Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.392.897
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nemoj tako, on je PC Guru, vidis da je on sve "testirao" i zna iz prve ruke sta price. Doduse on je to radio na nJoy napajanjima pa je razumljivo da ne moze isporuciti ni blizu deklariranog 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Gorstak79 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Gorstak79 kaže...

 

 

Napisao si isto sto i ja, samo drugim rijecima....

 Ti si napisao da 100W napajanje daje 83W.

On je napisao da 100W napajanje daje 100W.

 

Ne samo da ovo nije isto nego je dijametralno suprotno.

 

napajanje od 100W daje 100W kad zbrojis i pomnozis amperazu...otud i takva deklaracija...no u stvarnosti ne moze isporuciti toliko, vec zbog raznih gubitaka isporucuje manje...koliko je efikasno, odnosno koliko struje moze minimalno isporucit pri kojem opterecenju se dobija uglavnom sa kvalitetnijim komponentama i na osnovu toga dobijas certifikat...samo je po par posto razlike izmedju certifikata, tako da je uglavnom i obicno bronze sasvim dovoljno za vecinu korisnika...jedino ako si neki overkloker pa ti je stabilnost napona i komponenti od iznimne vaznosti za bolji oc, onda ides na bolji certifikat...ili ako ti je racun za struju poveci jer si rudar...

 

a kiwi je izgleda strucnjak koji tvrdi da napajanje od 530 i 650W daje jednako...

 

bez uvrede ikome, ali mozda bi ipak pomoglo da istrazite sami neke stvari i ne vjerujete slijepo jednoj osobi...i pri tome ne mislim na jubito videe i ibme tip "znanja", vec strucne studije, wikipedija i slicno...

 

 

 Tako je, kiwo nema pojma

6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
Gorstak79 kaže... 

napajanje od 100W daje 100W kad zbrojis i pomnozis amperazu...otud i takva deklaracija...no u stvarnosti ne moze isporuciti toliko...

 ti lupetaš toliko da možeš množiti i zbrajati i uvijek ćeš biti u minusu 

ne znam što bi odabrao kao veću budaleštinu jer ti je zbirka bisera nenadjebiva, ali recimo da je ovo jedna od većih bedastoća, bar na ovoj temi

evo ti napajanje od 1000w koje može dati i 1400w i tek onda se gasi - link, a sličnih situacija imaš na tone kod kvalitetnih napajanja

po tebi je to nemoguće, naravno 

 

pomnozi: (25A * 3.3V) + (25A * 5V) + (100A * 12V)  te na to dodaj certifikat pri kojem opterecenju...

velka me vrućina ovladala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2018 0:07 (Gorstak79).
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Glavas_ZG kaže...

 Tako je, kiwo nema pojma

Eto svi se slazemo, kiwi_91 nemoj da te vise vidimo u ovoj temi, maestro Gorstak preuzima, mozes u penziju.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Gorstak79, nije bas isto. Kad ti fico stane, odvedes ga automehanicaru i popravis za sitne pare. Kad ti nJoy fico stane, odnese ti pola komponenti i moras  kupit minimalno novog ficu. Ili nece stat, ali ce ti isporucivat tako nestabilan napon da ce ti komponente crkavat. 

Ovo je slicnije usporedbi da li zamijeniti originalni zupcasti remen na autu ili srot zamjenski i potencijalno unistit cili motor. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2018 0:10 (GdjeSuBikovi).
5 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Gorstak79 kaže...

 

pomnozi: (25A * 3.3V) + (25A * 5V) + (100A * 12V) 

 

Auuu. Lele. Kukulele. Nego što ti pokušavaš ovim množenjem dokazati/pokazati ?

6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
GdjeSuBikovi kaže...

Gorstak79, nije bas isto. Kad ti fico stane, odvedes ga automehanicaru i popravis za sitne pare. Kad ti nJoy fico stane, odnese ti pola komponenti i moras  kupit minimalno novog ficu. Ili nece stat, ali ce ti isporucivat tako nestabilan napon da ce ti komponente crkavat. 

Ovo je slicnije usporedbi da li zamijeniti originalni zupcasti remen na autu ili srot zamjenski i potencijalno unistit cili motor. 

 

nisam nigdje napisao da triba kupit njoy...ima kupaca i za njoy jednako kao i za seasonic...razlika je u tome sto ja covjeku koji trazi napajanje do 100kn preporucim njoy, a ne ms, inter tech ili seasonic titanium...ako kaze da ima 2tkn za potrosit na napajanje ja mu sigurno necu sugerirat njoy...

velka me vrućina ovladala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2018 0:14 (Gorstak79).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pusti marke i pogledaj sta ti ljudi pokusavaju rec na forumu. 

I ti si iz mog posta primjetio samo salu na nJoy, a ostalo nije bitno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2018 0:25 (GdjeSuBikovi).
6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
GdjeSuBikovi kaže...

Pusti marke i pogledaj sta ti ljudi pokusavaju rec na forumu. 

 

rule number one: fuck what they think...

 

zamisli da je cristofor columbo slusao svoju zenu? A zasto bas ti moras ici? Sto ne moze netko drugi to otkriti? Kad se mislis vratiti, i ocu li imati za stanarinu? Hoces li slati pisma? Ima li zena na tom brodu? Najbolje da ne ides nikuda nego ostanes doma.

 

Za kompjuterom sam takorec 24h dnevno i zbog odredjenih okolnosti moram biti. I to je tako vec dugi niz godina i neke stvari sam naucio. Ako negdje grijesim, slobodno me korigirajte, ali za vrijedjanje i idiotizam idete na ignore.

velka me vrućina ovladala...
14 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koja tupina 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Proguglaj fortron hexa insulation, pa ce ti biti jasno zasto ne preporucam fortron...ne samo zbog tog modela, vec zbog cinjenice da zadnjih 20 godina rade smece...cak i da im nes valjaju ovi novi modeli, ja im vise ne vjerujem...

a njoy 560W imam doma i mogu reci da je dvije klase iznad msa, inter techa, kolinka i tih ostalih sroteksa, a platio ga skupa s kucistem 200kn...

velka me vrućina ovladala...
Moj PC  
0 3 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Gorstak79 kaže... 

pomnozi: (25A * 3.3V) + (25A * 5V) + (100A * 12V)  te na to dodaj certifikat pri kojem opterecenju...

 ...i onda testiraš i vidiš da napajaje bez jebemti daje 1400w

ali po tvojoj računici jedva da može dati i 900w jer mu je efikasnost cca 90%

 

vidiš kako si ti s tom svojom mate-motikom opet u minusu, koliko god zbrajao i množio  

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ljudi se profesionalno bave recenzijama i testovima napajanja. Imaju znanje, opremu te od toga zive. Ja vjerujem da si ti dobio dojmove o pojedinim napajanjima, ali toplo ti preporucujem da vise vjerujes recenzijama nego svojim dojmovima. Znam da me neces poslusat, ali barem pokusaj svoje dojmove zadrzat za sebe ili se svadaj na spam temama, ali stvarne preporuke ostavi ljudima sa vise provjerenih informacija. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
GdjeSuBikovi kaže...

Ljudi se profesionalno bave recenzijama i testovima napajanja. Imaju znanje, opremu te od toga zive. Ja vjerujem da si ti dobio dojmove o pojedinim napajanjima, ali toplo ti preporucujem da vise vjerujes recenzijama nego svojim dojmovima. Znam da me neces poslusat, ali barem pokusaj svoje dojmove zadrzat za sebe ili se svadaj na spam temama, ali stvarne preporuke ostavi ljudima sa vise provjerenih informacija. 

 

Da je idealan svijet, u nista se ja ne bih petljao...no da je idealan svijet, nitko ne bi kupio precijenjeni apple, nitko ne bi kupio rabljeno vrhunsko napajanje 300kn ispod cijene, i nitko ne bi dobijao pinku za pozitivne recenzije...

velka me vrućina ovladala...
6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
Gorstak79 kaže... 

pomnozi: (25A * 3.3V) + (25A * 5V) + (100A * 12V)  te na to dodaj certifikat pri kojem opterecenju...

 ...i onda testiraš i vidiš da napajaje bez jebemti daje 1400w

ali po tvojoj računici jedva da može dati i 900w jer mu je efikasnost cca 90%

 

vidiš kako si ti s tom svojom mate-motikom opet u minusu, koliko god zbrajao i množio  

 

 

 

matematika je tocna, nesto krivo racunas...

velka me vrućina ovladala...
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Gorstak79 kaže...

 

a njoy 560W imam doma i mogu reci da je dvije klase iznad msa, inter techa, kolinka i tih ostalih sroteksa, a platio ga skupa s kucistem 200kn...

A na čemu si testirao taj nJoy? Na GTX1050Ti ili HD530 koju posjedujes?

11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Gorstak79 kaže...

matematika je tocna, nesto krivo racunas...

 ti si baš uporan, pa jesi li uopće pročitao recenziju, barem dio gdje su u praksi dobili 1400w iz napajanja koje nominalno daje 1000w

 

po tvojoj uvrnutoj filozofiji napajanje od 1000w s efikasnosti od 90% će davati 900w - da ne kažeš kako ti to nisi rekao, evo ti dolje citat

Gorstak79 kaže...

kad nesto sam skontas, onda nema linka, jer je to tvoje...

 

silver znaci npr 83% efikasnosti, (pricam napamet,ne da mi se guglat kolko posto tocno), sto znaci da napajanje od 100W daje 83W

zatrim si još nalupetao istih gluposti

Gorstak79 kaže...

 

napajanje od 100W daje 100W kad zbrojis i pomnozis amperazu...otud i takva deklaracija...no u stvarnosti ne moze isporuciti toliko, vec zbog raznih gubitaka isporucuje manje...

dao sam ti test napajanja titanium efikasnosti od nominalnih 1000w, a koje je u praksi pokazalo da daje 1400w prije nego se ugasi (a nije mu efikasnost 140%)

podaci koje proizvođač stavi kao specifikacije su nominalni, na realnom testiranju kvalitetna napajanja poput seasonica uvijek daju više od nominalnog, isto kao što tvoje nyoj smeće uvijek daje manje od nominalnog

 

u ovom konkretnom primjeru taj seasonic je nominalno 1000w, ali može dati i 1400w prije nego se ugasi

ako mu je efikasnost pritom 90% (što nije jer vjerojatno pada ispod 90% pod takvim opterećenjem), ono i dalje daje 1400w, no iz zida vuče 1550w ili više

 

to je potpuno suprotno tvojem poimanju efikasnosti, ali prva rečenica u kojoj si ti "nešto skontao i to je tvoje" valjda sve govori o uzaludnosti ove rasprave, jer protiv ravnozemljaša logika ionako ne pomaže

14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Gorstak79 kaže...

nije to napjanje od 1000W, to su neke marketinske fore...dao sam ti tocnu formulu kako se racuna snaga...

Fascinantno je kako sta god ti napises bude potpuno krivo/nebulozno/neistinito, nemas ni srece jer bi do sad bar nesto pogodio od hrpe gluposti koje dnevno napises...

Moj PC  
5 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

tako se neracuna efikasnost ...

napajanje uvijek daje koliko treba ... ako ima ucnikovitost od 90% pri 1'00watti potrosnje napajanje ce ti i dalje dat 100watti ali ce povuc iz zida oko 10% vise sta znaci da bi ti dao 100 watti struju on ce vuc iz zida 110 watti ... to je efikasnost ... a uvijek daje koliko treba

 

naprimjer moje napajanje cak i na 900 watti  sto je 50 watti vise od deklariranog ima efikasnost oko 92-93% ali i dalje daje 900 watti ... samo trosi 7-8 watti vise da bi mi ih dalo

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2018 12:57 (Giopriest).
5 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Đaba vam sve to. Ljubomora je opaka rabota. Ukoliko na komponenti nije navedeno 'verified by Gorstak79', ono ne valja i točka.

 
2 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Seronja nezauzet kaže...

Đaba vam sve to. Ljubomora je opaka rabota. Ukoliko na komponenti nije navedeno 'verified by Gorstak79', ono ne valja i točka.

80+ certifikat i verified by gorstak79 su minimum kod kupovine napajanja, bez toga uopce ne gledaj

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Neko kvalitetno modularno napajanje od 650/750W do 800kn, vidim da svi preporucaju Seasonic focus to i gledam no neki se kunu da je tiho dok drugi pricaju da je fan očajan a ja volim da mi je komp tih imali li ko kakvih iskustva s tim napajanjem?

twice the pride double the fall
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A koju će konfu držati? Tu iz potpisa? 

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

A koju će konfu držati? Tu iz potpisa? 

 

Tu iz potpisa ali umjesto 580 ide 1070ti/1080(znam da niti one ne trose toliko puno) ili mozda pricekam novu 11 seriju a i CPU budem OC kad tad pa mozda dodam jos koji SSD.

 

Bitno mi je da je PSU tih i modularan.

 

twice the pride double the fall
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ma uzmi to napajanje i ne brigaj, ni ne može biti glasno jer nikad neće ni biti preopterećeno.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

ma uzmi to napajanje i ne brigaj, ni ne može biti glasno jer nikad neće ni biti preopterećeno.

 

Pa čitam bas da ako nije neki divlji load da je napajanje nečujno i da je odlično pa mislim da cu po to otici u pon, hvala.

twice the pride double the fall
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dad0r kaže...

Neko kvalitetno modularno napajanje od 650/750W do 800kn, vidim da svi preporucaju Seasonic focus to i gledam no neki se kunu da je tiho dok drugi pricaju da je fan očajan a ja volim da mi je komp tih imali li ko kakvih iskustva s tim napajanjem?

 Ne znam stvarno sto misle pod "ocajan fan "  ? Imam 650w model i ne cujem ga ,niti se vent  pali ikad , cak i dok igram. 

14 godina
odjavljen
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ni ja ga ne čujem, definitivno preporuka.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
error_666 kaže...

 Ne znam stvarno sto misle pod "ocajan fan "  ? Imam 650w model i ne cujem ga ,niti se vent  pali ikad , cak i dok igram. 

 

Jakovp kaže...

Ni ja ga ne čujem, definitivno preporuka.

 

Hvala za info, idem onda danas po to napajanje 

twice the pride double the fall
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Drugovi iman jedno pitanje u vezi napajanja naime danas san uocio neke cudne zvukove iz moga napajanja koje iman trenutno a napajanje je i dosta staro iz 2007g :)

Sada se mislin uzeti novo napajanje tocinje seasonic focus gold 750W i nasao san ga u hgspota,dali je ta trgovina pouzdana i dali vrijedi kod njih to uzeti cijena je 800kn za to napajanje unaprijed hvala lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice