Asus p5q pro i intel 5200 overclocking

poruka: 26
|
čitano: 4.839
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Asus p5q pro i intel 5200 overclocking

jel ima netko tu kombinaciju...htio bi max dignuti taj proc...imam jako dobro hladjenje temp proca ne prelazi 25 ..memorija je crucialova 2x2 giga ddr2 1066...maximalno sam uspio dignuti na 3300mhz...sto al znam da moze preko 4 samo kako...kako natjerat fsb da radi na 320....dignu napon na 1.6?

hvala..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus p5q pro i intel 5200 overclocking

ajde dat cu ti sansu... koji cooler imas? Neodlučan

15 godina
offline
RE: Asus p5q pro i intel 5200 overclocking

mugen

15 godina
offline
RE: Asus p5q pro i intel 5200 overclocking

scyte mugen...kuciste antec 900

16 godina
neaktivan
offline
Asus p5q pro i intel 5200 overclocking

taj bi proc trebo ic do ~3.75, do 3.4 na stock voltazi. nakon 3.4 trazi dosta voltaze. ti si planiro ic preko 4 ghz-a?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Asus p5q pro i intel 5200 overclocking

isao na maximalno every day use...mozda je preko 4 extremno...no posto se dobro hladi...sta mi savjetujes amigo:)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus p5q pro i intel 5200 overclocking

stavi ga na stock voltazu, multi ostavi na 12.5 i fsb polako dizi do ~270 mhz-a (to je negdje ~3400 mhz-a), sve voltaze stavi na manual i zakljucaj pci na 100 mhz-a, odvrti par prime i pazi na temparature, pa ako je sve dobro nastavi dalje.

15 godina
offline
RE: Asus p5q pro i intel 5200 overclocking

aha do toga sami dosao...temperatura nije problem...reci mi da dizem napon od cpu ili od memorije ili northbridge-a kako cu doci do fsb 300 i preko..?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus p5q pro i intel 5200 overclocking

dobro, dizi voltazu cpu-a za najmanji moguci korak i nakon toga testiraj. i ako je stabilno nastavi dalje. jos na ovim malim clockovima ti memorija i nb ne bi smjeli predstavljat problem. memoriju si pomaknuo za jedan u natrag (npr. 800 -> 667)?

15 godina
offline
RE: Asus p5q pro i intel 5200 overclocking

nisam...memorija mi je 1066..znaci da namjestim da mi je 800?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus p5q pro i intel 5200 overclocking

mozes, to ti nije lose kad trazis maksimalni takt proca (da ti memorija ne smeta). pomakni ju za jedan unatrag.

15 godina
offline
RE: Asus p5q pro i intel 5200 overclocking

ok hvala javim kad postignem nesto..

16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus p5q pro i intel 5200 overclocking
r420r kaže...

ajde dat cu ti sansu... koji cooler imas? Neodlučan


Dat ćeš mu šansu? Baš si humorističan, kao da si ti jedini bogom-dan clocker za ovaj forum...kakav lik...


"mozes, to ti nije lose kad trazis maksimalni takt proca (da ti memorija ne smeta). pomakni ju za jedan unatrag."

Ako se već ideš bakcati s ovim stvarima, barem se izražavaj kak spada...divider iliti djelitelj memorije...ring any bell?


@autor teme - spusti djelitelj memorije na najniži, no s obzirom na nizak FSB, odnosno visok multi ovog procesora, to i nije od životne važnosti.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.2.2009 15:01 (Razer).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus p5q pro i intel 5200 overclocking

prihvacam kritiku i priznajem da sam pogrijesio. nadam se da ce mi se kao olakotna okolnost uzet to da je bio 1 sat u noci... Nevinašce

16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus p5q pro i intel 5200 overclocking
Osobno bih lagano zaobišao temu da nisam uočio taj preuzvišeni ton u tvom prvom postu u ovoj temi, koji je posve nepotreban. Ako ćeš mu pomoći dobro, ako nećeš, pomoći će netko drugi.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus p5q pro i intel 5200 overclocking

uso sam u temu sa odredenom dozom predrasude i dogodilo se sta se dogodilo... Sramim se

16 godina
neaktivan
offline
Asus p5q pro i intel 5200 overclocking

No netreba ga odma bicevat.

Rejz i ti si jednom poceo jelada?

Uglavnom ima vodica kolko hoceš po forumima o OC tih procova pa nije teško malo proucit kaj ljudi pišu.

Uglavnom se svodi na dizanje FSB-a.

Kao prvo smanji takt memorije da 800mhz.

Tak si siguran ak dođe do nestabilnosti da nije memorija kriva.

Podižeš FSB za kojih 10 te ulaziš u Windows  i testiraš(prime95,orthos) small FTP.

Ako stabilan nekih pol sata opet u bios i ajmo ponovno FSB za 10 gore.

Opet ponavljaš radnju dok ne postane nestabilan.

Tad imaš dvije opcije.

Smanji takt na zadnji stabilan ili diži Vcore..

Ako stabilan i vrtio si prime nekih 4-6 sati na smallFTP odvrtiš LargeFTP da vidiš dal trebaš napona na NB.

Ako postane nestabilan digni napon na NB i to je to.

Onda fino podigneš memoriju na njezinih 1066mhz i opet testiraš.

 

Dakle jako puno sati traženja takta,testiranja,muke,psovanja,litre kave,,,,

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=139516
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Asus p5q pro i intel 5200 overclocking

moj frend ga ima na 5.5ghz

Pentium 100MHz @102 MHz, nvidia 1 4 mb , dram 8 mb , Windows 3.1 , 64 mb hdd,monitor u boji, ne radi mi GTA IV uskoro ču instalirat vistu tamo bi onda trebala radit !!!! ipak je komp predobar mogla bi onda i na high :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus p5q pro i intel 5200 overclocking
LUXX kaže...

 

Rejz i ti si jednom poceo jelada?

 Nitko nije bičevan. Ja sam samo komentirao r4z0rov performans. To što autor teme traži pomoć, to je čisto njegova stvar. A ovakvima iznad mene bi trebalo crvene davati najbolje...
15 godina
offline
RE: Asus p5q pro i intel 5200 overclocking

a reci mi kad dizem fsb automatski mi se dize i memorija...ja stavim na 800 no dignem onda takt na 266 i onda memorija radi na 1068 mhz...napon sam digao na 1.312v

procesor mi sada radi na 3333 mhz te se kao na lapu multipleyer stalno mjenja ( kako da to iskopcam)  kod amda je to cool and quiet...cpu-z kaze da je napon 1.288

15 godina
offline
RE: Asus p5q pro i intel 5200 overclocking

koji je taj tvoj frend sta mu je napravio:))

16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus p5q pro i intel 5200 overclocking
Lupeta gluposti...

Nego, evo tebi kvalitetno štivo za čitanje...jer vidim da ti elementarne stvari nisu jasne.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=88200
16 godina
neaktivan
offline
RE: Asus p5q pro i intel 5200 overclocking
c0x0x kaže...

moj frend ga ima na 5.5ghz

Ajd ne valjaj gluposti.
Ako zbroji jezgre možda.
Ne govori se ovdje o max taktu(taj takt ionak nemože dosec s tim procom)
Razer kaže...
LUXX kaže...

 

Rejz i ti si jednom poceo jelada?

 Nitko nije bičevan. Ja sam samo komentirao r4z0rov performans. To što autor teme traži pomoć, to je čisto njegova stvar. A ovakvima iznad mene bi trebalo crvene davati najbolje...
tu si u pravu.
Totalne budalaštine
Huurux kaže...

a reci mi kad dizem fsb automatski mi se dize i memorija...ja stavim na 800 no dignem onda takt na 266 i onda memorija radi na 1068 mhz...napon sam digao na 1.312v

procesor mi sada radi na 3333 mhz te se kao na lapu multipleyer stalno mjenja ( kako da to iskopcam)  kod amda je to cool and quiet...cpu-z kaze da je napon 1.288

 Pa postavi memoriju na 667mhz onda.
To što proc mijenja frekvenciju je zato što nisi ugasio EIST i C1E u biosu.
To pogasi i nema frke
Huurux kaže...

koji je taj tvoj frend sta mu je napravio:))

ma ko zna.
Normalan nije sigurno kad takve tvrdnje baca.
Možda je svjetski rekorder a da to ni nezna
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=139516
15 godina
offline
Asus p5q pro i intel 5200 overclocking

uspio sam ga navuc da radi stabilno na 3600mhz na 1,5 v ...nb voltazu nisam dirao jer neznam na koliko treba namjestit...sta mi vi preporucate...ovako mi je u full load-u temp 45 stupnja i latencije memorije su 7-7-7-24 se to da natjerat da radi bolje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Asus p5q pro i intel 5200 overclocking

u svakom slucaju 3600 mhz je odlican rezultat....dosta je brzi od bivseg athlona x2 4200@2,4ghz,hvala svima na savjetima primam nove nebi li iskoristio svoju plocu proc i meoriju do maximuma normalnog clocka

15 godina
offline
Asus p5q pro i intel 5200 overclocking

Ja imam E5200. vcore 3,2 V i takt je na 3,45 GHz na stock cooleru. Maksimalna voltaza preporucena od intela je 1.36 V
Ja bi ti preporucio da stavis memoriju na 667 i onda dignes na CPU 3,8 GHz. Na tom taktu bi trebao dobiti taman memoriju na 1066 MHz a mnogi 3,8 GHz preporucavaju kao maksimalnu stabilnu za taj proc mada dosta varira zavisi koliko imas srece.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice