Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.016
|
čitano: 10.945.480
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Da, link je stvarno čudan sa tom nokiom, i ja sam primijetio... Pitaj boga sto piju ovi tam na njuskalu... 😨🍼

Nisam znao da nexus 5x postoji sa 2 različita procesora...? Što nije samo jedan?
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pezer kaže...

Ljudi, treba mi mobitel za osobu od 50 godina, uglavnom nista posebno, gledam nesto polovno, koristit ce whatsapp, viber i skype..

500-600 kuna, sta mislite sta da uzmem, gledao sam Lumiu 530, a neke androide, ali ne znam ima li ijedan sa bar 1gb RAM, sve su sa po 512mb, sto mi se cini premalo bez obzira sto ce prakticki samo ove tri aplikacije koristiti

 Definitivno ovaj

Dan1234567890 kaže...
Da, link je stvarno čudan sa tom nokiom, i ja sam primijetio... Pitaj boga sto piju ovi tam na njuskalu... 😨🍼

Nisam znao da nexus 5x postoji sa 2 različita procesora...? Što nije samo jedan?

 Ima ih i više od dva  Nije do njuškala, vjerovatno do prodavača

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Dan1234567890 kaže...
Da, link je stvarno čudan sa tom nokiom, i ja sam primijetio... Pitaj boga sto piju ovi tam na njuskalu... 😨🍼

 Stari oglas s puno pregleda kojeg onda samo uredi i bumpa.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2015 19:50 (non pasara).
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ljudi, gledam sad i s6...nisam mislio da je tako jeftin, ima ih novih sa garancijom na njusci za 2950kn...http://www.njuskalo.hr/samsung-galaxy-s6/samsung-galaxy-s6-bijeli-crni-sve-mreze-dostava-vt-zg-oglas-15600148

Sto mislite, se isplati?
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

AK imaš lovu da. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ljudi dal mi moze tko rec u koju rgovinu nabavait huawei ascend mate 7???
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Vec par dana donosim odluku koju ne mogu donjeti.


S6 ili G4 

S6:

+Fingerprint senzor
+Izgled i izbor materijala

+ Dimenzije

 

G4

++ KnockON

+Kamera

+ Optimizacija sustava

 

Trenutno sam na G2 , ovi mobiteli bi me izasli povoljno zato i razmisljam o njima, inace nebi mjenjao svoj g2 nizašto.

Znaci da je G4 u dimenzijama S6 i s takvim materijalima i mozda fingerprint senzor bio bi mi savršen mobitel. Ovako moram birati. 

Dali je netko imao oba dva? Dali je netko prešao sa jednog na drugi? Stvarno se ubijam sa ovom odlukom već duže vrijeme. 

S6 bi mozda uzeo ako se lagano moze staviti knock off pa onda sa fingerprint readerom da ga otkljucam. To mi je dobitna kombinacija. Koliko je lako to izvedivo?

Dali je G4 stvarno toliko prevelik? Gledao sam i uzivo oba dva i imam osjecaj da bi se navikao na 5.5'' al opet ne znam ni sam. Bojim se da uzmem jedan od njih i budem jako nezadovoljan.


12 G4
4 S6
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 10:47 (Stryder).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Hvala na prijedlozima, ali problem je sto je osoba zensko, a usput i nije navikla na te mobitele, pa bi joj htio uzeti neki poznatiji brand i to, inače sam fan kineza i sebi uzimam iste, ali njoj bi htio, neki Samsung, HTC, Nokiu i sl. tj. tako mi je rečeno da uzmem hahah

 

razmisljam mozda neku Lumiu uzet i dobro??

 

E da, treba mi danas jos jedan savjet, mobitel do 1200 kuna, moze i polovan, pozeljno sa njuskala, ali isto je za zensku osobu, ali mlađu i ne bi joj htio kineze, jer nije ona za toga, sta mislite sta je najbolje uzeti??

 

Kamera i memorija su ono vjerojatno najbitnije, da mobitel ne štopa, a da moze i solidne slike uslikati...

 

Samsung S4 mini i HTC One M7 mi upadaju u oči, ali znam da Sony ima dobre kamere, je li ima neki dobar do 1200 kuna??

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ajde neko nek kaze par recenica, dobre i lose straneSamsung Galaxy J7 ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 17:52 (Javier).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Javier kaže...

Ajde neko nek kaze par recenica, dobre i lose straneSamsung Galaxy J7 ?

 

Tu, tu i video 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pezer kaže...

Hvala na prijedlozima, ali problem je sto je osoba zensko, a usput i nije navikla na te mobitele, pa bi joj htio uzeti neki poznatiji brand i to, inače sam fan kineza i sebi uzimam iste, ali njoj bi htio, neki Samsung, HTC, Nokiu i sl. tj. tako mi je rečeno da uzmem hahah

 

razmisljam mozda neku Lumiu uzet i dobro??

 

E da, treba mi danas jos jedan savjet, mobitel do 1200 kuna, moze i polovan, pozeljno sa njuskala, ali isto je za zensku osobu, ali mlađu i ne bi joj htio kineze, jer nije ona za toga, sta mislite sta je najbolje uzeti??

 

Kamera i memorija su ono vjerojatno najbitnije, da mobitel ne štopa, a da moze i solidne slike uslikati...

 

Samsung S4 mini i HTC One M7 mi upadaju u oči, ali znam da Sony ima dobre kamere, je li ima neki dobar do 1200 kuna??

 

Ako ćeš u tom stilu nešto uzimat, onda razmotri i Xperiu Z1 Compact

10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pezer kaže...

Hvala na prijedlozima, ali problem je sto je osoba zensko, a usput i nije navikla na te mobitele, pa bi joj htio uzeti neki poznatiji brand i to, inače sam fan kineza i sebi uzimam iste, ali njoj bi htio, neki Samsung, HTC, Nokiu i sl. tj. tako mi je rečeno da uzmem hahah

 

razmisljam mozda neku Lumiu uzet i dobro??

 

E da, treba mi danas jos jedan savjet, mobitel do 1200 kuna, moze i polovan, pozeljno sa njuskala, ali isto je za zensku osobu, ali mlađu i ne bi joj htio kineze, jer nije ona za toga, sta mislite sta je najbolje uzeti??

 

Kamera i memorija su ono vjerojatno najbitnije, da mobitel ne štopa, a da moze i solidne slike uslikati...

 

Samsung S4 mini i HTC One M7 mi upadaju u oči, ali znam da Sony ima dobre kamere, je li ima neki dobar do 1200 kuna??

 Izvolis 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Evo jedna super ponuda u sklopu crnog petka. https://www.alzashop.com/ltlm-v1-black-d2292889.htm Mobitel svega 37€ 

14 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ako moze brzo par prijedloga bia bi zahvalan. Mobitele ne pratim vec par godina(tocnije otkad imam trenutni, Nokia Lumia 710) ali evo dobroj staroj nokiji je dosa kraj. 
Uglavnom trazim novi mob, i sad gledam po stranicama HT-a, sta cu kako cu, muka mi dodje kad vidin koliko ima izbora. Najvjerojatnije cu uzet tarifu Ponuda za mlade, ali zanima me kakva je ova Xperia M4 Aqua, nju sam jedinu uocio.
Ima li boljih mobitela u tom rangu? Meni bi triba nekakav s dobrom baterijom, jer uglavnom mobitel koristim za citanje raznoraznih portala,gledanje videa i slusanje glazbe.
Tako ako je neko isto kupovao, ili trenutno kupuje po mogucnosti u HT-a, novi mobitel da kaze par prijedloga.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ivanoman kaže...
Pezer kaže...

Ljudi, treba mi mobitel za osobu od 50 godina, uglavnom nista posebno, gledam nesto polovno, koristit ce whatsapp, viber i skype..

500-600 kuna, sta mislite sta da uzmem, gledao sam Lumiu 530, a neke androide, ali ne znam ima li ijedan sa bar 1gb RAM, sve su sa po 512mb, sto mi se cini premalo bez obzira sto ce prakticki samo ove tri aplikacije koristiti

 Definitivno ovaj

Dan1234567890 kaže...
Da, link je stvarno čudan sa tom nokiom, i ja sam primijetio... Pitaj boga sto piju ovi tam na njuskalu... 😨🍼

Nisam znao da nexus 5x postoji sa 2 različita procesora...? Što nije samo jedan?

 Ima ih i više od dva  Nije do njuškala, vjerovatno do prodavača

Kakve su ovo nebuloze, LG Nexus 5X dolazi sa Qualcomm MSM8992 Snapdragon 808 procesorom.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Neutral kaže...

Ako moze brzo par prijedloga bia bi zahvalan. Mobitele ne pratim vec par godina(tocnije otkad imam trenutni, Nokia Lumia 710) ali evo dobroj staroj nokiji je dosa kraj. 
Uglavnom trazim novi mob, i sad gledam po stranicama HT-a, sta cu kako cu, muka mi dodje kad vidin koliko ima izbora. Najvjerojatnije cu uzet tarifu Ponuda za mlade, ali zanima me kakva je ova Xperia M4 Aqua, nju sam jedinu uocio.
Ima li boljih mobitela u tom rangu? Meni bi triba nekakav s dobrom baterijom, jer uglavnom mobitel koristim za citanje raznoraznih portala,gledanje videa i slusanje glazbe.
Tako ako je neko isto kupovao, ili trenutno kupuje po mogucnosti u HT-a, novi mobitel da kaze par prijedloga.

M4A je sasvim ok, osim ako u ponudi nema nešto slično sa Snapdragon 615 procesorom i više gigabajta interne memorije.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

ima li tko kakve informacije o nadolazecim blagdanskim popustima?

konkretno cekam da padnu cijene Vipme paketa sa mobitelima... da li je realno ocekivati da ce biti kakvog popusta?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Zanima me vaše mišljenje koji je mobitel najbolje uzeti od navedenih?

8 LG G4
2 iPhone 6s 16gb
9 Sony xperia Z5
0 iPhone 6 16gb
Tonco
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
lovacmaki kaže...
ivanoman kaže...
Pezer kaže...

Ljudi, treba mi mobitel za osobu od 50 godina, uglavnom nista posebno, gledam nesto polovno, koristit ce whatsapp, viber i skype..

500-600 kuna, sta mislite sta da uzmem, gledao sam Lumiu 530, a neke androide, ali ne znam ima li ijedan sa bar 1gb RAM, sve su sa po 512mb, sto mi se cini premalo bez obzira sto ce prakticki samo ove tri aplikacije koristiti

 Definitivno ovaj

Dan1234567890 kaže...
Da, link je stvarno čudan sa tom nokiom, i ja sam primijetio... Pitaj boga sto piju ovi tam na njuskalu... 😨🍼

Nisam znao da nexus 5x postoji sa 2 različita procesora...? Što nije samo jedan?

 Ima ih i više od dva  Nije do njuškala, vjerovatno do prodavača

Kakve su ovo nebuloze, LG Nexus 5X dolazi sa Qualcomm MSM8992 Snapdragon 808 procesorom.

 Da, to je i meni bilo čudno, no mislio sam da su izbacili možda neku drugu seriju ili šta već.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
bubimir13 kaže...
Pezer kaže...

Hvala na prijedlozima, ali problem je sto je osoba zensko, a usput i nije navikla na te mobitele, pa bi joj htio uzeti neki poznatiji brand i to, inače sam fan kineza i sebi uzimam iste, ali njoj bi htio, neki Samsung, HTC, Nokiu i sl. tj. tako mi je rečeno da uzmem hahah

 

razmisljam mozda neku Lumiu uzet i dobro??

 

E da, treba mi danas jos jedan savjet, mobitel do 1200 kuna, moze i polovan, pozeljno sa njuskala, ali isto je za zensku osobu, ali mlađu i ne bi joj htio kineze, jer nije ona za toga, sta mislite sta je najbolje uzeti??

 

Kamera i memorija su ono vjerojatno najbitnije, da mobitel ne štopa, a da moze i solidne slike uslikati...

 

Samsung S4 mini i HTC One M7 mi upadaju u oči, ali znam da Sony ima dobre kamere, je li ima neki dobar do 1200 kuna??

 

Ako ćeš u tom stilu nešto uzimat, onda razmotri i Xperiu Z1 Compact

 Hvala na prijedlogu, upravo sam Z1 compact na kraju narucio, sve ima sto mi treba, dovoljno memorije da mi ne kuka kako joj mob šteka i da nema mjesta za aplikacije, a tu je i brutalna kamera i na to sve nije ogroman nego taman idealne veličine :D

12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Hvala ekipi koja mi je predložila Meizu M2!

 

Kupio sam mobitel u linksu na rate te nakon par dana korištenja, smatram da bolje nisam mogao proći. Trenutno nemam nikakvih zamjerki prema uređaju sve radi kako treba, lako se priviknut na Flyme OS samo treba izbrisat par nepotrebnih stvari i uređaj je čist ko suza.

 

Fluidnost, kamera, sučenje, ekran sve radi na visokoj razini, možda i bolje od nekih brendiranih mobitela skupljih i tisuću kuna, stoga još jednom veliki plus! :) I svaka preporuka svima tko traži mobitel za 1500 kuna.

 

Ocjena: 10/10

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2015 17:30 (fluj).
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Planiram uzeti neki smartphone pa bi mi dobro došla pomoć. Znači ništa spektakularno ali da dobro odrađuje posao (kamera bi bila nekakav prioritet) i da nebude veće od 5". Nekako sam u uži izbor stavio galaxy a5 i Sony m4 aqua. Šta mislite o izboru i ako ima neka preporuka novoga sa garancijom do cca 1800 kuna na njuški?!

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Da se i Z3 compact nac za tu lovu, jedino ak te nece smetat kaj je ekran malo manji od 5".
http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Imaš A5 za već 1500 Kn na njuški , ja sam ga uzeo prije 3 mjeseca i preporodio se.Sve naj mogu reć o mobitelu , stvarno nema loše strane a koristio sam i daleko skuplje uređaje tako da mogu usporediti.Sa zadnjim updateom (5.0.2 - BOJ4) su još bolje optimizirali rad sustava i naročito bateriju koja sada drži do 4 , 4 i pol sata SOT-a što je stvarno dobro.Mobitel ima Gorilla Glass 4 zaštitu i brzo punjenje (za pola sata do 50% , za 100% ga napuni za 95min) i ja evo nisam imao baš nikakvih problema sa njime.Vrhunski mob.

C2D E6850@ 3Ghz,Gigabyte P35-DS3P,2x1Gb Kingmax 667,Sapphire Radeon HD3870 ,Seasonic S12II-500,2x320Gb Seagate Baracuda+500Gb Samsung Spinpoint,Samsung 971P
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
penetrisac kaže...

Imaš A5 za već 1500 Kn na njuški , ja sam ga uzeo prije 3 mjeseca i preporodio se.Sve naj mogu reć o mobitelu , stvarno nema loše strane a koristio sam i daleko skuplje uređaje tako da mogu usporediti.Sa zadnjim updateom (5.0.2 - BOJ4) su još bolje optimizirali rad sustava i naročito bateriju koja sada drži do 4 , 4 i pol sata SOT-a što je stvarno dobro.Mobitel ima Gorilla Glass 4 zaštitu i brzo punjenje (za pola sata do 50% , za 100% ga napuni za 95min) i ja evo nisam imao baš nikakvih problema sa njime.Vrhunski mob.

 Znači imaš sve naj o njemu,

ja sam planirao između njega i alphe, alpha je malo skuplji ali ima bolji procesor, a a5 jeftiniji malo lošiji procesor, alpha jje 200 kn mjesečno, a a5 135 kn mj hahah na pretplatu :D

Nikola
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Hvala, jesi li to uzimao novo ili...?

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

U sljedećih tjedan-dva kupujem mob i izbor je pao na jedan od ova 2.. G3 bi mi bio oko 1300, a Z3 oko 1000. Razlika u cijeni je nebitna, a ja se nemogu odlučit.. G3 ima veći ekran u istim dimenzijama i izgleda jako dobro, Z3 navodno po reviewima ima malo bolju bateriju i oštriji ekran, pogotovo pri suncu.. Kamera mi nije toliko bitna jer su oba vrhunska, Walkman kod Sonya mi nije uopće bitan. Koji softver je bolji, i oku ugodniji?

 

Mob bi imao godinu i pol do dvije i potrebno je da radi vrhunski sve to vrijeme.. Koji bi bio vaš izbor, i ako možete argumentirati zašto :)

1 LG G3
16 Xperia Z3
http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Jole-Ri kaže...
penetrisac kaže...

Imaš A5 za već 1500 Kn na njuški , ja sam ga uzeo prije 3 mjeseca i preporodio se.Sve naj mogu reć o mobitelu , stvarno nema loše strane a koristio sam i daleko skuplje uređaje tako da mogu usporediti.Sa zadnjim updateom (5.0.2 - BOJ4) su još bolje optimizirali rad sustava i naročito bateriju koja sada drži do 4 , 4 i pol sata SOT-a što je stvarno dobro.Mobitel ima Gorilla Glass 4 zaštitu i brzo punjenje (za pola sata do 50% , za 100% ga napuni za 95min) i ja evo nisam imao baš nikakvih problema sa njime.Vrhunski mob.

 Znači imaš sve naj o njemu,

ja sam planirao između njega i alphe, alpha je malo skuplji ali ima bolji procesor, a a5 jeftiniji malo lošiji procesor, alpha jje 200 kn mjesečno, a a5 135 kn mj hahah na pretplatu :D

 Alpha je po svemu bolja osim bateriji. Al svejedno mislim da je Alpha bolji izbor jer je meni fenomenalno dizajnirana i izvedena. Jedan od najljepših Samsungovih telefona uopće po mom mišljenju

15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Z3 je daleko bolji od G3, po tome i skuplji, ne znam kako je kod tebe jeftiniji.
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
bik kaže...
Z3 je daleko bolji od G3, po tome i skuplji, ne znam kako je kod tebe jeftiniji.

 Po čemu je bolji?

 

Evo slika pa vidi da je jeftiniji :)

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice