"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.319
|
čitano: 5.750.453
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Može pomoć ako netko zna, gdje na honoru uključiti u postavkama ovu dolje alatnu traku? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2024 17:28 (marxone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Postavke - sustav i ažuriranje - kretanje sustavom.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

https://tradingshenzhen.com/en/oppo-find-x7-ultra-oppo-find-x7/oppo-find-x7-ultra-12gb256gb

Ovo je odlicna cijena, a i 4g radi bez greske (B20).

 

Nego, Oppo ima ColorOS (OxygenOS). Jel to kineski ili global rom?

Dal updejti dolaze uredno ili? 

 

Negdje sam cital da notifikacije kasne, dal tko od vas zna nekaj o tome?

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2024 8:49 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ovo s Tradinga ti je kineska verzija Color OS, što znači dosta bloatwarea. Lako se pobriše većina. Moguće je da kasne notifikacije.
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
vepar kaže...
Ovo s Tradinga ti je kineska verzija Color OS, što znači dosta bloatwarea. Lako se pobriše većina. Moguće je da kasne notifikacije.

 Nisam još našao da imaju problema s kašnjenjem notifikacija, jedina "boljka" je što ne radi android auto. Kolko vidim, 4g je dostupan a trebalo bi i radit internet bankarstvo.

Gledao sam Vivo X100Pro, 4g ne radi na njemu, dok recimo Vivo X90Pro plus ima podršku za našu 4g mrežu.

 

 

OP12 je cijena oko 667€, što je odlična cijena

 

Jedino sad ne znam kak je s garancijom u vezi OPPOa, ako je kupljen u Kini, pretpostavljam da se šalje na servis u Njemačku, mislim da imaju još negdje svoje poslovnice (skladište) u EU.

 

 

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zvonac kaže...

https://tradingshenzhen.com/en/oppo-find-x7-ultra-oppo-find-x7/oppo-find-x7-ultra-12gb256gb

Ovo je odlicna cijena, a i 4g radi bez greske (B20).

 

Nego, Oppo ima ColorOS (OxygenOS). Jel to kineski ili global rom?

Dal updejti dolaze uredno ili? 

 

Negdje sam cital da notifikacije kasne, dal tko od vas zna nekaj o tome?

 

 

 

Bez Android auto, ima jos nekih ogranicenja..Gpay mislim...takav mobitel nebi nikada kupio.

Ako bas zelis sa Trading nesto, gledaj Xiaomi 13 Ultra sa EU rom, kod njega sve radi...ili cekaj da izadje 14 Ultra sa EU rom...kakav Oppo Find i sl...eventualno mozda OP12, kod njega mislim da isto sve to radi.

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ocean77 kaže...

 

 

 

Bez Android auto, ima jos nekih ogranicenja..Gpay mislim...takav mobitel nebi nikada kupio.

Ako bas zelis sa Trading nesto, gledaj Xiaomi 13 Ultra sa EU rom, kod njega sve radi...ili cekaj da izadje 14 Ultra sa EU rom...kakav Oppo Find i sl...eventualno mozda OP12, kod njega mislim da isto sve to radi.

 Npr. https://tradingshenzhen.com/en/xiaomi-13-ultra/xiaomi-13-ultra-12gb256gb

Nema podršku za 4g govorim za 13U sa EU rom-om.

 

OP12 podržava sve živo, jedino mislim da esim ne podržava..

 

Oppo Find x7Ultra nema podršku za google history, tak nekak se zove i android auto, ovo potonje nisam nikad nit koristil.

Recimo, Vivo X100Pro ne podržava 4g dok Oppo Find X7Ultra podržava 4g mrežu.

 

Od kineza, OP12 ima odličnu cijenu, kod nas je cijena oko 1000€, a takva je i cijena na OnePlus stranici.

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

... 

Gledao sam Vivo X100Pro, 4g ne radi na njemu, dok recimo Vivo X90Pro plus ima podršku za našu 4g mrežu.

 

 

 

 Otkud ti to da na X100 Pro ne radi 4g? B20 ne radi, ali ostale frekvecije su podržane, bar po njihovom testu kompatibilnosti. 

16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Imam Realme 8 s tim operativnim sustavom. Nemam problema. Veoma je čist. Ništa ne kasni.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Eyekool kaže...

 

 

 Otkud ti to da na X100 Pro ne radi 4g? B20 ne radi, ali ostale frekvecije su podržane, bar po njihovom testu kompatibilnosti. 

 Pardon, da se ispravim, B20 ne radi (A1). 

14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Šta još nikome od ekipe koja je naručila OP12 sa tradinga nije stigao da bace kakav review? 

Ajmo ljudi, prošlo je skoro mjesec dana ako i nije. 

Čekamo neki review, baterija, kamere prvenstveno telefoto kakva je

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Naručio 21.03. i još nije došao. Sutra neradni dan, valjda će četvrtak ili petak. Predugo traje, kažem platio 21.03, a predan paket dostavnoj službi 07.04. 11.04 je valjda poletio avionom iz Kine, od tada nema ništa. DPD ima zaprimljen nalog,ali nema još pošiljke.
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
btomaso8 kaže...
Naručio 21.03. i još nije došao. Sutra neradni dan, valjda će četvrtak ili petak. Predugo traje, kažem platio 21.03, a predan paket dostavnoj službi 07.04. 11.04 je valjda poletio avionom iz Kine, od tada nema ništa. DPD ima zaprimljen nalog,ali nema još pošiljke.

 

 

Do sada mi je sa Tradinga najbrze stigao Xiaomi 11 Ultra, od petka do petka...znaci ravno 7 dana dok sam Xiaomi 13 Ultra cekao oko 3 tjedna.

7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dalja46 kaže...

Šta još nikome od ekipe koja je naručila OP12 sa tradinga nije stigao da bace kakav review? 

Ajmo ljudi, prošlo je skoro mjesec dana ako i nije. 

Čekamo neki review, baterija, kamere prvenstveno telefoto kakva je

 

Stigao prije tjedan dana, pogledaj moj komentar ovdje: https://forum.bug.hr/forum/topic/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/299.aspx?page=395&jumpto=6744884&sort=asc&view=flat

I want to believe
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nadao sam se nekom reviewu pa ako imaš vremena napiši malo više o mobu. Da je odličan u svemu, to vjerujem, imam OP11 kojije skoro identičan.

Bilo bi odlično da staviš par fotki na neki upload servis da se vide detalji fotki, 8-10 fotki po danu i par po mraku da vidimo što su senzori sposobni.

Vjerujem da nisam jedini koji čeka neki takav mini review od nekog sa foruma.

Naravno, ako ti nije tlaka nešto takvog raditi.

7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dalja46 kaže...

Nadao sam se nekom reviewu pa ako imaš vremena napiši malo više o mobu. Da je odličan u svemu, to vjerujem, imam OP11 kojije skoro identičan.

Bilo bi odlično da staviš par fotki na neki upload servis da se vide detalji fotki, 8-10 fotki po danu i par po mraku da vidimo što su senzori sposobni.

Vjerujem da nisam jedini koji čeka neki takav mini review od nekog sa foruma.

Naravno, ako ti nije tlaka nešto takvog raditi.

 

Ma nije tlaka ne 😁

.imam dosta fotki po danu, ali po noći nemam baš. Probat ću navečer nešto nabaciti pa uploadam i napišem mali review. 

I want to believe
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Brki1994 kaže...
dalja46 kaže...

Nadao sam se nekom reviewu pa ako imaš vremena napiši malo više o mobu. Da je odličan u svemu, to vjerujem, imam OP11 kojije skoro identičan.

Bilo bi odlično da staviš par fotki na neki upload servis da se vide detalji fotki, 8-10 fotki po danu i par po mraku da vidimo što su senzori sposobni.

Vjerujem da nisam jedini koji čeka neki takav mini review od nekog sa foruma.

Naravno, ako ti nije tlaka nešto takvog raditi.

 

Ma nije tlaka ne 😁

.imam dosta fotki po danu, ali po noći nemam baš. Probat ću navečer nešto nabaciti pa uploadam i napišem mali review. 

 Aj napisi malo veci review:D

 

Ovo je podcijenjen flagsip smartfon i najjeftiniji je od aktualnih flagsipova za tekucu godinu.

 

7 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo da napišem recenziju za OnePlus 12 kao što sam obećao

 

Telefon sam naručio 28.3.2024. preko TradingShenzhena i to crni model s 16 rama i 512 memorije. Telefon sam čekao 2 tjedna te mi ga je DPD 10.04.2024. dostavio na kućnu adresu tijekom jutra.

Paket je bio dobro zaštićen te na pakiranju nije bilo oštećenja. Kutija od mobitela je otvarana jer u TradingShenzhenu moraju skinuti region lock i instalirati OxygenOS, ali su istu ponovno vakumirali što je za pohvalu. Od dodatnih sitnica sam dobio europski strujni adapter, kemijsku olovku i voucher od 5 eura.

 

Kutija sadrži telefon koji nije imao oštećenja, maskicu (dolazi jedno s kineskim modelom), 100w punjač i kabel, naljepnice i dokumentaciju.

 

Prijeđimo na glavno:

 

1. Kvaliteta izrade - telefon je fenomenalno izrađen i ima osjećaj težine i kvalitete u ruci. Prednje staklo je Gorilla Glass Victus+ dok je stražnje staklo Gorilla Glass 5. Stražnje staklo ima matirani finiš tako da nema ostavljanja otisaka prstiju. Tipke za paljenje te pojačavanje zvuka nalaze se na desnoj strani i to nešto povišeno dok se na lijevoj strani nalazi tipka za mute kao i kod iPhonea. Telefon je dimenzija kao i Glaxy S23 Ultra.

 

2. Ekran - najbolji ekran što sam do sada vidio na smartphoneu. Tip ekrana je LTPO AMOELD. Svjetlina je izvrsna, a ekran je na naslabijoj svjetini i dalje svijetao što će nekima možda smetati. Ekran ima podršku za 100% DCI-P3 i popdržav 10 bitni prikaz boja tako da možete očekivati živi prikaz boja kod korištenja. Rezolucija je QHD+ i stopu osvježavanja od 120 hz koja zahavljujući LTPO ekranu može ići i do 1 hz kod statične slike. Tu su i HDR10+ te Dolby Vision podrška.

 

3. Zvuk - kvaliteta zvuka je vrlo dobra. Telefon ima stereo zvučnike. Kvaliteta poziva je izvrsna kada u kombinaciju ubacim i VOLTE.

 

4. Hardver - procesor koji pogoni uređaj je Snapdragon 8 gen 3 s grafičkim procesorom Adreno 750. Sve, od sučelja, multimedije pa do igara radi odlično i nema zajstakivanja. Hlađenje je također odlično riješeno i telefon nikada nije ekstremno vruć. Warzone (Call of Duty) kao trenutno najzahtjevnija mobilna igra radi na high detaljima preko 60 sličica u sekundi bez zastajkivanja. Wifi i mobilni podaci rade bez greške.

 

4. Software - na telefonu dolazi instaliran OxygenOS (obavezno pročitajte i napomenu dolje). Sustav je dosta basic, najbliži stock androidu i radi bez greške.

 

6. Baterija - 5400 mAh drži više od jednog dana pri nekom prosječnom korištenju. U opcijama sam upalio punjenje do 80% kako bi produljio životni vijek baterije. Telefon podržava 100 wattno brzo punjenje tako da se telefon napuni u nekih 20 minuta.

 

7. Kamera - dio koji svi čekate (fotke na linku https://postimg.cc/gallery/hvPVXLD). Po meni osobno slika super, ali opet nisam imao nikada flagship telefon pa mi je teško usporediti s nečim drugim.

 

Napomena: budući da je telefon kineski model, nema podrške za e-sim tako da imajte to na umu. Bootloader dolazi zaključan na OxygenOS-u koji vam instaliraju (meni su bez naknade) tako da internet bankarstvo radi bez problema. Telefon su također otključali na sve regije tako da neće biti blokirani obavljati pozive. Telefon podržava sve bitne bandove u europi glede komunikacija tako da je to veliki plus.

 

Telefon je super i više nego sam zadovoljan kupnjom.

Dvije zamjerke koje bi mogao navesti su da nema MEMC kod gledanja videa (ali isti podržava po defaultu tijekom igranja) i nema music player-a pa si morate iski pronaći na trgovini.

 

Nadam se da sam bio od pomoći

 

EDIT: telefon ima IP65 certifikat.

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.4.2024 15:29 (Brki1994).
Moj PC  
5 0 hvala 3
5 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Brzo to u tebe stiglo. Ja platio 21.03 i evo maloprije dobio od DPD poruku da je dostava u ponedjeljak. Tada će biti točno 31 dan od narudžbe. A paket je predan kurirskoj službi u Kini 07.04. Znači trebalo im je 16 dana da predaju paket kurirskoj službi i ovima još 15 dana za dostavu. Da je išao autostopom iz Kine prije bi stigao😂
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Evo jučer nakon dugog čekanja napokon stigao Oneplus 12. Naručen je 21.03 verzija 12/256 u zelenoj boji. 27.03. dobivam mail da nažalost više ta verzija nije dostupna u zelenoj boji, ali da oni ne žele otkazati moju narudžbu i da će mi poslat verziju 16/512 u zelenoj boji. Nakon toga je paket predan dostavnoj službi 07.04. i na moja kućna vrata došao jučer 22.04. 31 dan sve zajedno. Sve došlo kako su rekli, za cijenu od 653e sam dobio 16/512GB. Sve radi, sve funkcionira, ZABA, NFC plaćanje, odmah došlo ažuriranje. Kako sam stari korisnik Oneplusa sve mi je poznato. Kad pravim usporedbu s Oneplus9pro odmah upada u oko bolji ekran, kamere, baterija. I težina. Ima ga komad. U kutiji je došla i zaštitna maska zelene boje, ali ću ja isto naručiti Sandstone Bumper case, to je top maska za Oneplus.
 
7 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
I evo maloprije prvi bug koji sam primjetio. Da ne bude sve savršeno. Odnosi se na bankarsku aplikaciju ZABA. Neće svaki put da se otkljuća pomoću otiska prsta. Nekad mi kaže unijeli ste krivi pin, a upotrebio sam otisak prsta onda unesem pin i otključa se. Na pin radi svaki put, na otisak prsta baš i ne. Nikad prije nisam imao taj problem. Plaćanje sve radi. I par puta mi se pojavila poruka da se ruši aplikacija Google fotografije, a tu isto sve radi normalno. Ipak ima tih sitnih bugova, ne može sve bit savršeno
 
1 0 hvala 1
7 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Za svoj Oneplus 12 koristim od Nikilina ovu maskicu: https://www.nillkinmall.com/nillkin-camshield-pro-case-for-oneplus-12.html. Robusna i nije toliko nezgrapna kao što sam mislio. Poklopac za kameru još drži telefon i podignut na površini pa je to veliki plus.

 

Glede bankovne aplikacije i problemom s otiskom prsta, MIUI ima isti bug. Na Oxygen OS-u mi bolje radi.

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Isključi pa uključi biometriju u zaba postavkama. Možda to pomogne

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
online
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ne znam zašto bi koristili otisak prsta za bankovne aplikacije? Znam da je brže, ali sa tvojim prstom može svatko otključati već mobitel, još treba i pristup bankovnim računima.

 

OT;

Naručen Oneplus 12 također - 12/256Gb - Zelena verzija. Tradingshenhzen naravno. Uz neke kupone izašao me 83 67€ jeftinije. Od jučer u tranzitu pa sad čekamo kao i svi, do dva tjedna.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2024 18:54 (Mr.Inferno).
 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Nisam rekao da se mora ili ne mora koristiti otisak prsta kod bank aplikacije, samo sam rekao da sam tu primjetio mali bug. Svak nek koristi kako hoće. Kako ste uspjeli ostvariti toliki popust na kupnju, da li se može koristiti više vaučera ili je nečem drugom štos?
4 godine
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
btomaso8 kaže...
Nisam rekao da se mora ili ne mora koristiti otisak prsta kod bank aplikacije, samo sam rekao da sam tu primjetio mali bug. Svak nek koristi kako hoće. Kako ste uspjeli ostvariti toliki popust na kupnju, da li se može koristiti više vaučera ili je nečem drugom štos?

 Krivo sam napisao, 67€ mi je došlo manje. Edge mi je našao neke kodove i upisao sa najviše popusta (57€) i još sam ja onaj koji ti stalno nude (10€) i tako je prošlo, ne znam. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2024 19:02 (Mr.Inferno).
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Di si našao te kodove? 

Ajd molim te napiši, narucio bi. Ili stavi cijeli scr od kodova koje imas... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dalja46 kaže...

Di si našao te kodove? 

Ajd molim te napiši, narucio bi. Ili stavi cijeli scr od kodova koje imas... 

 Edge mi je ponudio. Možeš pokušati pa vidjeti hoće biti sreće.

5 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Vezano za onaj moj post gdje sam primjetio bug kod ZABE. To je stvarno bilo prvi dan, međutim od tada, sad već 4 dana sve radi savršeno, nikakvih više problema s otiskom prsta. Kao da je trebalo da sjedne sve na svoje mjesto. Stvarno sve za 5.
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice