AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.095.621
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ajoj da, zaboravio sam na to.. Ma to se XXX malo zahebava, nema se potrebe uvrijedit. Cijene su takve kakve jesu, štaš.

 

Nema potrebe govoriti u tom tonu, cijene su odlične

Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mislim na polovne cijene, tj. ove ljude koji "gube" prodavajuc staro za novo, ali realno sta got prodajes uglavnom gubis pare.

11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Mislim na polovne cijene, tj. ove ljude koji "gube" prodavajuc staro za novo, ali realno sta got prodajes uglavnom gubis pare.

 

Jbg, kupis GTX1060/RX580 prije godinu dana za 2.000kn danas ako ju prodaš za 1.000kn lupaš se nogom u guzicu od sreće...

Tako je to sa svime, pogotvo računalnim komponentama, monitorima, mobitelima jer konastantno nešto novo izlazi...

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

zato kupiš polovno pa si ti na onoj dobroj strani vage.

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...
The_Fichek kaže...

Mislim na polovne cijene, tj. ove ljude koji "gube" prodavajuc staro za novo, ali realno sta got prodajes uglavnom gubis pare.

 

Jbg, kupis GTX1060/RX580 prije godinu dana za 2.000kn danas ako ju prodaš za 1.000kn lupaš se nogom u guzicu od sreće...

Tako je to sa svime, pogotvo računalnim komponentama, monitorima, mobitelima jer konastantno nešto novo izlazi...

Ja sam dao 2300 prije dvije godine ...za sapphire nitro rx 570 4gb... sad zamisli to... dode mi da se roknem sa .45 ACP kad se sjetim...gonja ona dobro i dalje ,ali jbga.

Uvijek se zajebem s tim komponentama (cijenom), cudo jedno.

 

Zadnja dobra stvar sta sam pogodio je phenom II x4 955... 

DeaathDealer
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2019 1:41 (MasterOdisasteR).
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOdisasteR kaže...

Ja sam dao 2300 prije dvije godine ...za sapphire nitro rx 570 4gb... sad zamisli to... dode mi da se roknem sa .45 ACP kad se sjetim...gonja ona dobro i dalje ,ali jbga.

Uvijek se zajebem s tim komponentama (cijenom), cudo jedno.

 

Zadnja dobra stvar sta sam pogodio je phenom II x4 955... 

 Eto bolje da si intela kupio. To ti sada sa intelom ispada zarada skoro kao sa kriptovalutama. Samo jos trebas naci pacijenta da mu ga uvalis

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SamoPitam3 kaže...
MasterOdisasteR kaže...

Ja sam dao 2300 prije dvije godine ...za sapphire nitro rx 570 4gb... sad zamisli to... dode mi da se roknem sa .45 ACP kad se sjetim...gonja ona dobro i dalje ,ali jbga.

Uvijek se zajebem s tim komponentama (cijenom), cudo jedno.

 

Zadnja dobra stvar sta sam pogodio je phenom II x4 955... 

 Eto bolje da si intela kupio. To ti sada sa intelom ispada zarada skoro kao sa kriptovalutama. Samo jos trebas naci pacijenta da mu ga uvalis

Dosadni ste sa Intelom vise u ku*ac. Stvarno kidate ljudima zivce.

Koji k moderatori rade, jel uopće čitaju oni ovo? 

Zadnjih 20 strana non stop trollanje sa Intelom.

 

DeaathDealer
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
/3000MasterOdisasteR kaže...

Ja sam dao 2300 prije dvije godine ...za sapphire nitro rx 570 4gb... sad zamisli to... dode mi da se roknem sa .45 ACP kad se sjetim...gonja ona dobro i dalje ,ali jbga.

Uvijek se zajebem s tim komponentama (cijenom), cudo jedno.

 

Zadnja dobra stvar sta sam pogodio je phenom II x4 955... 

 Pa nemozes to tako gledati bas...kupis onda kad ti treba(nes se pokida jel) ili mislis da ti treba upgrade jel nemozes vise na 30-tak frejmova i trzanjima igrati..to sto sada ona dodje oko 100-tinjak eura a platio si je 3 puta vise je cisto samo  zajebavanje s nama potrosacima.Prosle godine sam aegis 16 GB platio 160 eura- danas nov je oko 60-tak...Pitam se nekad dal se uopce isplati novo i kupovati...

Jedva proslo godinu dana -cijena procesora mi se prepolovila(novoga)i sta pored takve nove cijene mozes trazit za polovno? Znaci i ako sad uzmem 3000 seriju bude isto tako nagodinu jel nagodinu dolazi novi line up mainstream procesora.. .zato ga ni nisam uzeo ni necu-bude nagodinu 3700x od koliko je sad? nekih 300-350 eura  pao na nekih 100-tinjak i to nov.

Navi je izasla prije mj dana i vec pada cijena za nekih 40-tak eura. Prije dvije/tri godine nisi mogao sloziti komp ispod 1000 eura-i imao si sve mid rang komponente.

Na nama je na kraju samo hocemo li kupiti ili ne, a oni ce s cijenom kako im se prdne i kako im investitori narede...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2019 3:11 (HCgamingCRO).
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kakve sve gluposti neće čovjek pročitati u zadnjih mjesec dana na ovoj temi, intenzitet trollanja se jako pojačao, kao da je grupa osnovnoškolaca provalila na vaše accounte i počela voditi rasprave . Kad pomisliš da neki ovdje imaju preko 30 godina, a pišu gluposti kakve ni moj nečak od 9 godina nebi, a još kad pročitaš koliko se ljudi u tim godinama pale na TD-ove postaje jasno o kakvom se cirkusu ovdje radi, neke ovdje definitivno treba žaliti...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2019 7:18 (Shockwave).
 
3 8 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
.  Jedva cekam da R5 3600 padne na 1200-1300kn... Zamisli, platis tako malo za proc koji je ekvivalent i7 8700k i jos ostanes na istoj maticnoj 

 zamisli tek ...onaj tko igra na monitoru 1920x1080 sa 75 hz a kupio je 1600x za 1000kn igra isto kao onaj na i7 8700k s npr gtx 1070 TI..

kolika je to tek ušteda....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 R5 2600- 1500kn izlazna cijena, prodaš ga za 800kn. Dodaš 800kn za novi riz 3600, ulaganje 2300kn , a i7 8700k je koštao do 3500kn. Ima fore za promjenit na sljedeči 4600 i nečeš dosegnit trošak od 8700k. Za manje love promjeniš tri proca, plus tko može platit onaj gušt kad dojde novi pa opet novi aaaaa.Neprocjenjivo.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2019 9:26 (dery).
Moj PC  
2 6 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ja kontam da uzmem novi racunar isao bih na varijantu ryzen 5 2600 + corsair vengence lpx 16gb rama na 3000mhz + msi b450 tomahawk! Jel to ok? i ova ploca kako citam ima opciju za kloknuti procesor?! najvise bi koristio za gaming i surfanje

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DangerousB kaže...

ja kontam da uzmem novi racunar isao bih na varijantu ryzen 5 2600 + corsair vengence lpx 16gb rama na 3000mhz + msi b450 tomahawk! Jel to ok? i ova ploca kako citam ima opciju za kloknuti procesor?! najvise bi koristio za gaming i surfanje

 uzmi polovni taj proc i ploču msi B450-A pro max tako da se možeš jednog dana prebacit na r5 3600 kad bude koštao siću.

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
DangerousB kaže...

ja kontam da uzmem novi racunar isao bih na varijantu ryzen 5 2600 + corsair vengence lpx 16gb rama na 3000mhz + msi b450 tomahawk! Jel to ok? i ova ploca kako citam ima opciju za kloknuti procesor?! najvise bi koristio za gaming i surfanje

 uzmi polovni taj proc i ploču msi B450-A pro max tako da se možeš jednog dana prebacit na r5 3600 kad bude koštao siću.

 problem je sto ne mogu u bosni da nadjem tu maticnu plocu :( ima verzija bez max-a...

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

 R5 2600- 1500kn izlazna cijena, prodaš ga za 800kn. Dodaš 800kn za novi riz 3600, ulaganje 2300kn , a i7 8700k je koštao do 3500kn. Ima fore za promjenit na sljedeči 4600 i nečeš dosegnit trošak od 8700k. Za manje love promjeniš tri proca, plus tko može platit onaj gušt kad dojde novi pa opet novi aaaaa.Neprocjenjivo.

 ryzen 2600 ide po 500 kn.

https://www.bug.hr/forum/topic/prodaja-komponente/prodaja-ryzen-the-same-2600/270024.aspx

 

12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
dery kaže...

 R5 2600- 1500kn izlazna cijena, prodaš ga za 800kn. Dodaš 800kn za novi riz 3600, ulaganje 2300kn , a i7 8700k je koštao do 3500kn. Ima fore za promjenit na sljedeči 4600 i nečeš dosegnit trošak od 8700k. Za manje love promjeniš tri proca, plus tko može platit onaj gušt kad dojde novi pa opet novi aaaaa.Neprocjenjivo.

 ryzen 2600 ide po 500 kn.

https://www.bug.hr/forum/topic/prodaja-komponente/prodaja-ryzen-the-same-2600/270024.aspx

 

 To se zove mega deal.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Je, s time da cijena vremenom može samo dodatno padati.

Moj PC  
0 3 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa dobro, past će s vremenom i cijena 3600_tke.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

 a i7 8700k je koštao do 3500kn. 

Po toj cijeni je malo tko kupovao barem kod nas, npr. ja sam kupio za 2700 i prodao za 2550 kn.

Mogao sam uzeti i7 9700k za 500 kn nadoplate da mi je bilo do toga, bez promjene ploče, ali pošto dolazi

DDR5, to bi bila pogreška koji su ovdje neki već požalili koliko sam vidio sa X570 pločama.

gil kaže...

Pa dobro, past će s vremenom i cijena 3600_tke.

Cijena je pretjerana u startu, ne puno, ali je. A cijene prve i druge generacije sigurno budu pomogle.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2019 10:33 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 ta iznimka nije pravilo

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2019 10:46 (dery).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOdisasteR kaže...
XXX kaže...
dery kaže...

 R5 2600- 1500kn izlazna cijena, prodaš ga za 800kn. Dodaš 800kn za novi riz 3600, ulaganje 2300kn , a i7 8700k je koštao do 3500kn. Ima fore za promjenit na sljedeči 4600 i nečeš dosegnit trošak od 8700k. Za manje love promjeniš tri proca, plus tko može platit onaj gušt kad dojde novi pa opet novi aaaaa.Neprocjenjivo.

 ryzen 2600 ide po 500 kn.

https://www.bug.hr/forum/topic/prodaja-komponente/prodaja-ryzen-the-same-2600/270024.aspx

 

Jedan ga je lik proda za 500kn u roku od pola sata.

To je jedna iznimka koja ne potvrduje pravilo.

Taj procesor polovni vrijedi 900-1k kuna i ne moze ga se nac ispod te cijene.

 

500kn je naravno iznimka, al 900-1000kn sigurno ne vrijedi posto je novi 1038kn, dakle 850kn max maxeva...

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Takve cijene rizena su jer nisu puno ni koštali normalno. Ima i7 6700k za 1500kn- 2200kn jer je koštao pod zlato ali tko mu to kupi taj nije svoj na svome. Prodat ga ne bi trebao nikad a da želi morao bi spustit ispod 1000kn pa sad vidi koliko se gubi kad kupuješ intela. 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2019 11:18 (dery).
Moj PC  
3 4 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Iznimka ili ne ali je prva lastavica. I nekužim kaj imate protiv tih malih cijena polovnih porocesora, pa to je super stvar.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2019 11:43 (XXX).
Moj PC  
3 6 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

zato kupiš polovno pa si ti na onoj dobroj strani vage.

Jbg da se svi vode tom tvojom logikom nebi bilo polovnih 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2019 12:12 (ibme74).
11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DangerousB kaže...

 problem je sto ne mogu u bosni da nadjem tu maticnu plocu :( ima verzija bez max-a...

Ne trebas max, uzmes obicnu, ako bi prelazio na 3xxx seriju samo azuriras bios i to je to

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2019 12:14 (ibme74).
9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

1700kn vs 4200kn

 

Gasi intel kljuc u bravu, ryzen 3600 ce biti najisplativiji procesor svih vremena easy.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BeLLicus kaže...

1700kn vs 4200kn

 

Gasi intel kljuc u bravu, ryzen 3600 ce biti najisplativiji procesor svih vremena easy.

 

 Ne bih više uzeo meltdown/spectre rupu od procesora ni da su iste cijene. Intelova trenutna generacija je dead end, samo netko neupučen bi kupovao njihove procesore. Čak i ovi hardcore Intel fanboysi koji non stop promoviraju njihove proizvode bi kupili AMD da uzimaju novu konfu, a to da su vjerni Intelu, da im je Intel najbolji itd je samo pusta priča, iliti trollanje kako bi digli tenzije na forumu, a na pričama su Intelovci najjači, dominiraju kad se radi o postovima na forumu i crvenim kartonima, tako se troše threadovi .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2019 12:49 (Shockwave).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa barem sad imaš tih polovnih ryzena za sitne pare pa neznam kaj čekaš sa kupovinom, kupuješ tu po forumu zadnjih pol godine i nikako da kupiš.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Pa barem sad imaš tih polovnih ryzena za sitne pare pa neznam kaj čekaš sa kupovinom, kupuješ tu po forumu zadnjih pol godine i nikako da kupiš.

 Koliko dugo je na tržištu 3 generacija procesora? A polovno me općenito ne zanima.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2019 13:17 (Shockwave).
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Torvaldsov sljedeći stroj za buildanje Linux kernela će biti Ryzen 3950X

 

https://www.realworldtech.com/forum/?threadid=186584&curpostid=186630

Mislim, dakle half adder
 
2 0 hvala 2
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice