Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.980
|
čitano: 10.927.888
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Kile84 kaže...

Koliko još može padati cijena ovom 13T Pro 512GB modelu? Mislim na trgovine naravno.. Kupiti za 650€ ili pričekati još malo

 

 Past će kad serija 14 bude prisutnija.

14 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Onda se budemo strpili još malo

 

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

Ne razumijem vas zujatore i "vibratore". Stavite na mobitel poštenu melodiju Ennia Morriconea, zvuk na 100% i svaka muškarčina će odobriti vaš ukus kada čuju zvono. Zašto se ljudi srame zvuka zvona ?

 Kakav Morricone, pravi muškarci stavljaju na mob himnu Treće bojne (Kobri)...

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2023 19:36 (Corto_1973).
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Zar je a54 tolko loš kolko ga opisuju u recenziji long term review na gsmareni. Jel ima previše laga, pogotovo kad se ima dosta aplikacija instaliranih, eto onaj ko ima jel može nešto više reći po tom pitanju.

Umjesto njega što drugo kupiti. Bitna mi je količina memorije, 128gb je malo i bitna mi je da kamera bude dobra.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2023 19:43 (sage).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Kile84 kaže...

Ne igram igrice ali me PRO model više privlači najviše zbog proximity senzora jer ga navodno ovaj obični 13T nema, drugi razlog je više i brže UFS 4.0 memorije na PRO modelu kao i RAM memorije (koja možda dobro dođe kod više otvorenih tabova a treći razlog je ultrabrzo punjenje koje bi moglo nekada biti od koristi...A tko zna možda ovaj PRO model radi jačeg chipseta ima i brže startanje kamere ...Sigurno da tih par sitnica ne vrijedi razliku u cijeni ali poslije uvijek dođe do naknadnog kajanja...Trenutno imam 9T i vrijeme je za nešto novo..Da barem znamo cijenu i kada Xiaomi 14 dolazi u prodaju bilo bi lakše za odlučiti se...

 13T Pro ima jači čipset, ali  se voli grijati. 13T ima Dimensity 8200 Ultra, igre rade savršeno. Stvarno moćan i nema problema s pregrijavanjem. To je jedna od stvari koje mi se sviđaju na 13T...Ako ne igraš igre, nebitno je koji od ova dva izabereš, nema greške.

Mislim da je Pro precijenjen i da ne vrijedi te novce...

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
sage kaže...
Zar je a54 tolko loš kolko ga opisuju u recenziji long term review na gsmareni. Jel ima previše laga, pogotovo kad se ima dosta aplikacija instaliranih, eto onaj ko ima jel može nešto više reći po tom pitanju.

Umjesto njega što drugo kupiti. Bitna mi je količina memorije, 128gb je malo i bitna mi je da kamera bude dobra.

Motorola Edge 40 ima jači procesor, dobru bateriju, wireless punjenje, jako lijep dizajn i ima ih za 300 eur zapakirane...

15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Je li to edge znači da ima zakrivljen ekran na rubovima.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
sage kaže...
Je li to edge znači da ima zakrivljen ekran na rubovima.

 da

9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ja se ne mogu odlučiti između S 21FE i Moto Edge 40...

 

oboje su cca. 300+ EUR-a na njuškalu..

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
S21FE ima bolju kameru, softversku podršku, bogatiji UI, jači proc... Motorola ima brže punjenje i punjač u kutiji, ljepši dizajn, više memorije i RAM-a i bolju bateriju. Proc nema problema s pregrijavanjem....
S21Fe je nešto kompletniji, ali ni Motorola ne zaostaje previše...
Moj PC  
4 0 hvala 3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Treba mi preporuka za mob za oko 300€
 
0 1 hvala 0
9 mjeseci
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
Kile84 kaže...

Ne igram igrice ali me PRO model više privlači najviše zbog proximity senzora jer ga navodno ovaj obični 13T nema, drugi razlog je više i brže UFS 4.0 memorije na PRO modelu kao i RAM memorije (koja možda dobro dođe kod više otvorenih tabova a treći razlog je ultrabrzo punjenje koje bi moglo nekada biti od koristi...A tko zna možda ovaj PRO model radi jačeg chipseta ima i brže startanje kamere ...Sigurno da tih par sitnica ne vrijedi razliku u cijeni ali poslije uvijek dođe do naknadnog kajanja...Trenutno imam 9T i vrijeme je za nešto novo..Da barem znamo cijenu i kada Xiaomi 14 dolazi u prodaju bilo bi lakše za odlučiti se...

 13T Pro ima jači čipset, ali  se voli grijati. 13T ima Dimensity 8200 Ultra, igre rade savršeno. Stvarno moćan i nema problema s pregrijavanjem. To je jedna od stvari koje mi se sviđaju na 13T...Ako ne igraš igre, nebitno je koji od ova dva izabereš, nema greške.

Mislim da je Pro precijenjen i da ne vrijedi te novce...

 ipak ima nešto razlike, možda je nekome bitna.

 

13T Pro snima video u 8k/24 (manje bitno jer koliko sam vidio nije nešto), 4k/60 (više bitno, 13T ide samo do 30 fps), 1080p/240 (13T ide do 120 fps). Uz to 13T Pro ima WiFi 7 podršku, brže punjenje 120W vs 67W (dobije se punjač), UFS 4.0 vs 3.1 i naravno ima jači SoC.

 

Jedan i drugi model su odlični za svoju cijenu. 13T se može nabaviti za oko 400 eura, a Pro verzija za oko 600 eura.

4 godine
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kupio sam prije mjesec dana sinu(srednja škola) K60 Ultra na trading shenzhenu,imao sam kupon pa me ispao 380 eura sa dostavom za 16/512GB kineska verzija.Čitao sam malo ovdje raspravu pa evo par dojmova,za neke aplikacije tipa Viber,Whatsapp itd treba dodijeliti dodatna prava da bi radile skroz normalno(nisu se vidjeli pozivi na lock screenu iz vibera i whatsapa). Na stock launcheru ne može se staviti google search engine nego ima izbor neka 3 kineska,kad se stavi npr. Nova launcher onda ide google bar ali ne radi gestures opcija sa nova launcherom.Na bonbonu se spaja normalno na 3G/4G/5G mreže u Zagrebu, nisam ga još poslao po šumama.Jučer je izašao hyper os update sa android 14 verzijom,iskreno ne vidim neku razliku u usporedbi sa miui-em.Play store je bio instaliran i rade sve google aplikacije bez problema zasad.Jedino ako netko zna jesu li maknuli tu opciju na hyper os-u ili je bug da u mobile networks nema opcije "Prefered network type" za mjenjanje 2G/3G/4G/5G mreže nego se mora komplicirati sa my device/spec/5x storage/phone opcija pa se tu mogu birati kombinacije mreže.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2023 13:00 (JohnMatrix).
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Stavi mu eu rom

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nema potrebe,nakon malo slaganja sve mu radi ok.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
JohnMatrix kaže...

Nema potrebe,nakon malo slaganja sve mu radi ok.

 Sumnjam, na kineskim romovima nikad nije radilo placanje preko gpay i android auto.. 

4 godine
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Hahaha imam sreće da nema još auto a zasad je u srednjoj cash only.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
JohnMatrix kaže...

Na bonbonu se spaja normalno na 3G/4G/5G mreže u Zagrebu, nisam ga još poslao po šumama.

Gadno je kad se bedastoće počnu shvaćati ozbiljno.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ekipa ima li sta bolje za zenu od Redmi note 12 pro? Bitna recimo kamera i baterija.. Trenutno je na R note 9s ili pro i zadovoljna je
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
R3nchi kaže...
Ekipa ima li sta bolje za zenu od Redmi note 12 pro? Bitna recimo kamera i baterija.. Trenutno je na R note 9s ili pro i zadovoljna je

 Iphone. Ne mora biti 15, može 13 ili 14. S baterijom možda neće biti sretna, s kamerom hoće.

4 mjeseca
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
R3nchi kaže...
Ekipa ima li sta bolje za zenu od Redmi note 12 pro? Bitna recimo kamera i baterija.. Trenutno je na R note 9s ili pro i zadovoljna je

Meni je bio zanimljiv. Ono što me "otjeralo" je da nema utor za micro sd karticu (pa ako ti rikne, teško ćeš izvući slike i sl). Otisak prsta ima sa strane, a naviknuo sam da ima na zaslonu. Amoled display ostaje upalje samo 10 sekundi, što može biti problematično. Dolazi s Androidom 12, i još će se nadograditi na Android 13 i Android 14, znaći bit će zastario.

Ono što je dobro je kamera, baterija, Amoled display, brzi punjač u paketu, maskica u paketu. Eventualno nekome tko dolazi s Xiaomija bolje paše MUI sučelje. A prednost mu je i što je dosta povoljniji u odnosu na konkurenciju.

 

Recimo, možda bi Samsung A34 bio primjereniji, budući da ima sve što "ovaj" nema. Jedino što je teži, i puni sporije. Ali ostalo ima sve. 

 

Dakle, odeš na Marketplace i nađeš Samsung A34 zapakiran, s računom kojeg je netko dobio na pretplatu. Platiš npr. 230,00 eura + 7 eura plaćanje pouzećem (i paket pregledaš prije preuzimanja). Uglavnom, to bi bilo onako, dosta sigurno.

Eventualno ako ideš na više Samsung A54 koji se može naći za 300 - 350 eura na ovaj način.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2023 13:22 (vjeks_hr).
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vjeks_hr kaže...
R3nchi kaže...
Ekipa ima li sta bolje za zenu od Redmi note 12 pro? Bitna recimo kamera i baterija.. Trenutno je na R note 9s ili pro i zadovoljna je

Meni je bio zanimljiv. Ono što me "otjeralo" je da nema utor za micro sd karticu (pa ako ti rikne, teško ćeš izvući slike i sl). Otisak prsta ima sa strane, a naviknuo sam da ima na zaslonu. Amoled display ostaje upalje samo 10 sekundi, što može biti problematično. Dolazi s Androidom 12, i još će se nadograditi na Android 13 i Android 14, znaći bit će zastario.

Ono što je dobro je kamera, baterija, Amoled display, brzi punjač u paketu, maskica u paketu. Eventualno nekome tko dolazi s Xiaomija bolje paše MUI sučelje.

 


 

 Ovo da nema "always on" nego da drži ekran uključenim samo 10 sekundi je karakteristika Xiaomijevog softvera koji bi to mogao produžiti, ali za sada to nije tako.

 

Ima 3,5 mm utor za slušalice što je meni jako bitno. Nema podršku za SD kartice, ali njih u mobitelu nisam koristio već 10 godina jer redovito radim backup fotki.

 

Već je dobio Android 13. Ostaje mu još jedna nadogradnja na 14. I za to je kriv Xiaomi koji ga je izbacio s Androidom 12 i ne planira ga podržavati predugo. Ali ne vidim zašto bi mobitel koji će dobiti Android 14 nekome bio zastario? Ne mora se uvijek imati najnoviji Android. Paralelno koristim mobitel s Androidom 10 i ne vidim da mu išta bitnoga fali. Osim toga, imam dojam da ovaj 12 pro 5g neće biti kadar izdržati više od 2 godine, pogotovo ako mi ovakav ogroman i težak padne.

 

Glavna kamera je Sony IMX766, pa se taj model maknuo od Samsunga i Isocella (13ice će opet imati Samsunga, ako sam dobro čuo najavu). Fokus mu nekada zna biti malo sporiji, ali je sve ok.

 

Ima Mediatek, a ne Snapdragon (poput 13 Pro koji će doći sljedeći mjesec k nama).

 

Čitač otiska prsta je na strane, a ja sam navikao na čitač na stražnoj strani. :-D Ali nema veze, nije to neki problem.

 

Ima punjač 67W koji jako brzo napuni bateriju.

 

Veliki plus mu je dosta glasna slušalica. To nitko živ ne testira. Svi testiraju zvučnike i njihove karakteristike, ali nitko živ ne spominje slušalicu. Za ovaj drugi stariji mobitel koji imam godinama potvrđeno je da ima tihu slušalicu, tako da je ovo pravo osvježenje, pogotovo prilikom razgovora u uličnoj buci (u zatvorenom to nije toliko bitno).

 

Što ne volim, osim toga da je ekran aktivan 10 sekundi nakon ručnog gašenja? Da je mobitel glomazan i težak. Ekran je 6,67" i baš je prava lopata. Odmah se primijeti u ruci kao nešto jako veliko i široko, tako da je nespretan za rukovanje jednom rukom. MIUI je i dalje koma i svaki proizvođač bira što će dati korisniku kroz UI.

 

 

9 mjeseci
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
R3nchi kaže...
Ekipa ima li sta bolje za zenu od Redmi note 12 pro? Bitna recimo kamera i baterija.. Trenutno je na R note 9s ili pro i zadovoljna je

to je nekakvih 220-230 eura?

 

zelenapaprika kaže...
R3nchi kaže...
Ekipa ima li sta bolje za zenu od Redmi note 12 pro? Bitna recimo kamera i baterija.. Trenutno je na R note 9s ili pro i zadovoljna je

 Iphone. Ne mora biti 15, može 13 ili 14. S baterijom možda neće biti sretna, s kamerom hoće.

iphone 13 od 550 eura

iphone 14 od 700 eura

iphone 15 od 800 eura

 

u trgovinama. daleko je to od rn 12 pro koji dođe 220 eura.

 

vjeks_hr kaže...
R3nchi kaže...
Ekipa ima li sta bolje za zenu od Redmi note 12 pro? Bitna recimo kamera i baterija.. Trenutno je na R note 9s ili pro i zadovoljna je

Meni je bio zanimljiv. Ono što me "otjeralo" je da nema utor za micro sd karticu (pa ako ti rikne, teško ćeš izvući slike i sl). Otisak prsta ima sa strane, a naviknuo sam da ima na zaslonu. Amoled display ostaje upalje samo 10 sekundi, što može biti problematično. Dolazi s Androidom 12, i još će se nadograditi na Android 13 i Android 14, znaći bit će zastario.

Ono što je dobro je kamera, baterija, Amoled display, brzi punjač u paketu, maskica u paketu. Eventualno nekome tko dolazi s Xiaomija bolje paše MUI sučelje. A prednost mu je i što je dosta povoljniji u odnosu na konkurenciju.

 

Recimo, možda bi Samsung A34 bio primjereniji, budući da ima sve što "ovaj" nema. Jedino što je teži, i puni sporije. Ali ostalo ima sve. 

 

Dakle, odeš na Marketplace i nađeš Samsung A34 zapakiran, s računom kojeg je netko dobio na pretplatu. Platiš npr. 230,00 eura + 7 eura plaćanje pouzećem (i paket pregledaš prije preuzimanja). Uglavnom, to bi bilo onako, dosta sigurno.

Eventualno ako ideš na više Samsung A54 koji se može naći za 300 - 350 eura na ovaj način.

 

google one 100 gb 18 eura godišnje, 200 gb 32 eura godišnje, jednostavnije i praktičnije od microSD kartice.

otisak prsta je stvar osobne preferencije, mnogi ga i ne koriste, a taj bočni bi trebao biti i nešto brži i bolje pozicioniran.

 

amoled i 10 sekundi je glupost Xiaomija, mislim da su to maknuli na seriji 13. alternativa je eu rom koji nema taj limit.

 

A12, A13 i A14 miran je godinama, ne treba raditi toliku buku oko ničega. biti će zastario za 6-7 godina, a do tada će valjda i kupiti novi mob. s druge strane imati će eu rom podršku.

 

A34 i A54 imaš hrpu ekipe koja se žali na užasan rad OSa, konstantno štekanje, drastično usporavanje u odnosu na prve dane itd. na papiru su tu negdje, a A54 je dosta skuplji.

 

ako će se već rastegnuti do 350 eura za A54 onda može za te novce pronaći i Xiaomi 13T koji je bolji izbor.

 

Xiaomi od serije 13 daje 4 godine android velike nadogradnje i 5 godina security podrške i nadogradnje.

 

 

zelenapaprika kaže...
vjeks_hr kaže...
R3nchi kaže...
Ekipa ima li sta bolje za zenu od Redmi note 12 pro? Bitna recimo kamera i baterija.. Trenutno je na R note 9s ili pro i zadovoljna je

Meni je bio zanimljiv. Ono što me "otjeralo" je da nema utor za micro sd karticu (pa ako ti rikne, teško ćeš izvući slike i sl). Otisak prsta ima sa strane, a naviknuo sam da ima na zaslonu. Amoled display ostaje upalje samo 10 sekundi, što može biti problematično. Dolazi s Androidom 12, i još će se nadograditi na Android 13 i Android 14, znaći bit će zastario.

Ono što je dobro je kamera, baterija, Amoled display, brzi punjač u paketu, maskica u paketu. Eventualno nekome tko dolazi s Xiaomija bolje paše MUI sučelje.

 


 

 Ovo da nema "always on" nego da drži ekran uključenim samo 10 sekundi je karakteristika Xiaomijevog softvera koji bi to mogao produžiti, ali za sada to nije tako.

 

Ima 3,5 mm utor za slušalice što je meni jako bitno. Nema podršku za SD kartice, ali njih u mobitelu nisam koristio već 10 godina jer redovito radim backup fotki.

 

Već je dobio Android 13. Ostaje mu još jedna nadogradnja na 14. I za to je kriv Xiaomi koji ga je izbacio s Androidom 12 i ne planira ga podržavati predugo. Ali ne vidim zašto bi mobitel koji će dobiti Android 14 nekome bio zastario? Ne mora se uvijek imati najnoviji Android. Paralelno koristim mobitel s Androidom 10 i ne vidim da mu išta bitnoga fali. Osim toga, imam dojam da ovaj 12 pro 5g neće biti kadar izdržati više od 2 godine, pogotovo ako mi ovakav ogroman i težak padne.

 

Glavna kamera je Sony IMX766, pa se taj model maknuo od Samsunga i Isocella (13ice će opet imati Samsunga, ako sam dobro čuo najavu). Fokus mu nekada zna biti malo sporiji, ali je sve ok.

 

Ima Mediatek, a ne Snapdragon (poput 13 Pro koji će doći sljedeći mjesec k nama).

 

Čitač otiska prsta je na strane, a ja sam navikao na čitač na stražnoj strani. :-D Ali nema veze, nije to neki problem.

 

Ima punjač 67W koji jako brzo napuni bateriju.

 

Veliki plus mu je dosta glasna slušalica. To nitko živ ne testira. Svi testiraju zvučnike i njihove karakteristike, ali nitko živ ne spominje slušalicu. Za ovaj drugi stariji mobitel koji imam godinama potvrđeno je da ima tihu slušalicu, tako da je ovo pravo osvježenje, pogotovo prilikom razgovora u uličnoj buci (u zatvorenom to nije toliko bitno).

 

Što ne volim, osim toga da je ekran aktivan 10 sekundi nakon ručnog gašenja? Da je mobitel glomazan i težak. Ekran je 6,67" i baš je prava lopata. Odmah se primijeti u ruci kao nešto jako veliko i široko, tako da je nespretan za rukovanje jednom rukom. MIUI je i dalje koma i svaki proizvođač bira što će dati korisniku kroz UI.

 

 

 AoD eu rom ili novija serija mobitela koja nema taj limit.

 

po čemu je MIUI koma?

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2023 15:12 (millennial).
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
millennial kaže...

iphone 13 od 550 eura

iphone 14 od 700 eura

iphone 15 od 800 eura

 

u trgovinama. daleko je to od rn 12 pro koji dođe 220 eura.

 


 AoD eu rom ili novija serija mobitela koja nema taj limit.

 

po čemu je MIUI koma?

227 EUR-a je 6/128. Njega ne bih kupio u 2023.

 

 Nitko ne spori da je iphone skuplji. Ali, kako ja vidim, na ulicama je brdo novih auta, kafići su svi puni, na adventu se troši na gluposti itd. Zaključak = novca ima. Pa što je onda 550 EUR-a? To će netko potrošiti sad na Božić na neki tulum ili na doček Nove godine.

 

Ne stavljam custom ROM dok nisam 100% siguran da će mi raditi m-bankarstvo, plaćanja općenito i sve ostalo ("Wi-Fi Hotspot and AOD problem").

 

MIUI je težak i spor i nema neke mogućnosti već u više verzija koje korisnici traže i u službenom communityju, na redditu i drugdje.

 

Uskoro kreće HyperOS, pa ćemo vidjeti kako će izgledati.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
R3nchi kaže...
Ekipa ima li sta bolje za zenu od Redmi note 12 pro? Bitna recimo kamera i baterija.. Trenutno je na R note 9s ili pro i zadovoljna je

 motorola edge 40 u zalagaonici link

8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Malo offtopic, jel ovo legitiman pokazatelj baterije ( Acu...)  za android ? Mjenjao sam bateriju prije manje od god dana  i pokazuje mi ovo...

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vjeks_hr kaže...
R3nchi kaže...
Ekipa ima li sta bolje za zenu od Redmi note 12 pro? Bitna recimo kamera i baterija.. Trenutno je na R note 9s ili pro i zadovoljna je

Meni je bio zanimljiv. Ono što me "otjeralo" je da nema utor za micro sd karticu (pa ako ti rikne, teško ćeš izvući slike i sl). Otisak prsta ima sa strane, a naviknuo sam da ima na zaslonu. Amoled display ostaje upalje samo 10 sekundi, što može biti problematično. Dolazi s Androidom 12, i još će se nadograditi na Android 13 i Android 14, znaći bit će zastario.

Ono što je dobro je kamera, baterija, Amoled display, brzi punjač u paketu, maskica u paketu. Eventualno nekome tko dolazi s Xiaomija bolje paše MUI sučelje. A prednost mu je i što je dosta povoljniji u odnosu na konkurenciju.

 

Recimo, možda bi Samsung A34 bio primjereniji, budući da ima sve što "ovaj" nema. Jedino što je teži, i puni sporije. Ali ostalo ima sve. 

 

Dakle, odeš na Marketplace i nađeš Samsung A34 zapakiran, s računom kojeg je netko dobio na pretplatu. Platiš npr. 230,00 eura + 7 eura plaćanje pouzećem (i paket pregledaš prije preuzimanja). Uglavnom, to bi bilo onako, dosta sigurno.

Eventualno ako ideš na više Samsung A54 koji se može naći za 300 - 350 eura na ovaj način.

 

 Daj nemoj me za....t da neko koristi sd karticu kao backup slika na mobitelu?????? Pored google photos i ostalih free servisa???? Ali zašto????

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Zasto ne? Dupli backup.
Tko tebi garantira da netko nece hakirati gugl i sve obrisati. Ili recimo gugl slucajno obrise slike, nije da se nedavno nesto takvo slucajno nije dogodilo (iako su uspjeli vratiti stvari, ali opet).
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Dva tjedna star S23 ultra i 104% zdravlje baterije...

E sad se i ja pitam jel to dobro pokazuje ili ne.

9 mjeseci
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
sseennoonn kaže...

Malo offtopic, jel ovo legitiman pokazatelj baterije ( Acu...)  za android ? Mjenjao sam bateriju prije manje od god dana  i pokazuje mi ovo...

 trebaš više puta isprazniti mob i napuniti da bi dobio precizniji podatak, sad imaš samo jedno punjenje i to je malo.

 

Pero Dinamit kaže...
Zasto ne? Dupli backup.
Tko tebi garantira da netko nece hakirati gugl i sve obrisati. Ili recimo gugl slucajno obrise slike, nije da se nedavno nesto takvo slucajno nije dogodilo (iako su uspjeli vratiti stvari, ali opet).

 s druge strane izgubiš mob, netko ti ga mazne, upadne ti u rijeku... microSD te neće tada spasiti. po meni je google ipak sigurniji nego microsd. šanse da google nešto sjebe su i dalje manje od šansi da će ti microsd crknuti.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice