Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.870
|
čitano: 1.215.747
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
16 godina
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
hedo5 kaže...

Hvala svima na preporukama. Na kraju uzeo Alesis Elevate 5 MKII :)

 Kad stignes napisi koju rijec o njima...

Konstrukcija, izrada, materijeli, zvuk, jacina....

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Batista kaže...

 

 

Znam da pojacalo ima klasicne cinc konektore. Muci me strana kod TV-a, Sonyev LED star godinu dana (neki 49" model) - on bi morao imat isto cinc konektore ili ? (znam da ima 3.5mm)

Premalo je podataka za tocno znat, al si mislim dal je moguce da kod novijih TV-a postao standard da imaju cinc konektore za zvuk...

 Sony u zadnje vrime najčešće ima jedan analogni 'hibridni' 3.5mm izlaz(sub/slušalice). Šta se ostalih tiče isto manje više sve digitalno, zadnja tri tv-a mi sigurno nisu imala RCA audio izlaz...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
djigibao kaže...
hedo5 kaže...

Hvala svima na preporukama. Na kraju uzeo Alesis Elevate 5 MKII :)

 Kad stignes napisi koju rijec o njima...

Konstrukcija, izrada, materijeli, zvuk, jacina....

 Nisam baš kompetentna osoba za govoriti o zvucnicima posto se ne razumijem, ali ovako na prvu poslije ovih bijelih koje sam imao prije zvuk i jacina je 100x bolja. Kaj se tice izrade kvalitetno izgledaju :) Jedan od razloga kaj sam njih uzeo naprema ostalima je cijena, uspio sam se suzdrzati u ne kupiti skuplje :D

16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Konacno i ja skompletirao sistem... Pojacalo je cekalo 2 godine na zvucnike... Sad su konacno upareni.

 

Kombinacija Harman Kardon 6300 sa Wharfedale Diamond 9.3. 

Logitech Z2300 sad je u mirovini :)

 

Pojma nemam zasto mi je prva slika toliko losa... :/

Truth in engineering.
 
6 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
hedo5 kaže...

 Nisam baš kompetentna osoba za govoriti o zvucnicima posto se ne razumijem, ali ovako na prvu poslije ovih bijelih koje sam imao prije zvuk i jacina je 100x bolja. Kaj se tice izrade kvalitetno izgledaju :) Jedan od razloga kaj sam njih uzeo naprema ostalima je cijena, uspio sam se suzdrzati u ne kupiti skuplje :D

 

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Danas sam prvi put slusao mjuzu u flac formatu. Novi album od Pink :)

Bemti sve, kako to dobro zvuci :D

 

Evo slika nesto bolje kvalitete :)

Truth in engineering.
 
5 0 hvala 1
15 godina
online
Savjetnik za izbor pc zvučnika

uspio sam postavit zadnja dva zvucnika od z906 na zid. ako nekog zanima uzeo sam m6 vijak(mislim da je taj) koji sam userafio u zid a drugi kraj moze uc u onaj dio u zvucniku, e sad problem je sto se nemoze userafit dalje od par krugova, ali pokuso sam ga svom snagom izvuc, drmat, cak i malo lupit rukom u njega i nije se pomaknuo, znaci drzi jako jako dobro. ti vijci vam kostaju par kuna reko bi, pa eto vam rjesenje ako ne zelite placat wall mount preko 100 kn(najmanje). 

 

e sad pitanje, posto su ti zvucnici sad na zidu na drugom kraju sobe zice mi idu po stropu, ne moram ni govorit kolko odvratno to izgleda, pa me sad zanima vase ideje kako sakrit zice. zid je bijele boje pa sam si razmisljo dal postoje mozda bijele zice za zvucnike pa bi to tako bilo sakriveno? ili neke vrste vodilica(koje su mi isto ruzne al ajd)?

pucajte prijedloge.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Kud bas po plafonu ? :D

Nemas mogucnost iza lajsne ako mozda imas laminat na podu ?

 

Ak bas mora po plafonu onda mi jedino na pamet padaju one oble kanalice.

 

Truth in engineering.
 
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Batista kaže...

Kud bas po plafonu ? :D

Nemas mogucnost iza lajsne ako mozda imas laminat na podu ?

 

Ak bas mora po plafonu onda mi jedino na pamet padaju one oble kanalice.

 

 ma ne mora po plafonu, moze i po kutevima zida, a moze i iza lajsne na podu, sve opcije su tu.

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
mar123 kaže...
Batista kaže...

Kud bas po plafonu ? :D

Nemas mogucnost iza lajsne ako mozda imas laminat na podu ?

 

Ak bas mora po plafonu onda mi jedino na pamet padaju one oble kanalice.

 

 ma ne mora po plafonu, moze i po kutevima zida, a moze i iza lajsne na podu, sve opcije su tu.

Kada se tak naknadno stavljaju kablovi onda je po meni najelegantnije rijesenje postavit iza lajsne po podu.

Jedan tip ako ces natrag ljepit lajsne - lijepi staklarskim silikonom (najpristupacnije i najtrajnije rijesenje...)

 

Truth in engineering.
15 godina
online
Savjetnik za izbor pc zvučnika

ma meni su lajsne vijcima ucvrscene za zid, znaci samo odserafim te vijke i micem lajsnu, tako da nema ljepljenja. al opet dolazimo do dijela di zica izlazi iz lajsne i ide po zidu do zvucnika koji je gore na zidu, pa pitam dal postoji bijela zica?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ljudi, bacite savjet ili neki info.

 

Trenutno imam logi z523 i mogu ići na nove z623 uz 300kn nadoplate.

Slušam uglavnom metal i synth, lagano pojačano, max na 50%.

Z623 nisam nikad čuo, pa mi treba pomoč, pogotovo ako netko može usporedit sa mojim(slabijim) modelom?

 

 

 

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Imao sam Z523 i imam Z623. Ovi drugi su bolji zvučnici. Dakle bolja zvučna slika su definitivno. Ali su zvucnici i kojima subwofer zna uništiti detalje. Nisu baš zvučnici za glazbu, više za igranje i filmove. Ne znam baš da bi prešao na Z623 da mogu ponovno birati. Vjerojatno bi išao na početni hifi razred. A od jeftinih PC zvučnika za glazbu Genius 1800A
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Hvala sto si se javio, koje si još razlike primjetio izeđu tih logija?

 

Imam početni hifi u dnevnoj sobi, yamahu rx373 i monitor audio mr2 set. Ovo mi treba samo za uz komp...

Moram uzet nešto u linksa, a stvarno nemam pojma sto bi.

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Možda uzet mini liniju neku, LGPhilips

sad ne znam kako bi zvučale jer ih nisam čuo al za muziku, pogotovo metal, vjerojatno bolje od Z623.

Build a man a fire, and he*ll be warm for a day. Set a man on fire, and he*ll be warm for the rest of his life.
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
mar123 kaže...

ma meni su lajsne vijcima ucvrscene za zid, znaci samo odserafim te vijke i micem lajsnu, tako da nema ljepljenja. al opet dolazimo do dijela di zica izlazi iz lajsne i ide po zidu do zvucnika koji je gore na zidu, pa pitam dal postoji bijela zica?

 Postoji sigurno u bijeloj boji. Pogotovo zice manjeg presjeka... Kronos ili Chipoteka bi trebali imat, cak bi reko da ima i u Bauhausu, al oni su bezobrazno skupi...

Truth in engineering.
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Visoki i srednji tonovi su malo zamučeni. Nisu dovoljno transparentni. Kod mene su spojeni na tv s DACom. Uglavmom za filmove.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Batista kaže...
mar123 kaže...

ma meni su lajsne vijcima ucvrscene za zid, znaci samo odserafim te vijke i micem lajsnu, tako da nema ljepljenja. al opet dolazimo do dijela di zica izlazi iz lajsne i ide po zidu do zvucnika koji je gore na zidu, pa pitam dal postoji bijela zica?

 Postoji sigurno u bijeloj boji. Pogotovo zice manjeg presjeka... Kronos ili Chipoteka bi trebali imat, cak bi reko da ima i u Bauhausu, al oni su bezobrazno skupi...

Odeš u bilo koji dućan koji prodaje elektromaterijal i tražiš dvožilnu licnastu žicu 0.75 presjeka. Pripazi na polaritet (žice nisu označene!) i to je to. Cijena je valjda 2-3 kune po metru.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
igy kaže...
Visoki i srednji tonovi su malo zamučeni. Nisu dovoljno transparentni. Kod mene su spojeni na tv s DACom. Uglavmom za filmove.

Pomogli ste oboje, nemam bas mista na stolu za mini liniju. Zapravo sam razocaran s izborom zvucnika u linksu.

Ako ima jos ideja, pucajte.

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...
igy kaže...
Visoki i srednji tonovi su malo zamučeni. Nisu dovoljno transparentni. Kod mene su spojeni na tv s DACom. Uglavmom za filmove.

Pomogli ste oboje, nemam bas mista na stolu za mini liniju. Zapravo sam razocaran s izborom zvucnika u linksu.

Ako ima jos ideja, pucajte.

 

A da ides na M-Audio AV32.1

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Općeniti je izbor pc hifi zvučnika loš. Odnosno ajmo reći kvalitete zvuka u tom razredu. Stvari se mijenjaju tek kod monitora. Blaženi Maudiio AV40. Nađi njih polovne pa ćeš dobit zamanje novaca nešto.
16 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav ljudovi,

 

imate kakve zvucnike 2.0 do 500 kuna za preporuciti? Ne moraju biti nesto glasni, trebaju mi vise da bih mogao u kombinaciji s projektorom gledati filmove i uzivati u boljem  zvuku od onoga produciranog s laptopa.

Hvala!

 

Zadnje sam imao Genius SP-HF2.0 1800A, nisu bili losi. Ima li sto bolje od toga za tu ili malo vecu cijenu?

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.11.2017 5:56 (Luka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

djigibao , igy , hvala na pomoci u rano jutro. Ajmo reci da je kvaka sto sam ogranicen na links. No dobro, smislit cu nesto vec.

 

Uostalom, siguran sam da bi isao na aktivne monitore da su mi dostupni.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

pozz neznam di bi pitao pa cu ovdje na zvucnicima sp hf-1800a ponekad mi nestane zvuka u desnom zvucniku na onom di su kontrole za volume  bass i treble,i tek kad na volume pojacam na vise od pola vrati se zvuk dali ko zna sto bi to moglo biti?

EUNE LOL: frenkySTYLE
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Ryder007 kaže...

pozz neznam di bi pitao pa cu ovdje na zvucnicima sp hf-1800a ponekad mi nestane zvuka u desnom zvucniku na onom di su kontrole za volume  bass i treble,i tek kad na volume pojacam na vise od pola vrati se zvuk dali ko zna sto bi to moglo biti?

 Meni je to bilo kad se na mehaničkim kontrolama zvuka nakupila prljavština. Malo alkohola i sve je bilo ok.

Svoje spasenje dugujem samo svom preziru prema opasnosti i svojoj iskušanoj tehnici strateškog povlačenja.
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
planety kaže...
Ryder007 kaže...

pozz neznam di bi pitao pa cu ovdje na zvucnicima sp hf-1800a ponekad mi nestane zvuka u desnom zvucniku na onom di su kontrole za volume  bass i treble,i tek kad na volume pojacam na vise od pola vrati se zvuk dali ko zna sto bi to moglo biti?

 Meni je to bilo kad se na mehaničkim kontrolama zvuka nakupila prljavština. Malo alkohola i sve je bilo ok.

 a jel moram sta rastavljat? jos su mi pod garancijom cisto pitam el se moze sto bez rastavljanja ako ne onda cu ih nosit na garanciju

EUNE LOL: frenkySTYLE
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

 Možda i nije do zvučnika. U svakom slučaju ne škodi očistiti kontakte kontrole zvuka sa malo alkohola. Pokušaj spojiti neke druge zvučnike, ako su oni u redu tada je problem najvjerovatnije u tvojim zvučnicima. Garanciju imaš.

Svoje spasenje dugujem samo svom preziru prema opasnosti i svojoj iskušanoj tehnici strateškog povlačenja.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 17:40 (planety).
16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ima tko preporuku za neke dobre zvucnike za PC, da su 2.0 ili 2.1

 

Cijena oko 1000-1500 kn

 

Koristio bi za gejming i nesto mjuze... Dakle normalno koristenje...

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Kant kaže...

Ima tko preporuku za neke dobre zvucnike za PC, da su 2.0 ili 2.1

 

Cijena oko 1000-1500 kn

 

Koristio bi za gejming i nesto mjuze... Dakle normalno koristenje...

 M-Audio AV32-1 - Nabava.net

http://www.audiopro.hr/proizvod/m-audio-av32-1-set?idPro=29413

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Hvala

 

Kako ti si cini ova recenzija, realna?

 

http://digitalstereophony.blogspot.hr/2016/01/m-audio-av321-review.html

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice