T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.404
|
čitano: 6.335.929
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

lol 

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Neki imaju previše kemikalija u mozgu no otom potom, činjenica je da smo donedavno na ovoj temi mogli čitati kako su brzine od 40+ mbit na bakrenoj parici samo mašta, san, a danas koliko vidim mnogi imaju turbo 50+, a pokušavaju ukljuciti i 100+ 

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Koji je trenutno najbolji router za vDSL kojeg HT "daje" korisnicima?

 

Što napraviti s linijom koja je prije godinu mogla preko 45 Mbps i gurala 40 a danas jedva 30 gura uz max oko 35 i zilijun grešaka?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

S tim nista neces napravit, to spada pod "operativno degradiranje" :). Sumnjam da ce ti radi takvih problema izlazit na teren i trazit gdje je problem. Sve se moze, ali mozda u nekim idealnim uvjetima, ili ako nadjes tehnicara na terenu pa mu tutnes koju da obavi mjerenja na par mjesta i vidi dal igdje dolazi do ocite degradacije, ili ako mu acterna sta izbaci. Moguce i da nema problema nigdje nego je jednostavno sve degradiralo malo radi vremena malo radi ukljucenja ostalih. Ti po standardu mozes pogledat kabel od uticnice do routera i da li je na uticnici sve dobro spojeno, al to je to.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

A di mogu nabaviti VDSL+vectoring kabel?

 

Da ja agente impresioniram svojim znanjem o mojim tehnickim mogucnostima, ono...... as iz rukava

 

Nema me par portova saznah za VDSL kabel. e pa vi stali na to a ja idem ja VDSL vectoring kabel

pa necu imati promlema s imaginacijom

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

Koji je trenutno najbolji router za vDSL kojeg HT "daje" korisnicima?

 

Što napraviti s linijom koja je prije godinu mogla preko 45 Mbps i gurala 40 a danas jedva 30 gura uz max oko 35 i zilijun grešaka?

 Moguce da su oksidirale žice u onoj kutijici u kući.. Ništa mi drugo ne pada napamet..... Meni je to tehničar jednom sređivao, ali ja sam kvar prijavio jer mi je tad pucala veza..

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Clarkec kaže...

Sve u svemu, mnogi od nas tu ce se nacekati da nam uvedu optiku....cca 10 godina..mozda i nikad. Prije 3 godine nisam ni mogao sanjati da cu imati 50/10 preko bakra, sad dizu na 100/20. Ici ce to i do gigabita, a mozda i vise za 4-5 godina.. Na kraju ce optika biti sporija :D 

 DOBIT CES OPTIKU ZA PENZIJU!!!!!!

 

et. .....

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
Jopa25 kaže...

------------------

-------------------------

Jopa25 kaže...

-----------------------

------------------------------------
Jopa25 kaže...

---------------------------

.......................................

........................

..........................................Ajd ako mi mozes na ovom slici di pise "coaxial cable" pokazat tu paricu. Zanemarit cemo da je cijela tehnologija coax i vdsl potpuno razlicita pa se samim time ni ne moze usporedjivat, al eto, zadrzimo se na ovoj coax parici.

 

 

E vala koliiko moram tockice.... i jos sam profulao. Htio sam ovdje pitati je li ono na engleskom ? Ja ne znam dobro pa pitam

 

A na slici je trik pitanje. To je kabel za CETVROFAZNA STRUJA !!!!!

To svak zna,.  jel tako....?

Kaj nije .....?

Mislim .... niste ozbiljni !

 

 

16 godina
offline
T-Com Internet

da se razumijemo

 ja sam se malo ruzno salio.

nemojte mi mamu zivjati. bit cu dobar i prestati zezati.

 

Ja sam sinoc provjerio n-ti put i nema optike (nisam ni ocekivao) i s chat agentom isto napisao par pitanja i odgovorio da zna ono sto ja znam preko weba samo sto ti preko chata znaju aranzmane pakete kako god pa prodaju nista drugo

 

danas sam telefonom zvao i agentica mi rekla DA imam optiku dovoden do moje kuce. trebam predati zahtjev i tegnicari ce vidjeti da li se mogu  isposobiti i koliko sam shvatio max je 200Mbts. a 500 i serastream je jos u testuranju nije dostupno do mene.

Uglavnom dosta mi je gospoda rekla HVALA

huh da donesem odluku da mi dode sad tehnicar i uvidi kakvo je stanje  ili poslije ljeta.....

ma dok je ljeto bolje ne misliti ista......

najvjerojatnije cu poslije ljeta

 

 

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Tu optiku Ht-a možeš dobiti za 209kn ili 189kn, pazi na cijenu.

Nego sada je već prošlo mjesec dana otkako mi je attainable s 60Mbps skočio na 105Mbps, tj aktiviran je vectoring na mom ormaru.

Pojavila se i opcija aktiviranja Turbo+ 100 na HT stranici za moj broj ali eto, još ništa od aktivacije, stalno je Greška i da će me netko nazvati u roku 24h.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...

S tim nista neces napravit, to spada pod "operativno degradiranje" :). Sumnjam da ce ti radi takvih problema izlazit na teren i trazit gdje je problem. Sve se moze, ali mozda u nekim idealnim uvjetima, ili ako nadjes tehnicara na terenu pa mu tutnes koju da obavi mjerenja na par mjesta i vidi dal igdje dolazi do ocite degradacije, ili ako mu acterna sta izbaci. Moguce i da nema problema nigdje nego je jednostavno sve degradiralo malo radi vremena malo radi ukljucenja ostalih. Ti po standardu mozes pogledat kabel od uticnice do routera i da li je na uticnici sve dobro spojeno, al to je to.

Kučna instalacija mi je top notch, sve 5, problem je dovod do moje kuće.

Zanimljivo je, do mene ide preko 5-6 tavana ako ne i više, a od moje kuće dvije kuće dalje je moderan ORMARIĆ. Uvjeren sam da bi mi bilo bolje da me tamo spoje. 

 

Clarkec kaže...

 Moguce da su oksidirale žice u onoj kutijici u kući.. Ništa mi drugo ne pada napamet..... Meni je to tehničar jednom sređivao, ali ja sam kvar prijavio jer mi je tad pucala veza..

 Nije do toga, na mom kraju je sve sređeno koliko može biti.

Twitter: @191x7
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Ag008 kaže...

 da će me netko nazvati u roku 24h.

 

 

      

                

                     

 

                                     

 

 

 

careeeeee

 

Napad je najbolja obrana :)
16 godina
offline
T-Com Internet

Za optiku  mi je dala za 239,-kn i turbo 200+ za 20.- kn

velim da sam prije imao ponudu od 159.-kn, a agent veli da ta cijjena vise ne vrijedi

 

svasta sto se dopusta ovdje

osoba s 100 % invaliditetom nemaju prava na bonuse, jedino imaju na solo usluge Telefon i to 50%

 

zbilja

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...

Za optiku  mi je dala za 239,-kn i turbo 200+ za 20.- kn

velim da sam prije imao ponudu od 159.-kn, a agent veli da ta cijjena vise ne vrijedi

 

svasta sto se dopusta ovdje

osoba s 100 % invaliditetom nemaju prava na bonuse, jedino imaju na solo usluge Telefon i to 50%

 

zbilja

 Prodajni predstavnici ti imaju bolje cijene!

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...
Ja sam sinoc provjerio n-ti put i nema optike

 Znaci da nisi proveden kroz sustav. Sad oni to kad ti trazis zahtjev salju tehnicaru tehnicar vrati njima dal je optika dostupna i onda se updatea sistem i onda to ide u realizaciju. Tako nekako otprilike. Meni je barem tako bil s tim da je meni neki "specijalni odjel" s kojima su me spojili vidio da je optika uvedena i onda su oni to rjesavali.

Sto se tice brzine, 500 ti je max, ne 200, ali se 500 dosta placa a ne treba ti. 200 je samo 20kn vise. Terastream (odnosno, "opticki internet nove generacije") im nije svugdje osposobljen (mislim da je stavljen samo na optiku koju su provodili zadnjih par mjeseci (meni je uvedeno dec 2017 i dostupno je) jer mslim da to ne furaju pod gpon, al ovo nagadjam naravno.

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
hummer0 kaže...
Jebodiah kaže...
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

 Prodajni predstavnici ti imaju bolje cijene!

 Vjerujem ti, a kak isgledaju? Kako doci do njih)

Kako izbjeci ovakve koje sam nedavno sreo?

 

Iskreno da se mene pita. Mislim ovo je hipoteza i za 4 mjeseca

Zatrazio bi zahtjev za FTTH. i ako je pozitivno . neka dovrse instalaciju a uzeo bi npr od Iskona.

Cisto sumnjam da bi to moglo.

 

I sad realno  gledam

Predam zahtjev i ako je pozitivno, ja moram uzeti ponudu samo od HT. Tu nemam izbora od drugih Operatera.

Prinuden sam prihvatiti tu najgoru soluciju, koja mi po ovom slucaju nije bas interesantna. Tu ne igra ulogu da me pridobiju iz drugog tabora i pocaste me finim dodacima. ma kakvi. jer nemam izbora . Samo moram uzeti sto mi nude.

 

Zato sad trebam magistrirati, kako naci te predstavnike koji bolje nude i izbjeci predatore s losim zubima. mislim  ono ... ne

 

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
Jebodiah kaže...
Ja sam sinoc provjerio n-ti put i nema optike

 Znaci da nisi proveden kroz sustav. Sad oni to kad ti trazis zahtjev salju tehnicaru tehnicar vrati njima dal je optika dostupna i onda se updatea sistem i onda to ide u realizaciju. Tako nekako otprilike. Meni je barem tako bil s tim da je meni neki "specijalni odjel" s kojima su me spojili vidio da je optika uvedena i onda su oni to rjesavali.

Sto se tice brzine, 500 ti je max, ne 200, ali se 500 dosta placa a ne treba ti. 200 je samo 20kn vise. Terastream (odnosno, "opticki internet nove generacije") im nije svugdje osposobljen (mislim da je stavljen samo na optiku koju su provodili zadnjih par mjeseci (meni je uvedeno dec 2017 i dostupno je) jer mslim da to ne furaju pod gpon, al ovo nagadjam naravno.

 Tako je

nakon predaje zahtjeva, izlazi tehnicar i uvidi stanje. Testirat ce.Kod njih je uvedeno da je dovuceno optika do moje kuce ali nije zgotovljneo.

Postoji velika vjerojatnost da ce i kabel primjeniti onaj s ulice

Opisano mi je i kakve je velicine. Ko konac je velik opticki kabel a okolni oklop je nekih 4mm. To mi je bilo vazno znati , kako bi privukao kabel kroz gib. cijev, jer razmisljam unaprijed mozda ce jednog dana i kabelska doci pa da i taj kabel ide tim gib. cijevima. uz fiber i telefonski kabel.Mogu sutra zatraziti i ako je pozitivan da imam optiku  moze se zahtjev idgiditi do isteka tekuceg ugovora.

Fiber kabel je besplatan. Dogovor izmedu tehnicara i mene gdje ce  se provuci taj kabel. Tanki je kabel malo splhisten i tehniccari imaju 2 nacina .

1 nacin ide po utoru i prekrije se transparentnim silikonom (kasnije ti to okrecis i jedva vidljivo)

2. nacin je kanaloce ( oi meni malo ruzno)

 

Pitao sam za debljinu fiber kabla jer ne znam koliko bi mi trebalo  promjera gib. cijevi i to cu ja URADITI . a tehnicar ce samo provuci kabel. na to je agent rekla da tu nece biti problema.

 

Pitao sam agenta za cijenu i brzine. Receno mi je 239.-kn za 50Mbos, a za 200 je dodatnih 20,-kn sto si i sam rekao. A onda je agent rekao da je to 200 najveca brzina.

Na moje pitanje zar nije 500Mbps najbrza pa shodo s tim i Terasteam . agent je rekao da nije u mom kraju ta tenologija uvedena pa nema te ponude. Radi se ZG Staglisce-Jarun

 

Nisam ja blesav uzeti tako veliku brzinu. meni je 200 zbog uplouda koji je 100. to me malo vise privlaci

Naravno i niska cijena. odnosno fair price, ako je u ovoj drzavi uopce moguce.

soray na podugacak post....popio normabel

ne zamjerite

imam osjecaj da sam nesto zaboravio ..... ali nos je... da vas ne mucim

 

 

P:S: ipak sam se sjetio  ponovo citajuci tvoj post. u vezi terastream. kazes uveden ti je prosle godine i da imas tu mogucnost. Je li bi bilo glupo shvatiti da ako i meni uvedu optiku, da cu imati i terastream ? Tako sam te shvatio

Ne vjerujem ja da ti je to zbog novog fiber kabla, dobio i novu dimenziju  opticke bvrine terastream. nego je centrala opskrbljena novom tehnologijom imao ti novijeg ili starijeg datuma uvodenja optike u kuci.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 0:46 (Jebodiah).
7 godina
offline
T-Com Internet

Prodajni predstavnici HTa, kao i svi drugi prodajni kanali u ovom trenutku nemaju posebne cijene fiksnih paketa osim u redovnoj ponudi sa weba. Osim za paket Max3 premium (324kn ako je nova Magenta), Max2 (209kn ako je nova Magenta). Cijene od 149, 169, 189 i sl. nisu u ponudi dok ne dođe drugacija info. 

 

P.s. Turbo 100 je dostupan SAMO na optici, dok je bakar ograničen zasad na Turbo 50. Ovo je info iz prve ruke, tako da ne morate klikati na stranici svaki dan da vam se aktivira 100.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 4:30 (Orwandill).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

U razgovoru  je bilo i toga Magenta.

eto poceo pisati jos nesto . a ispadne d asam oglupio.

Ma taknuuli su temu mobilnog broja  pa prelazak itd,

O tome sam najmanje razmisljao. jer nisam neki potrosac i bonas sam.

 

Od svih HT agenata. samo je jedna gospoda E...... (imace i prva  osoba agent koja mi je dala do znanja o postojanosti optike ) je nudilo 159.- za duo paket.

 

GOSPODO E...... HALOOOOOOOO

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

Znači ja sam upao u zadnji vlak sa cijenom 159 za 100/20 naravno preko prodajnog predstavnika jer je u poslovnici i tada cijena bila 220 kn. Prije mjesec dana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
hummer0 kaže...

Znači ja sam upao u zadnji vlak sa cijenom 159 za 100/20 naravno preko prodajnog predstavnika jer je u poslovnici i tada cijena bila 220 kn. Prije mjesec dana.

 

ja placam 149kn 200/100 optiku :e

kad su skontali sta mi je prodajni predstavnik dogovorio, pokusali su se izvuci ali bezuspjesno (samo sam im poslao sliku potpisanog ugovora sa navedenom brzinom i cijenom)

12 godina
offline
T-Com Internet

Od 01.06. do 30.09. će u opciji Internet Posvuda biti 60GB za istu cijenu.

Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

Da ali jeli tih 60GB interneta ostaje poslje tog promotivnog razdoblja zastalno po toj cijeni 49kn ili to samo daju u tom promotivnom periodu pa kasnije ukidaju i vraćaju na samo onih osnovnih 30GB?

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

Vraća se na osnovnih 30GB.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
siljo90 kaže...

Od 01.06. do 30.09. će u opciji Internet Posvuda biti 60GB za istu cijenu.

 Link?

16 godina
offline
T-Com Internet

Meni se cini da je HT vrlo lud hrabar, da moze prdnuti dok ima proljev.

Prije nekoliko dana je bio clanak o stanju interneta u HR i bilo je negativna slika po internetskoj razvijenosti. rasirenosti i visoke cijene.

Naravno da je spomenuti glavni krivac HT....

 

sad ovakve cijene koje se nude .... ludnica

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nema jos linka.
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Fanu kaže...
hummer0 kaže
.......................

 

ja placam 149kn 200/100 optiku :e

kad su skontali sta mi je prodajni predstavnik dogovorio, pokusali su se izvuci ali bezuspjesno (samo sam im poslao sliku potpisanog ugovora sa navedenom brzinom i cijenom)

 eto da ja javno odgovorim na pitanje HT, primjetili su tvoj post i sad mene pita. je li mi to fair cijena za uslugu net+tel.

DA....!

To ti je dobra cijena.

 

vjerujem da ti je ti samo net+tel. prejeftino bi iblo da je i tv ukljucen

15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
siljo90 kaže...
Nema jos linka.

 Ne mogu sad staviti link jer ga ne pronalazim, ali meni se jučer ta ponuda pojavila kao oglas na mobilnoj verziji facebooka, kao promotivno razdoblje zbog svjetskog prvenstva što je praktički do pola ljeta. Uz to su još stavili kako je flat internet tjedna tarifa 75 kn kao ljetnu akciju. 

Why so serious?
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tjedna tarifa flat interneta je uvijek bila 10 eura kao za turiste i na tjednoj bazi. Mozda je to.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice