Slušalice za glazbu - tema za izbor izdvojena tema

poruka: 4.296
|
čitano: 1.126.690
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozdrav, da li netko ima iskustva s ovim slušalicama: https://www.chipoteka.hr/artikl/130906/bezicne-slusalice-marley-liberate-xlbt-crne-8071635389?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Ako ne, može li preporuka wireless slušalica do 800-900 kn.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Treba mi vaš savjet, pošto se ne kužim u slušalice.

Dakle, trebaju mi bežične slušalice za nekih 300-400 kuna. Kvaliteta izrade mi bitnija od kvalitete zvuka. Ja sam našao ove: Genius HS-935B, ARCTIC P604, CREATIVE SOUND BLASTER JAM, Philips SHB4000/10, Philips SHC5100/00, Sony MDRRF811RK, Sony MDRRF855RK, Panasonic RP-HF 400 BE-K, JBL T450BT

Koje od njih odabrati, ili možda neke druge za te novce?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Almin94 kaže...

Prodajem Marhsall Monitor slusalice, nove. Sada sam dodatno snizio cijenu. Stavio ih bukvalno dva puta na glavu. Prodajem ih jer sam tri dana nakon kupovine ovih kupio iste samo sa Bluetooth podrskom. Jbg nisu imali Bluetooth taj dan kad sam kupovao, pa su nabavili u medjuvremenu. Kutija, FTF filteri, vrecica.. sve u paketu. Zivim u BiH, saljem busom ili ako imate rodjaka vamo u BiH moze preuzeti. ili neki treci nacin slanja koji vam odgovara. 
Platio sam ih 130€, prodajem za 50€. 

 

Radi se o ovim slusalicama:
https://www.marshallheadphones.com/mh_de_en/monitor?flushcart=true

 

 Prodao u 2 dana sa ovom cijenom. :D Lp

9 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Izgubio sam svoje originalne Apple Earpodse, stare koji mjesec, a pošto sam na njima već 4-5 godina (imao iph 5 i nedavno kupio SE...), navikao sam na njih i mom nevinom uhu su one solidne (nisam se baš naprobao ostalih dobrih slušalica, kamoli nekih iole profi marki...)...
U dućanu kad nas su cca 250 kn, eBay i sl., ne bih se igrao sa tim fakeovima, želim original (valjda je značajna razlika u zvuku i kvaliteti lol), al eto pošto već sam spreman dat 250 kn za te slušalice, postoje li neke možda kvalitetnije, bolje od njih u tom cjenovnom rangu da razmislim o njima, jer ja stvarno nemam ku*čeve veze o slušalicama van Appleovih, osim ako to nisu Bose, Sennheiser i slično koje se masnije i plate ali su među boljima na tržištu...
Hvala najljepša

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Vamo ce ti rec Senheiser CX 3.00, ja sam imao CX 300 i bile su dosta losije od earpodsa i uvijek preporucam earpods jer su stvarno kvalitetne i po zvuku i po kvaliteti izrade. Jedina mana im je sto su neudobne, al na to si se navikao. Mozes probat CX 3.00 pa javiti jednom za svagda jesu li bolje od earpods, a ja bih ti preporucio da kupis earpods ako ti njihova kvaliteta pase.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Yincrow x6, monk plus, emx500, nicehck graphene. Sve bolje od earpodsa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Jel ima gdje jastučića za in-ear slušalice u ZG? Stalno ih gubim, već sam razmišljao zaljepit ih super ljepilom. Najbolji su mi od Sony MDR sluški, al ne želim kupovat slušalice samo da skinem jastučiće.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Sennheiser slušalice HD 4.30G 450kn s dostavom, jesu li dobre i povoljne?

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozz,nisam znao gdje da postavim ovo pitanje pa sam odlucio ovdje, ako je kriva tema nek moderator prebaci u odgovarajucu temu.

Znaci pronasao stare slusalice Akg K518DJ jastucici otisli totalno pa sam ih skinio i htio bi kupiti nove, pa me zanima gdje bi mogao kupiti orginal jastucice za slusalice ?Druga stvar je kabal koji je ispucao moze se vidjeti na slici koju sam postavio pa me zanima dali je izvedivo zamjeniti kabal odnosno nasao sam par videa na yt gdje mjenjaju kabal na slusalicama,pa me zanima gdje bi mogao kupiti dobar kabal ,jer sam mislio rastaviti slusalice  pa zalemiti novi kabal.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 12:02 (pilip88).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Ako je itko naletio na neki dobar popust za cdni petak, neke do 200kn max. Bitno da su over ear i da su dosta velike jer imam veliku glavurdu. Kasno sam se krenio u potragu i sad ne znam ni koje bi uzeo a ni jel popust dobar.
https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

 fulo si temu

 

nul-3 ja sam si sa mall.hr-a za 170kn sa dostavom narucio sennheiser hd201, po recenzijama su dost dobre

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2017 13:03 (Del_Boy97).
14 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor
MARSHALL slušalice Major II za 392 kn ili Sennheiser slušalice HD 201 za 170 kn. Isplati lis e dati 200 kn više?
Zna li netko prednosti i mane jednih i drugih? Za ove Senn 201 vidim da su jako star model.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
10 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
hejhaj kaže...
MARSHALL slušalice Major II za 392 kn ili Sennheiser slušalice HD 201 za 170 kn. Isplati lis e dati 200 kn više?
Zna li netko prednosti i mane jednih i drugih? Za ove Senn 201 vidim da su jako star model.

 OVE je netko preporučavao par stranica prije

9 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ako ima zainteresiranih za dobre noise cancelling wireless slusalice: Sony MDR-1000x 230€ (narednih 10 sati)

49% motherfucker, 51% son of a bitch
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Slušalice za glazbu - AUDIO TECHNICA ATH-MSR7
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Definitivno 👍
People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
9 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Preporuka slusalica za mobitel do 150,200 kn pokvarile su mi se ove od samsunga 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Nadovezujem se na svoj post vezan uz reklamaciju Beyerdynamic DT990 32 Ohm pošto je u lijevoj slušalici bilo lupkanja/krckanja tokom reprodukcije dubokih tonova. Reklamirao sam ih Muzikeru te ih je GLS pokupio i dostavio natrag u Slovačku da bi kroz desetak dana dobio zamjenske slušalice koje nemaju navedeni problem. Svake pohvale Muzikeru! Ni od kog drugog web dučana nisam doživio da po svom trošku i organizaciji pokupe te natrag pošalju proizvod. Pitao sam domaći Euro Unit za cijenu spomenutog modela, no ne mogu ih dobaviti iako su službeni distributer Beyerdynamica. Na Too Loud festu sam probao desetak raznih modela audiophilnih slušalica te došao doma i zagrlio svoje 990etke. Preporuka za sluške i Muzikera. 

 
2 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
MewCore kaže...

Nadovezujem se na svoj post vezan uz reklamaciju Beyerdynamic DT990 32 Ohm pošto je u lijevoj slušalici bilo lupkanja/krckanja tokom reprodukcije dubokih tonova. Reklamirao sam ih Muzikeru te ih je GLS pokupio i dostavio natrag u Slovačku da bi kroz desetak dana dobio zamjenske slušalice koje nemaju navedeni problem. Svake pohvale Muzikeru! Ni od kog drugog web dučana nisam doživio da po svom trošku i organizaciji pokupe te natrag pošalju proizvod. Pitao sam domaći Euro Unit za cijenu spomenutog modela, no ne mogu ih dobaviti iako su službeni distributer Beyerdynamica. Na Too Loud festu sam probao desetak raznih modela audiophilnih slušalica te došao doma i zagrlio svoje 990etke. Preporuka za sluške i Muzikera. 

 a koji dio si htio točno naručit od eurounit-a ??
samo zvučnik, baffle koji drži zvučnik ??
pošto kažeš da nisu mogli dio naručiti, baš me zanima koji je to dio

 

jer koliko ja znam, ukoliko na starnici od beyera nađeš dio koji ti treba, i tamo ima napisan part number, može se naručiti od eurounit-a

recimo ja sam za svoje dt770, pitao dal bi mi mogli naručiti plastične držače za slušalice (ovi mali na kojima se slušalice njišu) i metalne ruke na kojima se štela visina (jer sam ih pomotao i više ih nisam mogao vratiti kako si bile -.- ), pa si to doma sam zamjenim da oni ni ne znaju, jer se ti djelovi lako zamjene

rekli mi da im pošaljem br., tj šifru dijela, i da će mi onda javiti dal ide ili ne 

nakon slanja šifre djela i količine koja bi mi trebala, za pola sata je došao mail sa podacima kako da im napravim uplatu, i iznos za plačanje sa opisom koji dio koliko košta

tokom 12. mj će doć, jer im pošiljka od beyera dolazi jednom mjesečno, tako su mi barem rekli

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Možda se nisam dobro izrazio - pitao sam ih mogu li nabaviti DT990 32 Ohm....dakle kompletne slušalice. Zato sam i napisao iskustvo sa Muzikerom pošto ih bar kolko ja znam, jedino oni mogu dobaviti. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
MewCore kaže...

Možda se nisam dobro izrazio - pitao sam ih mogu li nabaviti DT990 32 Ohm....dakle kompletne slušalice. Zato sam i napisao iskustvo sa Muzikerom pošto ih bar kolko ja znam, jedino oni mogu dobaviti. 

 to je onda totalno druga stvar, jer se radi o zamjeni kompletnih slušalica, tj paketa :)

bitno da novi model radi kao urica i da si zadovoljan sa njima 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
15 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Jel netko koristi Xiaomi Mi In Ear Headphones Pro?

Razmišljam da ih uzmem i zamijenim ove svoje trenutne Xiaomi Piston 3.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2017 18:44 (AmonZero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Ako Piston 3 rade onda nemaš razloga. Prema recenzijama nisu ništa ekstra bolje
15 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Planiram kupiti over ear slusalice do najvise 1100 kn i obavezno ih zelim poslusati prije kupnje pa bi volio da mi preporucite neku trgovinu u Zadru ili Splitu. Vidim da preporucate Euro-Unit u Zadru.

 

Sto mislite o Beyerdynamic Custom Studio? Dali se isplati razlika u cijeni u odnosu na DT770 ili DT990?

 

Namjena je slusanje glazbe (razni zanrovi, a pocela me zanimati i klasika) sa laptopa, cesto i sa mobitela. Uskoro planiram nabaviti i amp/dac tipa Fiio E11.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ako voliš klasiku preporuka za beyerdinamic DT 880, al s njima je malo kompliciranije što se tiče pojačanja pošto neće baš dobro raditi s mobitela.

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Icefox kaže...

Planiram kupiti over ear slusalice do najvise 1100 kn i obavezno ih zelim poslusati prije kupnje pa bi volio da mi preporucite neku trgovinu u Zadru ili Splitu. Vidim da preporucate Euro-Unit u Zadru.

 

Sto mislite o Beyerdynamic Custom Studio? Dali se isplati razlika u cijeni u odnosu na DT770 ili DT990?

 

Namjena je slusanje glazbe (razni zanrovi, a pocela me zanimati i klasika) sa laptopa, cesto i sa mobitela. Uskoro planiram nabaviti i amp/dac tipa Fiio E11.

 razlika u cijeni nije nešto previše po meni, a s obzirom na ono što dobiješ dodatno sa custom studio, je opravdana

custom studio imaju opciju za podeašavanje bassa sa bass portovima i sliderima na slušalici, pa štelaš bass i zvuk kako ti paše, odvojivi kabel

isto tako, sa njima imaš mogućnost uređivanja pokrova na vanjskoj strani slušalice, pa si ih možeš urediti kako ti paše i po tvojoj volji, je da imaju i headband za uređivanje u raznim bojama, ali opet, i svaki headband koji se skida na beyerima je podložan tome

custom studio je "nadograđeni" custom street i custom one

custom studio je dosta sličan, mislim da čak i identičan dt770 (po zvuku), jer se radi o zatvorenim slušalicama, driveri su im isti, unutrašnjost i oblik slušalice unutra su im isti pretpostavljam (iako nisam nikad vidio custom studio iznutra), samo sa drugačijim slušalicama sa vanjske strane (da imaš mogućnost uređivanja), bass portovima za prilagodbu kako ti paše i odvojivim kabelom

 

dt990 su otvoreni tip slušalice, pa to onda spada u drugačiju kategoriju, jer je i karakteristika zvuka dosta drugačija

 

ako imaš mogučnost da poslušaš sve koje želiš prije kupnje, napravi to, najviše zbog razlike otvorene - zatvorene slušalice, i preferencije što ti paše

isto tako imaj na umu da su custom studio 80 ohma, dakle mogu raditi i bez pojačala, na mobitelima bez problema, dt770 imaš 32, 80, 250 ohma pa biraš kako ti paše, i dt990 je samo 250 ohma paje poželjno imat pojačalo, otvorene su pa korištenje vani ili da ne smetaš nekome je upitno

 

ja ti dajem toplu preporuku za eurounit i beyerdynamic, jer su oni službeni dobavljač za beyer za cijelu hrvatsku, i danas sutra ako ti se koji dio polomi van garancije, preko servisa sa brojem-šifrom djela, možeš kupit bez ikakvih problema dio koji ti treba, realno gledajući, ako znaš lemit, cijele slušalice možeš složit sam doma da kupiš sve djelove individualno

 

isto tako, jedna možda zanimljiva i moguća prednost dt770 i custom studio, je to da su podložne modovima za bolji zvuk

na njima možeš napraviti mass loading i damping mod da izvlačiš više detalja iz zvuka, dok na dt990 nemaš nešto previše opcija, jedino dodavanje materijala između uha i zvučnika za smirivanje viših frekvencija

ja sam na svoje dt770 stavio spužvicu ispod ove tvorničke koja je na njima (tako da imam driver/spužvica/stock spužvica), i vaticu okruglu za čišćenje lica u sredinu slušalice unutar slušalice

spužvica smiruje malo više frekvecnije, a vatica upija zvuk i nema odbijanja zvuka od plastike nazad u uho, pa se dobije čišći zvuk

sa te dvije stvari imam/čujem više detalja u muzici, čišći zvuk, prostraniji

sad sam i naručio mass loading kit sa custom cans, dolazi za koji dan, pa ako će mi se riskirati još 2g garancije, zaljepit ću to unutra, jer mi je to još jedino ostalo od modanja njih da se dobije bolji zvuk

 

edit za kolegu iznad

dt880 u eurounitu košta 1.500 kn, tako da je to van cijene za koju treba i kupuje nažalost...

da ide na tu cijenu preporučio bi mu odmah dt880 premium, koje imaju u eurounitu

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2017 20:14 (matija656).
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Icefox kaže...

Planiram kupiti over ear slusalice do najvise 1100 kn i obavezno ih zelim poslusati prije kupnje pa bi volio da mi preporucite neku trgovinu u Zadru ili Splitu. Vidim da preporucate Euro-Unit u Zadru.

 

Sto mislite o Beyerdynamic Custom Studio? Dali se isplati razlika u cijeni u odnosu na DT770 ili DT990?

 

Namjena je slusanje glazbe (razni zanrovi, a pocela me zanimati i klasika) sa laptopa, cesto i sa mobitela. Uskoro planiram nabaviti i amp/dac tipa Fiio E11.

Matija ti je sve lijepo objasnio i zapravo jedina dilema koju imaš je zeliš li otvoreni ili zatvoreni tip sluški? Baš sam jučer isprobavao dva modela otvorenih(Senn HD570, Beyer DT990) i zatvorenih (neki Sony za DJanje) te mi se osobno nikako ne sviđa klaustrofobični, zatvoreni zvuk koje daju i vrlo uzak soundstage(nema dojma prostornosti zvuka). Otvorene također imaju jednu enormnu prednost koju malo tko spominje, a to je što dolazi do lagane cirkulacije zraka pa ti se uši ne zagrijavaju. Zvuči kao nešto trivialno no meni je apsolutni deal breaker što sa bilo kojim zatvorenim modelom već nakon 20min osjetim potrebu da proventiliram uši :D Dok sa otvorenim DT990 tek nakon 2h igranja Battlefielda skužim, a ok, evo skinut ću ih na kratko da vidim hoću li uopće osjetit da su mi na glavi. 

DT990 32 Ohm  možeš pogoniti direktno sa zvučne, pojačala ili moba i na svemu će zvučati odlično. Sa FiiO E10K daju iskustvo za zavalit se u fotelju i poslušati album od početka do kraja. Imaju Izuzetno detaljan i precizan zvuk, a ako odvrnem i bass boost prekidač koji ima E10K praktički fizički osjetim eksplozije tokom igranja FPSova s obzirom na to koliko poteže sub bass. Taj se monstruozni bas uopće ne preljeva u srednje i visoke tonove - imaju baš senzacionalnu separaciju. Jedino ti svi Beyeri imaju čujan i nekim ljudima neugodan spike na nekih 8-10 kHz pa visoki tonovi mogu zvučati prenabrijano (znaš kak je kad neka operna diva prokazuje da može lomiti čaše glasom, taj tip neugode), no nema potrebe da otvaraš sluške i stavljaš unutra vatu već po svom nahođenju spustiš EQ u toj vrijednosti i to je to, a opet, možda ti ne bi ni smetalo već bi imao dojam da su tonovi baš radi toga čišći. Euro-Unit nema DT 990 32 Ohm, no ima ih Muziker za 1160 kn i u par postova prije sam opisal iskustvo sa njima te ih mogu samo preproućiti.

15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
matija656 kaže...

 

MewCore kaže...

 

Puno vam hvala na detaljnom objasnjenju. MewCore tocno si opisao sta ocekujem od svojih prvih kvalitetnih slusalica i steta sto Euro-unit nema dt990 32ohm da ih odmah isprobam.
Ima li razlike u zvuku izmedu modela 32 i 250?
Ako mi se svidi kako zvuci model 250ohm nije mi problem pricekati da ih Euro-unit naruci, pa makar cekao mjesec dana.

Malo detaljnije sam pogledao Fiio E11 i Q1. U specifikacijama pise da prihvaca slusalice do 150ohm, znaci nikakve zahtjevnije slusalice ne mogu gledati jer nemam buđet za skuplje pojacalo (npr Fiio E12 do cak 350ohm, ali cca 1200kn).

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice