Geil Ultra-lažan prikaz latencija !?

poruka: 16
|
čitano: 3.176
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
protjeran
offline
Geil Ultra-lažan prikaz latencija !?

kupio sam poslije Nove godine 2x1GB 800 DDR2 u HG Spotu. iste memorije sam uzeo zbog navedenih niskih latencija koje su na web stranicama HG-Spota deklarirane kao CAS 4-4-4-12, što mi je potvrdio i prodavač u trgovini. no naknadno sam ustanovio da su tajminzi 5-5-5-18 kao kod Value modela ili sličnih jeftinijih memorija. neću sad crknut što imam latencije nešto više no što su navedene, ali mi smeta neprofesionalnost osoblja ili možda čak pokvarenost.

 

u to vrijeme je kit GeilUltra 2x1GB koštao 832 kn, a Geil Value 590 kn (nije kit, već dvije memorije od 1GB, što dođe na isto).

 

zanima me vaše mišljenje jesam li prevaren i što im znači ova "parola":

HGspot pokušava biti što preciziniji u opisu proizvoda, ali ipak ne može garantirati da je opis ovog proizvoda točan, kompletan, pouzdan i bez grešaka.

HGspot Online>Opis

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.5.2008 18:52 (Bugofil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Geil Ultra-lažan prikaz latencija !?

Jesi ti kupio memoriju s ovom  oznakom: GX22GB6400UDC

ili si dobio neke druge module?

Instaliraj everest, ako on pokaze da su ti isti moduli, onda rade na navedenim latencijama.

I mora to sve izgledati ovako:

 

http://www.xbitlabs.com/articles/memory/display/ddr2-800_4.html

 

Ovdje takodjer vidis da su latencije deklarirane razlicito u odnosu na kojoj frekvenciji memorija radi.


Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Geil Ultra-lažan prikaz latencija !?

Što se tiče te izjave kojom se ograđuju, to je još nekako (recimo) ok, ali ako ti je prodavač potvrdio onda nije dobro. Eto slično se i meni dogodilo, kupila si u Procesora laptop i u cjeniku je pisala garancija 3 godine i to je jedan od razloga zašto sam i uzela taj laptop. Još uz to mi je prodavačica pri prodaji potvrdila da je garancija tri godine, ali sam kasnije na garantnom listu tek nakon nekoliko dana vidjela da je garancija napisana na jednu godinu i sada zamisli da mi laptop crkne nakon 1.5 godina a ono platila sam ga dosta skupo. Mislim da i u mom i u tvom slučaju nije stvar u pokvarenosti prodavača jer ti on čak i nema koristi od toga da tebe prevari jer neće njemu lova u džep nego vlasniku, zapravo razlog je suprotan a to je nemar tj. nisu zadovoljni svim uvjetima na svom poslu pa se tako i ponašaju, kao što si ti kazao neprofesionalnost.

Moj savjet svima je da po mogućnosti prije kupnje provjere sve stvari koje su im važne pa makar trebali uzeti kutiju proizvoda u ruke prije nego li ga kupite ili ako kupujete preko neta da pogledate neke opise tih proizvoda koji su nezavisni od onih napisanih kod prodavatelja.

16 godina
protjeran
offline
RE: Geil Ultra-lažan prikaz latencija !?
DrNasty kaže...

Jesi ti kupio memoriju s ovom  oznakom: GX22GB6400UDC

ili si dobio neke druge module?

Instaliraj everest, ako on pokaze da su ti isti moduli, onda rade na navedenim latencijama.

I mora to sve izgledati ovako:

 

http://www.xbitlabs.com/articles/memory/display/ddr2-800_4.html

 

Ovdje takodjer vidis da su latencije deklarirane razlicito u odnosu na kojoj frekvenciji memorija radi.


da, na kutiji u kojoj sam dobio memorije (istovjetna onoj s tvog linka) piše GX22GB6400UDC.

 

normalno da sam odmah probao Everest Ultimate Edition koji pokazuje 5-5-5-18@ 400 mhz, a tek na 266mhz 4-4-4-12  Cool

 

 

 

normalno bi bilo da deklariraju default latencije na 400 mhz, a ne na 266 ??

 

to je čista podvala, mogao sam za te novce uzeti četiri Kingmaxa od 1 GB s 5-5-5-18 na 400 tj 800 mhz !!

 

Kingmax se bar ne preserava s Latencijama (uglavnom ih ne navodi al su u biti sve od 1 GB po defaultu 5-5-5-18 na 400 mhz)

 

evo izvoda iz Everesta:

 

SPD Memorijski moduli   

DIMM1: GeIL CL4-4-4DDR2-800    1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM  (5-5-5-18 @ 400 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)

DIMM2: GeIL CL4-4-4DDR2-800    1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM  (5-5-5-18 @ 400 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)

16 godina
neaktivan
offline
Geil Ultra-lažan prikaz latencija !?

slobodno ih postavi na 4-4-4-12 i 2.1V.

pa kolko znam tak ti piše i na samim plocicama.

Imam i ja Geil ultra i automatski mi isto postavlja na 5-5-5-18.

Postavi u biosu na 4-4-4-12 i nemaš frke.


Athlon X2 5000+@ 3200mhz,Gigabyte GA-MA770-DS3,Geil ultra 2x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Geil Ultra-lažan prikaz latencija !?

Odes lijepo u BIOS, nariktas frekvenciju na 800 MHz, i spustis latencije na 4-4-4-12 (latencije su vise zbog kompatibilnosti).

Fino pise da je radni napon 1.8-2.3 V, pa ako joj 1.8 V nije dovoljno, digni slobodno napon.

Nakon toga izvrti memtest, prime ili neki drugi stress program da budes siguran da je stabilno (a hoce).

Uzivaj

 

P.S. Ja imam 667 MHz 5-5-5-15 1.8 V memoriju koja uredno radi na 750 MHz 4-4-4-12 2.05 V

 

(da se ogradim, radis sve na vlastiti rizik, ako ne znas sta radis neka neko drugi to uradi)

 

 

Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.5.2008 19:37 (DrNasty).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Geil Ultra-lažan prikaz latencija !?
DrNasty kaže...

Odes lijepo u BIOS, nariktas frekvenciju na 800 MHz, i spustis latencije na 4-4-4-12 (latencije su vise zbog kompatibilnosti).

Fino pise da je radni napon 1.8-2.3 V, pa ako joj 1.8 V nije dovoljno, digni slobodno napon.

Nakon toga izvrti memtest, prime ili neki drugi stress program da budes siguran da je stabilno (a hoce).

Uzivaj

 

P.S. Ja imam 667 MHz 5-5-5-15 1.8 V memoriju koja uredno radi na 750 MHz 4-4-4-12 2.05 V

 

(da se ogradim, radis sve na vlastiti rizik, ako ne znas sta radis neka neko drugi to uradi)

 

 

ma ne radi se tu o direktnom OC memorije.
Mema radi normalno na 4-4-4-12 i 2.1V
popgledaj na HS-u na naljepnici ti piše 4-4-4-12 i 2.1V.
Dakle radi tako bez ikakvih problema.
To što ne piše u SPD postavkama nije problem.
Samo tak unesi u biosu i nemaš frke.

evo ti slika naljepnice:


 

Athlon X2 5000+@ 3200mhz,Gigabyte GA-MA770-DS3,Geil ultra 2x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.5.2008 19:52 (LUXX).
16 godina
protjeran
offline
Geil Ultra-lažan prikaz latencija !?

hvala momci pokušat ću  Šutim (pročitao sam što piše, no možeš i Kingmaxa natjerat na niže latencije povećanjem napona, bem ti takav posao)

 

ako nešto ne bude valjalo vas dvojica ste krivi Šutim (šalim se) :top:

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Geil Ultra-lažan prikaz latencija !?

nemaš frke.

Nisam mogao na stranice geila ali i oni pišu da radi bez pola problema na 4-4-4-12 pa i ljepe na ramove dakle nema problema.

Radi cak i na vecem taktu od 800mhz i tim latencijama.


Athlon X2 5000+@ 3200mhz,Gigabyte GA-MA770-DS3,Geil ultra 2x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Geil Ultra-lažan prikaz latencija !?
LUXX kaže...  
ma ne radi se tu o direktnom OC memorije.
Mema radi normalno na 4-4-4-12 i 2.1V
popgledaj na HS-u na naljepnici ti piše 4-4-4-12 i 2.1V.
Dakle radi tako bez ikakvih problema.
To što ne piše u SPD postavkama nije problem.
Samo tak unesi u biosu i nemaš frke.

evo ti slika naljepnice:


 

 pokušat ću sad pa javim kako je prošlo khm..khmmm Neodlučan
16 godina
neaktivan
offline
Geil Ultra-lažan prikaz latencija !?

samo nemoj stavit 1T.

Probao sam i nece.

Dakle 4-4-4-12 i 2T sa 2.1V.


Athlon X2 5000+@ 3200mhz,Gigabyte GA-MA770-DS3,Geil ultra 2x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Geil Ultra-lažan prikaz latencija !?

stavio sam prvo +03 V i to mi je izašlo u Everestu kao mem 2.06 V, pa sam podigao u biosu na +04V i Everest mi je pokazao 2.16 V.

 

ne mogu nikako dobiti točno 2.1V !!

 

koja mi je onda bolja voltaža 2.o6 ili 2.16V !?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Geil Ultra-lažan prikaz latencija !?

samo ti stavi na +0,3V.

To ti je onda 2.1V.

Ako baš hoceš možeš testirat sa memtestom ili nekim slicnim test programom.

+0,4 bi dobio 2,2V na memoriji što je nepotrebno


Athlon X2 5000+@ 3200mhz,Gigabyte GA-MA770-DS3,Geil ultra 2x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Geil Ultra-lažan prikaz latencija !?

Covjece u Puli s Hg spotom nikad problema a svugdje sve nesto debilsko..


Nadam se da nitko nema isti avatar kao ja..ako ima sry nisam znao
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Geil Ultra-lažan prikaz latencija !?

Nije ni ovo neki problem.

I ja imam tu memu i u SPD postavkama nema 4-4-4-12 na 800 mhz ali proizvođac kaže da radi na tim postavkama i na naljepnici piše tako.

Jednostavno mora tak postavit u biosu jer automatski se te latencije ne postavljaju.

Meni su automatski bile na 5-5-5-18  1T i 1.9V


Athlon X2 5000+@ 3200mhz,Gigabyte GA-MA770-DS3,Geil ultra 2x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Geil Ultra-lažan prikaz latencija !?
LUXX kaže...

samo ti stavi na +0,3V.

To ti je onda 2.1V.

Ako baš hoceš možeš testirat sa memtestom ili nekim slicnim test programom.

+0,4 bi dobio 2,2V na memoriji što je nepotrebno


OK, evo radi na 2.1V pod Prime već 40 min i prošao je dva passa bez problema, ostavit ću da odradi do kraja.

izgleda da će bit dobro Smijeh

hvala svima još jednom !!!!!

EDIT: usput, ispričavam se HG-Spotu zbog mog brzopletog zaključivanja, no ne bi bilo na odmet malo bolje doeducirati prodavače da ne dolazi do ovakvih tema i prigovora.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.5.2008 21:22 (Bugofil).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice