Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 726.887
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Mene je nicehash scamo pocetkom 2018. i izgubio sam chunk bitcoina koji mi je vracen tek prije nekih 2 mj. Kazem da su me oni scamali ne haker jer vec nekoliko puta kad god bi bilo problema sa rudarenjem - uvijek je nicehash problem. Tako da me nebi iznenadilo da je ovo samo njihova reklama za quick miner. No tko zna

Alternativa su manualni poolovi pa eth ili ravencoin, a ako zelite nesto slicno nicehashu onda postoji betterhash kao opcija, ali naravno probajte preskociti Phoenix.

Lolminer je relativno "siguran" jer navodno ima svoj digitalni potpis odnosno licenciran je za razliku od ostalih, trex hvale ali je isto anoniman i ima nekakve sumnjive zahtjeve za skripte koje mijenjaju registry keyeve "zbog sigurnosti", ali tko zna vise.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dr. Vicko kaže...
Sideswipe kaže...

Mali updejt. Dobio sam odgovor da je to vrijedilo za prošlu verziju Phoenix minera. 5.5c koju sam skinuo ili ste skinuli nije komprimirana. Dobro pa nisam rušio Windowse. I ovako sam mislio mjenjat lozinke reda radi.

 Ocigledno je za sve verzije prema ovom postu:

KLIK

 

Medjutim sam razlog zasto ga ukidaju i dizu citavu frku je sto je uklonjen sa MEGA-e i sto se navodno developeru gubi svaki trag. 

 

Nakon daljnjeg citanja se moze saznati i da developeri Nicehash-a imaju istoriju prevara i sumnjivih radnji. Prije par godina im je navodno hakiran server i tada je netko odnio 4700 BTC-a koje su ljudi imali kod njih. Jesu oni to vracali ali postepeno pa je sve sumnjivo. 

Zatim jedan od osnivaca Nicehash-a Matijaž Škorjanac je pravomocno osudjen i odlezao skoro 5 godina zbog kreiranja botnet mreže imena "Mariposa".

 

I kako ja to sada vidim je da osudeni kriminalac za cyber kriminal, kreator velike botnet mreze meni preporucuje da instaliram njegov program koji moram exludad u firewall-u jer je on kao siguran, a tamo neki lijevi nije jer mu je nepoznat autor i jer je skinut sa cloud servisa radi krsenja ToS.

Znaci ne vjerujem ni jednima ni drugima. 

Wikipedia

 

Sreca Nicehash sam bio samo skinuo na sekundarni PC, isprobao da vidim i odmah odustao. 

Sad se valja zezati sa reinstalom na tom PC-u i pratiti aktivnost kucne mreze.

 

Iza njihovog minera stoji firma iza koje stoje imena i prezimena. To nemaš sa većinom minera, dakle opet je najsigurnije koristiti njihov (excavator) za one ljude koji već majnaju sa Nicehashom..

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2021 10:42 (AFARON).
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
AFARON kaže...
Dr. Vicko kaže...
Sideswipe kaže...

Mali updejt. Dobio sam odgovor da je to vrijedilo za prošlu verziju Phoenix minera. 5.5c koju sam skinuo ili ste skinuli nije komprimirana. Dobro pa nisam rušio Windowse. I ovako sam mislio mjenjat lozinke reda radi.

 Ocigledno je za sve verzije prema ovom postu:

KLIK

 

Medjutim sam razlog zasto ga ukidaju i dizu citavu frku je sto je uklonjen sa MEGA-e i sto se navodno developeru gubi svaki trag. 

 

Nakon daljnjeg citanja se moze saznati i da developeri Nicehash-a imaju istoriju prevara i sumnjivih radnji. Prije par godina im je navodno hakiran server i tada je netko odnio 4700 BTC-a koje su ljudi imali kod njih. Jesu oni to vracali ali postepeno pa je sve sumnjivo. 

Zatim jedan od osnivaca Nicehash-a Matijaž Škorjanac je pravomocno osudjen i odlezao skoro 5 godina zbog kreiranja botnet mreže imena "Mariposa".

 

I kako ja to sada vidim je da osudeni kriminalac za cyber kriminal, kreator velike botnet mreze meni preporucuje da instaliram njegov program koji moram exludad u firewall-u jer je on kao siguran, a tamo neki lijevi nije jer mu je nepoznat autor i jer je skinut sa cloud servisa radi krsenja ToS.

Znaci ne vjerujem ni jednima ni drugima. 

Wikipedia

 

Sreca Nicehash sam bio samo skinuo na sekundarni PC, isprobao da vidim i odmah odustao. 

Sad se valja zezati sa reinstalom na tom PC-u i pratiti aktivnost kucne mreze.

 

Iza njihovog minera stoji firma iza koje stoje imena i prezimena. To nemaš sa većinom minera, dakle opet je najsigurnije koristiti njihov (excavator) za one ljude koji već majnaju sa Nicehashom..

 Sve to stoji, ja ne govorim nikome sta da radi, ja idalje kod kuce koristim Phoenix, verziju koju sam skinuo sam i pokrenuo i za koju se sada govori da NAVODNO nema problema ali nikad se ne zna. Ide na moju odgovornost.

Sreca da u zadnje vrijeme licnim racunima na netu pretezno pristupam sa laptopa pa mi i ovi racunari osim majnanja i povremenog igranja ni za sta drugo i ne sluze. 

 

Ali isto tako firma u kojoj je jedan od osnivaca uveliko u cyber kriminalu, koji je ocigledno i nakon presude nastavio neke aktivnosti mi ne ulijeva neko veliko samopouzdanje. 

LINK

 

 

3 godine
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Poštovani učesnici foruma,

novi sam u grupi a nov sam i u oblasti majnovanja, mada imam namjeru da se uključim. Intereuje me, ako znate, da li se majnovanje može vršiti solo, bez uključivanja u minig pool, znam da je isplativije biti u bazenu, ali eto, možda se i ne mora. I drugo pitanje je da li neko zna koliko su tačni podaci, bar približno, na sajtu "what to mine", o profitu određenih asic majnera i da li se ti podaci odnose isključivo na majnovanje u bazenu ili se mogu ostvariti solo majnovanjem. Drugim riječima da li solo majner dobija dio nagrade od izvršenih transakcija ili je dobijaju samo oni koji pogode traženo rješenje i dijele je u bazenu.

Hvala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Ak nisi u poolu logicno da nemozes dobit dio nagrade koji je pool nasao ne? Naravno da mozes majanat bez poola al ti onda treba ogroman hashrate da uopce uspijes naci blok, al kad ga nades dobijes cijeli blok.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Ok logično, ali šta je sa nagradama od transakcija?

10 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo
Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
D3lBoy kaže...

Kao što se i pretpostavljalo...političke igrice

10 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Paa da, kao sto rekoh nicehash me opekao previše puta da bi više reagirao na njihova sranja.

No valja ostat oprezan i pricekat vise sluzbenih informacija, phoenix radi na github stranici i to ce biti jedino sluzbeno mjesto za download.

Battlelog: D3lBoy-00
5 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Kako bilo da bilo , sa lolminerom imam puno manje desktop lag-a , tako da ostajem na njemu

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Team red miner je nenadmasiv. Koristim chrome, netflix,sve bez problema.  Probao sam phoenix, LOL, ethminer... ovaj je najbolji i sto se potrosnje tice.

12 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Dječji vrtić, a vrte milijune  

 

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Nego zadnjih dana me ovo zabavlja. 

 

 

 
9 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Treba srusit taj nicehash, mulj do neba

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Nemoj gasit dok radi 

 

Ja ga koristim jer je najviše "user friendly". Praktički u par klikova, sve gotovo. Ako tko ima nešto jednostavnije neka kaže 

 

Meni mining nije posao, ionako imam osječaj da gubim previše vremena na traženje grafičkih, još da moram provoditi sate da bih dobio par kuna više manje po danu, ne zvuči mi primamljivo.

 

Još mi nije jasno kako nitko ne radi kučišta (zatvorena) za mining. Toliko ljudi diy-a, ili koristi otvorena rješenja. Znam da postoji par firmi u USA, koje rade, ali večini je cijena astronomska.

Ja recimo bi htio imat normalno neko kučište, koje može stajati u denvnom boravku bez da privlači puno pogleda, ili bar da izgleda koliko toliko profi napravljeno.

Ja trenutno guram po tri grafe u kučište (dvije normalno, treću s reiserom nekako naguram unutra ).

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Postoji Betterhash kao alternativa, gotovo ista stvar.

Ovdje imas server caseove sa karticama, prebuilt - https://mineshop.eu/

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
D3lBoy kaže...

Postoji Betterhash kao alternativa, gotovo ista stvar.

Ovdje imas server caseove sa karticama, prebuilt - https://mineshop.eu/

 

Meni betterhash prvi put nije radio, tako da sam uzeo nicehash. Ako šta počne po krivu, vjerovatno cu probati opet. Možda i razdvojim malo u oba, pa da usporedim 

 

Znam za mineshop, ali 4k za kučiše mi je malo previše. Za te novce se nađe i solidna grafa 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
mzopg kaže...

Dječji vrtić, a vrte milijune  

 

 

 Dječiji je mala beba za njih. Koja sapunica, telenovela. Došlo mi da kokice ispečem il skuham kavu dok čitam.  Matjaž malo žešći psiho lol. Sve bivši kažnjenici.

 

No razmišljam o BetterHashu kao o alternativi, dođe mi da probam opet poštelat taj Phoenixminer sad kad vidim da je sve bilo hoax. Samo što bi mi trebao walet koji prebacuje na bankovne račune. Također bi i otvorio novi tekući račun samo za te isplate od rudarenja. Još je rano, tam pred kraj godine.

 

Kolio vidim na Phoenixu se može rudariti Bitcoin i Ethereum? Treba dosta vremena izdvojit da se to pohvata i poštela. Ništa bez znoja i lopate. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2021 9:01 (Sideswipe).
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Meni je na better hashu pod wallet uzimo email s coinbase? kao moj email bi bio wallet? kao koji k*?

 

Upravo nastimo redtim miner..

 

Konacno mogu surfat  dok grafa kopa bez trzanja..

kapa dole Ivan Majstorovic 

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ivan Majstorovic kaže...

Team red miner je nenadmasiv. Koristim chrome, netflix,sve bez problema.  Probao sam phoenix, LOL, ethminer... ovaj je najbolji i sto se potrosnje tice.

 

kolki ti je hashrate u odnosu na phoenix miner?

15 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

očito se iznimno isplati

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Mile kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Team red miner je nenadmasiv. Koristim chrome, netflix,sve bez problema.  Probao sam phoenix, LOL, ethminer... ovaj je najbolji i sto se potrosnje tice.

 

kolki ti je hashrate u odnosu na phoenix miner?

 Isti, oko 63.3mh/s-a sa  jednom 6800. Ali daleko manji lag i potrosnja za jedno 10-tak W.

3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R3nchi kaže...

Meni je na better hashu pod wallet uzimo email s coinbase? kao moj email bi bio wallet? kao koji k*?

 

Upravo nastimo redtim miner..

 

Konacno mogu surfat  dok grafa kopa bez trzanja..

kapa dole Ivan Majstorovic 

 Neznam kako vam wallet moze biti email adresa? Imate normalan wallet adresu koji je ogromana kombinacija brojeva i slova, ETH pocinje sa 0x......  ILi koristite paystring?

Kod coinbase-a mozete provjeriti adresu tako sto prijavljeni kliknete na svoje profil ime, pa settings(tu imate opcije tipa profil, sigurnost, aktivnost itd) na zadnju opciju idete wallet aadrese. I tamo pravite koliko vas je volja, samo pazite uvijek tocnu adresu da ste nanjeli u miner software...inace trud vase graficke ode u vjetar.

 

16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ivan Majstorovic kaže...
Mile kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Team red miner je nenadmasiv. Koristim chrome, netflix,sve bez problema.  Probao sam phoenix, LOL, ethminer... ovaj je najbolji i sto se potrosnje tice.

 

kolki ti je hashrate u odnosu na phoenix miner?

 Isti, oko 63.3mh/s-a sa  jednom 6800. Ali daleko manji lag i potrosnja za jedno 10-tak W.

 A gdje u njemu postavite pool i svoj wallet. 
Ja sam skinuo sa githuba miner ali nigdje ne vidim config fajl u njemu??

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Pa .bat file otovori ne nekim text editorom(preporucam notepad++)i tamo stavi sve kaj trebas

15 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Izgleda da će 3060 uskoro biti dovoljno dobra za rudarenje. Samo čekamo ove drivere da negdje isplivaju 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dr. Vicko kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
Mile kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

Team red miner je nenadmasiv. Koristim chrome, netflix,sve bez problema.  Probao sam phoenix, LOL, ethminer... ovaj je najbolji i sto se potrosnje tice.

 

kolki ti je hashrate u odnosu na phoenix miner?

 Isti, oko 63.3mh/s-a sa  jednom 6800. Ali daleko manji lag i potrosnja za jedno 10-tak W.

 A gdje u njemu postavite pool i svoj wallet. 
Ja sam skinuo sa githuba miner ali nigdje ne vidim config fajl u njemu??

 Evo nadam se da ce slike pomoci malo. Odete na folder gdje vam je miner(team red miner u tom slucaju) tamo imate listu .bat fajlova i par read me fajlova koje preporucam da si procitate. Kada nadjete "start_eth.bat" na njega desni klik misa i idete "urediti" tamo sada mjenjate pool, wallet adresu, i neke komande dodajete jos koje su vam potrebne pri rudarenju.

Procitajte obavezno ethash_tuning _guide.txt- tamo imate ptavke za vegu 56 sa samsung memorijum ili hynix memorijeom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2021 12:21 (Ivan Majstorovic).
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ivan Majstorovic kaže...
R3nchi kaže...

Meni je na better hashu pod wallet uzimo email s coinbase? kao moj email bi bio wallet? kao koji k*?

 

Upravo nastimo redtim miner..

 

Konacno mogu surfat  dok grafa kopa bez trzanja..

kapa dole Ivan Majstorovic 

 Neznam kako vam wallet moze biti email adresa? Imate normalan wallet adresu koji je ogromana kombinacija brojeva i slova, ETH pocinje sa 0x......  ILi koristite paystring?

Kod coinbase-a mozete provjeriti adresu tako sto prijavljeni kliknete na svoje profil ime, pa settings(tu imate opcije tipa profil, sigurnost, aktivnost itd) na zadnju opciju idete wallet aadrese. I tamo pravite koliko vas je volja, samo pazite uvijek tocnu adresu da ste nanjeli u miner software...inace trud vase graficke ode u vjetar.

 

 

Samo da razjasnim pricam o betterhashu. Onaj teamredminer sam uspio nastimat nekako pa radi.. doduse potegne samo do 61 ne znam zasto al bolje ista nego nista.

I da i dalje mi trza i zastajkuje al puno manje..

 

znaci na better hashu.. 

 

 

BTC Transfer
Automatic Withdrawal
Withdrawal fee: 0.0000 BTCYour withdrawal limit: 0.0010 BTC
Automatically sending to Coinbase account email address:

renchi@inet.hr

Cancel Auto Withdrawal
Al hvala na pisanju, promjenio sam tamo opciju i upiso btc wallet s coinbasea.(better hash)
valjda ce sad sljakat
R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2021 17:02 (R3nchi).
3 godine
protjeran
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

planira tko nabaviti par komada 6700xt? Po mojem misljenju ce to biti nekih 45-50mh/s-a sa jedno 80-tak W potrosnje. Kazu svi po netu da ce ih biti lijep broj i nece biti preko 500 eura.Budemo zivi pa vidili, imam jos 2 pcie1.0 utora pa planiram napraviti neki zombie build.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ako će biti 500€, a neće, to bi bilo zvjerski. Za te pare nema rabljenih 5700, tak da i od ovoga kitanac

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice