Sony Ericsson C905

poruka: 44
|
čitano: 17.960
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Sony Ericsson C905

Jedva sam odusto od W910i i odlučio da ću kupit C905.

 

Ali,problem je: nema ga nigdje kod nas.

 

Jel zna ko jel ima?

AMD Athlon X2 4200+ @ 2.5 | Gigabyte GA-M56S-S3 | 2 GB DDR2 840Mhz | Asus EN7300 GS (up to 512MB) | Hitachi 320GB 16MB+WD Caviar 80GB 8MB | 420W
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Sony Ericsson C905

C905 dolazi u četvrtom kvartalu ove godine tek u prodaju...tak da ga nema još nigdje..

(http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_c905-2427.php)

16 godina
offline
RE: Sony Ericsson C905

A jbg onda ću uzet W910i u VIP-u i otključat ga.

 

 

Košta 1491kn +otključavanje (džaba)

AMD Athlon X2 4200+ @ 2.5 | Gigabyte GA-M56S-S3 | 2 GB DDR2 840Mhz | Asus EN7300 GS (up to 512MB) | Hitachi 320GB 16MB+WD Caviar 80GB 8MB | 420W
16 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson C905

A W960i? Ja cu si toga, odustao sam od W910i...

"Tako je" - povikse seljaci i slozno glavama razbise zid
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson C905

Ja ću čekat 905 jer me za sad viđeno, tj. pročitano odušavljava..=)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson C905

ako neko sazna da ima negdje u prodaji nek javi  maki_fgr@msn.com

16 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson C905

Ja iskreno ne vidim nijedan razlog za kupnju C905. Kamera je losija nego na INNOV8-u, jedino sto C905 ima Xenon bljeskalicu. Eto, ak je kamera jedino sto te napaljuje, a ne smeta te sramotno losa kvaliteta zvuka, losa rezolucija video zapisa i to sto za tu lovu nije smartphone, samo naprijed...

Daleko najpametnija investicija danas je Nokia N85, koga god da pitate tko se razumije malo vise u mobitele. I on nije jos izasao kao i C905, ali je zato bolji u svakom segmentu od Sony Ericssona, osim sto ima losiju kameru (5 megapiksela).

Bas mi je zanimljivo gledati kako ljudi kupuju brand: svi misle zato sto SE ima u imenu CyberShot da je to mobitel s najboljom kamerom... U biti, kad pogledate, SE K750i je zadnji mobitel od Sony Ericssona koji je u svoje vrijeme imao najbolju kameru. K800 je gubio od N73 i N93, K850 od N82... da ne nabrajam dalje... Isto tako, ljudi kupuju brendirane Walkman telefone vjerujuci da imaju najbolju kvalitetu zvuka, ne znajuci da Sony Ericsson do dana danasnjeg nije ugradio u niti jedan svoj mobitel DSP cip i tako nudio losu kvalitetu zvuka, napucao jake slusalice u start-paket... itd.

 

Uglavnom, zelim te uvjeriti da ne kupujes Sony Ericsson C905 ovaj puta, jer zaista nema smisla.

i'm going back to 505...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson C905
el_manana kaže...

Ja iskreno ne vidim nijedan razlog za kupnju C905. Kamera je losija nego na INNOV8-u, jedino sto C905 ima Xenon bljeskalicu. Eto, ak je kamera jedino sto te napaljuje, a ne smeta te sramotno losa kvaliteta zvuka, losa rezolucija video zapisa i to sto za tu lovu nije smartphone, samo naprijed...

Daleko najpametnija investicija danas je Nokia N85, koga god da pitate tko se razumije malo vise u mobitele. I on nije jos izasao kao i C905, ali je zato bolji u svakom segmentu od Sony Ericssona, osim sto ima losiju kameru (5 megapiksela).

Bas mi je zanimljivo gledati kako ljudi kupuju brand: svi misle zato sto SE ima u imenu CyberShot da je to mobitel s najboljom kamerom... U biti, kad pogledate, SE K750i je zadnji mobitel od Sony Ericssona koji je u svoje vrijeme imao najbolju kameru. K800 je gubio od N73 i N93, K850 od N82... da ne nabrajam dalje... Isto tako, ljudi kupuju brendirane Walkman telefone vjerujuci da imaju najbolju kvalitetu zvuka, ne znajuci da Sony Ericsson do dana danasnjeg nije ugradio u niti jedan svoj mobitel DSP cip i tako nudio losu kvalitetu zvuka, napucao jake slusalice u start-paket... itd.

 

Uglavnom, zelim te uvjeriti da ne kupujes Sony Ericsson C905 ovaj puta, jer zaista nema smisla.

  samo da se nadovezem...ovo sto si rekao da je K800 gubio od n73, n93, K850 i n82 nije sve tocno...mozda je gubio od K850 i i N82 ali to je zato sto imaju fotoaparat od 5 mpx. sto se tice n73 i n93 tu k800 ima prednost u slikanju, ali ova dva modela imaju bolje video snimanje...evo da ne bi bilo da izmisljam: http://www.gsmarena.com/kg920_k800_n73_photo-review-125.php. ima jos toga gdje se pokazuje da je k800 bolji ali mi se neda trazit :D
-.-
15 godina
offline
Sony Ericsson C905

Izgleda dobar ovaj C905, mores uzet C902(neznan kakav je taj W910 i W960).
Meni SonyEricssoni su daleko bolji od svih, mislim na Samsunge(koji je za mene sran*e) i slicne, Nokia je vec moze stat ali meni sami izgled, vrsta toga mi se nesviđa, moj je brat imao par nokia(starijih) i uvik nesto(glup menu, vele mb, a vga kamera,...) dok u to vrijeme su Se bili vele bolji, ja san svoj W810, koji je bio kupljen u t-mobilea, unbranda, mogu sve kartice, i flash teme koje nisu dostupne ako je brandan mob., izmjenio san ikone, i od walkman playera prominio skin(izgled) i jos puno toga, uglavnom ocu rec da se SE svaki more lako obradit u bilo kojem pogledu i slucaju, za razliku od samsunga, moji prijatelji gledaju kako ce stavit teme i igre! (prijatelj mi ima d900)

I to da je los zvuk, zvuk je odlican, vecina ovih W mob. je slicna K, npr. moj W810 je skoro isti ko K750, ali ima vele bolji zvuk, podržava flashlite(sto je rijetkost, to je za flash teme), jos neke sitnice, ali ja san stavio nove drivere za zvuk i kameru, zvuk puno jaci  i lipsi!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson C905

Moja zabuna, htio sam usporediti K800 i N95 sto se tice kamera.

I da, svi vi koji zagovarate kvalitetu zvuka na Walkman mobitelima ste zrtve marketinga. Eto, onda i moja Nokia 6300 ima savrsen zvuk :P

i'm going back to 505...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson C905
po nasem vremenu od juce c905 se nalazi u prodaji cijena 550 do 570 dolara tako sam vidio na 4-5 stranica koje imaju svoju reklamu na areni
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson C905

JA SAM BAS JUCER KUPIO C905 JAKO SAM ZADOVOLJAN A POGOTOVO KAMEROM!

16 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson C905

Jel može onaj tko ima C905 malo opisati svoja iskustva, pozitivne i negativne strane. Planiram za mjesec dana produžiti ugovor i uzeti ga, ali se malo dvoumim jer je slajder. Jel djeluje čvrsto?

 

Volio bih njega uzeti zbog xenon blica, imam k800 i xenon mi je dobar. C902 mi se također sviđa, čak i više od C905 ali nema xenon, pa me brine da će po noći slike biti slabe jer sam navikao na ove od k800. Zbog tog razloga bih uzimao C905.

Plin je za kuhanje, dizel je za traktore, a benzin je za aute!
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.12.2008 13:24 (Joka).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson C905

Ja sam kupio C905, jer su mi popalili K800i s kojim sam bio vrlo zadovoljan.

 

K800i sam kupio prije cca godinu dana, i odmah sam promijenio camdriver jer je original bio za k...c 

 

Ovaj C905 mi se sviđa, stvarno se kuži da je to odličan mob, ali i dalje imam par sitnijih zamjerki, od kojih sam neke uspješno riješio, a neke ću tek možda riješiti....

 

Pa da vidimo.... Kamera, naime to je presudilo, jer volim fotkati, odlično to radim, i treba mi kvalitetna slika, ako ništa drugo barem za vlastiti gušt...

Originalni driver sucks, trenutno sam utrpao sa A2 uploaderom, 0.91 camdriver, od nekog tipa koji se bavi modanjem drivera, sa www.esato.com foruma imenom DarkMagician... To je za sada najbolje što se može dobiti.

 

Firmware novih SE mobitela uvijek je na početku pun nekih bug-ova, ali oni se brzo otklanjaju, a firmware se lako mijenja. Ja sada imam 042, a došao mi je u ruke sa 038 verzijom, koju sam uploadao preko neta, bežično, spojivši se na 3G mrežu. Spajanje je dosta brzo i stabilno, čak i ako gledate stranice u full formatu.

 

 

Firmware također ima uticaja na kvalitetu slike, jer on je podloga driveru za kameru. Neki modirani driveri su za C905 imali namještenu oštrinu na max. 08, a najbolji je rezultat na 06...(to se još nije skužilo kako Osmijeh )

 

Vjerovatno će doći još boljih drivera za tu kameru, i za K800i ljudi još uvijek modificiraju drivere, a slutim da će ovaj mob. postati vrlo popularan.

 

Kompresija slike u JPEG kod ovog modiranog divera 0.91 je nešto drugačija, on je stavio manju kompresiju,  pa to utiče na bolju kvalitetu slike. Pratim tu temu na SE forumima, i na esato.com forumima.

 

 

Opasna zamjerka je upućena podatkovnoj nesigurnosti mobitela, o čemu sam pisao i na stranim forumima.

 

Mobitel ima MULTIMEDIA shortcut, i čim kliknete na njega, on iz memorije izbaciva sve JPEG ili MOV zapise, bez obzira gdje se nalazili u mobitelu. Možete napraviti folder, u folderu, u folderu /čak sam i ovakva rješenja pročitao na forumima kao prijedlog "zaštite" Cool /

 

Međutim on ih svejedno automatski po nazivu ekstenzije nađe i izvadi u preglednik.

 

Nemoguće je sakriti sliku pipice Vaše supruge, djevojke, ili bilo kakvu sliku intime, koju svi rado dijelimo odabranima Belji se i fotkamo se rado....

 

 

U tu svrhu probao sam instalirati neke programe poput MOBy Explorera i Folder Locka (inačice za mobitele) ali na C905 izgleda ne rade. (još)

 

Ukoliko uzmete u obzir da nekakav tričavi USB stick koji čak ni ekrana nema, sa 4 puta manje memorije nego što ovdje dolazi u najmanjoj verziji memory carda (2GB),

da taj tričavi stick ima šifru, a ovo nema, to može veoma smetati nekoga tko na sticku drži svašta od životne, privatne ili poslovne važnosti.

 

 

Jer, ako Vam netko drpi telefon (kao sada meni) jedina zaštita koju ste imali i sada imate je zaključavanje telefona šifrom. Što u praksi znači da odmah nakon što ugasite telefon,

pri paljenju će Vas osim SIM pina, pitati i LOCK code koji ste svojevoljno unijeli. Tek onda se telefon upali.

 

Ako Vi ili netko drugi to ne zna, telefon se mora flashati, da se razbije zaštita, i iz telefona sve nestaje. Poruke, slike sve! To je ajmo reć neka sigurnost.

 

 

No ona 2 GB slobodno leteće memorije, koja jedino i vrijedi, jer u telefon praktično jedva stane 50-tak fotki,

 

ostaju NEzaštićeni, slobodni za gledanje bilo kome ko će ih ponovno ubaciti u drugi uređaj.

 

 

Vjerovatno se ta memorija može zaštiti nekim programom, ja ih imam downloadanih nekoliko, ali oni rade samo na kompjuteru,

 

a na mobu ne znam da li bi radili. SE nije dao nikakva uputstva.

 

 

 

 

Uzmite u obzir i da je moguće kupiti i 4 GB, čk i 8 GB,

 

pa si Vi mislite što će netko ko ga ukrade ili nađe moći vidjeti na njemu. Nije baš neka privlačna ideja jel da ? Cool

 

 

To je jedina ozbiljna zamjerka. Jer sjećam se dobro vremena od prije 4 godine, kad je neka cura imala nekakav malo bolji Samsung ( za C905 to je prastaro smeće ) koji je imao opciju zaključavanja foldera sa slikama, ili možda čak i pojedinačno neke od slika, ne sjećam se točno, a i danas to imaju.

 

 

Ako je taj dummy telefon to mogao, onda meni zbilja nije jasno što ovi iz SE čekaju.

 

 

 

Dizajn telefona mi je odličan, na tipkanje se još pomalo navikavam, i nemam dojam da je čvrst kao K800 ili K750 koji su mi ispali bezbroj puta, i to stvarno BEZBROJ, a k750 i je pravi rekorder, koliko je puta zveknuo i dan danas radi, samo što izgleda kao pravi veteran. Izgreban, izlizan i prepun ožijaka.

 

 

VideoCall - ovu opciju nikada nisam koristio, a K800 je imao sprijeda neku manju kameru. Moram reći da C905 iako ima opciju podržavanja VideoCall-a,

 

ga zapravo NEMA. Kako je to moguće ?

 

Fino, nema prednje kamere. Drugim riječima, ako hoćete da Vas netko gleda, morate okrenuti mobitel,

 

a ako ga okrenete, nemoguće je da Vi vidite njega (nju). Pretty smart Neodlučan

Iskreno, ta opcija mi nikada nije trebala, ali eto neka se zna....Cool  koliko su pametni ovi iz SE-a.

 

Igrice su dobre, ja sam danas odigrao partiju šaha sa Kasparovom, i dobio ga. Prvu sam izgubio, jer se nisam privikao na male figurice sa ekrana,

 

ali drugu partiju sam ga brzo dokrajčio Namigiva

 

 

 

I to je otprilike to. Za sad Osmijeh.

 

 

Pozdrav

BALKANAC OD GLAVE DO OPANAKA
16 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson C905

Thanks za opširni review!

 

Jel kod njega isto kad budeš u meniu pa ga zatvoriš a on dalje bude u meniu, ne vrati se na početnu sliku, ne zaključa se? Jel primjerice kad samsunga zatvoriš on se automatski zaključa i vrati na početni ekran.

Plin je za kuhanje, dizel je za traktore, a benzin je za aute!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson C905

je, primjetio sam to. Klizneš prema dolje, on se zaključa, ali ostane tamo gdje bio. Osim ako je riječ o razgovoru.

BALKANAC OD GLAVE DO OPANAKA
16 godina
offline
Sony Ericsson C905

Ne kuzim sad, jel zatvaranje moba automatski prekida razgovor?

 

E da, i kakav je GPS?

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson C905

Da, ako tako namjestiš. I automatski zaključava, također po odabranoj definiciji. GPS nisam probao.

BALKANAC OD GLAVE DO OPANAKA
16 godina
offline
Sony Ericsson C905

Jel ima c905 hrvatski T9?

 

I ako da, jel radi i sa rijecima gdje bi trebale biti čćđšž, ali ih ne koristim nego pisem ovako kako pisem i ovaj post?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Ericsson C905

Sta nitko ne zna ovo za T9?

 

I jos jedna stvar koja me zanima kod c905, kakav je onaj dio koji se klize? Meni djeluje prilicno rasklimano...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson C905

je, istina je...prilično klimavo djeluje.

 

 

Ne znam kako da se to popravi i da li je to moguće popraviti. Nisam zadovoljan ovim telefonom. Iako izgleda vrhunski, zapravo je jako slab.

 

I u fotkanju i u memoriji, i u izradi. Dosta ljudi se žalilo da im ne rade slušalice, da su im izgrebane tipke od moba, ili da su tipke navigacije postale pretvrde, što je i kod mene slučaj sa tipkom "DOLJE" ....

 

Nažalost,

 

čak i fotke ispadaju bljedunjavo, čak i sa flashom,  a u sobnom svjetlu, kojeg može biti više nego dosta, on radi takav šum na slikama, da čak i stari K750 radi bolje slike od njega.

 

 

Podatkovna sigurnost još nije riješena. Žali Bože novaca koje sam bacio. Mogao sam kupit za 1 kunu K800 i vozi miško.

 

 

 

p.s.

 

Za t9 nemam pojma, ne koristim to

BALKANAC OD GLAVE DO OPANAKA
15 godina
offline
RE: Sony Ericsson C905
macgyver kaže...

Sta nitko ne zna ovo za T9?

 

I jos jedna stvar koja me zanima kod c905, kakav je onaj dio koji se klize? Meni djeluje prilicno rasklimano...

 pa ako svi sonyericssoni imaju hrvatski t9 onda ima i c905
16 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson C905

Ja imam taj mob već skoro 2 mjeseca i osobno sam vrlo zadovoljan.

 

Nisam profesionalni fotograf, ali kamera mi jako dobra, definitivno najbolje što sam do sad imao prilike vidjeti na telefonu.

 

GPS softver mi se ne sviđa, makar može za silu negdje poslužiti, no ne očekujte da vas navodi po nekoj selendri točno po svakoj cestici, no to mi ni nije bilo nešto posebno važno. Ako tražiš cestovnu navigaciju, nema smisla kupovati mobitel sa GPS-om jer to nije to. GPS uglavnom koristim za spremanje koordinata uz sliku ;-)

 

Od stvari koje su mi stvarno ok su lijep velik ekran, WiFi, upravljanje multimedijom, a vjerojatno ima još samo mi ne pada na pamet.

 

Unatoč podijeljenim mišljenima od sw-u na SE-u moram reći da mi je vrlo stabilan i do sada mi se nijednom nije smrznuo ili nešto slično, dok sam sa Nokiama imao velikih problema. Jedna mi se znala resetirati kod nekih poziva, a sw (na onima koje nemaju Symbian) mi je totalna katastrofa: neintuitivan, nepregledan i stvarno mi se ne sviđa.

 

 

There's no business like showbusiness
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson C905
el_manana kaže...

Ja iskreno ne vidim nijedan razlog za kupnju C905. Kamera je losija nego na INNOV8-u, jedino sto C905 ima Xenon bljeskalicu. Eto, ak je kamera jedino sto te napaljuje, a ne smeta te sramotno losa kvaliteta zvuka, losa rezolucija video zapisa i to sto za tu lovu nije smartphone, samo naprijed...

Daleko najpametnija investicija danas je Nokia N85, koga god da pitate tko se razumije malo vise u mobitele. I on nije jos izasao kao i C905, ali je zato bolji u svakom segmentu od Sony Ericssona, osim sto ima losiju kameru (5 megapiksela).

Bas mi je zanimljivo gledati kako ljudi kupuju brand: svi misle zato sto SE ima u imenu CyberShot da je to mobitel s najboljom kamerom... U biti, kad pogledate, SE K750i je zadnji mobitel od Sony Ericssona koji je u svoje vrijeme imao najbolju kameru. K800 je gubio od N73 i N93, K850 od N82... da ne nabrajam dalje... Isto tako, ljudi kupuju brendirane Walkman telefone vjerujuci da imaju najbolju kvalitetu zvuka, ne znajuci da Sony Ericsson do dana danasnjeg nije ugradio u niti jedan svoj mobitel DSP cip i tako nudio losu kvalitetu zvuka, napucao jake slusalice u start-paket... itd.

 

Uglavnom, zelim te uvjeriti da ne kupujes Sony Ericsson C905 ovaj puta, jer zaista nema smisla.

 Decko ili deckic, koliko ti je godina ? K800 ima losiju kameru od N73 ??? K800 je popisao prvu verziju N95, zatim je izasla N95 8 gb koja je bila gora od K800 u slikanju po noci, od ovih mobova kojih si ti spomenuo nisam imao N93 i N82 tako da znam sto govorim, a imas povelik broj testova na gsmareni ako meni ne vjerujes ! Jedino se slazem s tobom po pitanju kvalitete snimanog videa - radi se o samo 15 fps-a. No C905 je najbolji po pitanju nocnog slikanja ! Zvuk mu je sasvim ok. Walkman verzija dolazi sa odlicnim slusalicama ... Zelim reci i pitati te da tko koristi bilo koji mobitel kako bi slusao muziku bez slusalica ? Po slusalicama se usudjujem reci kako jaca serija Walkman Sony Ericssona posjeduje najbolje slusalice koje proizvodjaci mobitela isporucuju ! Nijedan mob nema zvucnik za normalno slusanje muzike. Zato su izmisljeni docking stationi !
Death is not the end, she is a new beginning
15 godina
offline
RE: Sony Ericsson C905
Salamander kaže...
Jedino se slazem s tobom po pitanju kvalitete snimanog videa - radi se o samo 15 fps-a.
 30 FPSa u QVGA rezoluciji.
16 godina
offline
RE: Sony Ericsson C905
el_manana kaže...

Ja iskreno ne vidim nijedan razlog za kupnju C905. Kamera je losija nego na INNOV8-u, jedino sto C905 ima Xenon bljeskalicu. Eto, ak je kamera jedino sto te napaljuje, a ne smeta te sramotno losa kvaliteta zvuka, losa rezolucija video zapisa i to sto za tu lovu nije smartphone, samo naprijed...

Daleko najpametnija investicija danas je Nokia N85, koga god da pitate tko se razumije malo vise u mobitele. I on nije jos izasao kao i C905, ali je zato bolji u svakom segmentu od Sony Ericssona, osim sto ima losiju kameru (5 megapiksela).

Bas mi je zanimljivo gledati kako ljudi kupuju brand: svi misle zato sto SE ima u imenu CyberShot da je to mobitel s najboljom kamerom... U biti, kad pogledate, SE K750i je zadnji mobitel od Sony Ericssona koji je u svoje vrijeme imao najbolju kameru. K800 je gubio od N73 i N93, K850 od N82... da ne nabrajam dalje... Isto tako, ljudi kupuju brendirane Walkman telefone vjerujuci da imaju najbolju kvalitetu zvuka, ne znajuci da Sony Ericsson do dana danasnjeg nije ugradio u niti jedan svoj mobitel DSP cip i tako nudio losu kvalitetu zvuka, napucao jake slusalice u start-paket... itd.

 

Uglavnom, zelim te uvjeriti da ne kupujes Sony Ericsson C905 ovaj puta, jer zaista nema smisla.

 
jbt k550 ima bolju kameru od N73, nokie su živo sranje

a kod N95, ima kameru od 5mpx, a kao da ima od 0.3mpx.

moj kolegu ju je imo...glupost od moba...jedino je dobra N96
AMD Athlon X2 4200+ @ 2.5 | Gigabyte GA-M56S-S3 | 2 GB DDR2 840Mhz | Asus EN7300 GS (up to 512MB) | Hitachi 320GB 16MB+WD Caviar 80GB 8MB | 420W | LG Flatron W2241S (22''...) http://s4.ba.bitefight.org/c.php?uid=57668
16 godina
offline
RE: Sony Ericsson C905
Hacker002 kaže...
 
a kod N95, ima kameru od 5mpx, a kao da ima od 0.3mpx.

moj kolegu ju je imo...glupost od moba...jedino je dobra N96
 a da kolega nije imao koju kinesku kopiju, lako moguče pošto su kod kineza sve kamere loše, bez obzira što napišu.
هردسري & سبيدسري
16 godina
offline
Sony Ericsson C905

Kupio sam danas ujutro c905, pa me zanima sto trebam napraviti da imam besplatni GPS? Imam instaliran Google maps i Wayfinder, al me strah to koristiti da mi nebi doso ogroman racun kasnije.

 

I jel ima neka stranica gdje mogu skinuti teme, aplikacije i takve stvari za c905?

 

I ako ukljucim WLAN i idem na internet, kako mogu znati da je on spojen preko WLANa i meni besplatan, a da ne trosi moje impulse?

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.1.2009 15:14 (macgyver).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson C905

Ako imaš uključeni WiFi onda se ne spaja na net. Vidi da li imaš kod "Podešenja -> Povezivost -> Internet podešenja > Dopustiti lokalnu vezu" uključeno tj. vrijednost "Da". Kad se spaja na net onda ti uključi ikonicu globusa gore lijevo pokraj statusa mreže.

 

Kod korištenja Google maps naravno treba konekciju, dok Wayfinder prikazuje da se spaja, ali nisam primjetio da napravi neki promet. Ak si na VIP-u najbolje ti uključiti SURF opciju za 14 (prepaid korisnici, 14 mb prometa) odnosno 20 kn (pretplatnici 20 mb prometa). Ja kroz mjesec dana ne uspijevam potrošiti 20 kn s mobitela, a ako se par put spojiš već samim time više platiš.

There's no business like showbusiness
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Sony Ericsson C905
southy kaže...

Ako imaš uključeni WiFi onda se ne spaja na net. Vidi da li imaš kod "Podešenja -> Povezivost -> Internet podešenja > Dopustiti lokalnu vezu" uključeno tj. vrijednost "Da". Kad se spaja na net onda ti uključi ikonicu globusa gore lijevo pokraj statusa mreže.

 

Kod korištenja Google maps naravno treba konekciju, dok Wayfinder prikazuje da se spaja, ali nisam primjetio da napravi neki promet. Ak si na VIP-u najbolje ti uključiti SURF opciju za 14 (prepaid korisnici, 14 mb prometa) odnosno 20 kn (pretplatnici 20 mb prometa). Ja kroz mjesec dana ne uspijevam potrošiti 20 kn s mobitela, a ako se par put spojiš već samim time više platiš.

 Imam Tele2, mislim da ima neki paket za 10 MB za 10 kn, a bez toga je 100kB 1 kn cini mi se

Ali recimo ako sam spojen na WLAN, i surfam po Google Maps, onda on ne trosi moj promet nego od onoga na ciji sam WLAN spojen, jel tako?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice