoplay?docid=-515319560256183936&q=money+changers&total=51

"The powers of financial capitalism had a far-reaching plan, nothing less than to create a world system of financial control in private hands able to dominate the political system of each country and the economy of the world as a whole...Their secret is that they have annexed from governments, monarchies, and republics the power to create the world's money..." THE MONEY MASTERS is a 3 1/2 hour non-fiction, historical documentary that traces the origins of the political power structure that rules our nation and the world today. The modern political power structure has its roots in the hidden manipulation and accumulation of gold and other forms of money. The development of fractional reserve banking practices in the 17th century brought to a cunning sophistication the secret techniques initially used by goldsmiths fraudulently to accumulate wealth. With the formation of the privately-owned Bank of England in 1694, the yoke of economic slavery to a privately-owned "central" bank was first forced upon the backs of an entire nation, not removed but only made heavier with the passing of the three centuries to our day. Nation after nation, including America, has fallen prey to this cabal of international central bankers.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.9.2008 1:59 (Mad Nomad).
15 godina
neaktivan
offline
RE: "Do no evil" na Googleov način
naxeem kaže...

To da je nešto dostupno "jednostavnim hackom" je samo pokazatelj da si jako slabo upoznat s tehnologijom.

 

 

Samo za info: U IT-u sam preko 25 godina.
U OS-u ili regularnoj applikaciji mozes sakriti komade koda koji se aktiviraju samo pod odredjenim uvjetima i zato ih je prakticki nemoguce otkriti. Da li si potpuno siguran da Windows nema "back door" ... ili recimo MS Word? Zar mislis da je nemoguce koristiti port 80 i slati info dok ti mirno surfas?

Viruse je jednostavnije otkriti.

Primjer:

Pitanje: Imam webcam na mojem PC-u. Da li je moguce da hacker preuzme kontrilu i da me vidi?

Odgovor: Moguce je. Sve sto je spojeno na racunalo i Internet je pod rixikom da bude kompromitirano, bilo da se radi o datoteci koja sjedi na disku ili periferna jedinica kao sto je to webcam ili mikrofon. Computer programmer je uhapsen u Madrid-u 2005-te koji je napisao virus koji mu je omogucavao da preuzme webcam i snimi slike i video od svoje zrtve ...

Opsirnije ovdje ( http://www.popularmechanics.com/technology/how_to/4219852.html )

15 godina
neaktivan
offline
RE: "Do no evil" na Googleov način

By the way, kada smo kod kamera, otvori http://google.com/ i u search polje otipkaj:
inurl /view/index.shtml
i naci ces sve kamere na net-u koje nisu zasticene
Neke kamere cak mozes i kontrolirati.

 

Nije to jedino sto se moze utipkati u search polje.


inurl:ViewerFrame?Mode=
inurl:ViewerFrame?Mode=Refresh
inurl:axis-cgi/jpg
inurl:axis-cgi/mjpg (motion-JPEG)
inurl:view/indexFrame.shtml
inurl:view/index.shtml
inurl:view/view.shtml
liveapplet
intitle:”live view” intitle:axis
intitle:liveapplet
allintitle:”Network Camera NetworkCamera”
intitle:axis intitle:”video server”
intitle:liveapplet inurl:LvAppl
intitle:”EvoCam” inurl:”webcam.html”
intitle:”Live NetSnap Cam-Server feed”
intitle:”Live View / - AXIS”
intitle:”Live View / - AXIS 206M”
intitle:”Live View / - AXIS 206W”
intitle:”Live View / - AXIS 210″
inurl:indexFrame.shtml Axis
inurl:”MultiCameraFrame?Mode=Motion”
intitle:start inurl:cgistart
intitle:”WJ-NT104 Main Page”
intext:”MOBOTIX M1″ intext:”Open Menu”
intext:”MOBOTIX M10″ intext:”Open Menu”
intext:”MOBOTIX D10″ intext:”Open Menu”
intitle:snc-z20 inurl:home/
intitle:snc-cs3 inurl:home/
intitle:snc-rz30 inurl:home/
intitle:”sony network camera snc-p1″
intitle:”sony network camera snc-m1″
site:.viewnetcam.com -www.viewnetcam.com
intitle:”Toshiba Network Camera” user login
intitle:”netcam live image”
intitle:”i-Catcher Console - Web Monitor”

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.9.2008 16:00 (Mad Nomad).
16 godina
neaktivan
offline
RE: "Do no evil" na Googleov način
Mad Nomad kaže...
naxeem kaže...

Dakle, mislim i ostajem pri mišljenju da:

- ne postoji Osoba X koja kroz Google upravlja svijetom (za to služe TV, novine, špijuni, Crkva, vojska...)

 

Ovo potvrdjuje moju konstataciju od prije: "Ljudi donose zakljucke na osnovi cinjenica s kojima raspolazu. Ako su neke cinjenice nepoznate, niti najpametniji covjek na svijetu nece donijeti pametan zakljucak."
.

Naravno, ali s obzirom da ni ti nemaš te informacije, kako možeš zaključiti suprotno od mene? Radi se o tome da konstruiraš teoriju zavjere na pretpostavci da tamo negdje postoje informacije koje to podupiru, ali ih ni ti ni ja nemamo, jer da ih imamo, onda to više nebi bila teorija zavjere, već dokaziva činjenica, zar ne?

Mad Nomad kaže...
naxeem kaže...

To da je nešto dostupno "jednostavnim hackom" je samo pokazatelj da si jako slabo upoznat s tehnologijom.

 

 

Samo za info: U IT-u sam preko 25 godina.
U OS-u ili regularnoj applikaciji mozes sakriti komade koda koji se aktiviraju samo pod odredjenim uvjetima i zato ih je prakticki nemoguce otkriti. Da li si potpuno siguran da Windows nema "back door" ... ili recimo MS Word? Zar mislis da je nemoguce koristiti port 80 i slati info dok ti mirno surfas?

Viruse je jednostavnije otkriti.

Primjer:

Pitanje: Imam webcam na mojem PC-u. Da li je moguce da hacker preuzme kontrilu i da me vidi?


Ako si u IT-u tako dugo, onda ti je vjerojatno i jasno da su resursi potrebni za tako veliku hrpu beskorisnih informacija koje bi Google trebao skupljati jednostavno ogromni i neisplativi.

Ja ne govorim o Windowsima, već Chromeu koji ima otvoren kôd (barem bi trebao) i taj kôd ti možeš uzeti i pročitati i kompajlirati svoju verziju Chromea. U svakom proprietary softveru može postojati backdoor, ali opet, ti imaš Ethereal i fino provjeri ako želiš svaki paket poslan s računala. Sve to možeš napraviti sam ili napisati aplikacije koje će to napraviti.

Ako te sigurnost toliko brine, onda uzmi source Gentooa, provjeri ga ručno, kompajliraj i koristi savršeno siguran OS jer nikada neće postojati zatvoreni kôd koji je posve siguran. Već sutra neki luđak u Microsoftu može napisati boot proceduru za Server koja prepisuje diskove nulama...

Hacker može preuzeti kontrolu, ali samo u uvjetima koje kontrolira.


U svakom slučaju:

evo, uzmi kôd, izbriši sve viruse iz njega, sve što šalje Googleu informacije i kompajliraj svoj browser:



I tako si riješio u potpunosti mogućnost da te Google nadzire. K vragu, nitko ti ne smeta da ukradeš iz kôda samo bitno i uzmeš sebi za neki svoj Nomad Browser.
Private Baldrick: You know my dad was a nun. Captain Blackadder: No he wasn't, Baldrick. Private Baldrick: He was too, sir. Cause whenever he was up in court and the judge asked "occupation", he'd say "none".
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.9.2008 16:00 (naxeem).
15 godina
neaktivan
offline
RE: "Do no evil" na Googleov način
naxeem kaže...
Mad Nomad kaže...
naxeem kaže...

Dakle, mislim i ostajem pri mišljenju da:

- ne postoji Osoba X koja kroz Google upravlja svijetom (za to služe TV, novine, špijuni, Crkva, vojska...)

 

Ovo potvrdjuje moju konstataciju od prije: "Ljudi donose zakljucke na osnovi cinjenica s kojima raspolazu. Ako su neke cinjenice nepoznate, niti najpametniji covjek na svijetu nece donijeti pametan zakljucak."
.

Naravno, ali s obzirom da ni ti nemaš te informacije, kako možeš zaključiti suprotno od mene? Radi se o tome da konstruiraš teoriju zavjere na pretpostavci da tamo negdje postoje informacije koje to podupiru, ali ih ni ti ni ja nemamo, jer da ih imamo, onda to više nebi bila teorija zavjere, već dokaziva činjenica, zar ne?

Kako mozes biti siguran da ja nemam vise informacija od tebe? Samim time sto se nalazim na drugom kontinentu mi pruza vece mogucnosti raspolaganja informacijama od tebe (za kojeg pretpostavljam da si u Hrvatskoj), a da ne govorim o ostalom. Opet brzopleto donosis zakljucke.

Umjesto da pogledas onaj dokumentarac - koji nije nikakva teorija, vec cinjenica do cinjenice, ti i dalje zakljucujes da se radi o teoriji odbijajuci u svoj proces donosenja zakljucaka ukljuciti i nove cinjenice koje bi mogle poremetiti (promjeniti) tvoj vec formirani pogled na svijet.

15 godina
neaktivan
offline
RE: "Do no evil" na Googleov način
naxeem kaže...
Ako si u IT-u tako dugo, onda ti je vjerojatno i jasno da su resursi potrebni za tako veliku hrpu beskorisnih informacija koje bi Google trebao skupljati jednostavno ogromni i neisplativi.
 
Kada govorimo o webcam-u, nisu potrebni veliki resursi ili veliki bandwidth da bi se prenijela jedna slika rezolucije 640x480. Jos ako se ona salje u odredjenim neprimjetnim intervalima ... jos ako se to dogadja u vrlo rijetkim prigodama (ovisno o trigger-u), bas me zanima koliki bi to Etherreal file size morao biti? Ako ne znas preko kojeg porta se salje slika, moras pratiti sve portove. Ako ne znas preko kojeg protokola se salje, moras pratiti sve protokole. Ako ne znas kada se nesto dogadje, moras pratiti kontinuirano. Sada uzmi sve to u obzir i izracunaj koliko terrabyte-a bi ti trebalo za pohranjivanje tih logova, koliko vremena za obradu tih logova, u kojima je potencijalno nalazi 256k podataka koji su jos k tome mozda i enkriptirani.

Google-ov browser me u biti i ne zabrinjava toliko, cak i da sve to radi - jednostavno iskljucim webcam i mikrofon, pa sam miran.
Google-ov browser je u biti pokrenuo raspravu o nasoj privatnosti. Google je samo jedna kockica koja narusava nasu privatnost. Ono sto me brine je ono sto je ivex vec napisao.
Mislim da ga je vrijedno citirati:
*** QUOTE ***
Što god vi upisali u google tražilicu sve se to pohranjuje u bazu.
Imate googelov internet preglednik koji sve podatke o vašem surfanju internetom šalje google-u.
Zatim imate mobilne telefone s ugrađenim GPS-modulom pomoću kojeg u svakom trenutku znaju gdje se nalazite, a uskoro će google imati i vlastiti mobitel "android".
Imate telekomunikacijske korporacije koje vrijedno snimaju svaki vaš razovor i svaku vašu SMS poruku koju pošaljete.
(a kao što je Mad Nomad napisao tko zna tko je vladar iz pozadine i tko ima pristup svim tim informacijama, ili za dovoljnu cijenu se sve može kupiti).
Imate google satelit koji te čak može snimiti i vidjeti dok hodaš ulicom.
I kao šećer na kraju imate googleovu mornaricu-brod (podmornicu) koja je pokretna i teško ju je locirati, koja sve te podatke obrađuje.
I sad zamislite nekoga tko ima pristup svim tim podacima, ta osoba bi znala sve o nama svima više nego mi sami znamo o sebi.
A ako znaš o nekome apsolutno sve možeš manipulirati s tom osobom kako te volja.
*** END QUOTE ***

Kada ovo gore povezemo s cinjenicama iz ovog dokumentarca, ne treba biti previse inteligentan da bi se predvidjela nasa buducnost. Ne treba biti vidovit za predvidjeti tko ce i zasto ce koristiti informacije. Jos kada nam svima ugrade "chip" - kako se vec planira "u svrhu nase sigurnosti", kao sto nam zbog nase sigurnosti prisluskuju telefone i prate po internetu ...

 


naxeem kaže...
U svakom slučaju:

evo, uzmi kôd, izbriši sve viruse iz njega, sve što šalje Googleu informacije i kompajliraj svoj browser:



I tako si riješio u potpunosti mogućnost da te Google nadzire. K vragu, nitko ti ne smeta da ukradeš iz kôda samo bitno i uzmeš sebi za neki svoj Nomad Browser.
 
Da, to bi bilo isplativo da je jedini browser na svijetu. Buduci izbor postoji, ne vidim cemu sav taj trud oko jednog kompromitiranog browsera?

16 godina
neaktivan
offline
RE: "Do no evil" na Googleov način
Mad Nomad kaže...
naxeem kaže...
Naravno, ali s obzirom da ni ti nemaš te informacije, kako možeš zaključiti suprotno od mene? Radi se o tome da konstruiraš teoriju zavjere na pretpostavci da tamo negdje postoje informacije koje to podupiru, ali ih ni ti ni ja nemamo, jer da ih imamo, onda to više nebi bila teorija zavjere, već dokaziva činjenica, zar ne?

Kako mozes biti siguran da ja nemam vise informacija od tebe? Samim time sto se nalazim na drugom kontinentu mi pruza vece mogucnosti raspolaganja informacijama od tebe (za kojeg pretpostavljam da si u Hrvatskoj), a da ne govorim o ostalom. Opet brzopleto donosis zakljucke.

Umjesto da pogledas onaj dokumentarac - koji nije nikakva teorija, vec cinjenica do cinjenice, ti i dalje zakljucujes da se radi o teoriji odbijajuci u svoj proces donosenja zakljucaka ukljuciti i nove cinjenice koje bi mogle poremetiti (promjeniti) tvoj vec formirani pogled na svijet.

Pa nisam siguran, ali pretpostavljam. Da bi imao nešto više informacija, morao bit raditi za neku organizaciju koja se bavi sigurnošću i informacijama, ali tada nebi ni ulazio u rasprave o tome jer to iznimno narušava i zaštitu identiteta i položaja.
Bilo kakve druge informacije dostupne, više ili manje njih, od malog su značaja, pa ne čine veliku razliku.

A dokumentarac? Koji?
Mad Nomad kaže...
naxeem kaže...
Ako si u IT-u tako dugo, onda ti je vjerojatno i jasno da su resursi potrebni za tako veliku hrpu beskorisnih informacija koje bi Google trebao skupljati jednostavno ogromni i neisplativi.
 
Kada govorimo o webcam-u, nisu potrebni veliki resursi ili veliki bandwidth da bi se prenijela jedna slika rezolucije 640x480. Jos ako se ona salje u odredjenim neprimjetnim intervalima ... jos ako se to dogadja u vrlo rijetkim prigodama (ovisno o trigger-u), bas me zanima koliki bi to Etherreal file size morao biti? Ako ne znas preko kojeg porta se salje slika, moras pratiti sve portove. Ako ne znas preko kojeg protokola se salje, moras pratiti sve protokole. Ako ne znas kada se nesto dogadje, moras pratiti kontinuirano. Sada uzmi sve to u obzir i izracunaj koliko terrabyte-a bi ti trebalo za pohranjivanje tih logova, koliko vremena za obradu tih logova, u kojima je potencijalno nalazi 256k podataka koji su jos k tome mozda i enkriptirani.

Google-ov browser me u biti i ne zabrinjava toliko, cak i da sve to radi - jednostavno iskljucim webcam i mikrofon, pa sam miran.
Google-ov browser je u biti pokrenuo raspravu o nasoj privatnosti. Google je samo jedna kockica koja narusava nasu privatnost. Ono sto me brine je ono sto je ivex vec napisao.
Mislim da ga je vrijedno citirati:
*** QUOTE ***
...
A ako znaš o nekome apsolutno sve možeš manipulirati s tom osobom kako te volja.
*** END QUOTE ***

Kada ovo gore povezemo s cinjenicama iz ovog dokumentarca, ne treba biti previse inteligentan da bi se predvidjela nasa buducnost. Ne treba biti vidovit za predvidjeti tko ce i zasto ce koristiti informacije. Jos kada nam svima ugrade "chip" - kako se vec planira "u svrhu nase sigurnosti", kao sto nam zbog nase sigurnosti prisluskuju telefone i prate po internetu ...

 


naxeem kaže...
U svakom slučaju:

evo, uzmi kôd, izbriši sve viruse iz njega, sve što šalje Googleu informacije i kompajliraj svoj browser:



I tako si riješio u potpunosti mogućnost da te Google nadzire. K vragu, nitko ti ne smeta da ukradeš iz kôda samo bitno i uzmeš sebi za neki svoj Nomad Browser.
 
Da, to bi bilo isplativo da je jedini browser na svijetu. Buduci izbor postoji, ne vidim cemu sav taj trud oko jednog kompromitiranog browsera?

 Pa, trud bi se isplatio za svaki jer bi imao savršeno siguran browser, a nije bitno radi li se o Chromeu ili Firefoxu, svaki moraš pregledati jer nemaš razloga vjerovati da je Firefox siguran samo zato što nema neku nezgodnu EULA-u.

"Sada uzmi sve to u obzir i izracunaj koliko terrabyte-a bi ti trebalo za pohranjivanje tih logova, koliko vremena za obradu tih logova, u kojima je potencijalno nalazi 256k podataka koji su jos k tome mozda i enkriptirani."

Istu stvar primijeni na one koji nadziru... zamisli, koliko petabajta prostora treba i koja procesna snaga za obradu svih tih informacija o svakome.

"A ako znaš o nekome apsolutno sve možeš manipulirati s tom osobom kako te volja."

Čak i da znaš o nekome apsolutno sve (što je apsolutno nemoguće) ne možeš manipulirati odraslom, svjesnom i normalnom osobom kako te volja.


---
Istina, Google Chrome može potaknuti raspravu o privatnosti, ali moje konačno stajalište je da živimo u društvu u kojem nemamo kontrolu nad nekime tko ima više resursa i nadzor ne možemo kontrolirati, a apsolutnu privatnost ne možemo imati.

Uvid u navike o surfanju koje Google uzima, sasvim su bezopasne kada ih stavimo u omjer s informacijama koje se mogu nabaviti na druge načine. To što će se meni prikazivati baš reklama koja me zanima je čak i dobra stvar, a ionako nemam niti jednu informaciju koju želim sakriti na računalu, barem ne dostupnu onome tko bi ju možda htio.

Najvažnije informacije čuvam u glavi, a i te informacije su dobavljive onome tko ima potrebnu logistiku u vidu kliješta za nokte, igala za oči, bubrege, rebra, vodu za slijevanje u grlo, struju....
Private Baldrick: You know my dad was a nun. Captain Blackadder: No he wasn't, Baldrick. Private Baldrick: He was too, sir. Cause whenever he was up in court and the judge asked "occupation", he'd say "none".
16 godina
neaktivan
offline
"Do no evil" na Googleov način

Zapravo... možeš li navesti neku od konkretnih situacija u kojima ti moje surfanje, primjerice, možeš iskoristiti za svoju promidžbu ili meni na štetu? Eto, konkretno me zanima, kakve koristi ima Google od pohranjivanja mojih surferskih navika...

Private Baldrick: You know my dad was a nun. Captain Blackadder: No he wasn't, Baldrick. Private Baldrick: He was too, sir. Cause whenever he was up in court and the judge asked "occupation", he'd say "none".
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: "Do no evil" na Googleov način
naxeem kaže...

A dokumentarac? Koji?.
 
 
naxeem kaže...
Da bi imao nešto više informacija, morao bit raditi za neku organizaciju koja se bavi sigurnošću i informacijama, ali tada nebi ni ulazio u rasprave o tome jer to iznimno narušava i zaštitu identiteta i položaja.
Bilo kakve druge informacije dostupne, više ili manje njih, od malog su znacaja, pa ne cine veliku razliku. 
 
Pogresno ... a evo i zasto.
Ako se radi o dvije osobe koje su cak izlozene istim izvorima informacija, jedna osoba ce saznati vise od druge. Ne treba raditi za sigurnosne organizacije da bi se donijeli kvalitetni zakljucci. Dovoljno je recimo ne biti povrsan. Onaj kome je recimo 3 puta promakao link na dokumentarac, za kojeg kasnije pita "A dokumentarac? Koji?" ne moze za sebe tvrditi da nije povrsna osoba.
Ako je prva osoba jos i starija od ove druge, prva osoba je u prednosti, buduci je bila izlozena informacijama duze od druge osobe.
Ako je druga osoba izlozena informacijama samo iz Hrvatskog prostora, a ova prva iz prostora sjevenoamerickog kontinenta, jasno je da prva osoba raspolaze superiornijim izvorima (da ne ulazim u detalje o recimo raspolozivosti hi-profile predavaca-znanstvenika itd).  
U svakom slucaju, treba racunati na to da je karakteristika mladosti - brzopletost, a karakteristika starosti - mudrost.
 
 
naxeem kaže...
"Sada uzmi sve to u obzir i izracunaj koliko terrabyte-a bi ti trebalo za pohranjivanje tih logova, koliko vremena za obradu tih logova, u kojima je potencijalno nalazi 256k podataka koji su jos k tome mozda i enkriptirani."

Istu stvar primijeni na one koji nadziru... zamisli, koliko petabajta prostora treba i koja procesna snaga za obradu svih tih informacija o svakome.

 
Tebi jednome trebaju Terabytes za pohranjivanje logova kada trazis iglu u plastu sijena. Google-u ne trebaju Terabytes za pohranjivanje tvojeg URL polja. Pohranjivanje ACSII znakovi iz tvojeg URL polja se mjeri u kilobytes - milijun puta manje prostora.

 
naxeem kaže...
"A ako znaš o nekome apsolutno sve možeš manipulirati s tom osobom kako te volja."

Čak i da znaš o nekome apsolutno sve (što je apsolutno nemoguće) ne možeš manipulirati odraslom, svjesnom i normalnom osobom kako te volja.
 
  Da te demantiram, samo dva primjera:

1) Hitler je Himlera zaposlio kao sefa propagande kada mu je napisao pro-Komunisticki i pro-Nacisticki pamflet koristeci iste cinjenice - oba savrseno uvjerljiva. Hitler se odusevio. Nakon toga znamo pricu. Milijuni odraslih, svjesnih i normalnih osoba su izmanipulirani bez problema. 

2) Pricu kako su dva aviona srusila dva nebodera plus jedan u koji nije udario avion su prihvatile odrasle, svjesne i normalne osobe.  To vrijedja inteligenciju bilo koje osobe koja je imalo tehnicki obrazovana buduci se zvanicno objasnjenje kosi s osnovnim zakonima fizike.

Toliko o tome da "ne možeš manipulirati odraslom, svjesnom i normalnom osobom".


 
naxeem kaže...
Istina, Google Chrome može potaknuti raspravu o privatnosti, ali moje konačno stajalište je da živimo u društvu u kojem nemamo kontrolu nad nekime tko ima više resursa i nadzor ne možemo kontrolirati, a apsolutnu privatnost ne možemo imati.
 
Da, to bi bilo tako da zivimo u diktaturi ili da smo neciji robovi. Buduci smo slobodni ljudi u slobodnom demokratskom drustvu, svi mi skupa mozemo uzeti kontrolu nad svojom sudbinom, promijeniti zakone i zastititi svoju privatnost. Kako se to ne dogadja, kada se ljudi mire sa svojom podredjenom sudbinom ... sto pokazuje tvoja izjava ... "društvu u kojem nemamo kontrolu" ... covjek koji nema kontrolu je podredjena osoba, gradjanin drugog reda koji mora pitati gazdu "mogu li sada disati?"
 
 
naxeem kaže...

Uvid u navike o surfanju koje Google uzima, sasvim su bezopasne kada ih stavimo u omjer s informacijama koje se mogu nabaviti na druge načine. 
 
Ako je informacija koju ima Google bezopasna, zasto mi ne das sve svoje mailove i http logove?
Ako mi ih ne das, a i dalje tvrdis da je to bezopasno, to samo pokazuje demagogiju ... i naravno gubitak tvojeg kredibiliteta za daljnju raspravu.  

 
16 godina
neaktivan
offline
RE: "Do no evil" na Googleov način
Mad Nomad kaže...
Pogresno ... a evo i zasto.
Ako se radi o dvije osobe koje su cak izlozene istim izvorima informacija, jedna osoba ce saznati vise od druge. Ne treba raditi za sigurnosne organizacije da bi se donijeli kvalitetni zakljucci. Dovoljno je recimo ne biti povrsan. Onaj kome je recimo 3 puta promakao link na dokumentarac, za kojeg kasnije pita "A dokumentarac? Koji?" ne moze za sebe tvrditi da nije povrsna osoba.
Ako je prva osoba jos i starija od ove druge, prva osoba je u prednosti, buduci je bila izlozena informacijama duze od druge osobe.
Ako je druga osoba izlozena informacijama samo iz Hrvatskog prostora, a ova prva iz prostora sjevenoamerickog kontinenta, jasno je da prva osoba raspolaze superiornijim izvorima (da ne ulazim u detalje o recimo raspolozivosti hi-profile predavaca-znanstvenika itd).  
U svakom slucaju, treba racunati na to da je karakteristika mladosti - brzopletost, a karakteristika starosti - mudrost.
Apsolutno netočno je da su tvoje informacije kvalitetnije samo zato što živiš na sjeveru američkog kontinenta. Pričaš totalne gluposti. - Geografska lokacija ne garantira ti nikakav pristup informacijama ako ti je on bitan jer su meni kao i tebi dostupni stručnjaci od Seoula do Londona.
Mad Nomad kaže...
Tebi jednome trebaju Terabytes za pohranjivanje logova kada trazis iglu u plastu sijena. Google-u ne trebaju Terabytes za pohranjivanje tvojeg URL polja. Pohranjivanje ACSII znakovi iz tvojeg URL polja se mjeri u kilobytes - milijun puta manje prostora.
Ja govorim o petabajtima (i nauči se pisati hrvatskim jezikom) što je daleko veća mjera od terabajta. Googleu trebaju hrpe i hrpe prostora za pohranjivanje i URI-a (tako se inače zove to što ti zoveš "URL poljem"), IP adrese, sadržaja mailova i sve ostalo što bi oni mogli htjeti pohraniti.
Mad Nomad kaže...
naxeem kaže...
"A ako znaš o nekome apsolutno sve možeš manipulirati s tom osobom kako te volja."

Čak i da znaš o nekome apsolutno sve (što je apsolutno nemoguće) ne možeš manipulirati odraslom, svjesnom i normalnom osobom kako te volja.
 
Da te demantiram, samo dva primjera:

1) Hitler je Himlera zaposlio kao sefa propagande kada mu je napisao pro-Komunisticki i pro-Nacisticki pamflet koristeci iste cinjenice - oba savrseno uvjerljiva. Hitler se odusevio. Nakon toga znamo pricu. Milijuni odraslih, svjesnih i normalnih osoba su izmanipulirani bez problema. 

2) Pricu kako su dva aviona srusila dva nebodera plus jedan u koji nije udario avion su prihvatile odrasle, svjesne i normalne osobe.  To vrijedja inteligenciju bilo koje osobe koja je imalo tehnicki obrazovana buduci se zvanicno objasnjenje kosi s osnovnim zakonima fizike.

Toliko o tome da "ne možeš manipulirati odraslom, svjesnom i normalnom osobom".

 
Uzeo si primjere koji su vrlo podložni razglabanju jer Hitler nije sam po sebi stvorio nacističku ideju kroz jedan proglas. Nacizam se kao pokret gradio godinama i definitivno nije nastao u uredu jedne osobe odjednom.

Postoji nešto što se zove dugoročna posredna erozija društva i mentaliteta, ali ona se događa na suptilnijim razinama i načinima. Jedan od načina je kontrola Afganistana, heroina, opijuma i propuštanje istog u npr. Iran kako bi se destabiliziralo određene grupe, pa kontrola vodom opet najbogatijeg Afganistana, naftom Irana i slični dugoročni planovi kontrole i podjarmljivanja.

Ali informacijski? Osim propagandom, ne vidim kako bi jedan Google mogao utjecati na nešto, pogotovo ne preko prodaje na političke stavove. Google zanima novac, a ne državna vlast jer je ista ionako samo način za dolaženje do novca.

Što se rušenja WTC-a, te priče za djecu ostavi nekome tko zaista ne poznaje fiziku, statiku itd. jer je meni sasvim jasno što se dogodilo. I ne, Amerikanci nisu sami srušili nebodere.

Mad Nomad kaže...
naxeem kaže...
Istina, Google Chrome može potaknuti raspravu o privatnosti, ali moje konačno stajalište je da živimo u društvu u kojem nemamo kontrolu nad nekime tko ima više resursa i nadzor ne možemo kontrolirati, a apsolutnu privatnost ne možemo imati.
 
Da, to bi bilo tako da zivimo u diktaturi ili da smo neciji robovi. Buduci smo slobodni ljudi u slobodnom demokratskom drustvu, svi mi skupa mozemo uzeti kontrolu nad svojom sudbinom, promijeniti zakone i zastititi svoju privatnost. Kako se to ne dogadja, kada se ljudi mire sa svojom podredjenom sudbinom ... sto pokazuje tvoja izjava ... "društvu u kojem nemamo kontrolu" ... covjek koji nema kontrolu je podredjena osoba, gradjanin drugog reda koji mora pitati gazdu "mogu li sada disati?" 

 
Ti misliš da živiš u slobodnom i demokratskom društvu, a zapravo živiš u nečemu što izgleda kao nepotizmom pokretana totalitarna demokracija, ali je zapravo i miks marionetske kleptokracije.
To da si sposoban uzeti kontrolu je privid, a zaštita privatnosti, pogotovo tu gdje živiš na sjeveru (pretpostavimo da je SAD), nikad nije bila smiješniji pojam.

Mad Nomad kaže...
naxeem kaže...

Uvid u navike o surfanju koje Google uzima, sasvim su bezopasne kada ih stavimo u omjer s informacijama koje se mogu nabaviti na druge načine. 
 
Ako je informacija koju ima Google bezopasna, zasto mi ne das sve svoje mailove i http logove?
Ako mi ih ne das, a i dalje tvrdis da je to bezopasno, to samo pokazuje demagogiju ... i naravno gubitak tvojeg kredibiliteta za daljnju raspravu.  

 
Ne vidim zašto bih ti davao svoje mailove da ti dokažem da je Google bezopasan. GMail koristim, ali za ništa osim foruma na kojima sudjelujem, a koji su odreda stručni više ili manje. POP skinute mailove ti nemam namjeru dati, ali njima ni Google nema pristup, pa to opet ispada iz igre kao razlog za demagogiju.
Što se logova s browsera tiče, slobodan si imati cijelu history listu, ali mi moraš o objasniti što to s listom linkova možeš? Naučiti nešto o meni? - Apsolutno ništa što ne piše tu na forumu ili nije nemoguće provjeriti na druge načine.

Uostalom, bitne stvari ionako nemaš logirane jer preko weba putuju enkriptirane s više ili manje bitnim ključevima. "Plain tekst" podacima pristup ionako ima moj ISP, pa je malo smiješno smatrati Google prijetnjom za sigurnost, a moj ISP sigurnim.
Moj ISP može imati daleko više utjecaja na mene od Google-a, a raspolaže daleko osjetljivijim podacima.

Ti nikako nisi sposoban procesirati lajt motiv mojih postova: Google ne ugrožava privatnost iznad granice na kojoj ti je privatnost već ugrožena samim time što si prisutan u cyber-spaceu.

Liniću i Šukeru je nakon n-te svađe odbrosio: "Ko pit bulovi ste!" Na to mu je Šuker, prisno uzvratio: "Najveći pitbul si ti!", na što je Bago ne trepnuvši ispalio: "Ne, pokraj vas sam pudlica!"
15 godina
neaktivan
offline
RE: "Do no evil" na Googleov način
naxeem kaže...
Pričaš totalne gluposti. - Geografska lokacija ne garantira ti nikakav pristup informacijama ako ti je on bitan jer su meni kao i tebi dostupni stručnjaci od Seoula do Londona.
 
Bojim se da nisu.


naxeem kaže...
Uzeo si primjere koji su vrlo podložni razglabanju jer Hitler nije sam po sebi stvorio nacističku ideju kroz jedan proglas. Nacizam se kao pokret gradio godinama i definitivno nije nastao u uredu jedne osobe odjednom.

 Kako god ... tvoja izjava da "ne možeš manipulirati odraslom, svjesnom i normalnom osobom kako te volja." je pobijena.

naxeem kaže...
Ti misliš da živiš u slobodnom i demokratskom društvu, a zapravo živiš u nečemu što izgleda kao nepotizmom pokretana totalitarna demokracija, ali je zapravo i miks marionetske kleptokracije.
 
S time nisi pobio moju tvrdnju.


naxeem kaže...
Ne vidim zašto bih ti davao svoje mailove da ti dokažem da je Google bezopasan.

Kao sto rekoh. De facto tvrdis jedno, a de jure nesto drugo, sto je neozbiljno.
Ako ne zelis dati svoje PRIVATNE mailove, znaci da ti je privatnost vrlo bitna, dok u isto vrijeme pokusavas mene i sve one koji ovo citaju uvjeriti da ti privatnost nije bitna.
Raspravljati s nekim koji jos nije na cistu sa svojim stavovima ima sve manje smisla.



naxeem kaže...
Ti nikako nisi sposoban procesirati lajt motiv mojih postova: Google ne ugrožava privatnost iznad granice na kojoj ti je privatnost već ugrožena samim time što si prisutan u cyber-spaceu.
 
Drugim rijecima, ako vec pusim i dobijam rak pluca, kakve veze ima to sto se jos i drogiram.

16 godina
neaktivan
offline
RE: "Do no evil" na Googleov način
Mad Nomad kaže...
naxeem kaže...
Pričaš totalne gluposti. - Geografska lokacija ne garantira ti nikakav pristup informacijama ako ti je on bitan jer su meni kao i tebi dostupni stručnjaci od Seoula do Londona.
 
Bojim se da nisu.

Dakako da jesu. Ja ovog trena mogu dogovoriti odlazak na MIT i slušanje predavanja o čemu hoću. Dobro sam povezan i imam tu mogućnost.
Mad Nomad kaže...

naxeem kaže...
Uzeo si primjere koji su vrlo podložni razglabanju jer Hitler nije sam po sebi stvorio nacističku ideju kroz jedan proglas. Nacizam se kao pokret gradio godinama i definitivno nije nastao u uredu jedne osobe odjednom.

 Kako god ... tvoja izjava da "ne možeš manipulirati odraslom, svjesnom i normalnom osobom kako te volja." je pobijena.

Ne možeš ako ne kontroliraš strah! U društvu straha, jedino viša sila ima mogućnost manipulacije. Zašto je korištenje religije važan dio sekularne vlasti u svakoj kulturi? Zato što upravo zloupotreba religije kroz strah od više sile daje mogućnost manipulacije.

Mad Nomad kaže...
naxeem kaže...
Ti misliš da živiš u slobodnom i demokratskom društvu, a zapravo živiš u nečemu što izgleda kao nepotizmom pokretana totalitarna demokracija, ali je zapravo i miks marionetske kleptokracije.
 
S time nisi pobio moju tvrdnju.



Kako nisam? ti tvrdiš da živimo u slobodnom društvu, a ja ti tvrdim da to nije točno. Ti samo imaš privid da o nečem odlučuješ...
Mad Nomad kaže...
naxeem kaže...
Ne vidim zašto bih ti davao svoje mailove da ti dokažem da je Google bezopasan.

Kao sto rekoh. De facto tvrdis jedno, a de jure nesto drugo, sto je neozbiljno.
Ako ne zelis dati svoje PRIVATNE mailove, znaci da ti je privatnost vrlo bitna, dok u isto vrijeme pokusavas mene i sve one koji ovo citaju uvjeriti da ti privatnost nije bitna.
Raspravljati s nekim koji jos nije na cistu sa svojim stavovima ima sve manje smisla.



Ne. Ja nisam rekao da privatnost nije bitna, već da Google preko bilo kojeg browsera ionako nema pristup onome što je meni privatno bitno. Ono do čega Google ima pristup ionako nisu meni važne informacije niti mogu nauditi mojoj privatnosti.
Ono što mi je bitno, držim enkriptirano, šaljem i primam enkriptirano.

Mad Nomad kaže...

naxeem kaže...
Ti nikako nisi sposoban procesirati lajt motiv mojih postova: Google ne ugrožava privatnost iznad granice na kojoj ti je privatnost već ugrožena samim time što si prisutan u cyber-spaceu.
 
Drugim rijecima, ako vec pusim i dobijam rak pluca, kakve veze ima to sto se jos i drogiram.

Nešto slično da. Ako umireš od raka pluća, sasvim je svejedno truješ li se usto i dalje cigaretama.

Ili slikovitije i točnije: Ako ti susjed zna JMBG, sasvim je svejedno zna li ti afrički lovac na antilope prezime.
Liniću i Šukeru je nakon n-te svađe odbrosio: "Ko pit bulovi ste!" Na to mu je Šuker, prisno uzvratio: "Najveći pitbul si ti!", na što je Bago ne trepnuvši ispalio: "Ne, pokraj vas sam pudlica!"
16 godina
moderator
offline
RE: "Do no evil" na Googleov način

Nacizam, 9/11, Afganistan, teorije zavjere... Raspravi doprinosim slikom zeca s palacinkom na glavi, cisto da mozemo reci da ovaj thread ima _sve_.

Work is for people who suck at video games.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice