Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.534.706
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?
pozdrav, mozete li mi reci dali je moja maksimalna brzina parice 8 mbps ili je to zakljucano na cntrali od strane t-coma?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Ne, tebi je max 8mbps jer si dosta udaljen od centrale i zbog loše infrastrukture do tebe

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
8 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?
tak mi je bilo i logicno. neznam zasto mi onda dok provjeravam dostupnost na iskon stranicama nudi cak i brzine 30
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

ti bi trebao imat turbo 20 ali mozda ti brzina bude nesto manja

jer su meni frendu u Zg uspili sa anutacijom od 29dB  izvuc cistih 20 mbita VDSL

na adsl bi trebao imat 10 mbita min. a ako bi ti htjeli pojacat adsl i oko 14-15 mbita

 

Samsung S6 Edge+
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Konačnoooo! Samo je trebalo naletiti na nekog tko zna raditi sa vdsl-om (skoro mjesec dana za povećanje turbo opcije). 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?
ivankr kaže...
pozdrav, mozete li mi reci dali je moja maksimalna brzina parice 8 mbps ili je to zakljucano na cntrali od strane t-coma?
ivankr kaže...
tak mi je bilo i logicno. neznam zasto mi onda dok provjeravam dostupnost na iskon stranicama nudi cak i brzine 30

  Tebi nesto ne stima. Premali ti je taj max za tu atenuaciju. Prijavi greske. Iskon ti nudi 30 jer mozda ima blizu centralu. Na ovu atenuaciju 30 nemas. Ili mozda te vide pod vdsl pokrivenoscu pa ti nude "30" a u biti ces dobit sto dobijes :). Pitanje je sad. Bilo bi jako fino kad bi se moglo s operatorom to prije potpisivanja ugovora dogovorit "oke, ako nemogu 30 imam raskid ugovora" :).

pasko kaže...

ti bi trebao imat turbo 20 ali mozda ti brzina bude nesto manja

jer su meni frendu u Zg uspili sa anutacijom od 29dB  izvuc cistih 20 mbita VDSL

na adsl bi trebao imat 10 mbita min. a ako bi ti htjeli pojacat adsl i oko 14-15 mbita

 

Tebi frend ili ima iznimno dobru liniju, ili si ti pomjesao vdsl i adsl atenuaciju. Jer 20mbita na 29db atenuacije je jako tesko izvuc. Ako mozes stavi mu trenutne statse bas da vidimo, ali on ako je to tako, on je svakako iznimka, ne pravilo. A mozda su ga i smjestili na neku blizu centralu..

13 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

oprostite, zanima me kako mogu doći do podataka (tablice) telefonske parice?
Upravo fotografija koje prilažete pri postovima ? 


Hvala 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Gale92 kaže...

oprostite, zanima me kako mogu doći do podataka (tablice) telefonske parice?
Upravo fotografija koje prilažete pri postovima ? 


Hvala 

 Trebas se preko browsera logirati na svoj router.

Gore, umjesto adrese, upises npr. 192.168.1.1 i otvori ti se prozor s User i Pass. Uneses ih i pronades stranicu s ADSL statistikom.

 

Adresa, sifra i ostalo ti pisu u papirima koje si dobio od internet providera.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2015 12:42 (CyberDemonVZ).
14 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
ivankr kaže...
pozdrav, mozete li mi reci dali je moja maksimalna brzina parice 8 mbps ili je to zakljucano na cntrali od strane t-coma?
ivankr kaže...
tak mi je bilo i logicno. neznam zasto mi onda dok provjeravam dostupnost na iskon stranicama nudi cak i brzine 30

  Tebi nesto ne stima. Premali ti je taj max za tu atenuaciju. Prijavi greske. Iskon ti nudi 30 jer mozda ima blizu centralu. Na ovu atenuaciju 30 nemas. Ili mozda te vide pod vdsl pokrivenoscu pa ti nude "30" a u biti ces dobit sto dobijes :). Pitanje je sad. Bilo bi jako fino kad bi se moglo s operatorom to prije potpisivanja ugovora dogovorit "oke, ako nemogu 30 imam raskid ugovora" :).

pasko kaže...

ti bi trebao imat turbo 20 ali mozda ti brzina bude nesto manja

jer su meni frendu u Zg uspili sa anutacijom od 29dB  izvuc cistih 20 mbita VDSL

na adsl bi trebao imat 10 mbita min. a ako bi ti htjeli pojacat adsl i oko 14-15 mbita

 

Tebi frend ili ima iznimno dobru liniju, ili si ti pomjesao vdsl i adsl atenuaciju. Jer 20mbita na 29db atenuacije je jako tesko izvuc. Ako mozes stavi mu trenutne statse bas da vidimo, ali on ako je to tako, on je svakako iznimka, ne pravilo. A mozda su ga i smjestili na neku blizu centralu..

 

Evo sandokan turbo 20 VDSL  na 29 db atenuaciji

Samsung S6 Edge+
12 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Lijep pozdrav svima.

 

Evo danas sam i ja dobio ovaj nesretni Speedport W 724v type ci pa me zanima kako po Bogu doći do skrivenih podataka o line attenuation i ostalim parametrima.

 

I zašto je to uopće sakriveno 

 

Hvala

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?
pasko kaže...

Evo sandokan turbo 20 VDSL  na 29 db atenuaciji

 Tako sam i mislio. Pomjesao si vdsl i adsl atenuaciju. On je imao skroz drugo na adslu, tako da to nije 29db atenuacije.

Vdsl radi s vecim frekvencijama, samim time, atenuacija je povecana u odnosu na onu od adsla. Da ne duljimo, pogledaj veliku formulu https://en.wikipedia.org/wiki/Attenuation (iako ni to nije tocna formula za ovo al nebitno, vidis gdje se nalazi frekvencija). Uz to sto vdsl radi s vecim frekvencijama, radi i s vise frekventnih polja ovisno o vdsl profilu. Stoga gdje god nadjes kalkulator na netu se uzima adsl atenuacija koje je donekle uniformno odredjena (iako i dalje routeri svaki po svome je prikazuju al s manjim razlikama).

14 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Ne znam gdje da pitam, pa evo ovdje.

Iz one kutije vani planiramo provući novi kabel skroz do rutera jer sada je iz par komada i to kabel star preko 40 godina.

Koji bi kabel trebao uzeti sada? Čuo sam po temi da se vuku imena "Cat5", "Cat5e" i "Cat6" ali ne znam dali je meni takav uopće potreban?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Ako ide po vani, Cat6 uzmi jer je bolje zaštićen od smetnji. Inače Cat5e.

Naravno da trebaš takav, običan tel kabel se već odavno ne postavlja jer je za današnje potrebe loš.

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
191x7 kaže...

Ako ide po vani, Cat6 uzmi jer je bolje zaštićen od smetnji. Inače Cat5e.

Naravno da trebaš takav, običan tel kabel se već odavno ne postavlja jer je za današnje potrebe loš.

Ne ide po vani, sve je u kući i zidovima. Al' uzet ću Cat6 zbog vlage na tavanu, ipak se mjenja jednom u 40 godina, haha.

Hvala svakako!

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Gale92 kaže...

oprostite, zanima me kako mogu doći do podataka (tablice) telefonske parice?
Upravo fotografija koje prilažete pri postovima ? 


Hvala 

 

Pročitaj na linku koji sam zaljepio ispod.Tako sam i ja uspio doći do tih skrivenih podataka sa Speedporta.

 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=270478&page=2

10 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

T-Com kaze iako je na VDSL-u da mi ne mogu pustit vecu brzinu, sto vi mislite http://prntscr.com/8tdi6p

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?
Vkm996 kaže...

Ne znam gdje da pitam, pa evo ovdje.

Iz one kutije vani planiramo provući novi kabel skroz do rutera jer sada je iz par komada i to kabel star preko 40 godina.

Koji bi kabel trebao uzeti sada? Čuo sam po temi da se vuku imena "Cat5", "Cat5e" i "Cat6" ali ne znam dali je meni takav uopće potreban?

 Za vani, ja bi uzeo nesto primjereno tome. Kategorija vise manje koliko je bitno da ima dobru "zastitu". Koji tocno, ne bih znao. Za po kuci, 5e sasvim dovoljan ako ne mislis da ces uskoro dobit neke gigabitne veze, a sumnjam da hoces.

tireN1337 kaže...

T-Com kaze iako je na VDSL-u da mi ne mogu pustit vecu brzinu, sto vi mislite http://prntscr.com/8tdi6p

 Da, sad je pitanje zasto "ne mogu". Sta su rekli? Po izgledu parice jasno je da moze vise od pustenog, zasto ne zele, e to je sad pitanje. Mozda im je centrala preopterecena. Posalji ti to pismeno da ti pismeno i odgovore pa ces dobit suvisliji odgovor od studenta u korisnickoj jer od njih dobijes svaki put drugu stvar, ovisno kako je strelica na kolu srece pokazala.

14 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Ah... Konačno na phone dobio nekog tko zna šta priča. Na mojoj centrali uopće nema VDSL-a. Kaže da bi do kraja 2016. svi trebali imati VDSL ili Optiku.

 

I reko dobro, onda neću ni kupovat nove kablove jer mi trenutno 10/0,6 stoji bez problema.

 

http://i.imgur.com/ISAezEZ.png

 

Nego gledam malo u ove parametre, i DSL calculator mi izbacuje da sam 1870 metara od centrale.

I odem na distance calculator i od centrale sam nekih 700 metara (560 zračne) ( http://i.imgur.com/Oz8KFy8.png ).

 

Dali je moguće da loše kućne instalacije TOLIKO utječu na parametre ili su mi kablovi jednostavno jako raštrkani po ulici?

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2015 19:29 (Vkm996).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?
Vkm996 kaže...
Dali je moguće da loše kućne instalacije TOLIKO utječu na parametre ili su mi kablovi jednostavno jako raštrkani po ulici?

 Moguce je i jedno i drugo a i trece, da su instalacije do tvoje kuce losije.

14 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Kaj biste rekli na ove parametre?

 

Na H1 sam, koja bi mi bila maksimalna dostupna brzina?

 

Zahvaljujem.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Mislim da ti je jedna linija u lošem spoju ili prekidu, prijavi kvar.

14 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Trenutno na 20/2. Mogu li traziti vise? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
roach kaže...

Trenutno na 20/2. Mogu li traziti vise? 

 Trenutno si na 30/4 a možeš 56/22.

Twitter: @191x7
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
191x7 kaže...
roach kaže...

Trenutno na 20/2. Mogu li traziti vise? 

 Trenutno si na 30/4 a možeš 56/22.

 Ne izgleda tako bajno na speedu

12 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Di da nazem kvalitetu svoje parice na ovom ruteru speedport w 724v type ci nemogu nac ono u dB ali sam uspio nac samo ovo 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
roach kaže...
191x7 kaže...
roach kaže...

Trenutno na 20/2. Mogu li traziti vise? 

 Trenutno si na 30/4 a možeš 56/22.

 Ne izgleda tako bajno na speedu

 Hm, da ne koristiš možda 10 Mbps hub ili 10 Mbps mrežnu karticu? Tako mi izgleda.

Možda wifi?

Twitter: @191x7
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
191x7 kaže...
roach kaže...
191x7 kaže...
roach kaže...

Trenutno na 20/2. Mogu li traziti vise? 

 Trenutno si na 30/4 a možeš 56/22.

 Ne izgleda tako bajno na speedu

 Hm, da ne koristiš možda 10 Mbps hub ili 10 Mbps mrežnu karticu? Tako mi izgleda.

Možda wifi?

 Nije hub i kartica. Spojen sam preko wifija udaljenost je odprilike nekih 5 metara, ali brzina mi uzasno varira, download bude 20 pa padne na 3 pa se podigne na 18. Mozda mreza jos nije stabilna posto mi telefon bas najbolje ne radi jer su mi u sustavu djelomicno tek spojili uslugu

9 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
fx93 kaže...

 Nisam ni trazio vdsl, ocekivao sam nekih 10 mbps na adslu-u ali ne mogu mi pustiti niti 5. Jer vip ce ti ponuditi opciju od 5 do 50 cim ostvaris uvijet za tih 5

 Glupost. I na adslu mozes imat vise od 5, 10 bez problema. Ocito im taj paket "od 5 do 50" ide preko vdsla i ako vdsl nije dostupan (jer nema slota ili nisu opremili centralu) odma salju odbijenicu. Jel imaju vecu brzinu za adsl? Jer adsl definitivno nemoze 50 :) Zovi i pitaj ponovo, salji mail, nesto. Definitivno mozes vise od 5.

 Nakon što sam ponovo tražio da mi povečaju brzinu potpisali smo ugovor sa opcijom fiksni internet M (5 do 50 mbps). nakon nekoliko dana u centrali su me prebacili na VDSL i ograničili me na 20-tak mbps i u utorak mi pustili brzinu. na slikama je ista parica i ruter, samo druge postavke u centrali. bi li mogla ova parica na punih 50?

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2015 20:44 (fx93).
15 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?
evo friski na vdslu :)) danas proradilo :D
Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Prestanite forsirati Wireless A/B/G na brzinama većim od 20 Mbps vDSL, kako ne kužite da vam te starudije ne mogu baš puno preko 20 Mbps (pogotovo ne kada je uređaj dalje od routera)?!

Za 25-30-40-50-100+ Mbps morate imati barem Wireless N a preporučen je AC.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice