Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.833
|
čitano: 4.464.427
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

htio bih složiti dual monitor, pa bih trebao savjet. Imam grafičku Gigabyte HD7970 OC, kupio sam nedavno OVAJ 27'' monitor, međutim kad sam ga spojio na HDMI i u monitor i u grafičku, imam problem da kad stavim na max rezoluciju mi nije slika preko cijelog ekrana nego "u sredini", a cca 5 cm sa svake strane uokolo je crno. Ima li netko kakvo objasnjenje za to? Probao sam i sa driverima i postavkama na monitoru, ali neuspješno. Nisam još probao s nekim adapterom, pretpostavljam da bi rjesenje bilo kupiti neki HDMI -> DVI-D adapter pa da ga u monitor ukopčam u HDMI, a u grafičku prvo HDMI u DVI-D adapter pa onda DVI-D u grafičku. To bi trebalo raditi, jel tako?

E sad, htio bih kupiti drugi za dual setup, do 800 kn (850kn max ako se isplati), služio bi kao "pomoćni" monitor za efikasnije obavljanje posla, ne treba biti nista specijalno jer nije za igranje. Vidim da su neki preporučili iznad OVAJ, da li je to dobar izbor?

Ako bi taj ili neki drugi kupio, molim za savjet i objašnjenje kako bi ih oba spojio na grafičku koju imam, koje adaptere trebam nabavit da sve normalno radi i ostalo?

I za kraj mišljenje, hoće li jako "neproporcionalno" i "nefunkcionalno" ispasti ako je jedan monitor 27'', a drugi recimo 21.5'' ? Ako netko vec ima slicnog iskustva.

Unaprijed se zahvaljujem!

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2015 22:38 (peterstern9).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
peterstern9 kaže...

Pozdrav,

htio bih složiti dual monitor, pa bih trebao savjet. Imam grafičku Gigabyte HD7970 OC, kupio sam nedavno OVAJ 27'' monitor, međutim kad sam ga spojio na HDMI i u monitor i u grafičku, imam problem da kad stavim na max rezoluciju mi nije slika preko cijelog ekrana nego "u sredini", a cca 5 cm sa svake strane uokolo je crno. Ima li netko kakvo objasnjenje za to? Probao sam i sa driverima i postavkama na monitoru, ali neuspješno. Nisam još probao s nekim adapterom, pretpostavljam da bi rjesenje bilo kupiti neki HDMI -> DVI-D adapter pa da ga u monitor ukopčam u HDMI, a u grafičku prvo HDMI u DVI-D adapter pa onda DVI-D u grafičku. To bi trebalo raditi, jel tako?

E sad, htio bih kupiti drugi za dual setup, do 800 kn (850kn max ako se isplati), služio bi kao "pomoćni" monitor za efikasnije obavljanje posla, ne treba biti nista specijalno jer nije za igranje. Vidim da su neki preporučili iznad OVAJ, da li je to dobar izbor?

Ako bi taj ili neki drugi kupio, molim za savjet i objašnjenje kako bi ih oba spojio na grafičku koju imam, koje adaptere trebam nabavit da sve normalno radi i ostalo?

I za kraj mišljenje, hoće li jako "neproporcionalno" i "nefunkcionalno" ispasti ako je jedan monitor 27'', a drugi recimo 21.5'' ? Ako netko vec ima slicnog iskustva.

Unaprijed se zahvaljujem!

 

postavi ovako i crne crte ce nestati 

Clueless gamers shouldn't judge
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2015 0:04 (csgoplayer).
12 godina
suspendiran
offline
Koji monitor kupiti

Ghostinga ko u priči na benq gw2760 hs, u zadnje vrijeme sve više živcira. Vide se obrisi pozadinskih lampi, gornji dio ekrana svijetliji a donji tamniji, izbjegavati. Tražim i nemrem nac acer 27 incha amva panel u hr/zg.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2015 4:36 (Cryogenic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
peterstern9 kaže...

Pozdrav,

htio bih složiti dual monitor, pa bih trebao savjet. Imam grafičku Gigabyte HD7970 OC, kupio sam nedavno OVAJ 27'' monitor, međutim kad sam ga spojio na HDMI i u monitor i u grafičku, imam problem da kad stavim na max rezoluciju mi nije slika preko cijelog ekrana nego "u sredini", a cca 5 cm sa svake strane uokolo je crno. Ima li netko kakvo objasnjenje za to? Probao sam i sa driverima i postavkama na monitoru, ali neuspješno. Nisam još probao s nekim adapterom, pretpostavljam da bi rjesenje bilo kupiti neki HDMI -> DVI-D adapter pa da ga u monitor ukopčam u HDMI, a u grafičku prvo HDMI u DVI-D adapter pa onda DVI-D u grafičku. To bi trebalo raditi, jel tako?

E sad, htio bih kupiti drugi za dual setup, do 800 kn (850kn max ako se isplati), služio bi kao "pomoćni" monitor za efikasnije obavljanje posla, ne treba biti nista specijalno jer nije za igranje. Vidim da su neki preporučili iznad OVAJ, da li je to dobar izbor?

Ako bi taj ili neki drugi kupio, molim za savjet i objašnjenje kako bi ih oba spojio na grafičku koju imam, koje adaptere trebam nabavit da sve normalno radi i ostalo?

I za kraj mišljenje, hoće li jako "neproporcionalno" i "nefunkcionalno" ispasti ako je jedan monitor 27'', a drugi recimo 21.5'' ? Ako netko vec ima slicnog iskustva.

Unaprijed se zahvaljujem!

 Vezano uz ovaj post koji sam napisao.

Ako spojim samsung 27" ekran preko HDMI kabela, kako da spojim ovaj drugi BenQ monitor? Grafička mi ima DVI-I izlaz, a monitor DVI-D. Hoće li tu biti kakvih problema ili će raditi normalno?

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
keenan kaže...
tigerija kaže...
no_comment kaže...
keenan kaže...

Kupio sam danas tog acera G257HL i mogu reći da sam zadovoljan, i što se tiče izgleda i slike. Sviđa mi se, mislim da nisam pogriješio. I dobio sam ga za 1370kn :)

 

Idem sad opaliti jednu partiju l4d2 da vidimo kako izgleda :)

 

I kakav je ? Meni su ga isto preporucili, jos uvijek citam i gledam koji bi uzeo. Prvenstveno bi sluzio za igranje te internet uz gledanje filmova.

Kakav je za fps-ove ? Ima li ghostinga ili kakvog kasnjenja ?

I kako si zadovoljan s bojama ?

Da li se ljulja na stalku ili cvrsto stoji kad malo prodrmas stol (imao sam jedan monitor koji nije bio najbolji u tom pogledu)

 

Puno pitam, htio bih uzeti dobar monitor da se ne kajem poslije :)

 

 

 Ja ga imam par dana i ne ljulja se. Stalak mi se jako sviđa.

 

Stalak je OK, nista senzacionalno... ako prodrmas stol, bude se i monitor zaljuljao malo. 

 

kašnjenja i ghostinga nisam primijetio, samo ono standardno trganje slike ako nemas vsync uključen, ali na to sam već naviknuo.

Slika i boje su super, nema backlight bleeda.

 

Defaultne postavke nisu bas najbolje, preveliki je brightness, tako da ćeš se malo poigrati sa postavljanjem slike... 

 

ni tipke na monitoru nisu baš nešto super, ako ih često koristiš onda će te živcirati....ako ih samo jednom koristiš da podesiš sliku i zaboraviš da su tamo, nećeš imati problema. 

 Istina. Moj stol se ne ljulja :D . I prošli stalak mi je bio ko da mi monitor visi na špagi :D .

 

Kako si brightness podesio? Malo jest prevelik da.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Cryogenic kaže...

Ghostinga ko u priči na benq gw2760 hs, u zadnje vrijeme sve više živcira. Vide se obrisi pozadinskih lampi, gornji dio ekrana svijetliji a donji tamniji, izbjegavati. Tražim i nemrem nac acer 27 incha amva panel u hr/zg.

 
U kojim je igrama ghosting tako izrazen?? Stvarno me taj AMVA panel muci, i najgore
sto ne mogu negdje vidjeti monitor i panel na djelu da da znam kako se uistinu ponasa,

te hoce li meni bas smetati il ne. Veselio sam se prednosti AMVA panela, al nekak se cini
da ce biti red IPS uzeti.. 
Sto se tice tih pozadinskih lampi, mozda je jednostavno neki kvar ili greska ma monitoru.
Taj Acer  27 AMVA, zasto njega trazis, ako ovaj Benq ima toliko izrazen ghosting, vjerojatno ce
i taj Acer imati. Da bar mogu vidjrti ga na djeelu Amva.

12 godina
offline
Koji monitor kupiti
Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
danny_2 kaže...
Cryogenic kaže...

Ghostinga ko u priči na benq gw2760 hs, u zadnje vrijeme sve više živcira. Vide se obrisi pozadinskih lampi, gornji dio ekrana svijetliji a donji tamniji, izbjegavati. Tražim i nemrem nac acer 27 incha amva panel u hr/zg.

 
U kojim je igrama ghosting tako izrazen?? Stvarno me taj AMVA panel muci, i najgore
sto ne mogu negdje vidjeti monitor i panel na djelu da da znam kako se uistinu ponasa,

te hoce li meni bas smetati il ne. Veselio sam se prednosti AMVA panela, al nekak se cini
da ce biti red IPS uzeti.. 
Sto se tice tih pozadinskih lampi, mozda je jednostavno neki kvar ili greska ma monitoru.
Taj Acer  27 AMVA, zasto njega trazis, ako ovaj Benq ima toliko izrazen ghosting, vjerojatno ce
i taj Acer imati. Da bar mogu vidjrti ga na djeelu Amva.

 Pa najvise se sad pocelo prikazivat na gta 5,  kad sam ipak sad malo bolje testirao i obratio vise paznje na taj ghosting, ima ga i vidi se i zivcira, nemreš skrenut u gta 5 lijevo desno sa autom a da ne zablura sliku , uzas, i jos iskljucim fxaa i msaa, ali opet mali blur, nije onak čisto. A i ekran djeluje kao da je neki zmazani film nečega dok se okreče kamera, kao da ovaj mat coating nisu dobro priljepili. 12 ms je stvarno puno, uglavnom sad tražim ispod stvarnih 8 ms. A i kameru mišem okreneš oko auta, auto ostavlja onaj trail, odnosno ghosting. Amva je dobar panel, nema bleedinga kao ips, gledanje filmova je ugodno, crna je crna i i boje su sad na ovom hs super. Prije gw2760hs imao sam acer g247hlbid sa stvarno jako malim ghostingom, ma perfektan, ali malo premali ekran, uglavnom bolji od benq'a i našao sam u alzashopu isti takav acer samo 27 incha i ispred nosa mi se proda zadnji i stave na taj model da je discontinued :(, onda sam ipak u alzi uzeo ovaj gw2760hs. Na prvi pogled nije loš monitor, ali obrisi lampi i taj neki zmazani film coatinga nije bas ugodno gledat.

 

Što se tiče lampi i taj acer 24 je imao obrise lampi, na statičnoj slici se nije vidjelo, ni dok se pogledao film,  najvise se vidjelo kod skrolanja stranica, i kad se pod screensave stavi blank screen i ekran se pogleda iz kuta. GW2760hs ima iste probleme sa lampama, a prije tih i gw2760 je isti problem imao,  a i frend prije tjedan dana kupi taj acer g247hlbid i na njemu isto obrisi lampi. Kad se riješim ovog, stvarno na lijepe oči ne uzimam više ništa, jedino ako nadjem 27 incha acer navedene serije. A benq oglašava ovo sranje od monitora sa 4 milisekundi a ima 12, a možda i više.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pošto imam Benq GW2760HM sa god. proizvodnje 01.2015 dužan sam reči da je monitor vrhunski za te novce i da ima jako malo ghostinga tj. primjeti se malo al samo u jako brzim scenama.Za stariji GW2760HS neznam al ovim HM modelom sam prezadovoljan.Ima odlične boje isto tako i kroz crnu se ne probija svjetlo.Za 1.600kn nema boljeg 27" Full HD monitora.
STEAM - L3giONaR ORIGIN-L3Gi0naR UPLAY- L3giONaR
12 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
ApretaH kaže...
Pošto imam Benq GW2760HM sa god. proizvodnje 01.2015 dužan sam reči da je monitor vrhunski za te novce i da ima jako malo ghostinga tj. primjeti se malo al samo u jako brzim scenama.Za stariji GW2760HS neznam al ovim HM modelom sam prezadovoljan.Ima odlične boje isto tako i kroz crnu se ne probija svjetlo.Za 1.600kn nema boljeg 27" Full HD monitora.

 istina da, za te pare nema boljeg, ali imaš panel od 12 ms, itekako ima ghostinga i ne kužim kako te ne smeta :).

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kakvi su onda drugi za te pare kad je taj najbolji

 
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Cryogenic kaže...
ApretaH kaže...
Pošto imam Benq GW2760HM sa god. proizvodnje 01.2015 dužan sam reči da je monitor vrhunski za te novce i da ima jako malo ghostinga tj. primjeti se malo al samo u jako brzim scenama.Za stariji GW2760HS neznam al ovim HM modelom sam prezadovoljan.Ima odlične boje isto tako i kroz crnu se ne probija svjetlo.Za 1.600kn nema boljeg 27" Full HD monitora.

 istina da, za te pare nema boljeg, ali imaš panel od 12 ms, itekako ima ghostinga i ne kužim kako te ne smeta :).

pa i ips paneli mogu imati preko 12ms odaziv ili više, ovisno o situaciji i nije to zabetonirana vrijednost

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
picajzla0707 kaže...
Cryogenic kaže...
ApretaH kaže...
Pošto imam Benq GW2760HM sa god. proizvodnje 01.2015 dužan sam reči da je monitor vrhunski za te novce i da ima jako malo ghostinga tj. primjeti se malo al samo u jako brzim scenama.Za stariji GW2760HS neznam al ovim HM modelom sam prezadovoljan.Ima odlične boje isto tako i kroz crnu se ne probija svjetlo.Za 1.600kn nema boljeg 27" Full HD monitora.

 istina da, za te pare nema boljeg, ali imaš panel od 12 ms, itekako ima ghostinga i ne kužim kako te ne smeta :).

pa i ips paneli mogu imati preko 12ms odaziv ili više, ovisno o situaciji i nije to zabetonirana vrijednost

 Istina, medutim prema TFT central testovima IPS paneli ne variraju toliko sa 
odazivom, testovi pokazuju da se vecinom iztmedu 8 i 13 ms, sto je dobrodok za AMVA panele
kazu da jako variraju od 9 do cak 33 ms, a to je vec jako punno i puno vise 

od ips panela.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Cryogenic kaže...
danny_2 kaže...
Cryogenic kaže...

Ghostinga ko u priči na benq gw2760 hs, u zadnje vrijeme sve više živcira. Vide se obrisi pozadinskih lampi, gornji dio ekrana svijetliji a donji tamniji, izbjegavati. Tražim i nemrem nac acer 27 incha amva panel u hr/zg.

 
U kojim je igrama ghosting tako izrazen?? Stvarno me taj AMVA panel muci, i najgore
sto ne mogu negdje vidjeti monitor i panel na djelu da da znam kako se uistinu ponasa,

te hoce li meni bas smetati il ne. Veselio sam se prednosti AMVA panela, al nekak se cini
da ce biti red IPS uzeti.. 
Sto se tice tih pozadinskih lampi, mozda je jednostavno neki kvar ili greska ma monitoru.
Taj Acer  27 AMVA, zasto njega trazis, ako ovaj Benq ima toliko izrazen ghosting, vjerojatno ce
i taj Acer imati. Da bar mogu vidjrti ga na djeelu Amva.

 Pa najvise se sad pocelo prikazivat na gta 5,  kad sam ipak sad malo bolje testirao i obratio vise paznje na taj ghosting, ima ga i vidi se i zivcira, nemreš skrenut u gta 5 lijevo desno sa autom a da ne zablura sliku , uzas, i jos iskljucim fxaa i msaa, ali opet mali blur, nije onak čisto. A i ekran djeluje kao da je neki zmazani film nečega dok se okreče kamera, kao da ovaj mat coating nisu dobro priljepili. 12 ms je stvarno puno, uglavnom sad tražim ispod stvarnih 8 ms. A i kameru mišem okreneš oko auta, auto ostavlja onaj trail, odnosno ghosting. Amva je dobar panel, nema bleedinga kao ips, gledanje filmova je ugodno, crna je crna i i boje su sad na ovom hs super. Prije gw2760hs imao sam acer g247hlbid sa stvarno jako malim ghostingom, ma perfektan, ali malo premali ekran, uglavnom bolji od benq'a i našao sam u alzashopu isti takav acer samo 27 incha i ispred nosa mi se proda zadnji i stave na taj model da je discontinued :(, onda sam ipak u alzi uzeo ovaj gw2760hs. Na prvi pogled nije loš monitor, ali obrisi lampi i taj neki zmazani film coatinga nije bas ugodno gledat.

 

Što se tiče lampi i taj acer 24 je imao obrise lampi, na statičnoj slici se nije vidjelo, ni dok se pogledao film,  najvise se vidjelo kod skrolanja stranica, i kad se pod screensave stavi blank screen i ekran se pogleda iz kuta. GW2760hs ima iste probleme sa lampama, a prije tih i gw2760 je isti problem imao,  a i frend prije tjedan dana kupi taj acer g247hlbid i na njemu isto obrisi lampi. Kad se riješim ovog, stvarno na lijepe oči ne uzimam više ništa, jedino ako nadjem 27 incha acer navedene serije. A benq oglašava ovo sranje od monitora sa 4 milisekundi a ima 12, a možda i više.

 Mislis li na ovaj Acer, 27 inca na netu oglasavan kao VA panel. 
https://www.alzashop.com/27-acer-v276hlbmdp-d442453.htm
Iskreno htio sam AMVA panel zbog kontrasta, crne boje i izostanka IPS glowa,
medutim uistinu ne bih htio riskirati sa takvim frustracijama, pa cu jos malo pricekat
potraziti neki IPS i mozda u meduvremenu negdje uspiti testirati prije kuponje novi 2760 HM 

model..

11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ima li bolje od ovoga do 2500kn? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2015 16:15 (FanBoy).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Cryogenic kaže...
ApretaH kaže...
Pošto imam Benq GW2760HM sa god. proizvodnje 01.2015 dužan sam reči da je monitor vrhunski za te novce i da ima jako malo ghostinga tj. primjeti se malo al samo u jako brzim scenama.Za stariji GW2760HS neznam al ovim HM modelom sam prezadovoljan.Ima odlične boje isto tako i kroz crnu se ne probija svjetlo.Za 1.600kn nema boljeg 27" Full HD monitora.

 istina da, za te pare nema boljeg, ali imaš panel od 12 ms, itekako ima ghostinga i ne kužim kako te ne smeta :).

Brzina odaziva je 4ms GTG .Ghosting je bio primjetan samo na brzim scenama tipa FPS kad se brzo okreće ili na pojedinim utrkama.I to samo ako baš idete picajzlat.AMA opcija je na High. 

 

http://www.benq.com/product/monitor/GW2760HM/specs/

 

http://pcchip.hr/tv-i-monitori/benq-gw2760hm/

 

http://itnovine.com/benq-gw2760hm/

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16824014300

 

Ima još zainteresiranih?

STEAM - L3giONaR ORIGIN-L3Gi0naR UPLAY- L3giONaR
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2015 16:20 (ApretaH).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ApretaH kaže...
Cryogenic kaže...
ApretaH kaže...
Pošto imam Benq GW2760HM sa god. proizvodnje 01.2015 dužan sam reči da je monitor vrhunski za te novce i da ima jako malo ghostinga tj. primjeti se malo al samo u jako brzim scenama.Za stariji GW2760HS neznam al ovim HM modelom sam prezadovoljan.Ima odlične boje isto tako i kroz crnu se ne probija svjetlo.Za 1.600kn nema boljeg 27" Full HD monitora.

 istina da, za te pare nema boljeg, ali imaš panel od 12 ms, itekako ima ghostinga i ne kužim kako te ne smeta :).

Brzina odaziva je 4ms GTG .Ghosting je bio primjetan samo na brzim scenama tipa FPS kad se brzo okreće ili na pojedinim utrkama.I to samo ako baš idete picajzlat.AMA opcija je na High. 

 

http://www.benq.com/product/monitor/GW2760HM/specs/

 

http://pcchip.hr/tv-i-monitori/benq-gw2760hm/

 

http://itnovine.com/benq-gw2760hm/

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16824014300

 

Ima još zainteresiranih?

 Zainteresirani za sta?? Cemu svi ovi linkovi, mislim koja je poanta linkova??

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
danny_2 kaže...
ApretaH kaže...
Cryogenic kaže...
ApretaH kaže...
Pošto imam Benq GW2760HM sa god. proizvodnje 01.2015 dužan sam reči da je monitor vrhunski za te novce i da ima jako malo ghostinga tj. primjeti se malo al samo u jako brzim scenama.Za stariji GW2760HS neznam al ovim HM modelom sam prezadovoljan.Ima odlične boje isto tako i kroz crnu se ne probija svjetlo.Za 1.600kn nema boljeg 27" Full HD monitora.

 istina da, za te pare nema boljeg, ali imaš panel od 12 ms, itekako ima ghostinga i ne kužim kako te ne smeta :).

Brzina odaziva je 4ms GTG .Ghosting je bio primjetan samo na brzim scenama tipa FPS kad se brzo okreće ili na pojedinim utrkama.I to samo ako baš idete picajzlat.AMA opcija je na High. 

 

http://www.benq.com/product/monitor/GW2760HM/specs/

 

http://pcchip.hr/tv-i-monitori/benq-gw2760hm/

 

http://itnovine.com/benq-gw2760hm/

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16824014300

 

Ima još zainteresiranih?

 Zainteresirani za sta?? Cemu svi ovi linkovi, mislim koja je poanta linkova??

 Poanta je u tome da se ljudi informiraju o kakvome se monitoru radi a ne rekla-kazala-napisala a nemala taj monitor.

STEAM - L3giONaR ORIGIN-L3Gi0naR UPLAY- L3giONaR
12 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
ApretaH kaže...
danny_2 kaže...
ApretaH kaže...
Cryogenic kaže...
ApretaH kaže...
Pošto imam Benq GW2760HM sa god. proizvodnje 01.2015 dužan sam reči da je monitor vrhunski za te novce i da ima jako malo ghostinga tj. primjeti se malo al samo u jako brzim scenama.Za stariji GW2760HS neznam al ovim HM modelom sam prezadovoljan.Ima odlične boje isto tako i kroz crnu se ne probija svjetlo.Za 1.600kn nema boljeg 27" Full HD monitora.

 istina da, za te pare nema boljeg, ali imaš panel od 12 ms, itekako ima ghostinga i ne kužim kako te ne smeta :).

Brzina odaziva je 4ms GTG .Ghosting je bio primjetan samo na brzim scenama tipa FPS kad se brzo okreće ili na pojedinim utrkama.I to samo ako baš idete picajzlat.AMA opcija je na High. 

 

http://www.benq.com/product/monitor/GW2760HM/specs/

 

http://pcchip.hr/tv-i-monitori/benq-gw2760hm/

 

http://itnovine.com/benq-gw2760hm/

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16824014300

 

Ima još zainteresiranih?

 Zainteresirani za sta?? Cemu svi ovi linkovi, mislim koja je poanta linkova??

 Poanta je u tome da se ljudi informiraju o kakvome se monitoru radi a ne rekla-kazala-napisala a nemala taj monitor.

 lol, ova tri donja linka su svi prepisali specs sa glavne stranice benq'a, evo ti pravi link da vidiš kolko benq ima milisekundi.

 

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/benq_gw2760hs.htm

 

a evo i slike

 

 

11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
danny_2 kaže...

 Istina, medutim prema TFT central testovima IPS paneli ne variraju toliko sa 
odazivom, testovi pokazuju da se vecinom iztmedu 8 i 13 ms, sto je dobrodok za AMVA panele
kazu da jako variraju od 9 do cak 33 ms, a to je vec jako punno i puno vise 

od ips panela.

 sve to ovisi i o potrebi, frendu sam uzeo (jer se on ne snalazi) iiyamu 24 sa amva+ ekranom posljednje generacije (ima nešto bolji odaziv) i super je zadovoljan, a svidio se i meni i vjerojatno ću ga i ja uzeti na ljeto

no, niti on niti ja ne igramo brze fps igre, već uglavnom rpg-ove i strategije, pa vjerojatno taj ghosting teško i možemo skužiti   

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
LoL.kupi monitor pa mi onda pričaj o ghostingu.Ako sam napisao da ga skoro pa i nema onda tako i je.Pronađi mi jedan jedini 27" monitor bez ghostinga,taj ne postoji.Čitaj recenzije na Newegg od onih koji su kupili taj monitor pa onda nešto komentiraj.Najlakše je kenjat po nečem a što nemožeš sam provjerit.Neću ič dalje razglabat jer nema smisla.Svako nek sebi kupi šta želi,ja sam prezadovoljan tim monitorom i to je jedino bitno.
STEAM - L3giONaR ORIGIN-L3Gi0naR UPLAY- L3giONaR
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
I da.Dao si link od GW2760HS a ja imam GW2760HM.
Prvo pročitaj onda filozofiraj.
STEAM - L3giONaR ORIGIN-L3Gi0naR UPLAY- L3giONaR
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Jel zna netko dal BenQ BL2700HC valja? Ili ako ne znate za taj, kakvi su BenQ monitori opcenito?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pitaj Crya,on zna sve o Benq monitorima i daje krive linkove za drugi model monitora i 2 god. stare recenzije.
STEAM - L3giONaR ORIGIN-L3Gi0naR UPLAY- L3giONaR
12 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
ApretaH kaže...
Pitaj Crya,on zna sve o Benq monitorima i daje krive linkove za drugi model monitora i 2 god. stare recenzije.

 Čekaj malo, zašto si tako borilački raspoložen? Pa pričamo normalno o monitorima, ja se ispričavam ako sam bio "grub" ili nekoga uvrijedio .

 

Ja i imam gw2760hs monitor i vidim kolki je ghosting i kolko smeta.

 

Znao sam da češ spomenut , ;" napisao si link o hs a ja imam hm".

 

Ti monitori imaju skoro isti panel, a svi su po 12 milisekundi, nekom to smeta nekom ne, meni nažalost da, ja sam do nedavno bio na crt'u di uopće nema ghostinga i zato sam valjda picajzla jbg.

 

BenQ GW2760HS - AU Optronics M270HVN02.0

BenQ GW2760HM -                     M270HVN02.1

 

Evo i slike. (Hvala ramboxu na slici)

 

A taj acer g247hlbid ima stvarno primjetno puno manji ghosting, nekako je sve trunkicu oštrije u igrama, a kod benq'a malo mutnije, nisu to sad nebo i zemlja razlike ali se primjeti. (Pričam o ghostingu ne o veličini pixela na 24 i 27, da nebi neko krivo shvatio).

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2015 13:04 (Cryogenic).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Nema veze sad panel koji je btw. kod mojeg monitora je noviji i godina proizvodnje je 2015 a ne 2013 tako da je već time i novija tehnologija unutra.Ako nemaš točno taj HM model kojeg imam ja nemožeš tvrdit jedno a drugačije je.Nemožeš usporedit i pisat svoje na temelju toga kakav je panel i držat se tih 12ms kad nije tako.To kad budeš imao i taj HM monitor kraj sebe onda radi usporedbe.Imao sam do nedavno stari Samsung SyncMaster 2070p koji je imao 2ms pa je svejedno u brzim scenama bilo ghostinga.To imaju svi monitori.Ti si dao link za svoj HS model a ne za HM.Isključivo koristim osobno tj.pročitam recenzije kupaca na http://www.newegg.com/ a tamo sam i pročitao za taj Benq GW2760HM - http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=9SIA24G1GC0679&cm_re=benq_gw2760hm-_-9SIA24G1GC0679-_-Product prije nego sam ga kupio.

Ovime završavam svoju diskusiju u ovoj temi jer sam monitor kupio i više mi ne trebaju nikakvi savjeti stručnjaka.Pozz.

STEAM - L3giONaR ORIGIN-L3Gi0naR UPLAY- L3giONaR
12 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
ApretaH kaže...

Nema veze sad panel koji je btw. kod mojeg monitora je noviji i godina proizvodnje je 2015 a ne 2013 tako da je već time i novija tehnologija unutra.Ako nemaš točno taj HM model kojeg imam ja nemožeš tvrdit jedno a drugačije je.Nemožeš usporedit i pisat svoje na temelju toga kakav je panel i držat se tih 12ms kad nije tako.To kad budeš imao i taj HM monitor kraj sebe onda radi usporedbe.Imao sam do nedavno stari Samsung SyncMaster 2070p koji je imao 2ms pa je svejedno u brzim scenama bilo ghostinga.To imaju svi monitori.Ti si dao link za svoj HS model a ne za HM.Isključivo koristim osobno tj.pročitam recenzije kupaca na http://www.newegg.com/ a tamo sam i pročitao za taj Benq GW2760HM - http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=9SIA24G1GC0679&cm_re=benq_gw2760hm-_-9SIA24G1GC0679-_-Product prije nego sam ga kupio.

Ovime završavam svoju diskusiju u ovoj temi jer sam monitor kupio i više mi ne trebaju nikakvi savjeti stručnjaka.Pozz.

 ne tvrdim ja nego slika i testovi, a tvoj novi panel sad sigurno ima 2 milisekunde (mosh mislit), uzivaj i pozdrav

 

16 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Cryogenic kaže...
ApretaH kaže...
Pitaj Crya,on zna sve o Benq monitorima i daje krive linkove za drugi model monitora i 2 god. stare recenzije.

 Čekaj malo, zašto si tako borilački raspoložen? Pa pričamo normalno o monitorima, ja se ispričavam ako sam bio "grub" ili nekoga uvrijedio .

 

Ja i imam gw2760hs monitor i vidim kolki je ghosting i kolko smeta.

 

Znao sam da češ spomenut , ;" napisao si link o hs a ja imam hm".

 

Ti monitori imaju skoro isti panel, a svi su po 12 milisekundi, nekom to smeta nekom ne, meni nažalost da, ja sam do nedavno bio na crt'u di uopće nema ghostinga i zato sam valjda picajzla jbg.

 

BenQ GW2760HS - AU Optronics M270HVN02.0

BenQ GW2760HM -                     M270HVN02.1

 

Evo i slike. (Hvala ramboxu na slici)

 

A taj acer g247hlbid ima stvarno primjetno puno manji ghosting, nekako je sve trunkicu oštrije u igrama, a kod benq'a malo mutnije, nisu to sad nebo i zemlja razlike ali se primjeti. (Pričam o ghostingu ne o veličini pixela na 24 i 27, da nebi neko krivo shvatio).

 

 

 

 A zakaj si samo okačil tu fotku, tak se to ne radi nego se stavi link, i to na cijeli dio vezan za točno određene informacije.Na taj način bilo ko odma dobije sve informacije, jer ovako kad nego gleda samo sliku, pitat če se ali čemu ovo plavo označeno na fotki.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=122&jumpto=4612539&sort=asc&view=flat

 

 

 

 

E sad da rješimo ovu nebulozu, jer ja ovakav komentar vezano za te lampe to još nisam nigdje videl vezano za niti jedan monitor.Dakle to si napisal na dolnjem linku, ali to u praksi nisu nikakvi obrisi lampi.Uostalom pa gotovo svi današnji monitori za široke mase korisnika, oni više nemaju CFCL lampe za osvjetljavanje monitora.Današnji LCD panel za osvjetljavanje zaslona, oni u 90% slučajeva koriste LED lampe ili diode itd. U praksi tu imaš osvjetljenje preko puno LED lampica, smisleno raspoređenih bilo na rubovima ili na nekim drugim djelovima LCD panela.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=124&jumpto=4624318&sort=asc&view=flat

 

Dakle ti ne vidiš nikakve obrise pozadinskih Lampi jer lampi nema tu jer kvaka.Dakle Lampi nema niti na Benq a niti na Acer monitoru itd ili negdje drugdje. Gle čuda i ja na svom Benq monitori ne vidim nikakve lampe dakle obrisa lampi nema i točka.

 

"Vide se obrisi pozadinskih lampi, gornji dio ekrana svijetliji a donji tamniji, izbjegavati"

 

Eto ti dolnji link jel, pa ako znaš Engleski vidit češ da na Acer G247HLbid monitoru u Newegg/Amazon komentarima niko ne spominje nikakve lampe.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=105&jumpto=4528298&sort=asc&view=flat

 

 

LCD Panel Uniformity

 

To kaj tebe muči je nekaj sasvim drugo, a zove se Panel Uniformity ili kvaliteta/raspodjela pozadinskog osvljetljena na nekom LCD monitoru.Dakle tebe muči ovo, jedan dio zaslona je manje a drugi dio zaslona je malo više osvjetljen.E pa navikni se na to fučkaj ga, ili dalje gledaj u CRT ekran ili kupi pravi/testirani profesionalni LCD monitor.

 

Ne postoji jeftini monitor koji nema manjih ili večih problema na ovom području.Da bi situacija bila još zanimljivija, puno skupih monitora na ovom području uopče se po kvaliteti ne razlikuje od nekog monitora za 1500kn.U praksi ovo je najvažnija tehnikalija, ako LCD monitor nema Digital Uniformity Equalizer(Eizo), onda moš zaboravit na fino ravnomjerno osvljetljenu pozadinu nekog LCD zaslona.

 

Za kraj ide ono najbitnije, šest različitih LCD monitora točnije njihov Panel Uniformity test.Kratko i jasno samo Eizo SX2762W ima jako dobar Panel Uniformity.

 

Dakle kaj se tiče tih testova, što je plava boja tamnija to je taj dio LCD zaslona slabije osvljetljen.Znači ako su rubovi monitora u testu tamno plavi, onda je na tom djelu monitor slabije osvjetljen.Što je plava boja svjetlija, na tom mjestu je monitor jače

osvjeljen.

 

Eizo model ima DUE, a svi ostali monitori imaju standardnu/jeftikaner izvedbu pozadinskog osvjetljenja. Dakle visoka cijena ne garantira pravilno raspoređeno pozadinsko osvjetljenje monitora.Suma sumarum pljuneš 1000dolara, ali šipak pozadinsko osvljetljenje je iste kvalitete kao na monitoru od 1500kn i kaj sad?

 

 

 

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2715h.htm


http://www.tftcentral.co.uk/reviews/eizo_sx2762w.htm


http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u3415w.htm


http://www.tftcentral.co.uk/reviews/benq_gw2760hs.htm


http://www.tftcentral.co.uk/reviews/viewsonic_vp2772.htm


http://www.tftcentral.co.uk/reviews/acer_xb270hu.htm

 

 

 

 

 

Ak se dobro sječam jel, ti u zadnje vrjeme mjenjaš monitore ko čarape fučkaj ga.

 

- imal si Benq GW2760, hebiga nevalja ali to je sve samo ne realna procjena

 

- imal si Acer G247HLbid, no ispao je kao premali ali kaj si ga onda kupoval

 

- sad imaš Benq GW2760HS, ali hebiga i taj ne valja sporo u igricama(lampe smo rješili) iako to zapravo uopče nije sporo

 

Fučkaj ga sad pa čemu služe testovi, dakle imaš tri renomirane stranice koje su testirale Benq GW2760HS.Šta su oni zaključili to se lako pročita, i ti zaključci se mogu preslikat na današnji Benq GW2760HM i to je to.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=54&jumpto=4173859&sort=asc&view=flat

 

 

Kad smo več tu jel, opet isti link dakle u praksi najbitnije razlike između IPS i AMVA LCD panela.Dakle treba odvagnut koje minusi su nekom prihvatljivi i onda izabrat neki monitor.U praksi to bi išlo ovako, ko traži dobar multimedijski monitor, i ne igra neke superbrze igrice nek izabere monitor sa AMVA LCD panelom.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=104&jumpto=4520670&sort=asc&view=flat

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2017 2:23 (rambox).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ApretaH kaže...

Nema veze sad panel koji je btw. kod mojeg monitora je noviji i godina proizvodnje je 2015 a ne 2013 tako da je već time i novija tehnologija unutra.Ako nemaš točno taj HM model kojeg imam ja nemožeš tvrdit jedno a drugačije je.Nemožeš usporedit i pisat svoje na temelju toga kakav je panel i držat se tih 12ms kad nije tako.To kad budeš imao i taj HM monitor kraj sebe onda radi usporedbe.Imao sam do nedavno stari Samsung SyncMaster 2070p koji je imao 2ms pa je svejedno u brzim scenama bilo ghostinga.To imaju svi monitori.Ti si dao link za svoj HS model a ne za HM.Isključivo koristim osobno tj.pročitam recenzije kupaca na http://www.newegg.com/ a tamo sam i pročitao za taj Benq GW2760HM - http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=9SIA24G1GC0679&cm_re=benq_gw2760hm-_-9SIA24G1GC0679-_-Product prije nego sam ga kupio.

Ovime završavam svoju diskusiju u ovoj temi jer sam monitor kupio i više mi ne trebaju nikakvi savjeti stručnjaka.Pozz.

 Hvala na linkovima sa recenzijama korisnika. Potrvdili su ono cega sam

se bojao, a to je upravo izrazeniji ghosting i blurana slika.

"However, darker scenes with many complex, contrasting objects or textures with many contrasting details cause severe, distracting ghosting artifacts. The best example I have found is Skyrim. During the day in Skyrim, ghosting problems are limited to the subtle blur effect described previously. However, at dusk, at night, in dark dungeons, etc., when you transition from standing still to moving, you will often notice a severe, distracting change in the brightness of the scene. If the objects you are looking at are mostly dark but have many small, bright details (such as the speckled earth and foliage of the Skyrim terrain), when your character moves or when you move the camera steadily, the mostly dark elements of the objects swallow up the small bright details due to ghosting.
The net effect is a distracting overall decrease in the brightness of the objects you are looking at. As soon as you stop moving, the details come back and the objects appear brighter. Therefore depending on the scene and how your character moves, you may experience noticeable changes in object brightness when you start and stop moving, and sometimes even as you move steadily due to the bobbing motion of the camera.)"

Slicne stvari sam procitao i za samsungov monitor sa njihovom verzijom AMVA panela. Jednostavno AMVA panel
jos nije dovoljno brz. Ne mogu nista reci jer nemam taj monitor, ali vecina kupaca u recenzijama je slicne stvari

napisala, pa onda vjerojatno govore istinu. Znam da i IPS ima ghostinga, ali to je minimalno, naspram
opisanih za AMVA panele.
Steta AMVA ce pricekati dok jos malo ubrzaju panel, a stvarno sam htio na njega prijeci.

12 godina
suspendiran
offline
Koji monitor kupiti

@rambox, opet se ti kačiš za pojedinu nebitnu stvar, koga briga jel su lampe il ledice, ono najbitnije je da je meni donji dio monitora tamniji a gornji svijetliji, stvarno se teško primjeti ali se primjeti, šta sa mat coatingom gdje izgleda kao da ljepilo nije dobro rasporedjeno po ekranu, nego kao sitne lokve na cesti,  isto se teško vidi ali se opet vidi. Bitno je da ljude koji ovdje traže monitor uputimo u pluseve i minuseve monitora. A uostalom na tvoju preporuku sam kupio gw2760hs, i šta je ispalo? ogroman ghosting u igrama, (pročitaj danny'jev post o komentaru o ghostingu) neravnomjeran uniformity led osvjetljenja, mat coating koji nije idealno priljepljen na ekran. Ok, za te pare nema bolji, ali onda kad preporučuješ monitore napiši i pluseve i minuse. I šta onda ako mjenjam monitore ko čarape, zašto bi se zadovoljio sa nečim sa čime nisam zadovoljan? T se zadovolji i gledaj u to do kraja života, ja neču i ne pristajem na lošije, 1550 nisu mali novci i ta sranja od lcd tehnologije bi trebala duplo jeftinije koštat. Stvarno bi se zadržao na acer g247hlbid ali mi je mali ekran, (i tražim taj model al 27 incha i nemrem više naći, sve su prodali).

 

Evo kako uniformitet izgleda.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2015 0:12 (Cryogenic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice