AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.096.178
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kant kaže...

Ja ću ove Ryzene preskociti i ostati na 5900x

 

Sada sam si barem našao razlog da ne upgrejdam!

 

Hvala AMD!

 Ti si svoj Sizifov kamen pogurao kad si uzeo xtx. Ne treba ti još jedan.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Je, sve više je previše!

\o/

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bolje pričekati jer ovaj 3D je BN za novi SW 😂

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
notloB kaže...
hahhaajaads kaže...

Nice Asus/Gigbyte 

 

 koja je fora zalijepiti screen.? ne može se kopirati tekst da izvor pronađemo sami, uostalom zašto ne upišeš izvor da se može pročitati više pojedinosti?

 Izvor je komentar iznad tog, od Gamers Nexusa video samo skraceno.

11 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

i novi video od stevice

 

 

zanimljiva tema u svakom slučaju, a pitanje svih pitanja je degradacija

iako će svakako zakrpati problem, nekako mi se ne čini 7xxx serija kao dobra kupnja polovnih za koju godinu

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da naravno, u normalnoj upotrebi neće degradirat za 20 godina nego za 15 godina. Jako zeznuto.

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

Da naravno, u normalnoj upotrebi neće degradirat za 20 godina nego za 15 godina. Jako zeznuto.

 nakon ovoga, pitanje nije u 20 i 15 godina, nego koliko je već sad degradirao

kako god, osobno bi izbjegavao kupnju istih na njuškalu

 

i kad smo već kod stevice, čini se da je 'normalnih' 95 stupnjeva sasvim ok

svakako u odnosu na 1.400 stupnjeva koliko rajzen može postići, next goal je temperatura površine sunca, možda bi mogli pokrenut i stabilnu fuziju 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo vam dobar link vezano za temperature procesora. Iako je Intel, manje više je isto i za AMD, odnosno princip je sigurno isti. Vrlo poučno. 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Asus se pere od sranja. Giga i Asrock isto imaju sranja, samo što je Asus najskuplji pa je u fokusu. https://www.digitaltrends.com/computing/asus-issues-official-statement-motherboard-controversy/
Likovi priznaju garancije od sad čak i za expo WOW lol.
Btw, stavili prijašnju betu kao official BIOS i updateali QVL listu tjst makli svu c30 memoriju rofl, moroni. AMD isto snosi dio krivnje jer su dali 3 izjave do sad za siguran SOCv. 1,35, 1,3 i čak 1,25. Dakle i sveta krava ima putra. Meni napon ne ide preko 1,26, doduše bez pboa.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

svi se trebaju posut pepelom, ne samo asus, iako su ispali najveća govna

amd itekako snosi dobar dio krivice, pa ne stavljaju ljudi njihove procesore u već mašinu da bi ih upogonili, nego u ploče za koje amd itekako dobro zna kako funkcioniraju

 

osim toga, asus im neka vrst kućog prijatelja jer im radi kompletno sve čipsete, dakle ako s ikim imaju suradnju, imaju s asusom i jako dobro znaju kako njihove ploče rade

uostalom, na čemu amd testira procesore? radi svoje matične ploče? how yes no

 

stvar je u napucavanju hardvera do krajnjih granica, radi čega se i događaju ovakve stvari

i amd i asus, a i ostala ekipa, jednako imaju putra na glavi

2 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Btw, stavili prijašnju betu kao official BIOS i updateali QVL listu tjst makli svu c30 memoriju rofl, moroni.

 Hm, na mojoj je podržana jedna c30 od 6000 i čak 4 c28, doduše 5600, svih pet hynix od gskilla.

Čini mi se da je boot time nešto kraći iako još uvijek svakog boota trenira memoriju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.5.2023 16:23 (notloB).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
notloB kaže...
DarthMarkus kaže...

Btw, stavili prijašnju betu kao official BIOS i updateali QVL listu tjst makli svu c30 memoriju rofl, moroni.

 Hm, na mojoj je podržana jedna c30 od 6000 i čak 4 c28, doduše 5600, svih pet hynix od gskilla.

Čini mi se da je boot time nešto kraći iako još uvijek svakog boota trenira memoriju.

 Kod mene makli ovu koja je bila i koju sam kupio upravo zato što je bila. Eto kako riješiš pizdariju. Ko Staljin. Imaš čovjeka, imaš problem. Riješiš čovjeka, riješio si problem.

 

Ok kontao bi da je to AsRock ili Giga, ali jebeni Asus s kojim imam samo pozitivna iskustva, to ne kontam. Meni je i dalje boot time užasan, ma da se čini nešto kraći.

 

Imaš M.2 i onda ti boota ko na mehaničkom.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
notloB kaže...
DarthMarkus kaže...

Btw, stavili prijašnju betu kao official BIOS i updateali QVL listu tjst makli svu c30 memoriju rofl, moroni.

 Hm, na mojoj je podržana jedna c30 od 6000 i čak 4 c28, doduše 5600, svih pet hynix od gskilla.

Čini mi se da je boot time nešto kraći iako još uvijek svakog boota trenira memoriju.

 Kod mene makli ovu koja je bila i koju sam kupio upravo zato što je bila. Eto kako riješiš pizdariju. Ko Staljin. Imaš čovjeka, imaš problem. Riješiš čovjeka, riješio si problem.

 

Ok kontao bi da je to AsRock ili Giga, ali jebeni Asus s kojim imam samo pozitivna iskustva, to ne kontam. Meni je i dalje boot time užasan, ma da se čini nešto kraći.

 

Imaš M.2 i onda ti boota ko na mehaničkom.

 AMD rula nadmocno Intel setup 10sec od klika na power, DarthMarkuše izdrži

2 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
 Kod mene makli ovu koja je bila i koju sam kupio upravo zato što je bila. Eto kako riješiš pizdariju. Ko Staljin. Imaš čovjeka, imaš problem. Riješiš čovjeka, riješio si problem.

 

Ok kontao bi da je to AsRock ili Giga, ali jebeni Asus s kojim imam samo pozitivna iskustva, to ne kontam. Meni je i dalje boot time užasan, ma da se čini nešto kraći.

 

Imaš M.2 i onda ti boota ko na mehaničkom.

 Jesi li probao "mem. context restore - enable", to bi trebalo disejblat memory trening kod svakog reboota, ja sam probao ali nakon nekoliko reboota imam bootloop, morat ću ponovno probati sada nakon ovog novog biosa, možda prođe.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
notloB kaže...
DarthMarkus kaže...
 Kod mene makli ovu koja je bila i koju sam kupio upravo zato što je bila. Eto kako riješiš pizdariju. Ko Staljin. Imaš čovjeka, imaš problem. Riješiš čovjeka, riješio si problem.

 

Ok kontao bi da je to AsRock ili Giga, ali jebeni Asus s kojim imam samo pozitivna iskustva, to ne kontam. Meni je i dalje boot time užasan, ma da se čini nešto kraći.

 

Imaš M.2 i onda ti boota ko na mehaničkom.

 Jesi li probao "mem. context restore - enable", to bi trebalo disejblat memory trening kod svakog reboota, ja sam probao ali nakon nekoliko reboota imam bootloop, morat ću ponovno probati sada nakon ovog novog biosa, možda prođe.

 Nisam...

 

Kako misliš bootloop ? Konstantni ? 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
2 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

 

Kako misliš bootloop ? Konstantni ? 

 Da, jedino clear cmos pomaže.

Negdje sam čitao ukoliko sam dobro shvatio da nakon "context restore enabled" ne smiješ više kopati po biosu, da je mema/kontroler kao vrlo osjetljiva na postavke pa kad nešto promjeniš, pogotovo nešto u vezi memorije, latencija, naponi i slično, mora retrenirati memoriju, to bi trebala biti zadnja postavka koju mijenjaš.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.5.2023 21:09 (notloB).
18 mjeseci
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Imam B450 Tomahawk matičnu, i gledam taj MSI, koju jebenu podršku imaju, matična 5 godina nakon izlaska dobiva redovne BIOS updateove. Sjećam se kad je izašla 5XXX serija, da su vrlo brzo pružili podršku za nove procesore. Danas isto odem bezveze na support stranice, vidim novi BIOS, nova verzija AGESE i novi fičeri. Spominjem ovo jer gledam sad ovaj usrani ASUS kako se ponaša gore od nVidije pa me zanima šta je s drugima, Gigabyte, ASROCK, kakva su vam iskustva, jesu prastari socketi i dalje podržani? 

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SaintGriz kaže...

Imam B450 Tomahawk matičnu, i gledam taj MSI, koju jebenu podršku imaju, matična 5 godina nakon izlaska dobiva redovne BIOS updateove. Sjećam se kad je izašla 5XXX serija, da su vrlo brzo pružili podršku za nove procesore. Danas isto odem bezveze na support stranice, vidim novi BIOS, nova verzija AGESE i novi fičeri. Spominjem ovo jer gledam sad ovaj usrani ASUS kako se ponaša gore od nVidije pa me zanima šta je s drugima, Gigabyte, ASROCK, kakva su vam iskustva, jesu prastari socketi i dalje podržani? 

 

...i dalje daje podršku za moju MBO, 4 i pol godine kako je ploča na tržištu.

 

Po tome bi se reklo da ipak nisu baš tako usrani, ili?

 

BTW, popratio sam kaj se događalo u zadnje vrijeme s ASUS-om i znam da su se ponijeli k'o *upci,

 

ali s ovom ASUS TUF B450 PRO GAMING stvarno nikad nikakvih problema.

 

Tigar Krezumica
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako se dobro sjećam B450 Tomahawk je po izlasku pomeo sve ostale ploče, i bio br. 1 preporuka kod gotovo svih, a onda je došla ta Ausisica i uzela tron. Meni se sviđa šta ima integrirani IO shield, više nikad neću kupiti matičnu koja to nema.

Al evo ja sam dobio i noviju AGESU od tebe, tako da je MSI opet bio brži.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.5.2023 11:59 (SaintGriz).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SaintGriz kaže...

Imam B450 Tomahawk matičnu, i gledam taj MSI, koju jebenu podršku imaju, matična 5 godina nakon izlaska dobiva redovne BIOS updateove. Sjećam se kad je izašla 5XXX serija, da su vrlo brzo pružili podršku za nove procesore. Danas isto odem bezveze na support stranice, vidim novi BIOS, nova verzija AGESE i novi fičeri. Spominjem ovo jer gledam sad ovaj usrani ASUS kako se ponaša gore od nVidije pa me zanima šta je s drugima, Gigabyte, ASROCK, kakva su vam iskustva, jesu prastari socketi i dalje podržani? 

 Yep, moja B350 Tomahawk isto dobila bios update neki dan... Ta ploča mi je najbolja kupovina od svih komponenti koje sam kupio. Koristio sam R5 1600, 3600 i sad 5600 na toj ploči a može i 5800X3D

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.5.2023 12:01 (It'sMe932).
15 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni je to sve skupa manje bitno, napravio sam do sada samo 1 BIOS update na ploči, sljedeći update će biti kad

i ako budem mijenjao sadašnji proc sa nekim iz serije 5xxx

(u planu mi je, ali neću još neko vrijeme).

Gledam izbor igara u današnje vrijeme i ne nalazim ništa zanimljivo što bi me natjeralo na upgrade konfe.

Tigar Krezumica
Moj PC  
0 0 hvala 0
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja sam imao 1600, 2600, 3600 i sada 5600X. Vjerujem da ću probati i 5800X3D. Cijeli komp sam izmjenjao više puta (bolest), jedino matična, napajanje i kutija ostanu. 

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SaintGriz kaže...

Ja sam imao 1600, 2600, 3600 i sada 5600X. Vjerujem da ću probati i 5800X3D. Cijeli komp sam izmjenjao više puta (bolest), jedino matična, napajanje i kutija ostanu. 

 Slično je i kod mene, svašta sam izmijenjao, samo su ploča i kućište (meshify C) uvijek tu 

2 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zadnji bios je izašao radi toga što je amd izgleda odlučio popraviti sigurnosni propust sa TPMom, inače zadnja agesa s fičerima je izašla prije godinu dana kada su omogućili Resizable BAR čini mi se a premali bios nas je koštao fancy grafičkog sučelja i izostanka podrške za starije procesore na prvoj generaciji b450 platforme barem na mojoj MSI B450 GAMING PRO CARBON AC.

Inače MSI je baš pogodio s b450, imali su najbolje ploče,  tomahawk je čini mi se najprodavanija ploča za tu platformu, za razliku od recimo b650 gdje jedini uopće nemaju u ponudi b650E ploču + izgleda da su jedini koji čak ni na naskupljim pločama ne nude thunderbolt za AM5 pa čak ni u obliku headera na matičnoj za add-in pcie karticu, valjda nisu intelu platili licencu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.5.2023 12:41 (notloB).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
fromcelltohell kaže...
SaintGriz kaže...

Imam B450 Tomahawk matičnu, i gledam taj MSI, koju jebenu podršku imaju, matična 5 godina nakon izlaska dobiva redovne BIOS updateove. Sjećam se kad je izašla 5XXX serija, da su vrlo brzo pružili podršku za nove procesore. Danas isto odem bezveze na support stranice, vidim novi BIOS, nova verzija AGESE i novi fičeri. Spominjem ovo jer gledam sad ovaj usrani ASUS kako se ponaša gore od nVidije pa me zanima šta je s drugima, Gigabyte, ASROCK, kakva su vam iskustva, jesu prastari socketi i dalje podržani? 

 

...i dalje daje podršku za moju MBO, 4 i pol godine kako je ploča na tržištu.

 

Po tome bi se reklo da ipak nisu baš tako usrani, ili?

 

BTW, popratio sam kaj se događalo u zadnje vrijeme s ASUS-om i znam da su se ponijeli k'o *upci,

 

ali s ovom ASUS TUF B450 PRO GAMING stvarno nikad nikakvih problema.

 

 Gle, pederski od Asusa, ali i dalje bih uzeo njih nego bilo što od Gige sa predznakom 1.0.

 

Ja evo dva updatea BIOS-a, vsoc nije prešao preko 1.26.

 

Također mi ploča ima odličan audio chip što je jedan od razloga kupnje.


MSI je super, malo kaskaju sa memorijskom podrškom, ali uvijek imaju solidan VRM i ponudu u obliku Mortar/Tomahawk ploča.

 

Imao sam puno više sranja sa Tomahawk b550 i Ryzenom 5800x (pri izlasku) nego što imam s Strix b650e i 7800x3d.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
2 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
Gle, pederski od Asusa, ali i dalje bih uzeo njih nego bilo što od Gige sa predznakom 1.0.

 

Ja evo dva updatea BIOS-a, vsoc nije prešao preko 1.26.

 

Također mi ploča ima odličan audio chip što je jedan od razloga kupnje.


MSI je super, malo kaskaju sa memorijskom podrškom, ali uvijek imaju solidan VRM i ponudu u obliku Mortar/Tomahawk ploča.

 

Imao sam puno više sranja sa Tomahawk b550 i Ryzenom 5800x (pri izlasku) nego što imam s Strix b650e i 7800x3d.

 VRM više nije nikome problem, kod svih je solidan jedino ukoliko se ne odlučiš kupiti baš najjeftiniju ploču koju možeš naći, fancy predimenzionirani radijatori iznad vrma su postali moda i više ne možeš naći ploču koja ih nema.

Je, asus je sredio probleme nakon što su im dobro natrljali nos i spustili ih na zemlju.

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SaintGriz kaže...

Imam B450 Tomahawk matičnu, i gledam taj MSI, koju jebenu podršku imaju, matična 5 godina nakon izlaska dobiva redovne BIOS updateove. Sjećam se kad je izašla 5XXX serija, da su vrlo brzo pružili podršku za nove procesore. Danas isto odem bezveze na support stranice, vidim novi BIOS, nova verzija AGESE i novi fičeri. Spominjem ovo jer gledam sad ovaj usrani ASUS kako se ponaša...

 asus također baca updejte biosa, zadnji za moju b450m tuf pro je bio krajem ožujka ove godine, agesa 1208

još starija asus intel ploča za prastarog haswella još mi je dužu podršku imala, tako da nije do toga

asus je govno na mnogo drugih načina 

14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Molim vas, koje su "idle" frekvencije za procesor RYZEN 5 5600g?? Kada mi je zauzeće 1% on i dalje ide od 3.0GHz pa do 4.4. Matična je ASrock A520 a memoprija je 3.600MHz. Tek kupljeno računalo, nije overclock. Prvi put imam AMD do sada imao Pentium koji je išao od 0,8GHz pa do 3...

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.5.2023 21:34 (Žohar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ok je to za AMD, on je malo drukčiji od intela po tom pitanju, bitno je da u idlu je u idlu ( znači da nije opterečen i da je oko 30 stupnjeva temp cpu), to kaj je frkvencija 3ghz te be treba brinuti.

Taraba WoW
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.5.2023 21:50 (Taraba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Žohar kaže...

Molim vas, koje su "idle" frekvencije za procesor RYZEN 5 5600g?? Kada mi je zauzeće 1% on i dalje ide od 3.0GHz pa do 4.4. Matična je ASrock A520 a memoprija je 3.600MHz. Tek kupljeno računalo, nije overclock. Prvi put imam AMD do sada imao Pentium koji je išao od 0,8GHz pa do 3...

Eto ti šireg ili konkretnog odgovora u pravoj temi.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-5000g-am4-cezanne-apu/282027.aspx?page=1&jumpto=6628764&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice