Koji od Asus-a?

poruka: 42
|
čitano: 12.330
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Koji od Asus-a?

K52JR-SX028:

 

Intel Core i5-430M (2.26 GHz / max 2.533 GHz) • 4 GB DDR3 1066 MHz • 500 GB HDD S-ATA (5400 rpm) • DVD±RW DL • 15.6" LED Color Shine (1366 x 768) • ATI Mobility Radeon HD 5470 (1 GB) • Webcam • Free DOS • Jamstvo: 12 mjeseci

 

5.199,00 kn

 

http://www.notebookshop.com.hr/product.asp?id=4150

 

 

 

Asus N61JV-JX002:

 

Intel Core i5-430M (2.26 GHz / max 2.533 GHz) • 4 GB DDR3 • 500 GB HDD • DVD±RW DL • 16" HD Color Shine (1366 x 768) • nVidia GeForce GT 325 (1 GB) • Webcam • Free DOS • Jamstvo: 24 mjeseca

 

5.999,00 kn

 

http://www.notebookshop.com.hr/product.asp?id=4174

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Koji od Asus-a?

ja bi ovaj prvi a imaš stranicu gdje ćeš usporediti grafičkehttp://www.notebookcheck.net/

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
16 godina
offline
Koji od Asus-a?

Ja bih ti preporucio drugi, imam n71jv, i radi predobro. Mass effect 2 na 1600x900 radi vrlo dobro, 30ak fps, ne grije se ni malo. Predobar laptop. Sinoc 7 sati mass effect2 u komadu max temperatura graficke 60 °C. Uglavnom sam ja zadovoljan, i u igrama, i opcenito kako radi. Samo me ubijaju ovi otisci, presjajan je, gdje god ga dirnes kao da si posuo ulje...

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji od Asus-a?

Evo i ja ću se uključiti u ovu temu sa istim pitanjem ali malo drugačijim modelimaNamigiva...

evo moje dileme:

 

ASUS N71JA-TY014 Core i3 350M(2.26Ghz), 4GB DDR3(1066MHz), 500GB(5400rpm), 17.3"LED(1600x900), DVD-SM, ATI HD5730 1GB(DDR3), G-LAN, HDMI, USB3.0, Wi-fi Atheros, Bluetooth, 2.0MPixel Camera, 6cell-4400mAh, no OS, N71JA-TY014

 

ili

 

ASUS N71JV-TY012 Core i5 430(2.26GHz), 4GB DDR3(1066MHz), 500GB(5400rpm), 17.3"LED(1600x900), DVD-SM, NV GT325Optimus 1GB, G-LAN, HDMI, USB3.0, Wi-fi Atheros, Bluetooth, 2.0MPixel Camera, 6cell-4400mAh, no OS, N71JV-TY012

 

dosta sam ih analizirao, i jednostavno sam neodlučan, prvi ima bolju grafičku, drugi bolji procesor, ali meni to izgleda kao da su to nijanse...malo sam skeptičan prema ovoj novoj Optimus tehnologiji pa bi ako bi mogao netko sugerirati koliko je to dobro, dali ima problema s updatanjem drivera i dali stvarno sve šljaka tako kako dobro kako reklamiraju...Vidim da je kolega Ramo nahvalio gaming performanse, zanima me ostalo kako se ponaša.

 

Laptop primarno služi za multimediju, multitasking i povremeno igranje, nije gaming primaran, ali ni za zanemariti. Koristi kao zamjena za desktop računalo pa mi baterija nije toliko bitna jer je stalno u struji i laptop se konstantno koristi.

 

Hvala unaprijed na pomoći

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koji od Asus-a?

Pa sto se tice optimus tehnologije, radi super. Dok koristis nezahtjevne aplikacije, surfas i takve stvari koristi se integrirana grafika, kad pokrenes neku igru, ili recimo photoshop, ili tako nesto graficki zahtjevno prebacuje ti se automatski na nvidia grafiku, bez ikakvih vidljivih znakova. Jedino po cemu se da primjetiti da se mijenja graficka je neko svjetlo na vrhu. Kad se koristi integr. graf. svijetli plavo, a kad se koristi nvidia svjetli bijelo. Nikakvih drugih znakova nema, sve ide glatko. Dobro su to odradili. Drivere sam bas jucer ili prekjucer skinuo nove, za sad nemam nikakav prigovor. Samo bih dodao da treba skidati bas optimus drivere, ne one genericke s nvidia stranice. I u nvidia control panelu se moze birati za svaku aplikaciju posebno koju ce graficku koristiti, kao i koja ce biti defaultna...

 

Sto se tice multitaskinga radi vrlo dobro. Ja sam imao toshibu s c2d p8400 prije, i ovaj je puno brzi. Ista im je frekvencija, ali ovaj ima turbo boost i hyperthreading... Uglavnom ja sam prezadovoljan. Sto se tice multimedie problema nikakvih. HD filmovi, serije, photoshop...

 

A kome je bitna baterija, nisam testirao, ali moze dosta, s integriranom grafikom i power saving modom. Mislim da sam tako oko 3 sata gledao seriju...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji od Asus-a?

tnx, znači tvoj glas je za 2. laptop s optimusom.

gdje to skidaš te optimus drivere ako ne s Nvidijine stranice?

16 godina
offline
RE: Koji od Asus-a?

Skidaju se driveri sa nvidia stranice, samo ne skidas obicne drivere, vec optimus.

14 godina
neaktivan
offline
Koji od Asus-a?

Hvala Ramo, lagano mi se taj drugi sve više sviđa,

ako tko ima još kakve preporuke slobodno može postat Namigiva

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji od Asus-a?

ASUS N61 jq

 

Intel Core i7 720QM, 4 Gb RAM (1333 MHz), 16" HD, ATI HD5730 1Gb DDR3, 640 Gb HDD, Free DOS.

 

Odlična mašina, vrti igre na full postavkama bez problema. Može se naći za 7500 - 8000 kn.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji od Asus-a?

Sto se tice optimus tehnologije vecina ljudi se zali na nju, da ne radi dobro. Procitaj si malo strane forume, pa ces vidjeti. Ugl, glavni problem je sto u hrpi igara a i aplikacija tipa ACAD 2011 ne moze prebaciti na graf GT325. Ja bi se na tvom mjestu odlucio ipak za ATI graf karticu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koji od Asus-a?

Ne mogu se prebaciti na gt325? Stvarno ne vidim zasto se ne bi prebacili. Ako i ne prebaci automatski moze se u control panelu od nvidie rucno dodati program koji ce ju koristiti... Ja nisam imao problema, sve sto sam ti napisao je iz osobnog iskustva.

14 godina
offline
Koji od Asus-a?

Ne znam, ja ga nemam, razmisljam o kupnji. To sam citao na stranim forumima, cak su kontaktirali i NVidiu koja im je objasnjavala kako maknuti neke drivere te instalirati druge u Safe modu. Ako ti nemas problema, onda si ocito u manjini. Koji OS koristis?

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.5.2010 16:23 (black6).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji od Asus-a?
tb.taurus kaže...

ASUS N61 jq

 

Intel Core i7 720QM, 4 Gb RAM (1333 MHz), 16" HD, ATI HD5730 1Gb DDR3, 640 Gb HDD, Free DOS.

 

Odlična mašina, vrti igre na full postavkama bez problema. Može se naći za 7500 - 8000 kn.

 

Hvala na prijedlogu, ali to je malo previše. Barem meni, a koliko vidim i autoru teme te mi(nam) je buđet do 6000kn i mislim da je moj odabir cijena-preformanse najbolji za 17" što se može trenutno naći. Samo je ta dilema između dva modela...

 

Upravo sam se toga bojao što je black6 govorio, malo mi je to sve još sumljivo...Dok sam surfao i čitao recenzije sam vidio da se za svaki program može postaviti koju grafičku koristi, pa mi je čudno da ljudi na tim stranim forumima nemogu naći tu opciju. Ja sam bez problema vidio da postoji, a još ga nisam ni kupio, a ljudi koji ga imaju ni neznaju kakve sve funkcije ima???

14 godina
offline
Koji od Asus-a?

Sto se tice Asusa kao laptop, odlican je. Ja imam N71VG i prezadovoljan sam. Ali mi zbog posla treba jos 1 pa sad razmisljam o tome. Sto se tice NVidije mozes podesiti grafiku za svaku aplikaciju, ali koliko to ima smisla, a i kako ga natjerati da radi GT325 i u samim Win. E, sad, hoce li NVidija rijesiti taj problem ubuduce....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji od Asus-a?

mislim da nema smisla da ti radi u samim Win, čemu da se koristi diskretna grafika kad integrirana je i više nego dovoljna za Windowse.

Neznam gdje si ti našao te forume s problemima s optimusom? ja nemogu nikako naći, gdje god tražim svugdje hvale tu tehnologiju...daj molim te linkove da malo pogledam u čemu je stvar...

16 godina
offline
RE: Koji od Asus-a?
black6 kaže...

Ne znam, ja ga nemam, razmisljam o kupnji. To sam citao na stranim forumima, cak su kontaktirali i NVidiu koja im je objasnjavala kako maknuti neke drivere te instalirati druge u Safe modu. Ako ti nemas problema, onda si ocito u manjini. Koji OS koristis?

  Koristim win7 home premium, 64 bit, i najnovije optimus drivere(189.79), nikad ni jedan problem, kao uostalom i s proslom verzijom drivera (189.42), koji su bili prvi koje sam skinuo kad sam uzeo laptop.

black6 kaže...

Sto se tice Asusa kao laptop, odlican je. Ja imam N71VG i prezadovoljan sam. Ali mi zbog posla treba jos 1 pa sad razmisljam o tome. Sto se tice NVidije mozes podesiti grafiku za svaku aplikaciju, ali koliko to ima smisla, a i kako ga natjerati da radi GT325 i u samim Win. E, sad, hoce li NVidija rijesiti taj problem ubuduce....

  Nisam ja rekao da treba podesavati za svaku aplikaciju posebno, vec da se moze. Ja nisam morao ni jednu do sada rucno podesavati. A moze se u control panelu od nvidie namjestiti defaultna graficka, koja se onda koristi i u windowsima, ali po meni je glupost koristiti diskretnu grafiku za ne znam, aero sucelje, office, surfanje, slusanje glazbe...

14 godina
offline
Koji od Asus-a?

Slazem se s tim da integrirana graf radi kad si na bat, ali kad si na AC-u onda mi je bolje da radi zasebna. Ugl. evo linkova pa prostudiraj:

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koji od Asus-a?

Jedan od ovih linkova se odnosi na snow leopard, a jedan na linux... Ostali prijavljuju probleme s igrama i autocad-om. Ja nisam igrao ni gta 4, niti koristim acad, tako da ne znam, ali znam da radi s mass effectom 1 i 2, dragon age, borderlanda, serious sam HD... Uglavnom ni jedno negativno iskustvo. A mozda sam imao srece, pa nisam naletio bas ni na jednu igru i aplikaciju koja ima problema s optimusom...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji od Asus-a?

Da, moram priznati da je malo zabrinjavajuće...ovo me ne dira za linux i taj snow leopard (što god to bilo), ali ovo ostalo nije baš tako bezazleno. Nisam neki gamer ni koristim baš autocad ali ovo ne ulijeva povjerenje. Pogotovo dio da su ljudi pokušali promjeniti u control panelu da starta te igre i programe sa gt325 pa nije bilo nikakvih promjena. Očito onda da ni taj software za promjenu ne radi kako spada. Valjda će to riješiti sa nekim driver updateom, ovako nije baš ohrabrujuće Neodlučan

14 godina
offline
Koji od Asus-a?

Ja se isto nadam da ce rijesiti to sa buducim softwareom. Ja sam korisnik ACAD-a i ponekad igram COD i AA3. ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji od Asus-a?
Znaci prvi za gaming, drugi za svakodnevno??
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji od Asus-a?

Ajmo ljudi, udjelite koji savjet. :-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji od Asus-a?

ja nemam ni jedan, i ja si sad mislim uzet, pogledaj acere i asuse sa HD5650 i HD5730 :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koji od Asus-a?

Ovo sve sto sam napisao u prijasnjim postovima se odnosi na N71JV-TY012. Njega imam i prezadovoljan sam.

15 godina
neaktivan
offline
Koji od Asus-a?

kakva je ta gt325???

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koji od Asus-a?

Kako mislis kakva je, za igre pretpostavljam? Pa ja igram na medium-high postavkama na nativnoj rezoluciji bez problema. 30-ak fps bez padova u vecini igara. Jedino mi dragon age ponekad spadne na dvadesetak. Mass effect 1 i 2, borderlands mi rade super. Bas sam htio probati gta 4, i neku pucacinu da vidim sto je s ovim problemom s optimusom, ali nisam stigao. Ako te zanima nesto drugo pitaj.

15 godina
neaktivan
offline
Koji od Asus-a?

aj probaj gta....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Koji od Asus-a?
Ramo kaže...

Ovo sve sto sam napisao u prijasnjim postovima se odnosi na N71JV-TY012. Njega imam i prezadovoljan sam.

Zmaju,

 

hvala na odgovoru . Jedini je probelm što ovog laptopa više nema skoro pa nigdje, ako ne i nigdje. :-( 

 

Izgleda da ću morati ići na onaj N71JV-TY013. Mada mislim da ni on nije puno slabiji. Bar se nadam.

 

Pozdrav

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice