Fallout 4

poruka: 2.023
|
čitano: 200.684
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Fallout 4

Igrao 2h igra mi nije nista posebno prosli djelovi su mi bili bolji.Jedino sto mi se svidilo je mogucnost izgradne svojih "baza".Mislim da bi bilo bolje da su napravili Prey2 nego ovako nesto.

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Fallout 4
ivanzu kaže...

Igrao 2h igra mi nije nista posebno prosli djelovi su mi bili bolji.Jedino sto mi se svidilo je mogucnost izgradne svojih "baza".Mislim da bi bilo bolje da su napravili Prey2 nego ovako nesto.

Izgrada baza, misliš se odo ja ovo epski ogradit, tek tak da nije veni vidi vici. Okružiš naselje zidom, postaviš stražarnice i oko oko cijelog naselja natrpaš 30-ak tureta da se nitko nemoze približit, i onda se banditi spawanaju u centru naselja... gg

 

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2016 23:53 (Et_Tu_Brute?).
15 godina
offline
Fallout 4

Da, tu imaju zanimljiv sustav koji te štiti od sebe samog. Ako okružiš naselje zidom i turretima, tako da moguće svaki scenarij bude dosadan, igra se pobrine ti bude zabavno u centru naselja. Treba sve stanovnike opremit oružjem, te turrete postavit svuda po naselju. Na žalost to se nekad nauči na teži način.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Fallout 4
hari85 kaže...
Crank1d kaže...
Rocinante2112 kaže...

NW mi je naravno bio dosta bolji od trojke jer je poboljsao mehanike ali mi je i dalje nešto falilo (kao i kod vecine bethesda igara).

Istina, "Fallout: New Vegas" mi je bio 100x zanimljiviji od trojke, ponajviše zbog tog post-apokaliptičnog western stila ali Bethesda nije radila na njemu, bili su samo izdavači dok je Obsidian Entertainment, "stari-novi" tim koji je radio na Falloutu 1 i 2 bio developer NV-a. Nadam se da će nakon par DLC-ova za četvorku, napraviti i neku zasebnu igru, koja se nadovezuje na četvorku, ali nije DLC, na nekoj "sunčanoj" lokaciji u SAD-u (Florida, možda?), kao što je to bio slučaj sa NV.

 Obsidian nece vise da radi s bethesdom nakon onog metacritic debakla.

 Možda ćemo vidjeti Fallout: New Orleans... možda.  ,  LINK

12 godina
offline
Fallout 4

Ljudi ja ovo ne mogu igrati, prica je toliko plitka, sta je ovo ? 

Darko
 
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Fallout 4

Negdje među prvim postovima nakon releasea smo pričali o tome kak su F3 napravili da sin traži oca, pa su išli "totalno drugačiju priču" radit u četvorki, pa eto, sada otac (tj. roditelj - ima ih koji i majku ostave živu) traži sina.

Činjenica da ima tek 10ak questova main story, govori puno o igri...

 

Imam osjećaj da se ove sandbox igre sve više rade na način da se ulaže u ogroman svijet gdje sve djeluje "prirodno" i "originalno", tj. da nije izgeneriran nasumce od gotovi komponenti iz editora, te da se nalupa nutra 100njak opcionalnih questova, kako bi igrač imao osjećaj sandbox svijeta gdje može raditi što hoće, da se nakraju pogube developeri i od šume ne vide drvo, tj. da im main story maltene ne postoji.

 

Sad, to može i ne mora biti OK ljudima, meni osobno fali main story. Doduše, kad sam u drugoj (ili čak prvoj) misiji dobio power armor i minugn, znao sam da bude to tako bilo.

 

Igra nije loša, ili barem kompletna igra nije loša, ali toliko stvari je traljavo do loše odrađeno da me boli glava. Neke stvari su opet dobro ili lak genijalno odrađene, ali main story definitivno nije i to im zamjeram.

 

Sa druge strane, teško je imat "open sandbox svijet" koji nije dosadan (sad se ipak očekuje od nas da ga pretrčimo prvi put, prije fast travela), za razliku od klasičnih F1 i F2 gdje smo hodali mapom i oslanjali se na "random encountere", a tražit jednaku predanost main storyu, kad su developeri prisiljeni ulagat golemo vrijeme i trud i novac u izradu takvog svijeta.

 

Zato meni i jesu draži klasični RPGovi, gdje se puno toga traži od igrača da si zamisli, umjesto da je cijeli svijet napravljen baš za njih, jer maštu imam, a dobijem u igri main story koji valja, sa hrpom side questova, ali koncentriranih na 20ak "mapa", a ne cijeli svijet koji je pun svega i svačega, ali na uštrp toga da igra na kraju djeluje praznjikavo, i da main story nakraju bude bezveze. Najmanje vremena i novaca posvetili su upravo njemu.

Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Fallout 4

Postoje li automatska energetska oružja? Dakle oružja koja idu dobro sa commando perkom. Pitma zato jer sam uzeo commando per budući da mi je lik shock trooper pa automatska oružja tu dobro dođu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Fallout 4
GargamelHR kaže...

Postoje li automatska energetska oružja? Dakle oružja koja idu dobro sa commando perkom. Pitma zato jer sam uzeo commando per budući da mi je lik shock trooper pa automatska oružja tu dobro dođu.

 postoji kako ne. treba imat prefiks automatic ili tako nesto

It's not who u are, it's who u know.
11 godina
odjavljen
offline
Fallout 4

Dva dana i 14 sati gameplaya, obavljeno preko 70 questova, level 41, i još svašta nešto i šta se desi?? Reinstaliram windows i zaboravim spremiti My Games folder u docima i zbrišem svvveeee sejvove  

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Fallout 4
skorvy kaže...

Dva dana i 14 sati gameplaya, obavljeno preko 70 questova, level 41, i još svašta nešto i šta se desi?? Reinstaliram windows i zaboravim spremiti My Games folder u docima i zbrišem svvveeee sejvove  

da je igra nesto i bila bi tragedija... ovako nista strasno

It's not who u are, it's who u know.
11 godina
odjavljen
offline
Re: Fallout 4
Obi Wan kaže...
skorvy kaže...

Dva dana i 14 sati gameplaya, obavljeno preko 70 questova, level 41, i još svašta nešto i šta se desi?? Reinstaliram windows i zaboravim spremiti My Games folder u docima i zbrišem svvveeee sejvove  

da je igra nesto i bila bi tragedija... ovako nista strasno

 Bio sam na 98,5% "da joj pustim kredite" hehe, tako da nemogu ništa reći osobno, kao da je nisam ni igrao, jer gledajući iz te neke perspektive svakdašnje čudne, da sam je završio do kraja onda bih imao pravo komentirati kakva je igra.

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
11 godina
offline
Re: Fallout 4
Obi Wan kaže...
skorvy kaže...

Dva dana i 14 sati gameplaya, obavljeno preko 70 questova, level 41, i još svašta nešto i šta se desi?? Reinstaliram windows i zaboravim spremiti My Games folder u docima i zbrišem svvveeee sejvove  

da je igra nesto i bila bi tragedija... ovako nista strasno

Kod mene je baš suprotno. Ako je igra odlična, onda mi nije teško ponovno odigrati.

PSN - DeniZg80
14 godina
neaktivan
offline
Fallout 4

Da nema modova nebi ni igrao.

fejzer_hr BF4
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Fallout 4

najava dlc i cijene koliko sam vidio izgleda da sezona poskupljuje!!!

 

1. Automatron Price: $9.99 USD | £7.99 GBP | $16.95 AUD Release: March 2016

 

2. Wasteland Workshop Price: $4.99 USD | £3.99 GBP | $7.95 AUD Release: April 2016

 

3. Far Harbor Price: $24.99 USD | £19.99 GBP | $39.95 AUD Release: May 2016

    (ova zadnja je nova mapa, nova prica i pun k.... nesto novo) - tako pise


koliko vidim nema cijena za Eure dobio danas email pa oso da vidim o cem je rijec ak vas zanima bacite oko na doljni link

iz clanka izvadjeno!!

"And more important, that this is only the beginning. We have plans for more. More than $60 worth of new Fallout adventures and features throughout 2016.

Given the expanded DLC plan, the price of the season pass will increase from the current $29.99 to $49.99 USD (£24.99 to £39.99 GBP; $49.95 to $79.95 AUD) on March 1, 2016. However, if you already purchased the season pass for $29.99, nothing changes - you still get everything at no additional cost— the full $60 offering of add-on content for the original price of $29.99. In addition, if you didn’t buy the season pass yet, there is still time: anyone who buys the Season Pass for $29.99 before March 1st will get all $60 worth of content. This is our way of saying thanks to all our loyal fans who have believed in us and supported us over the years."

 

link:

https://bethesda.net/?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=021616-Fallout-DLC#en/events/game/fallout-4-add-ons-automatron-wasteland-workshop-far-harbor-and-more/2016/02/16/77

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2016 18:08 (zzXXy).
Moj PC  
2 0 hvala 2
15 godina
offline
Fallout 4

Jeee, super, dobit ćemo cijelu igru za samo 120$. To je veliko hvala svim lojalnim igračima koji godinama podupiru ovaj naslov i ovu kompaniju...

Srećom odavno sam uzeo igru i pass za 60$, ali da li sam doista jedini koji ovo smatra suludo precijenjenim!?!?

Moj PC  
11 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Fallout 4

   Kada sve saberem i oduzmem smece od igre, nije vrijedno tih novaca...

Why should you be afraid to die? Your soul has been dead for a long long time.
 
4 4 hvala 0
11 godina
offline
Re: Fallout 4
Mquany kaže...

   Kada sve saberem i oduzmem smece od igre, nije vrijedno tih novaca...

 Malo preteška riječ. Ali ovo mi je prva igra gdje sam došao do zadnje misije (onaj nekakav okršaj svih frakcija odjednom) i nisam ju završio jer me bolio više krasan k. i bilo mi je dosadno i bezveze.

Možda ovaj skupi DLC bude krcat zanimljiv sadržajem, tko zna.

PSN - DeniZg80
16 godina
offline
Re: Fallout 4
Mquany kaže...

   Kada sve saberem i oduzmem smece od igre, nije vrijedno tih novaca...

 reci da je igra smece je naprosto smijesno

 

ovdje se radi o cinjenici da igra nije dala onakav rezultat kakav se prizeljivao, iz jednostavnog razloga: nastavak bi uvijek trebao biti bolji od predhodnika (u ovom slucaju new vegas), medutim to se ovdje nije desilo

 

igra je dobra gledajuci je sa aspekta standalone naslove. na njezinu zalost fallout niti je standalone niti je nova fransiza. i to je cijeli problem. mozemo i uzeti drugi nacin observacije: sa fallout 3 na fallout 4. ali, nazalost, opet se ignorira new vegas a to se naprosto ne smije radit.

 

eto, u tome lezi problem. ekipa iz bethesde se napravila blesava i zaboravila da postoji jos jedna igra koju oni nisu radili, nego obsidian.

It's not who u are, it's who u know.
11 godina
offline
Fallout 4

žalosno je da sam prekinuo igrati iz dosade, a ove ranije sam odigrao 2-3 puta svaku

one starije i preko nekoliko puta

obzirom da sam teški fanboy fallout serijala to dovoljno govori - nije smeće, ali su zaebali brate i to pošteno

Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Fallout 4
picajzla0707 kaže...

žalosno je da sam prekinuo igrati iz dosade, a ove ranije sam odigrao 2-3 puta svaku

one starije i preko nekoliko puta

obzirom da sam teški fanboy fallout serijala to dovoljno govori - nije smeće, ali su zaebali brate i to pošteno

 ja sam je odigrao, potrosio nekakvih 50 sati, mozda i vise... medutim prica mi je iznimno losa, a kad nabavis power armor sve ostalo je besmisleno. mos ti bauljat okolo ali to sve postaje isprazno.

 

da se razumimo, koncept power armora mi je fantastican ali jednostavno si previse op i to je jedan od razloga zasto mi je igra postala isprazna. + toga nema karme, nema nikakvog nacina da utjecem na izbor u igri, nema pravljenja municije, nema dobrih companiona i tako... jedan teski prosjek koji je proguran kao dobra igra zahvaljujuci pametnom editiranju i koncipiranju one famozne prezentacije na E3 koje je digla hype u nebo.

It's not who u are, it's who u know.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Fallout 4
picajzla0707 kaže...

žalosno je da sam prekinuo igrati iz dosade, a ove ranije sam odigrao 2-3 puta svaku

one starije i preko nekoliko puta

obzirom da sam teški fanboy fallout serijala to dovoljno govori - nije smeće, ali su zaebali brate i to pošteno

Još kad se sjetim da sam se rano ujutro ustao da bih gledao live prijenos E3 da vidim prezentaciju Fo4.... 

Uz sve probleme, NV mi ostaje omiljeni Fallout (Da, odigrao sam FO 1 i 2)

10 godina
offline
Fallout 4

Ima jedna pozitivna stvar u vezi ove igre. Bethesdu sada ignoriram, prijasnje igre su me koliko toliko odrzavale da istrazujem lokacije, igram za druge frakcije i sa nekim drugim stilom. Ovdje sve viđeno, simse ne volim, a ucitavanja traju po tjedan dana.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Fallout 4

dosta stvari će popraviti modovi samo se treba pričekat da izađe creation kit za neke ozbiljnije kreacije... samo se sjetite vanille skyrima i kako danas izgleda...

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Fallout 4
sylar951 kaže...

dosta stvari će popraviti modovi samo se treba pričekat da izađe creation kit za neke ozbiljnije kreacije... samo se sjetite vanille skyrima i kako danas izgleda...

Izgled nije sve.
Nekoliko stvari modovi neće riješiti, a to je priča, izbori u dijalozima (ne računam quest modove) i RPG elementi. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Fallout 4
Jesus kaže...
sylar951 kaže...

dosta stvari će popraviti modovi samo se treba pričekat da izađe creation kit za neke ozbiljnije kreacije... samo se sjetite vanille skyrima i kako danas izgleda...

Izgled nije sve.
Nekoliko stvari modovi neće riješiti, a to je priča, izbori u dijalozima (ne računam quest modove) i RPG elementi. 

 Pa nije... Ali ponavljam, pogledaj skyrim, ima tisuće grafičkih modova i isto toliko (možda i više) gameplay modova... Zapravo nezz dali postoji nešto što ne možeš u skyrimu sa modovima...

A sad što se priče tiče, to ionako nikada nije bila jača strana Bethesde...

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
11 godina
offline
Re: Fallout 4
fanaticni gejmer kaže...

Ima jedna pozitivna stvar u vezi ove igre. Bethesdu sada ignoriram, prijasnje igre su me koliko toliko odrzavale da istrazujem lokacije, igram za druge frakcije i sa nekim drugim stilom. Ovdje sve viđeno, simse ne volim, a ucitavanja traju po tjedan dana.

 samo za ovo zadnje - ne bi vjerovao koliko brže se učitava igra kad je pukneš na ssd

umjesto minutama loading s nekog save gamea se mjeri u sekundama, a i početni ulazak u igru je vrlo brz

 

nije mi baš jasno zašto je tako s hdd-om, vidio sam kod frenda našto to liči, a kad smo mu premjestili igru na ssd - spasio se

to mu je i bio glavni motiv za uzet još jedan ssd od 500gb, makar sam mu rekao da su na sp igrama koje on pegla to rijetki slučajevi

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2016 8:18 (picajzla0707).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Fallout 4
sylar951 kaže...

 Pa nije... Ali ponavljam, pogledaj skyrim, ima tisuće grafičkih modova i isto toliko (možda i više) gameplay modova... Zapravo nezz dali postoji nešto što ne možeš u skyrimu sa modovima...

A sad što se priče tiče, to ionako nikada nije bila jača strana Bethesde...

Mnoge stvari modovi ne mogu riješiti, zato jer su mnoge stvari hardcode-ane. Što je u redu. Ne može se očekivati da dobiješ source kod od igre.
NV mi je vanilla bio super (ako zanemarimo bugove), a s modovima mi je samo još bolji. No to je zato jer mi je defaultna igra dobra i odlična podloga za moddiranje.

FO4, osim stabilnijeg engine-a i (po meni) dobre grafike, ima lošu podlogu za modove jer već u samom startu ne valjaju stvari koje sam spomenuo ranije. Osobno mišljenje. :)
Jedino ako izađe neki hadrcore survival mod koji donosi novu, totalno odvojenu, priču, ću zaigrati FO4 ponovno.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Fallout 4
Jesus kaže...
sylar951 kaže...

 Pa nije... Ali ponavljam, pogledaj skyrim, ima tisuće grafičkih modova i isto toliko (možda i više) gameplay modova... Zapravo nezz dali postoji nešto što ne možeš u skyrimu sa modovima...

A sad što se priče tiče, to ionako nikada nije bila jača strana Bethesde...

Mnoge stvari modovi ne mogu riješiti, zato jer su mnoge stvari hardcode-ane. Što je u redu. Ne može se očekivati da dobiješ source kod od igre.
NV mi je vanilla bio super (ako zanemarimo bugove), a s modovima mi je samo još bolji. No to je zato jer mi je defaultna igra dobra i odlična podloga za moddiranje.

FO4, osim stabilnijeg engine-a i (po meni) dobre grafike, ima lošu podlogu za modove jer već u samom startu ne valjaju stvari koje sam spomenuo ranije. Osobno mišljenje. :)
Jedino ako izađe neki hadrcore survival mod koji donosi novu, totalno odvojenu, priču, ću zaigrati FO4 ponovno.

 hardcore modova i overhaula će sigurno biti... već sada je izbačeno par zanimljivih crafting modova ali kao što rekoh, kada izađe creation kit bit će jebenih stvari... a priča je takva kakva je, tu neće biti puno promjene... možda koji custom story/quest mod (falskaar i moonpath to elsweyr za skyrim su bili odlični, bolji nego vanilla questovi)

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
14 godina
neaktivan
offline
Fallout 4

Dosta se pisalo u temi i vjerojatno jednog dana cu i probat F4.

Ali ja sam stari igrac Fallouta, prosao sam Fallout jedinicu vise puta, Fallout 2 i naravno F3.

Ne znam nekako od sva tri nastavka 2 dio mi je najdrazi!

 

Moje pitanje je upuceno ekipi koja je prosla sve nastavke pa i New Vegas koji bi htio probat, da li se isplati skesirat za F4 ili ga probat prvo igrat pa vidjet?

Koliko sam citao dosta su smanjili RPG elemente u igri i doslovce napravili fps in open world. Po meni taj izrazeni rpg element i *ebena prica je ta koja te drzi. Neka me netko ispravi ako sam u krivu.

Nedavno sam proso Fallout 2 opet i makar je grafika losa (igrivo uz resolution mod fix), igra te drzi zaljeplenog za monitor i kvaliteta sadrzaja je jednostavno epic (barem za mene), i drzi te makar je content star skoro 20 godina....

Ne znam mozda patim za tim starim rpg igrama kao fallout, KOTOR i slicno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Fallout 4
johnny1177 kaže...

Dosta se pisalo u temi i vjerojatno jednog dana cu i probat F4.

Ali ja sam stari igrac Fallouta, prosao sam Fallout jedinicu vise puta, Fallout 2 i naravno F3.

Ne znam nekako od sva tri nastavka 2 dio mi je najdrazi!

 

Moje pitanje je upuceno ekipi koja je prosla sve nastavke pa i New Vegas koji bi htio probat, da li se isplati skesirat za F4 ili ga probat prvo igrat pa vidjet?

Koliko sam citao dosta su smanjili RPG elemente u igri i doslovce napravili fps in open world. Po meni taj izrazeni rpg element i *ebena prica je ta koja te drzi. Neka me netko ispravi ako sam u krivu.

Nedavno sam proso Fallout 2 opet i makar je grafika losa (igrivo uz resolution mod fix), igra te drzi zaljeplenog za monitor i kvaliteta sadrzaja je jednostavno epic (barem za mene), i drzi te makar je content star skoro 20 godina....

Ne znam mozda patim za tim starim rpg igrama kao fallout, KOTOR i slicno.

 new vegas definitivno, fallout 4 ne preporucujem osim ako si zagrizeni fan

It's not who u are, it's who u know.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice