Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.276
|
čitano: 1.448.226
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
ocean77 kaže...

 

Ma daj, tko normalan vise uzima Sony mobitel. 🤣

 Ha čuj, vidit ćemo što će sony napravit po pitanju kamera. Ne bih ih samo tak otpisao, doduše, trebat će se i dalje dokazivat, pošto su kinezi neumoljivi i rade punom parom, poznati trio rastura s kamerama (14U, vivo x100pro, find x7 ultra).

 

 

 

 

Mobitel nije samo kamera a meni ni tu Sony nije bas nesto. 

Puno previse kosta za ono sto nudi.

Njima je mobilna divizija zadnja rupa na svirali i drze ju kao gubitaša jer mogu, mogu si to priustiti tek toliko da su i tu prisutni. 

U realnom scenariju bi vec posli put LG, HTC, Nokie...

 

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

Mobitel nije samo kamera a meni ni tu Sony nije bas nesto. 

Puno previse kosta za ono sto nudi.

Njima je mobilna divizija zadnja rupa na svirali i drze ju kao gubitaša jer mogu, mogu si to priustiti tek toliko da su i tu prisutni. 

U realnom scenariju bi vec posli put LG, HTC, Nokie...

 

 Slažem se.. Ma generalno sony ima odlične kamere, al opet, fali mu još nekaj da bude izbalansiran smartfon. Osobno, sony se osim nekih kineza, trudi radit što realnije fotke sa što manje zadiranja u softver kamera i to mi se sviđa. Al opet, postoje neke stvari koje ne mogu preći preko toga (aspect ratio).

 

 

 

Zato sad dvojim između Xiaomi 14 Ultra i Oneplus 12. 

 

14U ima superiorniju kameru a fotke koje radi su fenomenalne dok OP12 je izbalansiran mob al kamera nije u razini 14U.

 

 

 

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.91mobiles.com/hub/xiaomi-14-leica-features-overview/#Speedy_and_super,_no_matter_the_light_Leica_Summilux_lens

Malo o kameri koja je ugrađena u Xiaomi 14, a koja se pokazala odlična u svim uvjetima.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Samo mali savjet, odi do Sancta Dominica ili nekog teleoperatera pa ga prvo probaj. 

Kamera zaista je odlicna ali na Global rom mi se cini da nije tako dobar kao na EU. 

Jucer ga probao, izlozbeni primjerak i fotkam u landscape i cijeli mobitel se zablesirao i ostala slika okrenuta...nista, ne reagira, probao u task manager zatvoriti cam app...neznam, nije mi se svidjelo to malo sto sam ga gledao pogotovo sto sam imao U13 sa EU romom bez ikakvih bugova. 

Nakon njega isprobao Galaxy S24 Ultra i stvarno Samsungu odajem priznanje koliko su taj software doveli do savršenstva, kako vizualno tako i kako radi...doslovno su Android doveli na nivo iOS ali sa hrpom opcija. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 18:41 (ocean77).
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Samo mali savjet, odi do Sancta Dominica ili nekog teleoperatera pa ga prvo probaj. 

Kamera zaista je odlicna ali na Global rom mi se cini da nije tako dobar kao na EU. 

Jucer ga probao, izlozbeni primjerak i fotkam u landscape i cijeli mobitel se zablesirao i ostala slika okrenuta...nista, ne reagira, probao u task manager zatvoriti cam app...neznam, nije mi se svidjelo to malo sto sam ga gledao pogotovo sto sam imao U13 sa EU romom bez ikakvih bugova. 

Nakon njega isprobao Galaxy S24 Ultra i stvarno Samsungu odajem priznanje koliko su taj software doveli do savršenstva, kako vizualno tako i kako radi...doslovno su Android doveli na nivo iOS ali sa hrpom opcija. 

 Citajuci iskustva korisnika, gledajuci recenzije, nisam nasao neki issue sa softverom kamere, osim onog poznatog lens fog, a za koji postoji rjesenje.

Uglavnom, mob su dobrano nahvalili a kameru da ne spominjem. 

Budem bas otisao do njih i pogledao taj Xi 14.

 

 

Sto se tice samsunga, za njega cujem da je je softver odlican, al te njihove kamere, nisu ostavile na mene neki poseban dojam, kaskaju na tom polju, pa kroz softver to rijese kolko mogu, al samsungu je potreban upgrejd hardvera, od vecine kineza, koreanci su mi ostavili neki meh dojam u vezi kamera, napredak je vidljiv, al dok oni naprave jedan korak naprijed, xiaomi i ekipa naprave dva koraka naprijed. Mozda bi mogli maksimalno izvuci iz tog hardvera da znaju, zele ili sto god al to se ne dogadja.

Al samsungu se mora priznat za sam UI tj softver koji je ispoliran.

 

Bas se sjetio Huawei P30/P pa to je cudo od kamera odnosno kako su uspjeli softver uparit s hardverom a senzor (1/1.7") kamere je manji nego na danasnjim midrange smartfonima. Fotke koje radi taj P30 me podsjecaju na nekadasnji legendarni fotic olympus xz1.

Xiaomi 14 malo me podsjeca na huawei P30 seriju, nadam se da ce xiaomi 14 ostat u dobrom sjecanju jednog dana, bar sto se tice kamera, relativno kompaktni mob s flagsip kamerama koji prakticki stoji uz bok najjacima..

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 23:32 (zvonac).
9 mjeseci
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Samo mali savjet, odi do Sancta Dominica ili nekog teleoperatera pa ga prvo probaj. 

Kamera zaista je odlicna ali na Global rom mi se cini da nije tako dobar kao na EU. 

Jucer ga probao, izlozbeni primjerak i fotkam u landscape i cijeli mobitel se zablesirao i ostala slika okrenuta...nista, ne reagira, probao u task manager zatvoriti cam app...neznam, nije mi se svidjelo to malo sto sam ga gledao pogotovo sto sam imao U13 sa EU romom bez ikakvih bugova. 

Nakon njega isprobao Galaxy S24 Ultra i stvarno Samsungu odajem priznanje koliko su taj software doveli do savršenstva, kako vizualno tako i kako radi...doslovno su Android doveli na nivo iOS ali sa hrpom opcija. 

 koristim ga tjedan dana, mob je super fluidan i apsolutno niti jedan problem nisam imao. kamere su već nešto drugo, ali o tome kad uhvatim vremena.

 

do tad jedan odličan usporedni video.

 

Fujifilm X100 VI vs Xiaomi 14 Ultra vs Vivo X100 Pro Street Photography in Hong Kong

 

Odlični zaključci i očit prikaz kako koji od ova dva moba obrađuje fotke. Onako kako ja to vidim Xiaomi više naginje prenošenju realnog stanja uz minimalnu obradu dok Vivo daje gotovu fotografiju, ali to radi vrhunski. HDR na Vivu je next level, to još nisam vidio na nekom mobu, a i fotići mu teško pariraju.

 

Tko se ne želi baviti previše obradom njemu će Vivo biti odličan izbor, a uz cijenu od 780 eura djeluje kao prilika. Mene jedino malo brine OS i zvuk.

Xiaomi će sigurno još popeglati svoje kamere i to će biti super, već sad se vide koje mogućnosti imaju ti senzori.

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
millennial kaže...

 koristim ga tjedan dana, mob je super fluidan i apsolutno niti jedan problem nisam imao. kamere su već nešto drugo, ali o tome kad uhvatim vremena.

 

do tad jedan odličan usporedni video.

 

Fujifilm X100 VI vs Xiaomi 14 Ultra vs Vivo X100 Pro Street Photography in Hong Kong

 

Odlični zaključci i očit prikaz kako koji od ova dva moba obrađuje fotke. Onako kako ja to vidim Xiaomi više naginje prenošenju realnog stanja uz minimalnu obradu dok Vivo daje gotovu fotografiju, ali to radi vrhunski. HDR na Vivu je next level, to još nisam vidio na nekom mobu, a i fotići mu teško pariraju.

 

Tko se ne želi baviti previše obradom njemu će Vivo biti odličan izbor, a uz cijenu od 780 eura djeluje kao prilika. Mene jedino malo brine OS i zvuk.

Xiaomi će sigurno još popeglati svoje kamere i to će biti super, već sad se vide koje mogućnosti imaju ti senzori.

 

Fuji X100 VIje stroj, imao sam fuji x100S, e to je the fotić

Al bome ovaj fuji i dobrano košta

 

Nego, vivo je odličan.  Vivo bi trebao bit u prodaji u EU? Znam da je tak nekaj bilo rečeno, cijena bi trebala bit na tlu EU oko 1200€, nek me neko ispravi.

 

14U imam na nišanu, a čak i 14 uzimam u razmatranje, imam još jednog "starijeg" kandidata na razmatranju, 13Pro.

 

Gledao sam usporedbu 13Pro i Xiaomi 14, rezultati su tu negdje, neck to neck, usprkos što 13Pro ima 1" senzor, 14 se jako dobro drži a telefoto kamera ga malo izdvaja.

 

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Sto se tice kamere ok je xiaomi 14 stvarno, igrao sam se s njime i kamera je na najvisem nivou.

Mene smeta taj "globalni" softver koji je zapravo okrnjeni kineski softver.

 

Nisam ga probao na xiaomi 14, nego na 13t, tako da ne mogu tvrdit 100% da je isto ali evo par stvari:

 

-kineski rom ima xiaomi aplikaciju za pozive koja ima neke ai stvari za ponistavanje buke + snimanje poziva, global nema

-kineski rom ima double tap to lock na homescreen, global nema

-kineski rom kad swiepas dole na homescreenu da mogucnost da prilagodis spusta li obavjesti ili kontrole, global nema to.

-kineski rom kad drzis dugo na bilo koju ikonu da ti opciju edita te ikone, ukljucujuci da je pretvoris u folder sa dvi verzije istog appa odmah tu, da promjenis izgled, povecas itd, global to nema

-kineski rom ima hrpu widgeta i opciju downloada i spajanja novih widgeta, dok su na global romu to makli

 

To je iz glave sta se sicam, al ne mora to bit tako na novoj seriji, al cisto da znate.

 

 

Da ne bude off topic, trenutni setup pixel 7 pro i honor magic 5 pro, ono sto vam recenzenti ne govore je to da honor ima bas problema sa wb

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Uzeo sam prije par dana S24U i za sada su dojmovi pozitivni sto se tice samog mobitela.

Kamera, ah kamera...i dalje bez Gcam ne mozemo pricati o vrhunskoj kameri.

Srecom pa ima Gcam da iz tog solidnog hardvera izvuce maksimum.

Sa Gcam je to kamera gotovo na nivou Xiaomi 13 Ultra koji sam imao do nedavno.

Nije ni U13 bez mana jer i tom mobitelu treba Gcam ako hoces top IQ.

Ono sto mi je bolje na S24U je svakako podrska, sve radi bez greske od ePay (ePay je znao stekati pa su izbacivali FIX), Android auto (to i na U13 radi korektno), samog update koji mi je na U13 stekao pa sam update morao skidati "rucno"...te stvari su daleko bolje na S24U, a kamera (sa Gcam) nije nista posebno losija pa je overall dojam da ipak vise vrijedi imati S24U.

Najvise ce mi faliti fenomenalna 3.2X f/1.8 kamera sa U13 jer se s njim mogao dobiti jako plitki DOF.

Kada skupim slika dici cu na flickr pa stavim ovdje.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2024 18:02 (ocean77).
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Uzeo sam prije par dana S24U i za sada su dojmovi pozitivni sto se tice samog mobitela.

Kamera, ah kamera...i dalje bez Gcam ne mozemo pricati o vrhunskoj kameri.

Srecom pa ima Gcam da iz tog solidnog hardvera izvuce maksimum.

Sa Gcam je to kamera gotovo na nivou Xiaomi 13 Ultra koji sam imao do nedavno.

Nije ni U13 bez mana jer i tom mobitelu treba Gcam ako hoces top IQ.

Ono sto mi je bolje na S24U je svakako podrska, sve radi bez greske od ePay (ePay je znao stekati pa su izbacivali FIX), Android auto (to i na U13 radi korektno), samog update koji mi je na U13 stekao pa sam update morao skidati "rucno"...te stvari su daleko bolje na S24U, a kamera (sa Gcam) nije nista posebno losija pa je overall dojam da ipak vise vrijedi imati S24U.

Najvise ce mi faliti fenomenalna 3.2X f/1.8 kamera sa U13 jer se s njim mogao dobiti jako plitki DOF.

Kada skupim slika dici cu na flickr pa stavim ovdje.

 

 Ajd javi jel primjetan shutter lag na S24U.

Kolko citam na to se dost ljudi zali, mada mi nije jasno da to samsung ne moze rijesit.

 Nerijetko citam i da se pojedinci rjesavaju S24U bas radi tog shutter laga, fotkanje ljudi u pokretu, djece i sl, rezultati su dost porazni u tom slucaju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2024 10:35 (zvonac).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
ocean77 kaže...

Uzeo sam prije par dana S24U i za sada su dojmovi pozitivni sto se tice samog mobitela.

Kamera, ah kamera...i dalje bez Gcam ne mozemo pricati o vrhunskoj kameri.

Srecom pa ima Gcam da iz tog solidnog hardvera izvuce maksimum.

Sa Gcam je to kamera gotovo na nivou Xiaomi 13 Ultra koji sam imao do nedavno.

Nije ni U13 bez mana jer i tom mobitelu treba Gcam ako hoces top IQ.

Ono sto mi je bolje na S24U je svakako podrska, sve radi bez greske od ePay (ePay je znao stekati pa su izbacivali FIX), Android auto (to i na U13 radi korektno), samog update koji mi je na U13 stekao pa sam update morao skidati "rucno"...te stvari su daleko bolje na S24U, a kamera (sa Gcam) nije nista posebno losija pa je overall dojam da ipak vise vrijedi imati S24U.

Najvise ce mi faliti fenomenalna 3.2X f/1.8 kamera sa U13 jer se s njim mogao dobiti jako plitki DOF.

Kada skupim slika dici cu na flickr pa stavim ovdje.

 

 Ajd javi jel primjetan shutter lag na S24U.

Kolko citam na to se dost ljudi zali, mada mi nije jasno da to samsung ne moze rijesit.

 Nerijetko citam i da se pojedinci rjesavaju S24U bas radi tog shutter laga, fotkanje ljudi u pokretu, djece i sl, rezultati su dost porazni u tom slucaju.

 

 

Shutter lag nema kao ni Xiaomi 13 Ultra, mozda ga je bilo pa je kroz update rijeseno.

 

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.reddit.com/r/Android/comments/1bot447/samsung_releases_new_camera_updates_for_galaxy/

 

Navodno je sletio neki update koji donosi poboljšanja što se tiče kamera, ali neki vele da je prisutan shutter lag.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

https://www.reddit.com/r/Android/comments/1bot447/samsung_releases_new_camera_updates_for_galaxy/

 

Navodno je sletio neki update koji donosi poboljšanja što se tiče kamera, ali neki vele da je prisutan shutter lag.

 

 

Laga nema ali meni je veci problem da ni Samsung ni Xiaomi ne znaju sloziti algoritme da vise ne pomisljas na Gcam.

Xiaomi je bolji u stock kameri ali za zaista odlican IQ gcam i njemu teba.

Netko ce reci Pixel je rjesenje...djelomicno je tocno, ali ipak sam shvatio da ne volim goli android, vise bi volio da i oni stavljaju najnovije snapdragone, u odnosu na Xiaomi imaju inferiorniji hardware kamere, ekrani su losiji, citac otiska prsta sporiji, teze ih je prodati i brze gube cijenu...

Ja sam se tesko odlucio ponovo na Samsunga jer nemam bas neka pozitivna iskustva od prije (Galaxy Note 20 mi je bio ok) pa cu vidjeti kako ce s ovim ici.

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

Laga nema ali meni je veci problem da ni Samsung ni Xiaomi ne znaju sloziti algoritme da vise ne pomisljas na Gcam.

Xiaomi je bolji u stock kameri ali za zaista odlican IQ gcam i njemu teba.

Netko ce reci Pixel je rjesenje...djelomicno je tocno, ali ipak sam shvatio da ne volim goli android, vise bi volio da i oni stavljaju najnovije snapdragone, u odnosu na Xiaomi imaju inferiorniji hardware kamere, ekrani su losiji, citac otiska prsta sporiji, teze ih je prodati i brze gube cijenu...

Ja sam se tesko odlucio ponovo na Samsunga jer nemam bas neka pozitivna iskustva od prije (Galaxy Note 20 mi je bio ok) pa cu vidjeti kako ce s ovim ici.

 Gledao recenzije xiaomi 14 i 14U što se tiče stock app, fotke koje radi su odlične, naravno, uvijek može bolje.. Gledao sam i recenzije od S24U, mogao bih reći da je tu xiaomi ipak malo bolji, ali da, bilo bi odlično dok bi napokon  složili algoritme onako kak treba, bez da čovjek upotrebljava gcam.

 

Pixeli imaju dobru kameru, al što više gledam recenzija od ostalih proizvođača, pixeli su mi sve manje zanimljiviji, ako gledamo kamere, ok, moram priznat da imaju zero shutter lag, dal im se još neko približio po tom pitanju, ne znam, al pixeli bi sad morali potegnut opako da budu u rangu današnjih flagšipova.

 

S24U mi se čini odličan osim što je glomazan i nezgrapan, kamere su mi nekak "mixed bag" na njemu.

 

Zadnji samsung mi je bio S7 i to je bio posljednji, radi onog oversharpeninga mi je ostao u ružnom sjećanju

 

Sad je težak izbor, većina današnjih flagšipova su odlični, a ne postoji ni jedan koji ima sve, tak da čovjek mora napravit kompromise, a za cijenu koju koštaju, morali bi nudit jako puno.

 

Za zadovoljavanje foto apetita nekak mi je tu najbliži xiaomi 14U, a onda svi drugi.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
ocean77 kaže...

 

 

Laga nema ali meni je veci problem da ni Samsung ni Xiaomi ne znaju sloziti algoritme da vise ne pomisljas na Gcam.

Xiaomi je bolji u stock kameri ali za zaista odlican IQ gcam i njemu teba.

Netko ce reci Pixel je rjesenje...djelomicno je tocno, ali ipak sam shvatio da ne volim goli android, vise bi volio da i oni stavljaju najnovije snapdragone, u odnosu na Xiaomi imaju inferiorniji hardware kamere, ekrani su losiji, citac otiska prsta sporiji, teze ih je prodati i brze gube cijenu...

Ja sam se tesko odlucio ponovo na Samsunga jer nemam bas neka pozitivna iskustva od prije (Galaxy Note 20 mi je bio ok) pa cu vidjeti kako ce s ovim ici.

 Gledao recenzije xiaomi 14 i 14U što se tiče stock app, fotke koje radi su odlične, naravno, uvijek može bolje.. Gledao sam i recenzije od S24U, mogao bih reći da je tu xiaomi ipak malo bolji, ali da, bilo bi odlično dok bi napokon  složili algoritme onako kak treba, bez da čovjek upotrebljava gcam.

 

Pixeli imaju dobru kameru, al što više gledam recenzija od ostalih proizvođača, pixeli su mi sve manje zanimljiviji, ako gledamo kamere, ok, moram priznat da imaju zero shutter lag, dal im se još neko približio po tom pitanju, ne znam, al pixeli bi sad morali potegnut opako da budu u rangu današnjih flagšipova.

 

S24U mi se čini odličan osim što je glomazan i nezgrapan, kamere su mi nekak "mixed bag" na njemu.

 

Zadnji samsung mi je bio S7 i to je bio posljednji, radi onog oversharpeninga mi je ostao u ružnom sjećanju

 

Sad je težak izbor, većina današnjih flagšipova su odlični, a ne postoji ni jedan koji ima sve, tak da čovjek mora napravit kompromise, a za cijenu koju koštaju, morali bi nudit jako puno.

 

Za zadovoljavanje foto apetita nekak mi je tu najbliži xiaomi 14U, a onda svi drugi.

 

 

Kao netko tko je imao jako puno flagshipa pa cak i iPhone 14 Pro nekoliko mjeseci mislim da sam stvorio neku realniju sliku tko je gdje.

 

Xiaomi je odmakao sa kamerama najdalje, tu nema sumnje ali nije toliko odmakao konkretno Samsungu da bi opravdao dosta drugih kompromisa.

Da nije gcama za S24U vjerojatno bi ga prodao, ovako imam kameru mozda malo losiju od U13/U14 ali SW daleko bolji mobitel, One UI je opet s druge strane ostavio sve u Android svijetu da je tesko ne primjetiti tu razliku.

SOC je postao toliko mocan, imaju puno RAM da se i tezak skin vise ne osjeti a osjeti se to mnostvo funkcija koje koristim na dnevnoj bazi i koje olaksava zivot.

Kako god, U13 mi je ostavio odlican dojam i zaista je najbolji mob za fotoentuzijaste.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2024 12:58 (ocean77).
9 mjeseci
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

Xiaomi to bring Xiaomi 14 Ultra camera features to Xiaomi 14, Xiaomi 14 Pro and Xiaomi 13 Ultra via new update

 

https://www.notebookcheck.net/Xiaomi-to-bring-Xiaomi-14-Ultra-camera-features-to-Xiaomi-14-Xiaomi-14-Pro-and-Xiaomi-13-Ultra-via-new-update.816610.0.html

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Gledam malo ove huawei smartfone, P60Pro, nevjerojatno koje fotke radi taj huawei

 

Uskoro izlaze novi modeli P70Pro, dolaze sa većim senzorima, a perjanica ponude će bit sa 1" senzorom..

 

Lome se koplja oko google aplikacija, a kolko sam vidio, da se i to riješit, uglavnom, huawei radi čuda s kamerama, po tome su bili poznati, a bome su i dan danas odlične komotno stoje uz bok aktualnim flagšipima.

Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-s24-ultra-camera-moving-pets-3409393/

 

Samsung se bori sa shutter lag-om, poznati problem, nije mi jasno da samsung to ne zeli rijesit.

 

 

 

Vi koji imate S24U, jel taj update popravio kameru?

 

Ono sto citam fotke ne ispadaju uvijek iste, tu ima dost prigovora. A rak rana je poznati stari problem, shutter lag, slike ispadaju svakakve priilkom fotkanja ljudi, djece, zivotinja u pokretu, zamuljane su, zblurane i sl. 

 

Kamera ima potencijala, sad je na samsungu da to rijesi, ako ce uopce rijesit.

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-s24-ultra-shutter-lag-3429459/

 

ma ljudi su priglupi

odavno postoji opcija koja uključi okidanje fotke prilikom pritiska buttona, a ne na puštanje tog buttona što je po defaultu, i čiribu čiriba nema shutter laga

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Gledao sam to.. Neki vele da ima još par opcija unutar postavki koji reducira lag ali nauštrb kvalitete fotke, što opet nije rješenje..

 

 

To će najbolje reći oni koji imaju S24U i dal postoje kakve razlike prije i poslije update, s obzirom da je samsung ove godine izbacio par updejta koji poboljšava kameru tj njene performanse.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

jel taj Gcam ima utjecaja na raw...ono koji je bolji raw...Gcam ili od Samsung

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Moje iskustvo sa S24U je da je za fotke ljudi bolji Gcam, za sve ostalo je dobra i Samsung cam.

Problem Samsunga je što mu kamera ima brdo opcija i išli su pogodovali što širem krugu ljudi pa su stavili opcije kakve nećeš naći nigdje.

Danima već isprobavam što je najbolje ostaviti upaljeno, što ugasiti jer ja težim što prirodnijim slikama a vidim da i Samsung cam to može ali treba naći idealne postavke.

 

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Moje iskustvo sa S24U je da je za fotke ljudi bolji Gcam, za sve ostalo je dobra i Samsung cam.

Problem Samsunga je što mu kamera ima brdo opcija i išli su pogodovali što širem krugu ljudi pa su stavili opcije kakve nećeš naći nigdje.

Danima već isprobavam što je najbolje ostaviti upaljeno, što ugasiti jer ja težim što prirodnijim slikama a vidim da i Samsung cam to može ali treba naći idealne postavke.

 

 

 

Ono sto sam primjetio S24U ne ostavlja odlican dojam s tim kamerama, mislim da je samsung zelio stavit naglasak na korisnicko iskustvo, a tu ocito sije ostale androide, bar sam stekao dojam, a feedback je odlican. 

S24U bi trebao bit odlicno izbalansiran smartfon, a kolko sam pratio, vec je par updejtova sletilo na njega u vidu poboljsanja UIa kao i samih kamera..

 

Gledao sam na yt low ( 

) light video 4k 60fps, snimka izgleda impresivno, a usporedbe s ostalim flagsipima su tu negdje ako govorimo o fotkanju, mislim da samsung jos ima posla oko kamera. 

 

Recimo na prvu, Xiaomi 13Pro radi bolje fotke, 

, a i video je odlican na 13Pro.

 

 

Ajd probaj slikat ljude, zivotinje i sl u pokretu, jel vidljivo zamucenje na slikama, jel shutter lag smanjen, dost njih ne obraca paznju na to, a dost sam slika vidio gdje fotke nisu u fokusu, pa ispadaju zblurane. 

 

Mislav sa mob.hr je nahvalio honor ( 

) m5pro, gdje je slikao ljude na svadbi u pokretu a slike su ispale odlicne, s tim da je bilo i manjak rasvjete, sto jos dodatno otezava posao kod fotkanja, bilo bi odlicno dok bi i S24U pratio taj trend te se ugledao na neke po tom pitanju.

 

4 godine
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Također što se tiće kamere na samsungu S23 Ultra a tako vjerujem i S24 Ultra, ima camera assistant koji se skine na good lock i u njoj se mogu namještati dodatne postavke a jedna od njih je omekšanje slike koje smanji izoštravanje. Ne znam koliko se vidi dole na slici razlika ali definitivno slike izgledaju bolje, manje halo efekta i artifakata od izoštravanje i obrade.

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
ocean77 kaže...

Moje iskustvo sa S24U je da je za fotke ljudi bolji Gcam, za sve ostalo je dobra i Samsung cam.

Problem Samsunga je što mu kamera ima brdo opcija i išli su pogodovali što širem krugu ljudi pa su stavili opcije kakve nećeš naći nigdje.

Danima već isprobavam što je najbolje ostaviti upaljeno, što ugasiti jer ja težim što prirodnijim slikama a vidim da i Samsung cam to može ali treba naći idealne postavke.

 

 

 

Ono sto sam primjetio S24U ne ostavlja odlican dojam s tim kamerama, mislim da je samsung zelio stavit naglasak na korisnicko iskustvo, a tu ocito sije ostale androide, bar sam stekao dojam, a feedback je odlican. 

S24U bi trebao bit odlicno izbalansiran smartfon, a kolko sam pratio, vec je par updejtova sletilo na njega u vidu poboljsanja UIa kao i samih kamera..

 

Gledao sam na yt low ( 

) light video 4k 60fps, snimka izgleda impresivno, a usporedbe s ostalim flagsipima su tu negdje ako govorimo o fotkanju, mislim da samsung jos ima posla oko kamera. 

 

Recimo na prvu, Xiaomi 13Pro radi bolje fotke, 

, a i video je odlican na 13Pro.

 

 

Ajd probaj slikat ljude, zivotinje i sl u pokretu, jel vidljivo zamucenje na slikama, jel shutter lag smanjen, dost njih ne obraca paznju na to, a dost sam slika vidio gdje fotke nisu u fokusu, pa ispadaju zblurane. 

 

Mislav sa mob.hr je nahvalio honor ( 

) m5pro, gdje je slikao ljude na svadbi u pokretu a slike su ispale odlicne, s tim da je bilo i manjak rasvjete, sto jos dodatno otezava posao kod fotkanja, bilo bi odlicno dok bi i S24U pratio taj trend te se ugledao na neke po tom pitanju.

 

 

 

Već sam ti odgovorio, shutter lag nema.

Recenzenti uzmu mobiteli, ostave na default postavkama i testiraju a zapravo te postavke mogu raditi veliku razliku.

Evo na primjer u camera assistant imaš postavku quick tap shutter..to upalis i shutter ti je kao na iPhone ili Pixelu 8, možda čak i brži.

Imaš postavku prioritise focus over speed ako želiš manje loše fokusiranih fotki.

Onda imaš postavku picture softening,  ako misliš da su preizostrene, to ukljucis pa imaš normalne slike.

Takvih postavki imaš još i sve utječu na krajnji rezultat kakav se tebi sviđa.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2024 9:25 (ocean77).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
ocean77 kaže...

Moje iskustvo sa S24U je da je za fotke ljudi bolji Gcam, za sve ostalo je dobra i Samsung cam.

Problem Samsunga je što mu kamera ima brdo opcija i išli su pogodovali što širem krugu ljudi pa su stavili opcije kakve nećeš naći nigdje.

Danima već isprobavam što je najbolje ostaviti upaljeno, što ugasiti jer ja težim što prirodnijim slikama a vidim da i Samsung cam to može ali treba naći idealne postavke.

 

 

 

Ono sto sam primjetio S24U ne ostavlja odlican dojam s tim kamerama, mislim da je samsung zelio stavit naglasak na korisnicko iskustvo, a tu ocito sije ostale androide, bar sam stekao dojam, a feedback je odlican. 

S24U bi trebao bit odlicno izbalansiran smartfon, a kolko sam pratio, vec je par updejtova sletilo na njega u vidu poboljsanja UIa kao i samih kamera..

 

Gledao sam na yt low ( 

) light video 4k 60fps, snimka izgleda impresivno, a usporedbe s ostalim flagsipima su tu negdje ako govorimo o fotkanju, mislim da samsung jos ima posla oko kamera. 

 

Recimo na prvu, Xiaomi 13Pro radi bolje fotke, 

, a i video je odlican na 13Pro.

 

 

Ajd probaj slikat ljude, zivotinje i sl u pokretu, jel vidljivo zamucenje na slikama, jel shutter lag smanjen, dost njih ne obraca paznju na to, a dost sam slika vidio gdje fotke nisu u fokusu, pa ispadaju zblurane. 

 

Mislav sa mob.hr je nahvalio honor ( 

) m5pro, gdje je slikao ljude na svadbi u pokretu a slike su ispale odlicne, s tim da je bilo i manjak rasvjete, sto jos dodatno otezava posao kod fotkanja, bilo bi odlicno dok bi i S24U pratio taj trend te se ugledao na neke po tom pitanju.

 

 Bas te opralo zadnjih dana s kamerama.

 

Xiaomi nece u moju kucu vise dok se opet ne moze unlockat BL vise, global rom je smijurija.

 

Honor magic 5 pro imam sada uz s23 ultru i ne koristim ga uopce, ko god kaze da ima najbolju/vrhunsku kameru smatram ga placenikom od poprilicno jakog honor marketinskog stroja.

A ne mogu ga ni prodat ni poklonit sta se kaze.

 

Iduce logicno mi je pixel 9 pro na jesen.

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Imam par flagšip favorita, a ovaj put gledam da je fotić odličan.
Sutra baš idem pogledat Xiaomi 14 Ultra

Gledao sam smartfone za koje smatram da imaju jako dobre do odlične fotomogućnosti OP12, S24U, Xiaomi 13Pro, Xiaomi 14Ultra

Ono što sam primjetio je da se najviše gura S24U, sve kao naj naj, a u biti i nije baš tako, mada njemu dajem prednost radi overall iskustva korištenja koje je odlično.

Kolko god je kamera malo lošija na S24U i dalje se taj smarfton promovira i preporučuje na veliko.

Najjeftiniji od svih je Xiaomi 13Pro kamere su i dalje vrhunske, a za 13pro sam čitao i gledao i smartfon je odličan bar što se tiče kamera.

OP12 ima jako dobre kamere, više naginju na natural look, video mu baš nije tolko dobar.
Xiaomi 14Ultra jako puno obećava, a za lens fog postoji rješenje, generalno gledajući foto i video je odličan.

 

@thebateman, a baš sam čuo da je taj Honor M5P odličan tj sama kamera.

Pixeli su ok, al dok god će gurat taj tensor, neće tu biti sreće a i sad dok gledam kineze, di su u cijeloj toj priči pixeli.

https://9to5google.com/2024/03/06/google-tensor-g4-heat-power-efficiency-report/

Bolje pričekat 2025tu godinu, možda će pixelima tek krenut na bolje.

 

Možda UI na Xiaomi nije na razini One UI 6.1, al kolko čitam, Hyper OS se pokazao kao jako dobar, a bome xiaomi radi odlične kamere.

 

 

 

ocean77 

Ak je riješen shutter lag na S24U onda je to veliki plus, napokon su se riješili tog problema.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2024 11:02 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ma gluposti

Pixel 7 pro hladan konstantno. 

 

Nema ti smisla citat svasta, 99% toga je placen marketing i antimarketing. 

 

Kupio sam pixel 7 pro, s23u i magic 5 pro. 

Glavna kamera je najbolja na pixelu, zoom kamere na samsungu, video samsung,  honor u nicem nije pobjedio ova dva. 

Na kraju sam ostalo na s23u radi kompletnog paketa i najraznovrsnije kamere. 

Honor mi je greska zivota. 

Xiaomi sa global romom je uzas vjeruj mi. 

Mislio sam se s24ultra mozda al zoom kameru vidim kaoo downgrade, ostalo je lila. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

Ma gluposti

Pixel 7 pro hladan konstantno. 

 

Nema ti smisla citat svasta, 99% toga je placen marketing i antimarketing. 

 

Kupio sam pixel 7 pro, s23u i magic 5 pro. 

Glavna kamera je najbolja na pixelu, zoom kamere na samsungu, video samsung,  honor u nicem nije pobjedio ova dva. 

Na kraju sam ostalo na s23u radi kompletnog paketa i najraznovrsnije kamere. 

Honor mi je greska zivota. 

Xiaomi sa global romom je uzas vjeruj mi. 

Mislio sam se s24ultra mozda al zoom kameru vidim kaoo downgrade, ostalo je lila. 

 E vidiš boldano, radi ovog samsung pobjeđuje ostale.

 

Za pixele se ekipa žali na OS koji je svakakav samo ne onakak kakav bi trebao biti, rivujere baš ne uzimam za ozbiljno, jedino se preuveličava taj hype oko samsunga tj Ultre, koja je perjanica ponude, a i potonji ima nekih "issuea" al generalno gledajući, čovjek ipak pređe preko nekih stvari.

 

Stvar je u tome, što mi niš puno ne znači vrhunska kamera na smartfonu ak ostalo nije na visini zadatka a govorimo o OSu tj samom softveru.

Samsung je tu na vrhu što se tiče korisničkog iskustva i tu mu teško može tko prismrdit. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice