AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.090.912
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
red_bull kaže...

Xxx vidim da pratiš pc expert.. Jesi probao tamo 47 puta postat onaj graf i prodat "predinfarktno stanje" foru? Izletio bi prije nego kažeš "mislioc".. 

 

Jesam, i imao sam također polemiku također sam zatražio od administracije ban te su isto i napravili jer rade svoj posao. Imam godišnji od dva mjeseca na vlastit zahtjev, napominjem ne po kazni, tamo sam puno duže nego ovdje od 2007., cijenim njihovu tržnicu, za drugo lako.

Ovdje sam tražio ne ban, nego brisanje profila, ali i dalje čekam isto preko tri mjeseca. Zatražio sam to prema adminu privatnom porukom ali i javno nekoliko puta. Kao što vidiš ne ustručavam se piati 

ono što mislim, ne trolam. Ako me konačno ovdje pobrišu napraviti će mi uslugu.

Ali ti i dalje po starome, jedino te zanimaju tračevi, i jedino imaš takve komentare. To kaj ljudi imaju stvarne probleme sa biosima bi po tebi trebalo sakrivati pod tepih, pa nek se netko slabije vičan pati.

To je valjda u redu, moralno i ispravno. 

 Neda mi se više, samo mi je žao kaj nisi uopće skužio da je moja reakcija odgovor na kenjanje intel fanboya.. low frequency club, pa low budget ekipa pa nisi elita jer imas amd itd.. žališ za likovima tipa onag stupidiusa ili kak se već zvao, a zbog takvih je otišao Tonči jedini koji je o problematici nekaj znao.

Ostali većinom traže neke YouTube recenzije koje im trenutno idu na ruku kako bi suprotnoj strani nabili na facu da su u pravu...

Recimo kak bi ti reagirao da ja sad procijedim "internet" i postam probleme sa intel platformom? I to radim na dnevnoj bazi 30 puta? O tome ti pričam..  Svjestan sam da amd ima probleme i ne negiram ih. Ali početak svake nove generacije je ista sranja donosio na obje strane... Oćemo sad srat 50 puta o svakom bugu? 

Ova tema nije zamišljena da se prepucavamo. Već da si djelimo savjete i iskustva. U moru spama preseravanja veličanja prodaje na švapskim stranicama, cijenama dionica intela konzolama te forama o brisanju poda sa intelom, normalni potencijalni korisnik ne može dobit normalnu sliku trenutnog stanja onoga kaj ga zanima.. Ja znam da nekima idem na živce ali ne trpim preseravanja  i podjebavanja na vrtićkoj razini i dok god sam tu reagirao budem.. pa ak nisam u pravu nek me se makne..

 

 

(G)jokaCRO ingame
11 godina
suspendiran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja više ne znam dali mi je žalosno ili smiješno kada vidim da se ekipa kolje oko Nvidia vs AMD i AMD vs Intel.

Ne kužim, jel vam te firme poklanjaju svoje komponente pa ste ih dužni braniti kao da ste vi smislili i dizajnirali te komponente ili nešto?
Znači platio si to kao i svako drugi - svako sa imalo mozga zna da i jedna i druga strana imaju svoje mane i prednosti i kad staviš sve minuse i pluseve na papir stvar je da uzimaš ono što ispunjava tvoje potrebe.

Ne postoji "ultimate best CPU" - svaka daljnja rasprava je nepotrebna.

 

P.S. Ja iskreno ne kužim zasto se ona tema za rasprave o hardveru zatvorila,osobno bih ju otvorio i pusti tamo da se koljete do mile volje ako vam je do toga, zatvaranjem one teme su samo zatrovali svaku moguću temu koja u imenu ima Intel, Nvidia ili AMD jer od 20 stranica barem 18 je rasprava šta je bolje između tih konkurenata dok sadržaja za koju ta tema i služi ima puno punooo manje...

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 13:38 (ibme74).
Moj PC  
5 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sto je je, amd daje igre i pasove cak i hardwer(trenutno LC CM u svabiji) kad kupis njihov proizvod. bilo je tu dooma, wolfija,divizije... sad xbox pas mos i probat novi GOW kad dodje-niosu to bas jadni naslovi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 13:00 (HCgamingCRO).
12 godina
suspendiran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koji je prosječan overclock na ovom https://www.amd.com/en/products/cpu/amd-ryzen-7-1800x ? Recimo to bi stavio na onu C6H, danas je bila ta ploča na akciji za 100eura.

Ovi 1800x se nađu po 1000kn na njuškalu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 13:05 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Koji je prosječan overclock na ovom https://www.amd.com/en/products/cpu/amd-ryzen-7-1800x ? Recimo to bi stavio na onu C6H, danas je bila ta ploča na akciji za 100eura.

Ovi 1800x se nađu po 1000kn na njuškalu.

 pa vjv ko sa svim prvim/drugim generacijama oko 3.9-4 GHZ...ako imas bolje primjerke vjv 4.1-4.2 i tu je onda kraj.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

To sto jedan lik ima problem sa plocom odma svi imaju ? To je vasa logika ? Ima isto na redditu likova koji su prvi dan stavili novi ryzen na tu plocu i nemaju problema.

 

Ajde ti pročitaj svoje postove 5 dana unatrag.

Iz istih češ zaključiti da kad kupuješ Ryzen je isto kao da kupuješ rabljenu Alfu.

 

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kak bi reagirao? pisao sam o tome proje par strana, odi u i7 temu pa vidi zadnju stranu. ljudi normalno u toj temi preporučaju ryzen, pričamo kako je intel preskup kod nekih modela i sl. Kaj imam reagirati i zakaj bi reagirao, pa nisam intel fanboj pa da me smeta spika o intelovim sigurnosnim propustima koja se znala sapunati danima. Reagiram kontra argumentom ili kontra cinizmom a ne prozivanjem i tračanjem te prijavama kako bi se netko odstranio sa foruma, zatvorila neka tema i sl.

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Koji je prosječan overclock na ovom https://www.amd.com/en/products/cpu/amd-ryzen-7-1800x ? Recimo to bi stavio na onu C6H, danas je bila ta ploča na akciji za 100eura.

Ovi 1800x se nađu po 1000kn na njuškalu.

 4ghz...

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
red_bull kaže...

U moru spama preseravanja veličanja prodaje na švapskim stranicama, cijenama dionica intela konzolama te forama o brisanju poda...

 

 

 Valjda smo trebali dat 400 kn više domaćim firmama za istu ploču? 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Na computeruniverse.net croshair vi za 99.90 jos 8 sati traje akcija
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
LEGIJA kaže...
Na computeruniverse.net croshair vi za 99.90 jos 8 sati traje akcija

 Nije vise, sad je 135€ + 20ak € dostava. Akcija je trajala negdje do 11-11.30 (ili je bila rasporadana po toj cijeni)

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Evo upravo sa je stavio u kosarici
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
LEGIJA kaže...
Evo upravo sa je stavio u kosarici

 Hah, meni na stranici veli 135, stavim u kosaricu i isto stoji 135...

 

Edit: resetirao operu i sad stoji normalno 99 

Edit2: taman kad sam napisao 99, resetirao operu i opet 129 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 16:06 (hahhaajaads).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Hahah odem da je platim 129€ zakasnio sam
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tema se pretvorila u chat ljubitelja hardvera, tako je to kad pustis klince bez nadzora...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ovaj Shockwave je multi acc od chaselola?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Ovaj Shockwave je multi acc od chaselola?

 Isto koliko i ti od wara i lava....

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 Nije vise, sad je 135€ + 20ak € dostava. Akcija je trajala negdje do 11-11.30 (ili je bila rasporadana po toj cijeni)

 

Koliko je dostava ako neko iz švabije naruči?

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...
hahhaajaads kaže...

 Nije vise, sad je 135€ + 20ak € dostava. Akcija je trajala negdje do 11-11.30 (ili je bila rasporadana po toj cijeni)

 

Koliko je dostava ako neko iz švabije naruči?

 Ne zelim pokusavat  

 

 Ja reko idem vidjet dostavu (tj. odabrat i to sve), kad mi ono caseking zapamtio sve podatke za koje sam pomagao frendu nac komponente, i na kraju slucajno narucim (znaci stavim u kosaricu, next i odma mi naruci). Pokusaj sam, ja vise necu 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koliko je dostava ako neko iz švabije naruči?

 Dostava ti je 17,13 eura, izabrao sam DHL.

 Obavezno uzmi 5 eura kupon za registraciju ne newsleter. Dobiješ kod na mail i kopiraš ga dolje lijevo pred kraj narudžbe(prije zadnjeg koraka plaćanja).

 Piše nešto sitnim slovima dolje lijevo di klikneš.. jedva sam našao gdje je.

 

 edit: u njemačkoj je besplatna dostava, neka njihova poštanska usluga. 

 

  

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 17:19 (El Coyote).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...

Tema se pretvorila u chat ljubitelja hardvera, tako je to kad pustis klince bez nadzora...

 Ovo je bolje od blek frajdeja  

 Srušit ćemo im web shop s narudžbama iz Hrvatske.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 17:34 (El Coyote).
11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
El Coyote kaže...

 

 edit: u njemačkoj je besplatna dostava, neka njihova poštanska usluga. 

 

  

 

Ako je dostava besplatna i jos 5€ popust to izae ravno 700kn

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pitanje, 

Dali bi 2nd gen ryzen imao benefita kod OC-a na x570 Chipset s obzirom na starije Chipset ... Pogotovo uz ovoliko faza? 

DeaathDealer
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 17:36 (MasterOdisasteR).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Odgovor je ne. Nisu njega kočile X470 ploče jer i tamo ima naravno odličnih ploča.

14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

99€ je cijena s DE pdv-om, kad stavis dostavu u HR stavit ce HR pdv pa ce biti 5-6€ skuplje...

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav,

 

na nedavno kupljenoj gigabyte -ovoj AB-350M-DS3H V2 ploči sam se počeo igrati sa OC-em te bez problema preko X.M.P. -a napravio OC RAM memorije. Sad bih htio OC-ati i procesor, ali neshvaćam što i kako trebam podizati. Gledao sam i Pauls Hardware na youtube-u, ali nejde toliko duboko u tematiku pa ne bih htio sam da nešto ne zeznem. Možete mi kako pomoći OCat procesor pa da bude cijelo vrijeme na 3.6 GHz, radi se o AMD ryzen 5 1600.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mikiFrajer kaže...

Pozdrav,

 

na nedavno kupljenoj gigabyte -ovoj AB-350M-DS3H V2 ploči sam se počeo igrati sa OC-em te bez problema preko X.M.P. -a napravio OC RAM memorije. Sad bih htio OC-ati i procesor, ali neshvaćam što i kako trebam podizati. Gledao sam i Pauls Hardware na youtube-u, ali nejde toliko duboko u tematiku pa ne bih htio sam da nešto ne zeznem. Možete mi kako pomoći OCat procesor pa da bude cijelo vrijeme na 3.6 GHz, radi se o AMD ryzen 5 1600.

Hvala

 Ides na prvu stranicu u BIOSu i stisnes "Advenced Frequency Settings" i "CPU Clock Ratio" stavis na 36.00 (tj. 3.6ghz) nakon toga sejvas postavke i napravis stress test u nekom programu. I prati si voltazu, mislim da je za 3.6 dovoljno negdje oko 1.22v ali to ces sam smanjivat i polako testirat. 

 

Edit: i jos nesto, pogasis "Core Performance Boost",  "AMD Cool&Quiet function i "Global C-state Control"

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 18:54 (hahhaajaads).
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mikiFrajer kaže...

Pozdrav,

 

na nedavno kupljenoj gigabyte -ovoj AB-350M-DS3H V2 ploči sam se počeo igrati sa OC-em te bez problema preko X.M.P. -a napravio OC RAM memorije. Sad bih htio OC-ati i procesor, ali neshvaćam što i kako trebam podizati. Gledao sam i Pauls Hardware na youtube-u, ali nejde toliko duboko u tematiku pa ne bih htio sam da nešto ne zeznem. Možete mi kako pomoći OCat procesor pa da bude cijelo vrijeme na 3.6 GHz, radi se o AMD ryzen 5 1600.

Hvala

 

 evo probaj.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Evo od mog 1600 postavke, stoji tako na 4GHz vec 2g.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Narucio sam ja odavno, prvo u Notebooksbilliger pa propalo pa Cyberport i to navodno stize sutra s UPS-om doma. Danas nisam bio doma cijeli dan tako da ne bih stigao kupit sve da sam htio, ali fala na info. Nisam siguran jos polovni Ryzen 1. ili 2. generacije ili novi 3600 na rate, cijena u Linksu ista bez obzira na placanje, a medju jeftinijima su za 3600. Isto cekam da dodje Adata SX8200 Pro ovaj, najvjerojatnije iduci tjedan u Ekupi tako da ce me vjerojatno netko pretec s CH6 buildom, al mogu slikat kad stigne na adresu.

 

Inace, drago mi je da su ljudi pokupovali plocu, a malo mi je cudno kak je postala hit kad je cijela pala sa 120 na 100 eura. Ove fore da CU mijenja cijenu kad dodjes do zadnjeg koraka placanja nisu nova stvar i kod njih se placa 5 eura placanje koje se doduse moze vratit s 5 eura popustom na newsletter, iako je to samo prilikom registracije accounta kod njih.

 

Btw. napomena za sve koji narucuju Mailboxde-om i narucuju elektronicku opremu koja ima Li ili Li-Ion baterije je da prebace s GLS na malo skuplji UPS: https://www.mailboxde.cz/prohibited-goods.html

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice