Altcoins - Pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 506
|
čitano: 244.438
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Bitcoin - pitanja i odgovori, Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
15 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
ded.bug kaže...

 Ja sam ju kupila po 0,22 na Bittrexu, regaj se na vise njih... Jest da je Bittrex spor ali kad je prilika a na drugoj stranici nemrem kupiti onda je i Bittrex dobar!!!

 A bio sam se regao, na jednom isto već tjedan dana čekam potvrdu verifikacije...sad probao na bittrex ići se registrirati izbacuje 404 error...

Stoja
14 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Tko zeli iskljucivo trgovati sa crypto valutama moze preko etoro servisa mozete tamo i sa drugim stvarima trgovati ali imaju i crypto valute, primaju paypal,kreditne i direktnu uplatu preku banke. Najmanji iznos za kupnju je 200$ i kod isplate vam uzmu 25$ ako isplacujte preko 50$ sa racuna. Ja sam uzeo tamo ripple prije par dana trenutno 150$ u plusu nadam se da ce ici jos gore. Mozete se sami registrirati ili vam ja posaljem pozivnicu ako ide preko pozivnice oboje dobijemo 20$ bonus. Ako netko zeli pozivnicu samo neki mi posalje u inbox svoj mail.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori

Ne znam za proviziju, na njihovoj stranici se spominje nekakvih 3.5% i da je već uračunato u tečaj ali nisam siguran. Kažem ja sam izgubio 20ak posto jer im je trebalo pola dana da mi pošalju ETH dok je on jako rastao. Ne mogu ih preporučiti.

14 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
ajdenekaa kaže...

Ne znam za proviziju, na njihovoj stranici se spominje nekakvih 3.5% i da je već uračunato u tečaj ali nisam siguran. Kažem ja sam izgubio 20ak posto jer im je trebalo pola dana da mi pošalju ETH dok je on jako rastao. Ne mogu ih preporučiti.

 Na kojoj stranici? Gdje si kupovao?

7 godina
protjeran
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
6 godina
protjeran
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori

Jedno sam kupovala na bitcoin mjenjacnici hr vecu svotu btc koje ne mislim prodavati, cuvam da se jos skupi.. cekala sam do drugoga dana da mi sjedne na wallet, vise od 15sati.. Kupovala sam preko zabe.. Inace kupujem preko coinbase koji mi takodjer spor ako saljem BTC.. Da bih izbjegla dugo cekanje dobila sam preporuku od prijatelja da si otvorim OTP racun i da bude brze na mjenjacnici.hr.. Nadam se da budem sljedeci tjedan stigla napraviti pa javim dal bude brze... btw.jucer mi frend kupoval peko btc mjenjacnice i cekala sam ETH 5 sati isto preko zabe!!! :S

13 godina
odjavljen
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Bude brze jer je ista banka, ali to ima veze i sa vremenom uplate. Do 15h uplate budu gotove isti dan, a nakon 15h slijedeći radni dan, s naglaskom na radni.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
ajdenekaa kaže...

 I u čemu je problem bio?

 

Koliko sam skonto kupio si određenu količinu eth tamo i nije ti odmah sjelo nego si čekao pola dana a u međuvremenu je on porastao kako kažeš 20%.

Nije mi jasno kako si izgubio išta?

 

Ako si kupio 1 eth za određenu svotu kuna a on za pola dana naraste za 100% ti ćeš i dalje dobiti na wallet 1 eth za onu svotu kuna za koju si ga kupio samo što onda sad vrijedi 100% više.

8 godina
protjeran
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori

Na toj stranici automatsku gubis 20%, znaci kupis za 1000kn btc on ti da 800kn, nije da ti kupis 1000kn btca i dobijes 1000kn btca..  nasi lihvari...

13 godina
odjavljen
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
ajdenekaa kaže...

Ne znam za proviziju, na njihovoj stranici se spominje nekakvih 3.5% i da je već uračunato u tečaj ali nisam siguran. Kažem ja sam izgubio 20ak posto jer im je trebalo pola dana da mi pošalju ETH dok je on jako rastao. Ne mogu ih preporučiti.

 Tečaj se primjenjuje u trenutku kupnje i ne mjenja se između kupnje i transakcije. Recimo da si za 300 dolara kupio u četvrtak 1 Eth, a u petak 1Eth vrijedi 600 dolara (karikiram). Ti nećeš dobiti 0.5 Ethera, nego 1 Ether, jer si ga kupio za cijenu koja je napisana, bez obzira što je se tečaj promjenio. To što su oni (btc mjenjačnica) "izgubili" jer si ti kupio za 300 dolara a dobio za 600 dolara je njihov problem. Isto vrijedi i da padne (recimo sa 300 na 150). 

12 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Kresimir4 kaže...

Na toj stranici automatsku gubis 20%, znaci kupis za 1000kn btc on ti da 800kn, nije da ti kupis 1000kn btca i dobijes 1000kn btca..  nasi lihvari...

 Nemoj kakiti, tocno pise koliko ce kolicina BTC/ETH koju si odabrao kostati.

 

To sto postoji neka naknada, valjda je to logicno, ali nema situacije da narucis 1ETH pa dobijes manje od toga. Koliko si narucio, toliko ti i sjeda na racun.

 

 

8 godina
protjeran
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
assassin.st kaže...
Kresimir4 kaže...

Na toj stranici automatsku gubis 20%, znaci kupis za 1000kn btc on ti da 800kn, nije da ti kupis 1000kn btca i dobijes 1000kn btca..  nasi lihvari...

 Nemoj kakiti, tocno pise koliko ce kolicina BTC/ETH koju si odabrao kostati.

 

To sto postoji neka naknada, valjda je to logicno, ali nema situacije da narucis 1ETH pa dobijes manje od toga. Koliko si narucio, toliko ti i sjeda na racun.

 

 

 

Tko govori o tomu? Kazem ako stavis na njihovoj stranici tipa 1000kn btc, tebi ce doci btc u vrijednosti od 800kn. 20% provizije je previse, ali eto tko je zadovoljan s time neka kupi.

16 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Ja mislim da to nije istina. Za testne svrhe, prije par dana sam unio na bitcoin-mjenjacnica.hr da želim kupiti BTC za 1000kn, i količinu koja mi je pisala pomnožio sa cijenom na Bitstampu i dobio isti iznos. Kada sam otišao na mjenjacnicu i upisao da želim taj isti iznos prodati, dobio sam da mogu dobiti 930kn, što znači da za prodaju uzimaju 7%, što je puno po meni, ali prema mom saznanju za kupovinu ne uzimaju, a pogotovo ne banalnih 20% o kojima ti pričaš. Uostalom, ima ovdje dosta ljudi koji su ju koristili pa neka nam napišu kako su prošli.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Ja osobno imam racun u OTP banci i do sada po uplati na racun bitcoin mjenjacnice za kupovinu BTCa isti bi bili za par min na mom novcaniku.

 
0 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Ne znam što nije jasno u mom postu. Od trenutka kada sam uplatio novac navedenoj mjenjačnici i potvrdio uplatu, pa do trenutka kada su mi oni prebacili ETH na wallet je prošlo pola dana i izgubio sam oko 20% u vrijednosti ETH-a. Zašto? Zato jer je taj dan ETH naglo rastao na waveu koji sam ja pokušao iskoristiti i naivno se nadao da će mi mjenjačnica to brzo odraditi.

Razumijete? Od trenutka moje uplate do trenutka slanja ETH-a s njihove strane, vrijednost ETH-a je porasla za otprilike 20% i ja sam tu vrijednost izgubio zbog njihove sporosti. Također imam račun u OTP banci i sve sam odradio u roku pola minute preko internet bankarstva.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2017 15:38 (ajdenekaa).
 
0 3 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
ajdenekaa kaže...

Ne znam što nije jasno u mom postu. Od trenutka kada sam uplatio novac navedenoj mjenjačnici i potvrdio uplatu, pa do trenutka kada su mi oni prebacili ETH na wallet je prošlo pola dana i izgubio sam oko 20% u vrijednosti ETH-a. Zašto? Zato jer je taj dan ETH naglo rastao na waveu koji sam ja pokušao iskoristiti i naivno se nadao da će mi mjenjačnica to brzo odraditi.

Razumijete? Od trenutka moje uplate do trenutka slanja ETH-a s njihove strane, vrijednost ETH-a je porasla za otprilike 20% i ja sam tu vrijednost izgubio zbog njihove sporosti. Također imam račun u OTP banci i sve sam odradio u roku pola minute preko internet bankarstva.

 Krivo sam shvatio post. 

 

Uglavnom, ja nikad nisam imao period duži od 1h od uplate preko bankarstva do primitka ETH ili BTC u wallet, uz napomenu da nisam u OTP-u. Žao mi je što si imao loše iskustvo, te ti u tom slučaju mogu reći da probaš s Coinbase-om. Oni imaju plaćanja i kreditnom i debitnom, te preko SEPA-e. Uplata je za Europu u EUR, no mislim da SEPA traje dosta duže, dok je plaćanje kreditnom ili debitnom brže. Naravno, prije toga provjeri naknade, mislim da je za kartice naknada oko 3-4%. 

 

Zbog ovog tvog problema sam uredio prvi post te dodao i Coinbase u njega. 

16 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
ajdenekaa kaže...

Ne znam što nije jasno u mom postu. Od trenutka kada sam uplatio novac navedenoj mjenjačnici i potvrdio uplatu, pa do trenutka kada su mi oni prebacili ETH na wallet je prošlo pola dana i izgubio sam oko 20% u vrijednosti ETH-a. Zašto? Zato jer je taj dan ETH naglo rastao na waveu koji sam ja pokušao iskoristiti i naivno se nadao da će mi mjenjačnica to brzo odraditi.

Razumijete? Od trenutka moje uplate do trenutka slanja ETH-a s njihove strane, vrijednost ETH-a je porasla za otprilike 20% i ja sam tu vrijednost izgubio zbog njihove sporosti. Također imam račun u OTP banci i sve sam odradio u roku pola minute preko internet bankarstva.

 Tako i ja mogu reći da sam izgubio 60% u vrijednosti Ripplea jer je toliko narastao od trena kad sam napravio račun na Bitstampu, ali me nisu još verificirali. To je kao da si vidio da tvrtka izlazi na burzu ali si kupio dionice dan nakon izlaska kad su narasle 50%, i onda kažeš da si izgubio 50%.

 

Za to nije kriva mjenjačnica već ti. Šta nisi uplatio dan ranije.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Kresimir4 kaže...
assassin.st kaže...
Kresimir4 kaže...

Na toj stranici automatsku gubis 20%, znaci kupis za 1000kn btc on ti da 800kn, nije da ti kupis 1000kn btca i dobijes 1000kn btca..  nasi lihvari...

 Nemoj kakiti, tocno pise koliko ce kolicina BTC/ETH koju si odabrao kostati.

 

To sto postoji neka naknada, valjda je to logicno, ali nema situacije da narucis 1ETH pa dobijes manje od toga. Koliko si narucio, toliko ti i sjeda na racun.

 

 

 

Tko govori o tomu? Kazem ako stavis na njihovoj stranici tipa 1000kn btc, tebi ce doci btc u vrijednosti od 800kn. 20% provizije je previse, ali eto tko je zadovoljan s time neka kupi.

 Po mojem iskustvu, ovo sto si napisao nije istina

7 godina
protjeran
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Nisam kriv ja već mjenjačnica kojoj je trebalo 6+ sati da mi prebaci uplaćene ETH na wallet. To što ti uspoređuješ s verifikacijom na Bitstampu nema nikakve poveznice ni sličnosti. Ja sam na Binance i također još čekam verifikaciju ali svejedno odmah mogu trgovati iznosima do 2btc mislim, što je i više nego dovoljno. Također koji je smisao tvoje opaske da što nisam uplatio dan ranije? U svijetu kriprovaluta sekunde mogu biti presudne za ostvariti profit i onda ti dođeš s takvim pitanjem.

Znači ovo što pišeš o rippleu i dionicama isto nema nikakve veze. U slučaju koji navodiš ti još to nisi kupio, a ja ETH jesam, odnosno izvršio sam uplatu. Moj slučaj je spora isporuka ETH-a nakon već uplaćenog novca a tvoj slučaj je što bi bilo kad bi bilo.

 

Svrha mog posta je da sam imao loše iskustvo zbog sporosti mjenjačnice što je isključivo njihova krivnja. Ako su drugi imali pozitivna iskustva, super. Nema smisla da sada ja naskočim na njih zbog toga.

 

Da ne bude zabune ja sam tih 20% spomenuo otprilike i rekao da je ETH rastao, ako bi baš išao u detalje ja sam planirao uzeti ETH i odmah kupiti jednu drugu kriptovalutu. Uplatio sam dok je ETH rastao i dok sam čekao da mi mjenjačnica prebaci ETH cijena se korigirala (odatle tih 20ak posto), klasičan pump/dump velikih kitova ili kako se već kaže, što se može uvijek dogoditi. Zbog ovakvih slučajeva je važno da su mjenjačnice što brže i ja ću ubuduće koristiti neku drugu. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2017 17:33 (ajdenekaa).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

ne znam zašto radite preko MM ako možete sa bankom uplatiti direktno na burzu. Mislim stvarno. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
ajdenekaa kaže...

 A ti si jedini i najvažniji klijent te mjenjačnice pa oni moraju tebe prvog obraditi kad god ti poželiš? Ne pričaj gluposti. Ušao si dok je hype trajao i očekivao da će ti netko skinuti zvijezde s neba. To se naravno nije dogodilo i sad krivnju prebacuješ na druge.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
7 godina
protjeran
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Hacker002 kaže...

Uostalom, ima ovdje dosta ljudi koji su ju koristili pa neka nam napišu kako su prošli.

 Napisao sam svoje iskustvo i ti očito iz nekog razloga to ne možeš podnijeti. Više se neću obazirati na tvoje dječje upise.

12 godina
neaktivan
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

sta mislite o dent coinu ? dvoumim se izmedu njega i cardano coin za ulaganje. Smatrate li da ce biti velikog uspjeha kod jednog od tih dvoje?

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Sinoc sam poce farmati electroneum ETN coin dnevno mogu nafarmati nekih 100 komada sa gtx 1070 i7 6700k i i3 4030u Gt840m uz potrosnju od 230w.Pa me zanima neko misljenje ovih koji trguju ili farmaju uopce te coine ili neke druge jel se zna hoce li im kako cijena rasti 

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori

Ide gore ziher ETN skoro je bio 0.00009 BTC sad je na 0.000003 ja sam jedno 3hiljade ETN-ova do sada iskopao brzo se kopa i nije zahtjevana za GPU moglo se i 200-300 komada kopati dnevno dok je dif. bio niži.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 15:00 (mirzet1976).
8 godina
protjeran
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori

Ja kupio 3300 komada kad je bio 4 centa, nadam se da ce rasti.... i kopam 40-45 komada dnevno sa 1 karticom. Nadam se da ce u makar 2 godine doci na 5$.

14 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori

Ma eto svidja mi se sto nije heavy zahtjevan ni za gpu ni za procesor kao npr pascal coin ili ove malo skuplje crypto valute.I zanima me koji pool koristite mislim koji je dobar pokusao sam preko nanopoola nisa uspio sa grafickom sa procesorom jesam pa sad koristim oficijalni.I jel moguce preko nanopoola direktno na wallet da ide a da ne ide preko payment id-a

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 17:16 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori

Jakoristim ovaj pool https://easyhash.io/pools/electroneum a nekad i ovaj http://uk-etn-stats.hashparty.io/ odavde ide direkt na wallet

http://hwbot.org/signature/u135800.png
14 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Kako ocekujete kretanje Rippela iduci tjedan posto sad lagano ide na dolje to jest stagnira. Osobno smatram da ce od sutra krenuti veci rast pogotovo kad traderi prodaju BTC po dobroj cijeni i krenu pumpati i onda kad btc malo padne obratno!?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Jel netko zna koja je razlika podmodela grafičkih kartica RX 580, a to su Nitro, Pulse, XFX? Koja daje najvećih hash rate za etherum?

 

Također dal da očekujem većih hash rate od grafičkih kartica sa 8 GB naspram onih od 4 GB? Razlika u cijeni je oko 200-300 kuna pa me zanima jel isplativo uložiti više novaca za izgradnju mining riga?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Bitcoin - pitanja i odgovori, Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice