[REVIEW]Sony Ericsson W995

poruka: 7
|
čitano: 3.807
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
[REVIEW]Sony Ericsson W995

[Ne znam baš koliko je ovo korisno, ali sam bolestan i dosadno mi je :)]

 

 

Sony Ericsson W995 se na tržištu pojavio početkom 2009. godine, a u mome posjedu je oko godinu dana.
Pripada High-Endu ''dummy'' mobitela i vrh je ponude Walkman serije (Što možete zaključiti i po broju).
U paketu dolazi sa odličnim Sony Ericsson IN-EAR slušalicama i uključena je 8GB memory kartica u cijenu;
što je jako pohvalno i pokrit će svačije potrebe (za pristupanje kartici ne treba vaditi bateriju).
Ako tražite mobitel sa touchscreenom možete odmah prestati čitati, jer ima standardni dizajn i uobičajenu tipkovnicu.

Prvo što sam zapazio je njegova iznimna čvrstoća iako je slider (više put padao sa visina većih od 3m i slično)
i njegova pozadina od brušenog aluminija, a i dizajn je po meni odličan (subjektivno).
Prije spomenuta tipkovnica je odlična, tipke su čvrste, dovoljno velike i razmaknute, te se nisu nimalo poremetile/olabavile
ni nakon ovog vremena. Software je stabilan i nema rušenja ni zastajkivanja, sve teče fluidno.

Čini mi se da dolazi u tri boje, crvenoj, crnoj i srebrnoj (u mene je srebrni).

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Dimenzije: Teži 113 grama, nije težak ni glomazan, lako stane u džep i mogu se sve operacije na njemu obavljati jednom rukom

Ekran: Ima 2.6 inchni ekran, rezolucije 240x320 pixela i 256K boja, sasvim dovoljno po meni
za ovakav tip mobitela, sve je jasno čitljivo i bistro, a i veličina je plus.

Baterija: Baterija je standardna Li-Po kapaciteta 930 mAha. To vam se možda čini malo za ovako multimedijalno
orijentiran mobitel, ali tu dolazimo do onog zanimljivog što me je ugodno iznenadilo. Meni baterija uz 100% svjetlinu ekrana, surfanje preko
WI-FIa navečer, par poruka i poziva dnevno, slušanje glazbe preko slušalica i uz povremeno igranje igara traje do 5 dana.
Ne znam, možda sam samo ja dobio odličan primjerak (U godinu dana sam možda izgubio 1 dan korištenja, odnosno smanjen kapacitet)
I tu dajem veliki plus.

WI-FI: WI-FI radi odlično, bez problema hvata sve okolne mreže i spaja se u sekundi. Surfanje je koliko toliko ugodno uz
Operu Mini koja mi je došla na njemu pri kupovini, sve radi brzo i odlično, nekada se zna srušiti pri više otvorenih tabova.

Kamera: Kamera je rezolucije od 8,1 MP, iako to nije ono najvažnije. Moj stari K850i sa Cyber Shot kamerom od 5MP je davao kvalitetnije
slike, iako ni ova nije za bacit, posebno pri dnevnom svjetlu, gdje daje dosta kvalitetne fotke. U mraku i pri prigušenom svjetlu je ipak
jasno vidljiv pad kvalitete. Ima autofocus i LED bljeskalicu. Također ima i Geo-Tagging (opcija da doda lokaciju slici kako
biste znali gdje je uslikana) i prepoznavanja lica (ovo potonje i ne radi baš najbolje). Video je po meni dobre kvalitete, snima u WQVGA (VGA) rezoluciji pri 30 FPSa.
Također ima i prednju, sekundarnu kameru za video pozive.
Neke slike pogledajte ispod.

Zvuk: Došli smo i do onog glavnog, ipak je ovo primjerak iz Walkman serije. Odmah ću reći da je zvuk odličan, po meni nadmašuje po kvaliteti i moj iPod, posebice pri namještenom equalizeru (koji se ipak može podešavati za samo 4 'stepena' ; dok su neki u seriji imali i po 16 ljestvica).
Ima stereo zvučnike, jedan s gornje i jedan s donje strane i dosta su kvalitetni, iako je zvuk pomalo 'mlak' u odnosu na W800 ili W810. No,

kada priključite neke kvalitetnije slušalice (da, možete priključiti koje god želite, jer je prvi koji dolazi sa 3,5mm jackom!) zvuk je čak potrebno i smanjiti 2-3 crte ispod maximuma ako ne želite oštetiti sluh.


Došlo je i  predinstalirano 5-6 java igrica koje su dosta zabavne za igranje uz ugrađeni akcelerometar koji služi i pri nekim aplikacijama i u Walkman playeru (verzija 4.0)
pri zakretanju ekrana, što također radi dosta fluidno.
Ima i TrackID pomoću kojeg snimite par sekundi neke pjesme, i on preko interneta pretraži database i pokušava pronaći naziv pjesma i autora, što nekad radi uspješno, iako većinom ne,
posebno ako su neke manje poznate pjesme i lošiji snimak.
Zanimljiv je i 'kickstand' na poleđini mobitela koji služi kao stalak da možete nasloniti mobitel i gledati neki video (dosta je nestabilno, i ima samo jedan položaj u kojem se može 'zaključat',
odnosno u kojem je koliko toliko stabilan).
Podržava i flash menije, MP3/AAC/MP4 formate za glazbu, dolazi standardni radio kao na prijašnjim verzijama, slušalice služe kao antena.
Ugodno je pisati poruke, i odličan je sustav spremanja kao 'conversation' - tj. razgovor sa određenom osobom.
Google Maps također odlično rade, i jako precizno određuju vaš položaj.

Bljeskalica služi i kao dosta jaka baterija , što najvise koristim od svih mogućnosti mobitela, jako, jako korisno u mraku!


Jedan od minusa je što su mi obadva Walkman logoa ispala i izgubio sam ih, ali to mi je bilo na svakom Walkmanu dosad. Također kickstand više služi kao modni dodatak, nego svojoj svrsi.
Kamera je mogla biti malo bolja, ili da su barem stavili manje od onih '8.1' MP čime očito žele privući neupućene kupce. (C905 npr. ima mnogo bolju kameru).
Cijena bi vas također mogla odbiti, za ovaj novac se može uzeti dobar Touchscreen, ali ako bježite od toga, volite slikati, snimati, a prije svega slušati glazbu, ovaj model iz Sony Ericssona bi mogao biti dobar izbor za vas.

W995; crvena boja W995; crvena boja
Poleđina, sve 3 boje Poleđina, sve 3 boje
Tipkovnica i ekran Tipkovnica i ekran
vatra, bez bljeskalice ili ičega vatra, bez bljeskalice ili ičega
Jedna dosta stara slika Jedna dosta stara slika
Test1 Test1
Test2 Test2
Slikano u mraku - bljeskalica Slikano u mraku - bljeskalica
Mes que un Club! FCBarcelona!
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.12.2010 14:34 (PLASMAorLCD).
Moj PC  
3 0 hvala 3
14 godina
offline
RE: [REVIEW]Sony Ericsson W995
PLASMAorLCD kaže...

[Ne znam baš koliko je ovo korisno, ali sam bolestan i dosadno mi je :)]

 

 

(...)

Ako ti je dosadno i ako ga hoćeš flashat, možemo se dogovorit preko pp-a.

BOG I HRVATI
14 godina
offline
[REVIEW]Sony Ericsson W995

Ajd ti napravi rađe review nekog novijeg smartphonea ak ti je več dosadno...

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[REVIEW]Sony Ericsson W995

Nije sad bas da posjedujem 100 mobitela :) ; imam HTC Tattoo ali ne dovoljno dugo za neki duzi review i uskoro cu ga prodat jer mrzim touchscreen

Mes que un Club! FCBarcelona!
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.12.2010 19:55 (PLASMAorLCD).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
[REVIEW]Sony Ericsson W995

Znam da je tema stara, ali koliko sada košta taj mobitel i ima li ga gdje kupiti novog?

Koliko dođe polovan?

Digni se iz pepela, kao sto put do sada, sad s' mirisom ljiljana, ljubavi moja!!! Zemljo mojih djedova, dok je tvojih sinova, ti ćeš biti prkosna, slobodna i ponosna!
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
[REVIEW]Sony Ericsson W995

Vidim da je novi oko 2200kn,preskupo.

 

Potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[REVIEW]Sony Ericsson W995

Ne isplati ti se uzimati novi, ako bas izricito ne zelis touchscreen ili smartphone kao ja...

Mes que un Club! FCBarcelona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice