4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.065
|
čitano: 1.144.697
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Pozdrav,

 

Trebao bih 4G router za vikendicu, rijetko će se koristiti, prvenstveno bi bio za video nadzor, nije mi nužno da postiže neke velike brzine, bitnije mi je da je stabilan u radu (u smislu ako me nema mjesec dana da se neće smrznuti/zbrejkati router).

Tražim neku opciju koju mogu relativno brzo nabaviti (njuškalo), a da je best-buy, i da je do nekih 50-60 eura (ako je to izvedivo). Jesu mi opcije Huawei B535 ili B525 dobre za to, ili ima neka bolja preporuka?

 

Thanks!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
hrcbrc kaže...

Pozdrav,

 

Trebao bih 4G router za vikendicu, rijetko će se koristiti, prvenstveno bi bio za video nadzor, nije mi nužno da postiže neke velike brzine, bitnije mi je da je stabilan u radu (u smislu ako me nema mjesec dana da se neće smrznuti/zbrejkati router).

Tražim neku opciju koju mogu relativno brzo nabaviti (njuškalo), a da je best-buy, i da je do nekih 50-60 eura (ako je to izvedivo). Jesu mi opcije Huawei B535 ili B525 dobre za to, ili ima neka bolja preporuka?

 

Thanks!

 B535 nije los, iako bih ja isao na B818. Jednostavno je best-buy, ali kosta 120€. Ovisi kakve frekvencije ti stoje na raspolaganju i kakva je zagusenost.

12 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Pozdrav,

 

imam zadnjih desetak dana velikih problema s packet lossom na Telemach 4G mreži. Router kojeg sam dobio je Huawei odnosno Soyealink B535-333 kojeg sam reklamirao i dali su mi zamjenski Huawei B535-235 na kojem se događa ista stvar.

Nije do mojeg hardvera jer sami router ima opciju pinganja i packet loss je obično >50% što je katastrofalno. Stavio sam APN na "internet.telemach.hr" kako su mi bili rekli, ali ista stvar je i sa samo "telemach.hr".

Pingam inače drito 1.1.1.1 ili 8.8.8.8 da bi hostname resolveing izbacio iz igre makar Googleov DNS valjda nikad nije prdnuo.

Mobitel mi je također na Telemachu i kad se skinem s WiFi-ja te pingam (PingTools aplikacija) opet isti IP packet loss je 0%.

 

Imate li kakvu ideju što napraviti? Krajem godine mi istječe ugovor s ovim specijalcima pa ih se namjeravam riješiti.

 

SS pinganja drito na routeru:

 

 

Njemu je to "success".

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2024 10:08 (pr0n_addict).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
hrcbrc kaže...

Pozdrav,

 

Trebao bih 4G router za vikendicu, rijetko će se koristiti, prvenstveno bi bio za video nadzor, nije mi nužno da postiže neke velike brzine, bitnije mi je da je stabilan u radu (u smislu ako me nema mjesec dana da se neće smrznuti/zbrejkati router).

Tražim neku opciju koju mogu relativno brzo nabaviti (njuškalo), a da je best-buy, i da je do nekih 50-60 eura (ako je to izvedivo). Jesu mi opcije Huawei B535 ili B525 dobre za to, ili ima neka bolja preporuka?

 

Thanks!

 

B535 je ok jer ti na B3 daje veći upload što ti treba ako ćeš sa druge lokacije ići gledati svoje kamere u vikendici, što je u vikendici u pitanju upload a ne download (router će slati video sa kamera na internet)

 

Pitanje je dal na tvojoj lokaciji ima tornjeva koji emitiraju B3 i preko kojeg telekoma ćeš ići

Treba paziti i na promet, ako ćeš puno gledati kamere u main stream rezoluciji što je visoka kvaliteta, pocucla to prometa, neka tarifa od par GB na mjesec možda ne bude dosta.

Treba i paziti dal će kamere same slati video na neki cloud server što je tek onda data prometa.

Treba i paziti na DDNS tj. CGNAT da ti isključe da ti kamere budu dostupne na netu.

 

Svatko tko hoće da mu se router ne zblesira zna da treba otvoriti postavke routera i naći opciju automatskog reboota (ako je ima) i staviti da mu se router jednom tjedno ili svaki dan reboota npr. u ponoć tako da uvijek bude "svjež"

 

 

EDIT:

- sad sam se sjetio da u listopadu ide novi spektar i da bi navodno neki telekomi mogli B3 prebaciti na 5G N3

- što znači da će ti ostati vjerojatno dostupan samo B20 i B8 bandovi, možda i B1 (ako ta vikendica nije u nekoj zabiti) pa bi ipak trebalo razmišljati i o 5G routeru koji se može spajati na osnovni 5G N28 pa što bude-bude

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2024 10:47 (Tirkiz).
3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
pr0n_addict kaže...

Pozdrav,

 

imam zadnjih desetak dana velikih problema s packet lossom na Telemach 4G mreži. Router kojeg sam dobio je Huawei odnosno Soyealink B535-333 kojeg sam reklamirao i dali su mi zamjenski Huawei B535-235 na kojem se događa ista stvar.

Nije do mojeg hardvera jer sami router ima opciju pinganja i packet loss je obično >50% što je katastrofalno. Stavio sam APN na "internet.telemach.hr" kako su mi bili rekli, ali ista stvar je i sa samo "telemach.hr".

Pingam inače drito 1.1.1.1 ili 8.8.8.8 da bi hostname resolveing izbacio iz igre makar Googleov DNS valjda nikad nije prdnuo.

Mobitel mi je također na Telemachu i kad se skinem s WiFi-ja te pingam (PingTools aplikacija) opet isti IP packet loss je 0%.

 

Imate li kakvu ideju što napraviti? Krajem godine mi istječe ugovor s ovim specijalcima pa ih se namjeravam riješiti.

 

SS pinganja drito na routeru:

 

 

Njemu je to "success".

 

Si probal drugi SIM/ISP u tom routeru?

 

 

Da eliminiramo jel problem u routeru ili ne

 

Možda FW ne valja

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Tirkiz kaže...

 

Si probal drugi SIM/ISP u tom routeru?

 

 

Da eliminiramo jel problem u routeru ili ne

 

Možda FW ne valja

Ne, SIM je ok jer sam ga isprobao u mobitelu. Drugom ISP-u nemam pristup jer mi je i mob na Telemachu.

Ako pod "FW" misliš na routerov firmware, ima zadnjeg jer mu je uključen auto-update po defaultu.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Da te mozda maknu sz CGNaT-a ako nisu? Znam da je problem najvj vezan za uređaj, al možda pomogne.

11 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

uspio sam doci do nekih 500mbps na krovu, antena stavljena totalno bzvz, problem je ocito bio u TP link M4, stavio sam QOS za moj PC te sam maknuo skroz sve, jos sam citao da se stavi u AP mode da radi jos bolje, trenutno je zadovoljavajuce, pa cemo se dalje jos zezati.

 

evo par speedtestova.

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Probaj lock ćelije b3 od 10mhz

11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

nema neke razlike, sada sam stavio ZTE u router mode, a Mesh u AP mode, sutra probam vratiti ZTE na visinu da  vratim signal pa vidim dali ce biti sta bolje, citao malo po forumu vezano za taj Deco M4 da ima nekih problema u router modu, pa cemo vidit.

12 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Jel bi možda mogao netko ponovno uploadati skriptu za ZTE MC801a?

 

Onaj GDrive link je istekao i datoteka se ne može preuzeti.

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

koji bi bio razlog da ujutro,vec drugi put provjeravam SINR nema signala za 5G dok preko dana ima. i brzine do 150mbps, sta gase celije

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
siljo90 kaže...

Jel bi možda mogao netko ponovno uploadati skriptu za ZTE MC801a?

 

Onaj GDrive link je istekao i datoteka se ne može preuzeti.

 

Hvala.

 https://jpst.it/3FJ_b

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2024 8:20 (chorba69).
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Da ušteda energije

3 godine
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

HT najavio gašenje 3G mreže na području Zagreba u prvoj polovici srpnja ove godine

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/gasenje-3G-mreze

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Ne mogu nikako upogoniti skriptu. Ni ovu ni bilo koju drugu. Ni kroz bookmark ni kroz konzolu u Chromeu ili Firefoxu.

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Probaj sa ovom Skriptom

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Hvala puno, ova radi.

16 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Pozdrav, trebala bi mi mala pomoc. Za sada sam na A1 Homebox 4G gdje imam 1TB prometa za iskoristiti. Doduse brzine u zadnje su poprilicno slabe oko 20Mbps u download-u. Razmisljao sam da se nadogradim na 5G ali paketi od svih telekoma su poprilicno losi 500-600GB prije negoli brzina padne. Iduca ideja mi je da se prebacim na Tmobile/Simpa tjedni flat gdje je su brzine po punim 5G brzinama bez ogranicenja. Testirao sam mobitelom malo po kuci i download ide izmedu 400-450 Mbps , pa me zanima neki router s opcijom 5G. Gledam ove sto nude u tcom i a1 onaj Xiaomi 5G CPE Pro i pretpostavljam ZTE MC888. Uzeo bi ih negdje u slobodnoj prodaji. Smatrate li da je to dovoljno dobro ili ima nekli bolji deal ili nesto bolje blizu te cijene? Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Pozdrav!

 

Nažalost izgleda da se potrefilo da ću ove godine morati raditi s mora. Tamo nemamo fiksni priključak, a brzine su očajne. 5G signal postoji, ali u sezoni je to inače oko 20-30 mbps UL, što mi je premalo + latencije su iznimno visoke.

 

Razmišljam uzeti ZTE MC888, pa isprobati sva tri operatora. Novac nije problem, jer je poslovna upotreba u pitanju. Ima li netko oko Murtera/Šibenika da odradi testove?

 

Bit ću kratko tamo, pa mi se ne isplati vući ništa fiksno. Kraj Zagreba mi je firma i imam HT poslovnu optiku tamo, to radi bez problema. Dalmacija je problem...

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2024 1:09 (softwaremaniac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

 Vidio sam tu opciju ali nažalost nije mi opcija s obzirom da sam podstanar. Pa bušenje i provlačenje kabela ne prolazi. A i opet zašto se limitirati na brzinu od ma 200 ako mogu doslovno ovako vući i preko 400mbps

11 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Pozdrav,

Koji je od ova dva routera bolji:
D-Link DWR-932 ili
TP-LINK M7000

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Pozdrav,
pošto puno putujem potreban mi je prijenosni SIM router sa baterijom na koji se može spojiti nekoliko uređaja. Koristio bi se na HT sim kartici.
Buđet je do nekih 50-60eur.
Bitno mi je da ima što konstantniju brzinu brzinu dok je vozilo u kretanju i da je brzina barem 30+ Mbps

Unaprijed hvala
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2024 22:50 (andrejmilos17).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
andrejmilos17 kaže...
Pozdrav,
pošto puno putujem potreban mi je prijenosni SIM router sa baterijom na koji se može spojiti nekoliko uređaja. Koristio bi se na HT sim kartici.
Buđet je do nekih 50-60eur.
Bitno mi je da ima što konstantniju brzinu brzinu dok je vozilo u kretanju i da je brzina barem 30+ Mbps

Unaprijed hvala

 Možda ovako što? Brzine do 150mbps i 5 sati baterije. Trebalo bi biti sasvim dovoljno za te potrebe

16 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

 to ti je samo za 700-900 mhz (je, dobit ćeš jači signal na tim frekvencijama ali gubiš više frekvencije), bolje uzmi ovo:

https://shop.kerman.hr/Katalog/Detalj/104700?Logaritamska-antena-Unicom-MIMO-LTE-700-LTE-5G-3.8GHz,-7.5-10.5dB

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.4.2024 15:34 (tenac).
14 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Pozdrav ekipa!

Zanima me valja li ovaj router što A1 nudi za 4G internet (ZTE Homebox MF297D Cat12)?

U ruralnom sam području gdje nema 5G i odašiljač na koji mi se mobitel kači je udaljen neking 8-9km. Ima još par bližih ali su u nizini pa kao i da ne postoje.

 

Isto tako može li se na taj router uštekati vanjska antena tipa https://shop.kerman.hr/Katalog/Detalj/104818?Logaritamska-antena-Unicom-MIMO-LTE-700-900-5G,-13dB#slikaBox-34 i okrenuti je prema tom odašiljaču za bolji prijem signala?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Pozdrqv,u potrazi sam za prijenosnim i ternetom kojeg mogu uzet bez ugovorne obveze.Osim gigaboxa nisam vidio druge operatere da imaju prijenosni net…..telemach????

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
hrcbrc kaže...

Pozdrav,

 

Trebao bih 4G router za vikendicu, rijetko će se koristiti, prvenstveno bi bio za video nadzor, nije mi nužno da postiže neke velike brzine, bitnije mi je da je stabilan u radu (u smislu ako me nema mjesec dana da se neće smrznuti/zbrejkati router).

Tražim neku opciju koju mogu relativno brzo nabaviti (njuškalo), a da je best-buy, i da je do nekih 50-60 eura (ako je to izvedivo). Jesu mi opcije Huawei B535 ili B525 dobre za to, ili ima neka bolja preporuka?

 

Thanks!

 Bok hrcbrc ja ti imam četri kamere dvije u okolici Karlovca druge dvije u Lici pored Gospića na oba mjesta koristim Huawaei 4G B315 sve super radi kamere su Reolink-ove. Kamere su na bateriju odnosno solarno napajanje ne snimaju non stop samo kad se senzor aktivira i uplodaju na cloud.

Kupio sam na njuškalu i Huawei B525, ali stalno je gubila konekciju pa bi morao iz Zagreba ići restartat ruter radio bi kratko pa opet ne vratio sam ga i ostavio B315.

Ne znam jel bilo do rutera ili nečeg drugog,

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.4.2024 16:01 (hummer0).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice