Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C

poruka: 47
|
čitano: 6.681
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C

Ovako, ROOTao sam mob,da izbrisem ove nepotrebne sistemske aplikacije,i naisao sam na jednu HomePro.apk,i imala je 70 mb,pa sam mislio da je to samo neka vrsta dodatnoga HOME-a i ako izbrisem ovo da ce mi staviti neki "STOCK" android home. I kao sta ste ocekivali, kad upalim mob,mogu ga odkljucati i nakon toga je samo crni ekran,vidi sliku kako to izgleda (slika nije od mojeg moba,skinuta je s neta,al tako to izgleda).

 

Mob je rootan,ali nema cwm,nit nisam imao USB-Debugging (usb ispravljanje gresaka) ukljuceno. Sve sto mogu pristupiti je: Ona gore trakica za wifi,bluetooth,itd., Hitan poziv, i dialing (znaci mogu zvati i to.) i mogu mob prikljuciti na komp,al samo cita sd karticu. I imam jedan ROM koji neznam kako staviti gore,posto mi je usb debuging off :C

 

Nije troll,nego fakat trebam to fixat.

 

pa ako netko zna kako to popraviti,neka mi javi :)

 

EDIT: Mob sam rootao preko Vroot,ne preko recoveryja

 

FIXED!!! Sa sms-om sam si poslao Link od gplay launchera,i tame me trazilo za gmail i wifi,sve sam to rijesio i skinuo novi launcer, HAVLA SVIMA NA POMOCI :')

I always tell the truth, even when I lie.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.5.2014 20:00 (mato007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C

Koji je mobitel u pitanju??

 

Zašto si ga uopće roota-o i išao brisat sistemske aplikacije kad ne znaš koje su sistemske a koje nisu!

13 godina
offline
Re: Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C
Koji mobitel imas? Ako imas sony skini pc companion i spoji mobitel na kompjuter i nadi repair software i to je to
11 godina
neaktivan
offline
Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C

preko adb-a push instaliraj neki launcher

ili napravi jedan update.zip sa nekim launcherom i flashaj

 

možeš i uzeti neki već postojeći update.zip i izbrisati .apk-ove koje su u njemu i samo ostaviti npr. nova launcher.apk

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C

Hvala svima,mob je onaj kineski Be Smart Twist, mislim da nemogu flashat uptade.zip bez CWM.a, a abd push bez usb debuging.

 

u svakom slucaju mozete li mi pojasniti kako taj update.zip tocno radi? hava :)

I always tell the truth, even when I lie.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C
Ne triba ti cwm za update, ako vec imas recovery
12 godina
neaktivan
offline
Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C

Cwm možeš flashat iz njegovog orginal Recoveria, Power i tipka Volumem down, njegov recoveri je na kineskom jeziku tako da trebaš naći prevod na internetu za kineski recovery.

Cwm recovery mora imati naziv Update.zip da bi ga mogao instalirati iz kineskog recoverya.

Cwm mora biti za tvoj mode mobitela i za nijedan drugi model. Potraži na internetu.

"Just A Dream ".
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C
GeneralPag1997 kaže...
Ne triba ti cwm za update, ako vec imas recovery

ok,al kako da koristim daj update.zip,da samo stavim home.apk unutra i preko recoveryja loadam? jer to ne radi,pise da nije signano.

I always tell the truth, even when I lie.
12 godina
offline
Re: Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C
Fero kaže...

Cwm možeš flashat iz njegovog orginal Recoveria, Power i tipka Volumem down, njegov recoveri je na kineskom jeziku tako da trebaš naći prevod na internetu za kineski recovery.

Cwm recovery mora imati naziv Update.zip da bi ga mogao instalirati iz kineskog recoverya.

Cwm mora biti za tvoj mode mobitela i za nijedan drugi model. Potraži na internetu.

Nisam mogao naci bas za svoj,ali sam nasao mob indentican,sve isot pa i izgled,i za njega skinuo cwm. ali kada ga kroz recovery intaliravam,pisemi signed verifacation rjected ili tako nesto :C

I always tell the truth, even when I lie.
12 godina
neaktivan
offline
Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C

Iskljući taj dio u recoveryu na off. Ima ta stavka mislim u recovetiu nešto kao asset bla bla i to stavi na off. Pa probaj ponovo.

"Just A Dream ".
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C
Ovo je sve sto imam u recoveryju
-----------------------------------------

Android system recovery <3e>

 

Android system recovery utility

 

reboot system now

applysdcard:update.zip

wipe data/factory reset

wipe cache partition

-----------------------------------------

I always tell the truth, even when I lie.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.5.2014 16:45 (mato007).
12 godina
neaktivan
offline
Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C

Onda preko kompa otpakiraj i izbrisi taj dio za signed zip i ponovo zapakiraj. A najbolje kako se taj dio brise potrazi na Youtubu. Eto toliko ti mogu pomoci i onda ponovo flasaj kad to sredis.

&amp;amp;amp;amp;amp;amp;quot;Just A Dream &amp;amp;amp;amp;amp;amp;quot;.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C
Fero kaže...

Onda preko kompa otpakiraj i izbrisi taj dio za signed zip i ponovo zapakiraj. A najbolje kako se taj dio brise potrazi na Youtubu. Eto toliko ti mogu pomoci i onda ponovo flasaj kad to sredis.

Svi tutoriali na youtubeu vec imaju cwm i onda samo iskljuce signature verification

I always tell the truth, even when I lie.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.5.2014 16:58 (mato007).
12 godina
neaktivan
offline
Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C

Prijatelju trazi , sigurno ima. Xda developer forum upisi i pokazat ce ti to sto treba izbrisati.

&amp;amp;amp;amp;amp;amp;quot;Just A Dream &amp;amp;amp;amp;amp;amp;quot;.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C
Fero kaže...

Prijatelju trazi , sigurno ima. Xda developer forum upisi i pokazat ce ti to sto treba izbrisati.

Trazim vec 5 dana,vec sam stavio 3 posta na xda forum,no nitko nist ne odgovara :/

I always tell the truth, even when I lie.
12 godina
neaktivan
offline
Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C

A onda Sp flash tool za svoj model nađi , instaliraj drivere za svoj model Mtk xxxx jer ne znam koji je toćno SoC. I preko tog flash toola flashaj orginalni Rom ( firmware). Mislim da jedino nađeš drugi Recovery ali da nije signed pa onda Launcher iz recoverya ili nađi launcher.zip i iz ovog recoverya ga instaliraj.

Preimenuj ga u update.zip i flashaj.

&amp;amp;amp;amp;amp;amp;quot;Just A Dream &amp;amp;amp;amp;amp;amp;quot;.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C
Fero kaže...

A onda Sp flash tool za svoj model nađi , instaliraj drivere za svoj model Mtk xxxx jer ne znam koji je toćno SoC. I preko tog flash toola flashaj orginalni Rom ( firmware). Mislim da jedino nađeš drugi Recovery ali da nije signed pa onda Launcher iz recoverya ili nađi launcher.zip i iz ovog recoverya ga instaliraj.

Preimenuj ga u update.zip i flashaj.

sp flash tool (researchdownload) ne zeli citati moj mob,iz neznam kojeg razloga 

I always tell the truth, even when I lie.
12 godina
neaktivan
offline
Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C

Drajveri, a mislim da postoji da iz tog flash toola možeš upaliti (oznaciti usb debuginng). Ili kako sam ti rekao skini launcer.zip i preimenuj ga u update.zip i flashaj iz postojećeg recoverya.

&amp;amp;amp;amp;amp;amp;quot;Just A Dream &amp;amp;amp;amp;amp;amp;quot;.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C
Fero kaže...

Drajveri, a mislim da postoji da iz tog flash toola možeš upaliti (oznaciti usb debuginng). Ili kako sam ti rekao skini launcer.zip i preimenuj ga u update.zip i flashaj iz postojećeg recoverya.

Recovery <e3> ne podrzava nikakve update.zipove ,osim ako su "signed" od proizvođaca

I always tell the truth, even when I lie.
11 godina
odjavljen
offline
Re: Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C
mato007 kaže...

Ovako, ROOTao sam mob,da izbrisem ove nepotrebne sistemske aplikacije,i naisao sam na jednu HomePro.apk,i imala je 70 mb,pa sam mislio da je to samo neka vrsta dodatnoga HOME-a i ako izbrisem ovo da ce mi staviti neki "STOCK" android home. I kao sta ste ocekivali, kad upalim mob,mogu ga odkljucati i nakon toga je samo crni ekran,vidi sliku kako to izgleda.

 

Mob je rootan,ali nema cwm,nit nisam imao USB-Debugging (usb ispravljanje gresaka) ukljuceno. Sve sto mogu pristupiti je: Ona gore trakica za wifi,bluetooth,itd., Hitan poziv, i dialing (znaci mogu zvati i to.) i mogu mob prikljuciti na komp,al samo cita sd karticu. I imam jedan ROM koji neznam kako staviti gore,posto mi je usb debuging off :C

 

pa ako netko zna kako to popraviti,neka mi javi :)

Neznam zasto ali djeluje mi kao da trolas, nema veze svejedno cu odgovorit, dam ti par metoda 

1. Naime ovako, ako si obrisao HOME.apk to znaci da si uklonio systemski launcher, a to neznaci da si uklonio sve ostalo, kolko vidim sa slike nisi obrisao SystemUI.apk posto imas statusbar, tako da pretpostavljam imas i postavke koje su u sklopu sa systemui i settings.apk i kojima mozes pristupiti iz statusbara (ako naravno u status baru imas tipku za brzi pristum postavkama?) ako to mozes onda lagano omoguci u postavkama  USB DEBUG.

2. U slucaju da nemozes pristupiti postavkama preko status bara onda si jednostavno skini neki launcher na komp, posalji taj launcher u privitak preko necije gmail adrese na svoju gmail adresu, gmail bi ti trebao stici na mob, znaci iz status bara otvoris taj mail i stisnes na privitak, mob te pita za instalaciju launchera, potvrdis i imas launcher, kasnije je sve lako.

3. U slucaju da i dalje ne uspjevas onda neka ti netko posalje preko bluetooth-a neki launcher kada ti se prebaci isto tako preko statusbara otvoris taj launcher i instaliras ga... OVO MORA FUNKCIONIRATI POSTO SI SAM NAPISAO DA MOZES PRISTUPITI BLUETOOTH-U 

4.  Mozes li mi staviti link sa xda gdje si postavio problem?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.5.2014 2:04 (Robilad).
12 godina
neaktivan
offline
Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C

jesi ulogiran u mob? Ima li google play? jesi spojen na net?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C
cickova kaže...

jesi ulogiran u mob? Ima li google play? jesi spojen na net?

nisam u gmail logiran ni nist,mob je resetiran na tvornice postavke,tako da nist nema

I always tell the truth, even when I lie.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.5.2014 12:07 (mato007).
12 godina
offline
Re: Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C
Robilad kaže...
mato007 kaže...

Ovako, ROOTao sam mob,da izbrisem ove nepotrebne sistemske aplikacije,i naisao sam na jednu HomePro.apk,i imala je 70 mb,pa sam mislio da je to samo neka vrsta dodatnoga HOME-a i ako izbrisem ovo da ce mi staviti neki "STOCK" android home. I kao sta ste ocekivali, kad upalim mob,mogu ga odkljucati i nakon toga je samo crni ekran,vidi sliku kako to izgleda.

 

Mob je rootan,ali nema cwm,nit nisam imao USB-Debugging (usb ispravljanje gresaka) ukljuceno. Sve sto mogu pristupiti je: Ona gore trakica za wifi,bluetooth,itd., Hitan poziv, i dialing (znaci mogu zvati i to.) i mogu mob prikljuciti na komp,al samo cita sd karticu. I imam jedan ROM koji neznam kako staviti gore,posto mi je usb debuging off :C

 

pa ako netko zna kako to popraviti,neka mi javi :)

Neznam zasto ali djeluje mi kao da trolas, nema veze svejedno cu odgovorit, dam ti par metoda 

1. Naime ovako, ako si obrisao HOME.apk to znaci da si uklonio systemski launcher, a to neznaci da si uklonio sve ostalo, kolko vidim sa slike nisi obrisao SystemUI.apk posto imas statusbar, tako da pretpostavljam imas i postavke koje su u sklopu sa systemui i settings.apk i kojima mozes pristupiti iz statusbara (ako naravno u status baru imas tipku za brzi pristum postavkama?) ako to mozes onda lagano omoguci u postavkama  USB DEBUG.

2. U slucaju da nemozes pristupiti postavkama preko status bara onda si jednostavno skini neki launcher na komp, posalji taj launcher u privitak preko necije gmail adrese na svoju gmail adresu, gmail bi ti trebao stici na mob, znaci iz status bara otvoris taj mail i stisnes na privitak, mob te pita za instalaciju launchera, potvrdis i imas launcher, kasnije je sve lako.

3. U slucaju da i dalje ne uspjevas onda neka ti netko posalje preko bluetooth-a neki launcher kada ti se prebaci isto tako preko statusbara otvoris taj launcher i instaliras ga... OVO MORA FUNKCIONIRATI POSTO SI SAM NAPISAO DA MOZES PRISTUPITI BLUETOOTH-U 

4.  Mozes li mi staviti link sa xda gdje si postavio problem?

 

 

1. Nemogu do settingsa preko toga :C

2. Nisam prijavljeni na gmail jer sam resetirao na tvornicke postavke preko recoveerija,nadajuci se da ce vratiti home.apk

3. Nemogu poslati preko bluetootha posto nisam s nikim "uparen" :C

4. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2742209

I always tell the truth, even when I lie.
12 godina
offline
Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C

Samo napravi factory reset..

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C
in_rust_we_trust kaže...

Samo napravi factory reset..

Jesam jos prije tijedan dana,i to mi je bila pogreska,posto sam time samo izbrisao sve prijave na gmail,maknuo usb debugging i restirao bluetooth :C

I always tell the truth, even when I lie.
11 godina
neaktivan
offline
Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C

Odnesi ga u servis, nevjerujem da ce ti puno naplatit a on bi to trebao  znat napravit..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C
Probaj dugo drzat bt ikonu. Mozda te odvede u bt opcije pa bi mogao si poslat preko bt-a apk
12 godina
offline
Re: Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C
GeneralPag1997 kaže...
Probaj dugo drzat bt ikonu. Mozda te odvede u bt opcije pa bi mogao si poslat preko bt-a apk

nope :C

I always tell the truth, even when I lie.
12 godina
neaktivan
offline
Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C

Čiju mrežu koristiš i koji procesor je na mobu, dual, quad ili octa core. Koliko vidim na tvojoj slici stoji 4g ili Lte mreža, a kako kinezi nisu izbacili mob ili ih ima jedan ili dva koji podržavaju našu 4 g mrežu mislim da trolaš. Update zip se može flashati bez obzira sto si napisao da ne može. Jer po tome ja nikada ne bih rootao mob iz officielnog recoveria, a jesam, znaći može se.

&amp;amp;amp;amp;amp;amp;quot;Just A Dream &amp;amp;amp;amp;amp;amp;quot;.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Izbrisao sam Home.apk - Pls Pomoc :C

Zar ne možeš u recoveryu vratiti preko ovog Wipe data/Factory reset ?
Jesi probao tako?
Ili probaj sms-om poslati link na gplay nekog od launchera, trebao bi se pojaviti gore u traci obavijesti i voditi te na play store.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.5.2014 13:47 (manutdsnak3).
 
1 2 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice