Zašto su laptopi(Thinkpad) u Americi jeftiniji?

poruka: 11
|
čitano: 5.941
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
protjeran
offline
Zašto su laptopi(Thinkpad) u Americi jeftiniji?

Baš sam gledao razlike u cijeni Thinkpad laptopa između Hrvatske, Italije, Singapura... i svi mogući Thinkpadi su skuplji i do 50%(1500$) nego što se mogu kupiti u Americi.

 

Kako je to do v#aga  moguće?!?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto su laptopi(Thinkpad) u Americi jeftiniji

Iskreno bi radje i laptope 100% skuplje placa, samo da nam je njihova cijena goriva! A kako je to moguce - eto upravo sam ti odgovoria... isto ka i gorivo!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto su laptopi(Thinkpad) u Americi jeftiniji
joj i tebe i pitanje... na zapadu je sve jeftinije a kod nas skuplje..visi im standard..vece trziste i tako to... sta ti ima biti nejasno...
16 godina
offline
RE: Zašto su laptopi(Thinkpad) u Americi jeftiniji
Alen kaže...
joj i tebe i pitanje... na zapadu je sve jeftinije a kod nas skuplje..visi im standard..vece trziste i tako to... sta ti ima biti nejasno...
A osnovne zivotne potrepstine poput cigara i alkohola? Belji se
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto su laptopi(Thinkpad) u Americi jeftiniji
Panta_rei kaže...
Alen kaže...
joj i tebe i pitanje... na zapadu je sve jeftinije a kod nas skuplje..visi im standard..vece trziste i tako to... sta ti ima biti nejasno...
A osnovne zivotne potrepstine poput cigara i alkohola? Belji se
hahahha.. mah zavisi ako je svercano Smijeh i bice jeftinije... da ne idemo u offtopic, mada mislim da ova tema treba na lock, jer sve je receno..a i pitanje je glupo..a jasno je zasto je ne samo jedan laptop nego i ostala racunarska periferija na zapadu jeftinija

Sve što možeš sad ostavi za kasnije
16 godina
offline
RE: Zašto su laptopi(Thinkpad) u Americi jeftiniji

Malo off, ali u USA je sve od 20% do 50% u prosjeku jeftinije u odnosu na Hrvatsku ili EU. Od račenala, mobitela, razne elektronike do robe, skoro pa sve.

 

Zato svi Vi koji imate namjeru putovati u USA, $ u đep i šoping po Americi.

 

 


hcsc
16 godina
neaktivan
offline
Zašto su laptopi(Thinkpad) u Americi jeftiniji?

Cak nemoras ici u ameriku da bi dokazao kako je jeftinije zbog goriva i veceg trzista,kako je onda u italiji toliko jeftinije nego kod nas? Sto se tice elektronike i informaticke opreme,a susjedna drzava...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Zašto su laptopi(Thinkpad) u Americi jeftiniji?

Dobro možda sam krivo formulirao topic ali meni je smiešno da ako jedan proizvod koji se pakira i šalje iz Kine u Americi je tako reći bagatela naprema EU...

 

Mislim smiješno mi je planirati ići u šoping preko bare da ušparam 2000-3000 dolara za X61 tablet i T61p koje želim kupiti ili naručivati preko interneta i zajebavati se sa razno raznim carinskim procedurama.

 

Edit : 250-500 dolrara preko Američke cijene je OK ali sve preko toga smatram čistim lopovlukom, ista konfiguracija je $2500/$3500 na Lenovo stranici vs. HGspot za X61 tablet s time da ne računam popust koji na Lenovo stranici spušta cijenu za dodatnih skoro $600 pa je tako ukupna razlika skoro US$1500...

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.3.2008 19:27 (Mayo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Zašto su laptopi(Thinkpad) u Americi jeftiniji

Da se nadovezem - prekosutra putujem u SAD, planiram kupiti laptop, i uzimam Toshibu X200 21T. Kod nas mu je cijena nesto ispod 13000 kn, a preko bare 1300 dolara. Ima i neki popust za placanje u kesu... Pa te pitam, tko je tu lud???

CB

16 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto su laptopi(Thinkpad) u Americi jeftiniji

nije stvar u lokalnim trgovcima (iako su kod nas marže puno više - Vemil, HGspot a i ostali rijetko ispod 35%) nego u sistemu koji su amerikanci napravili.. ja recimo kao trgovina računalima pokušam naručiti notebook iz USA.. i nađem točno isti model.. kod nas mu je ime xxxx-21G a tamo je xxxx-21B a SVE je ostalo isto.. i tražim predračun.. za 10 kom.. jer sam izračunao da bez obzira na špediterske troškove, carine, carinskog skladišta, PDV-a pa čak i testiranja u zavodu (za dobiti certifikat) ispada da bi me došao 20% jeftinije nego kod naših trgovaca..

i dobijem odgovor: model kojeg tražim dostupan je samo na USA tržištu ali da se javim njihovom Nizozemskom predstavništvu koji mi mogu ponuditi evropski model (21G).. ok. kažem ja, idemo tamo.. i dobijem njih i tražim ponudu i dobijem ponudu i koliko košta... tamo je bio 1500 USD a od Nizozemaca dobijem ponudu na 1700 EUR ? Naravno da se to ne isplati.. barem ne meni na malu količinu.. naši sa svim troškovima na 150 kom. cjepaju nekih 35% marže.. a ako se uzme više onda je i veća zarada.. pojede velika riba malu :(

I što zaključiti.. amerikanci su imperijalisti i tako se ponašaju.. i gotovo..

21G i 21B su izmišljeni, ali su razlike upravo tako prozirne..

16 godina
neaktivan
offline
Zašto su laptopi(Thinkpad) u Americi jeftiniji?

Kratko i jasno:

 

ONI NEMAJU POREZ NA BUD*LE


Kublach
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice