Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.286.504
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet
goodie kaže...

dobio sam novi vdsl ruter:Innbox V45 Home Gateway AnnexB.

Kako mogu promijeniti dns srever na tom ruteru.

 

 Ulogiraj se u postavke modema i pod advanced setup/lan imaš opciju za mijenjati dns.

15 godina
offline
Optima telekom internet

to sam napravio, ali mi i dalje u device info od rutera stoje dns-ovi od optime.

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Tu ce i ostat, jer one DNS-ove sto si unio je da DHCP dodjeli mreznoj kartici.
Ako odes na stus da vidis IP adrese na mreznoj, DNS nece bit 192.168.1.1 nego ono sto si stavio.
Recimo postavi 208.67.222.222 i 208.67.220.220
I odi na https://www.opendns.com/welcome/

Ako dobis kvacicu da je sve ok, onda ispravno dodjeljuje DNS servere kroz DHCP.
Naravno rebootaj modem prije testiranja nakon izmjena
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
Optima telekom internet

Pozdrav svima,

 

imam pitanje u vezi interneta.. Korisnik sam Optime (interent, telefon) i selim se u drugi stan. Taj drugi stan se nalazi u istoj zgradi gdje sam trenutno i kada sam ih nazvao da mi dođu staviti internet u drugi stan, rekli su mi da za to zovem električara koji se razumije i da je to 5 min posla. Kao njihov tehničar nema potrebe dolaziti.. Da li je to normalno??? Meni se ovo čini vrlo neozbiljno,a možda čak i protuzakonito... Hvala na odgovorima unaprijed! :)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Optima telekom internet

Uzeo Opti TV i 10mpbs , dobivam uglavnom ping 999 u icemu preko interneta. Linija je nestabilna dosta, jedan download od gb ima brzinu od 100kbs do 1,5mbps, onako bas ne moze bit stabilno na jedno par minuta. U cijelom stanu, sve sto je spojeno na wifi nema stabilnu konekciju.

Ima netko iskustvo slicno?

Di2 & EPS FTW!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Optima telekom internet
ivanoile kaže...

Uzeo Opti TV i 10mpbs , dobivam uglavnom ping 999 u icemu preko interneta. Linija je nestabilna dosta, jedan download od gb ima brzinu od 100kbs do 1,5mbps, onako bas ne moze bit stabilno na jedno par minuta. U cijelom stanu, sve sto je spojeno na wifi nema stabilnu konekciju.

Ima netko iskustvo slicno?

 I na PCu spojenom kablom je ping 999?

Prvo, za probu, ugasi antivirus, firewall i slične programe za kontrolu ili praćenje prometa preko neta.

 

Ako samo mobitel, onda je router kriv.

Očito nije neka tvornička greška, jer bi svi to imali.

 

Možda neispravan router?

Vrati ga na tvorničke postavke.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Nije napisano radi li opti-tv ?... ni kako je spojen taj PC žično ili bežično ?

 

Svi provajderi pa i Optima ne garantiraju WiFi brzinu već na LAN kablu jer wifi  ne ovisi o njima već o smetnjama tj. broju korisnika u tvojoj okolini pogotovo  na istom kanalu.

Može se provjeriti promjenom kanala na ruteru da li bar malo pomogne sa brzinom .

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.5.2017 23:03 (AF139).
13 godina
offline
Re: Optima telekom internet
CyberDemonVZ kaže...
ivanoile kaže...

Uzeo Opti TV i 10mpbs , dobivam uglavnom ping 999 u icemu preko interneta. Linija je nestabilna dosta, jedan download od gb ima brzinu od 100kbs do 1,5mbps, onako bas ne moze bit stabilno na jedno par minuta. U cijelom stanu, sve sto je spojeno na wifi nema stabilnu konekciju.

Ima netko iskustvo slicno?

 I na PCu spojenom kablom je ping 999?

Prvo, za probu, ugasi antivirus, firewall i slične programe za kontrolu ili praćenje prometa preko neta.

 

Ako samo mobitel, onda je router kriv.

Očito nije neka tvornička greška, jer bi svi to imali.

 

Možda neispravan router?

Vrati ga na tvorničke postavke.

 

AF139 kaže...

Nije napisano radi li opti-tv ?... ni kako je spojen taj PC žično ili bežično ?

 

Svi provajderi pa i Optima ne garantiraju WiFi brzinu već na LAN kablu jer wifi  ne ovisi o njima već o smetnjama tj. broju korisnika u tvojoj okolini pogotovo  na istom kanalu.

Može se provjeriti promjenom kanala na ruteru da li bar malo pomogne sa brzinom .

 

 

I kompjuter i laptop su spojeni bezicno, radi tog sto je Optima mjenjala poziciju routera i ne mogu vise dosec sa kablom kompjuter. Kompjuter nema antivirus, tako da on nije problem. Ono sto jos nisam probao je usb s kojim se spajam na net, ali ako laptop ima isti problem onda ne vjerujem da je do usb antene.

Mobitel isto, rusi se internet i onda krene sporo ucitavat obicne stranice npr Bug i to.

 

Opti Tv radi bez problema.

Di2 & EPS FTW!
10 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Sasvim normalno da nemožeš sa wifi postići brzine jer je preopterećeno smetnjama međusobno od korisnika wifi u okolini , a Opti TV radi normalno jer je žično povezan ( žična veza nemože imati smetnje).

Mogao bi umjesto provlačenja jeftinog UTP kabla za LAN stabilnu vezu ... kupiti powerline adaptere pa prvi staviš kod rutera a drugi u svoju sobu. Ako baš u sobi radi smartfona hoćeš wifi ima adaptera sa izlazom LAN + WiFi ...samo su nešto malo skuplji od onih za samo LAN.

 

ps: ne postoje "USB antene"  ... "antena" je na USB adapteru vanjska (štap antena)  ili  je unutar njega samo su takvi adapteri  lošijeg dometa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.5.2017 14:12 (AF139).
13 godina
offline
Re: Optima telekom internet
AF139 kaže...

Sasvim normalno da nemožeš sa wifi postići brzine jer je preopterećeno smetnjama međusobno od korisnika wifi u okolini , a Opti TV radi normalno jer je žično povezan ( žična veza nemože imati smetnje).

Mogao bi umjesto provlačenja jeftinog UTP kabla za LAN stabilnu vezu ... kupiti powerline adaptere pa prvi staviš kod rutera a drugi u svoju sobu. Ako baš u sobi radi smartfona hoćeš wifi ima adaptera sa izlazom LAN + WiFi ...samo su nešto malo skuplji od onih za samo LAN.

 

ps: ne postoje "USB antene"  ... "antena" je na USB adapteru vanjska (štap antena)  ili  je unutar njega samo su takvi adapteri  lošijeg dometa.

 A mislim da cu se vratit na staro, nisam bas sretan sa OptiTV jer iovako nema niceg pametnog na tome. A posto radi njega router je u dnevnom, a ne u sobi vidim da cu se vratit na staro cim prije jer nemam volje za spor WiFi.

 

Iako na prijasnjem routeru WiFi je radio odlicno, stabilna brzina je bila u svako vrijeme,a ping na laptopu kad je bio za igre nije nikad imao skokove do 999, zato ne shvacam zasto ovaj novi router ima problema sa brzinama.

Di2 & EPS FTW!
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
ivanoile kaže...

Iako na prijasnjem routeru WiFi je radio odlicno, stabilna brzina je bila u svako vrijeme,a ping na laptopu kad je bio za igre nije nikad imao skokove do 999, zato ne shvacam zasto ovaj novi router ima problema sa brzinama.

Mozda je greska u njemu. Zovi SZK, tome i sluzi, da rijesi problem. Mozda su kakve postavke, a mozda je hardverski.

Jedino da probas kakav drugi ubaciti za testiranje, ako imas.

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.5.2017 9:41 (Chaky).
6 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

pozdrav, bio na Optimi dosad bez ugovorne obveze tel i net 10mbps, raspitao se za paricu kod njih i u t-comu kazu moze 55-60. ok. to i ruter kaze.

zatrazim 60mbps paket, nakon 14 dana aktiviran, pogledam brzina 20mbps ne ide dalje, zovem, kazu aktiviran je paket al ne i max brzina. To salju tcomu zahtjev i moze bit opet cekanje 2 tjedna. kakve su to fore? zasto nije odma zatrazeno? 

i sta ako tcom nece pustit vise od ovog trenutnog, ako budu tu zezancije? meni ce istec 14 dana otkazivanja ugovora bez navodjenja razloga i onda sam napravio pos'o jel?

strasne ove nase firme... sto napravit ako se ista moze? jer ako mi ne puste otkazao bi vjerojatno i presao na tcom onda sta drugo...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Je li tko uspio podesit QoS na Innboxu V45 da podijeli korake?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
hrca02 kaže...

pozdrav, bio na Optimi dosad bez ugovorne obveze tel i net 10mbps, raspitao se za paricu kod njih i u t-comu kazu moze 55-60. ok. to i ruter kaze.

zatrazim 60mbps paket, nakon 14 dana aktiviran, pogledam brzina 20mbps ne ide dalje, zovem, kazu aktiviran je paket al ne i max brzina. To salju tcomu zahtjev i moze bit opet cekanje 2 tjedna. kakve su to fore? zasto nije odma zatrazeno? 

i sta ako tcom nece pustit vise od ovog trenutnog, ako budu tu zezancije? meni ce istec 14 dana otkazivanja ugovora bez navodjenja razloga i onda sam napravio pos'o jel?

strasne ove nase firme... sto napravit ako se ista moze? jer ako mi ne puste otkazao bi vjerojatno i presao na tcom onda sta drugo...

U tom slučaju možeš "sjest i plakat", jer nemaš nikakvih pravnih opcija, budući da su napisali "do 60/10Mbps", a isporučili iznad minimalne (14/0.7Mbps), oni su svoje iz Ugovora ispunili. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.5.2017 19:46 (fandango).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
fandango kaže...
hrca02 kaže...

pozdrav, bio na Optimi dosad bez ugovorne obveze tel i net 10mbps, raspitao se za paricu kod njih i u t-comu kazu moze 55-60. ok. to i ruter kaze.

zatrazim 60mbps paket, nakon 14 dana aktiviran, pogledam brzina 20mbps ne ide dalje, zovem, kazu aktiviran je paket al ne i max brzina. To salju tcomu zahtjev i moze bit opet cekanje 2 tjedna. kakve su to fore? zasto nije odma zatrazeno? 

i sta ako tcom nece pustit vise od ovog trenutnog, ako budu tu zezancije? meni ce istec 14 dana otkazivanja ugovora bez navodjenja razloga i onda sam napravio pos'o jel?

strasne ove nase firme... sto napravit ako se ista moze? jer ako mi ne puste otkazao bi vjerojatno i presao na tcom onda sta drugo...

U tom slučaju možeš "sjest i plakat", jer nemaš nikakvih pravnih opcija, budući da su napisali "do 60/10Mbps", a isporučili iznad minimalne (14/0.7Mbps), oni su svoje iz Ugovora ispunili. 

 Toga sam se i bojao... zvao SZK kazu trebalo je vec bit pustena max brzina pa kaze da iz Tsmeca kazu da je 20max. pitam kako kad sam njih zvao rekli su max moze bez problema. jedino ako ne zele pustit, to je drugi par opanaka... nevjerojatno.. ocito cu morat otkazat ugovor zadnjim danom ako ne bude brzina kako treba i prisiljen bit otic kod ovih klosara jer je njihova infrastruktura onda ce valjda oni pustit... strasne igre bez granica....

8 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

O kakvim igrama pričaš, za početak pogledaj statistiku iz routera da vidimo što kaže. Ovo su samo nagađanja. Tcom je najvjerojatnije izgradio svoj ormarić u tvojoj blizini i kapaciteti su rezervirani samo za njihove korisnike. Optima se i dalje spaja na stariji dslam.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
wAlpha kaže...

O kakvim igrama pričaš, za početak pogledaj statistiku iz routera da vidimo što kaže. Ovo su samo nagađanja. Tcom je najvjerojatnije izgradio svoj ormarić u tvojoj blizini i kapaciteti su rezervirani samo za njihove korisnike. Optima se i dalje spaja na stariji dslam.

 za početak to je pogledano i ustanovljeno da mogu do 60mbps, ajmo reci eto barem 40-45. znaci i s time sto si zadnje napisao mogu slobodno onda  na tcom jer nece pustit max brzinu meni tj. optimi. 

8 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Svakako stavi na forum sliku parametara iz routera da pogledamo na kakvoj si parici, ako parica propušta 60mbit onda im sliku toga pošalji i nemaju što muljati.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

evo iz teme o paricama: http://www.bug.hr/forum/topic/povezivanje-internet/kvaliteta-dsl-parice/182498.aspx?page=142&jumpto=5375747&sort=asc&view=flat

sumnjam da bas 60 mogu, ali optima kaze cca 45 a tcom kad sam zvao kazu do 60 moze sigurno, 50 min.

nisam pametan... 

16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
hrca02 kaže...

evo iz teme o paricama: http://www.bug.hr/forum/topic/povezivanje-internet/kvaliteta-dsl-parice/182498.aspx?page=142&jumpto=5375747&sort=asc&view=flat

sumnjam da bas 60 mogu, ali optima kaze cca 45 a tcom kad sam zvao kazu do 60 moze sigurno, 50 min.

nisam pametan... 

A da odj*bes jedne i druge i vidis za Tele2 Pokucni?

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
hrca02 kaže...

evo iz teme o paricama: http://www.bug.hr/forum/topic/povezivanje-internet/kvaliteta-dsl-parice/182498.aspx?page=142&jumpto=5375747&sort=asc&view=flat

sumnjam da bas 60 mogu, ali optima kaze cca 45 a tcom kad sam zvao kazu do 60 moze sigurno, 50 min.

nisam pametan... 

 

Prema tim podacima možeš 50mbit na VDSL bez problema. Problem je što si trenutno na ADSL-u, e sad, pitanje je, ili nemaju slobodnih priključaka na vdsl karticama ili te ne žele prebaciti jer ih to izađe skuplje.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
hrca02 kaže...

evo iz teme o paricama: http://www.bug.hr/forum/topic/povezivanje-internet/kvaliteta-dsl-parice/182498.aspx?page=142&jumpto=5375747&sort=asc&view=flat

sumnjam da bas 60 mogu, ali optima kaze cca 45 a tcom kad sam zvao kazu do 60 moze sigurno, 50 min.

nisam pametan... 

 50 Mbit/s ti je max. ne mogu ti pustit profil od 60 Mbit/s i da hoće bez obzira što piše TURBO 60, a i tih 50 će ti se vrtit oko 45.

9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
hrca02 kaže...

pa kaze da iz Tsmeca kazu da je 20max.

 Pa jel citate vi da je napisao da ga ne zele prebacit. Davno on zna da moze vise. Sad je pitanje zasto ga ovi ne zele prebacit. Sigurno bi ga prebacili da je na tcomu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.5.2017 20:45 (sandokan111).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Chaky kaže...
hrca02 kaže...

evo iz teme o paricama: http://www.bug.hr/forum/topic/povezivanje-internet/kvaliteta-dsl-parice/182498.aspx?page=142&jumpto=5375747&sort=asc&view=flat

sumnjam da bas 60 mogu, ali optima kaze cca 45 a tcom kad sam zvao kazu do 60 moze sigurno, 50 min.

nisam pametan... 

A da odj*bes jedne i druge i vidis za Tele2 Pokucni?

 

Prijatelju drage volje jer je taj pokucni dobra stvar, kolko vidim i vipov homebox je ok isto.

Problem je sto sam ja u malom selu blizu granice i tu je mobilni signal katastrofa, osudjen sam na zice zasad.. :( 

 

wAlpha kaže...
hrca02 kaže...

evo iz teme o paricama: http://www.bug.hr/forum/topic/povezivanje-internet/kvaliteta-dsl-parice/182498.aspx?page=142&jumpto=5375747&sort=asc&view=flat

sumnjam da bas 60 mogu, ali optima kaze cca 45 a tcom kad sam zvao kazu do 60 moze sigurno, 50 min.

nisam pametan... 

 

Prema tim podacima možeš 50mbit na VDSL bez problema. Problem je što si trenutno na ADSL-u, e sad, pitanje je, ili nemaju slobodnih priključaka na vdsl karticama ili te ne žele prebaciti jer ih to izađe skuplje.

 

Prebacili su me na vdsl, paket aktivan cekam da mi Tcom odobri brzinu vecu od 20mbps, i to je sad pitanje sta ce bit...

 

Stux kaže...
hrca02 kaže...

evo iz teme o paricama: http://www.bug.hr/forum/topic/povezivanje-internet/kvaliteta-dsl-parice/182498.aspx?page=142&jumpto=5375747&sort=asc&view=flat

sumnjam da bas 60 mogu, ali optima kaze cca 45 a tcom kad sam zvao kazu do 60 moze sigurno, 50 min.

nisam pametan... 

 50 Mbit/s ti je max. ne mogu ti pustit profil od 60 Mbit/s i da hoće bez obzira što piše TURBO 60, a i tih 50 će ti se vrtit oko 45.

 

Pa pustit ce mi paket "do 60mbps" a nek bude i 50, pa i 45 nema veze, samo da nije 10 i 20... sta cu placat skuplje za 20mbps, onda cu ostat na 10 bolje.. ili se prebacit na tcom kad su klosari pa ne daju drugima vece brzine...

 

sandokan111 kaže...
hrca02 kaže...

pa kaze da iz Tsmeca kazu da je 20max.

 Pa jel citate vi da je napisao da ga ne zele prebacit. Davno on zna da moze vise. Sad je pitanje zasto ga ovi ne zele prebacit. Sigurno bi ga prebacili da je na tcomu.

 

Hvala prijatelju, upravo je tako. Ustanovili smo da mogu vise, od 30, 40 vise ide sigurno, nema veze koliko... samo je pitanje oce ovi pustit il cu bit prisiljen prijeci kod njih ako ne puste..

i to su te igre bez granica koje sam napisao u prvom postu, valjda mogu tako radit jer je njihova infrastruktura pa mogu "ucjenjivat" druge, jbg kad drugi slabu ulazu u infrastrukturu..

 

vidit cemo sta ce tu bit, imam jos 2 dana do slanja otkaza ugovora ako ne mogu imat vecu brzinu od ovih 20 trenutnih...

6 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

evo da postam samo mali update...

vec tjedan dana dakle od aktivacije paketa mucim muku s brzinom, jednostavno preko 20 ne ide a danima je vec i katastrofa (2-3 !).

Zvao sam sluzbu i rekao da raskidam ugovor i prelazim kod drugih, nakon natezanja vamo-tamo proslijedit ce me ovima sto slazu ugovore da mi ponude nesto da ostanem.

Sad me zanima, ako i upecam nesto povoljno, dal da se uopce zamaram ostati ili da odem recimo na Iskon? kakvi su oni sto se tice infrastrukture i tcoma u odnosu na optimu?

ili cu bas morat poludit i u tcom prijeci? jer iskon ima sad ovo sve za 9kn vise nego optima ali i Tv, sto mi je ok. 

dal cu i s iskonom imat istih problema i ako prijavljujem kvarove/smetnje dal Iskon ima veceg utjecaja na tcom da ovi i rijese problem ako je u centrali i sl? jer cini mi se da optimi prijavljivat kvarove ne vrijedi nista, ako je do centrale tcom-ovci se vjerojatno smiju uz kavu i mozda ce rijesit nesto za mjesec-dva..

 

meni je internet potreban za posao i zato sam i uzimao vecu brzinu al ovo je totalna katastrofa. sta radit, jel se da bit pametan tu?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Optima telekom internet

DEBILI mi upolovili brzinu neta...sa 10mbit na 4mbit kad god ih zovem kazu sve ok kod njih....sad cu ih zovnit jedan dan i rec sve OK samo mi otkazite ugovor...kad nabavim pokucni

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
hrca02 kaže...
jer iskon ima sad ovo sve za 9kn vise nego optima ali i Tv, sto mi je ok. 

 

meni je internet potreban za posao i zato sam i uzimao vecu brzinu al ovo je totalna katastrofa. sta radit, jel se da bit pametan tu?

 Ista ti je stvar. Tcom se isto odnosi prema svima, a i nejasno je zasto ti ne zele povecat, tako da je moguce da te isto doceka. A mozda i nece, mozda tehnicar iskona ima bolje kontakte u tcomu :P Ovaj dio je gatanje iz kave.

 

Ako ti je potrebno za posao predjes na tcom i to je to. Nesto slicno sam ja napravio.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
sandokan111 kaže...
hrca02 kaže...
jer iskon ima sad ovo sve za 9kn vise nego optima ali i Tv, sto mi je ok. 

 

meni je internet potreban za posao i zato sam i uzimao vecu brzinu al ovo je totalna katastrofa. sta radit, jel se da bit pametan tu?

 Ista ti je stvar. Tcom se isto odnosi prema svima, a i nejasno je zasto ti ne zele povecat, tako da je moguce da te isto doceka. A mozda i nece, mozda tehnicar iskona ima bolje kontakte u tcomu :P Ovaj dio je gatanje iz kave.

 

Ako ti je potrebno za posao predjes na tcom i to je to. Nesto slicno sam ja napravio.

 kako sam rekao, pokrenio raskid ugovora i cekam da me zovu za bolju ponudu, trazit cu svasta.

u medjuvremenu se dogodilo ovo iz privitka tako da ocito moze i evo napokon je!

samo mislim da moze to i malo gore jos, tako da cu ih cimat za to isto.

 

ako mi daju dobru ponudu i evo brzina valja, ostajem. :)

14 godina
offline
Re: Optima telekom internet
mrgud1 kaže...
sandokan111 kaže...
superJozo kaže...

Tako da bi bez problema išlo 30/5 i kod tebe.

 Vec su ga stavili na adsl i router koji je pokazivao cudne brojke na adslu sad pokazuje 50 na vdslu a iz optime ga nisu htjeli spojit na vise. U tom je problem.

 Evo jučer mi uključili 42/6

 Pozdrav,

nažalost problemi. Dogodilo se da mi je brzina nakon određenog vremena pala na  31/5. Zvao sam korisničku službu i prijavio problem. Dali su si truda, došao i tehničar pregledao kućnu instalaciju, nešto radio na centrali i vratili mi brzinu 42/6.

Prije par dana primjetio ponovno pad brzine, idem mjeriti ponovno brzina 31/5. Zovem danas, dobijem odgovor da je to maximalno što mogu imati. U prilogu podaci iz rutera.

U komunikaciji sa njima rekao sam da ako mogu dobiti brzinu od nekih 40 da ću potpisati novi ugovor što mi je i potvrđeno.

I sada mi vele neka pišem prigovor. Inače radi se o paketu Super Bit.

Ima li svrhe pisati prigovor? Ima tko da je imao takvu situaciju? Najrađe bi raskinuo ugovor samo ne znam koliko bi me to koštalo.

Hvala

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.6.2017 15:44 (mrgud1).
9 godina
offline
Optima telekom internet

Iz te slike je sve u redu. Problem je ocito sporadican i trebao bi pratiti stanje pa vidjet. Ocito se dogodi u odredjenom periodu naglo pogorsanje gdje sistem rusi brzinu na sljedecu ispod one koja ti je pustena, a to je ta 31/5. Po svoj prilici je negdje prosvirao spoj i kad se stvori vlaga, pocnu smetnje, kad se osusi stanje se vrati na staro. To ti sigurno optima ispravit nece jer to rade tcomovci, a natjerat tcom da ispravi ovako nesto za svoj korisnika je lutrija, a kamo li za tudjeg. Bilo bi najbolje kad bi mogao instalirat is neki programcic koji ce ti pratit stanje na routeru pa ces vidjet kad i zasto se to dogodilo i onda pokusat skuzit za kakvog vremena se dogadja te mozda lakse izolirat problem. Neznam dal ti je router podrzan, vidi tu na ovim stranicama http://dslstats.me.uk/routers.html al bilo je jos par tih programa nemogu se sad sjetit vise.

 
1 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice