AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.112.529
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Imao sam ryzen 3600 i 5600.Zen 3 je lansiran 5.11.2020 ali 5800x3d je lansiran 2022 godine.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.12.2023 13:33 (MGloc).
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Nemojte zezat da je 5800x3d iz 2022 bolji od 9900KF iz 2019.

 Da budemo malo tocniji arhitektura je iz 2017

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen 5 3600 + Asrock B450 Fatal1ty Gaming K4 + 16GB Patriot Viper Steel na 3200mhz, nikad problema.

Zatim na tu ploču stavljam Ryzen 5 5600X + još dva ista keksa rama (ukupno 32GB), nikad problema.

Sad imam konfu pod moj pc, sve radi uredno od prvog dana.

 

Osobno baš i ne razmišljam o povratku na Intel, iako ni s navedenim nisam nikad imao problema, osim što sam svojom krivicom razvalio jednu MBO.

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boris grozni kaže...
MGloc kaže...

Nemojte zezat da je 5800x3d iz 2022 bolji od 9900KF iz 2019.

 Da budemo malo tocniji arhitektura je iz 2017

 Chipseti i matične su isto godište, razlika u performansama poput albanskog i japanskog automobila 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Na riži san od prve generacije. 1600, pa 2600, 3600, 3700x, 5500, 5600x, 5700x i na kraju 7800x3d
Ništa drugo brate mili nego samo problemi, sranje za sranjem... Ti problemi su mi neka vrsta fetiša i gušt mi je pa se zato ne pribacujen na intel
Moj PC  
7 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
zabranjeniples kaže...

Ryzen 5 3600 + Asrock B450 Fatal1ty Gaming K4 + 16GB Patriot Viper Steel na 3200mhz, nikad problema.

Zatim na tu ploču stavljam Ryzen 5 5600X + još dva ista keksa rama (ukupno 32GB), nikad problema.

Sad imam konfu pod moj pc, sve radi uredno od prvog dana.

 

Osobno baš i ne razmišljam o povratku na Intel, iako ni s navedenim nisam nikad imao problema, osim što sam svojom krivicom razvalio jednu MBO.

 

 2019. sam kupio čim je izašao R5 3600, upario s MSI B450 pločom i GSkill ramom 3000mhz, jedino je bilo problema na početku kad sam morao pričekati cca tjedan dana da MSI izbaci adekvatan bios jer se RDR2 nije htio nikako pokrenuti, osim toga koliko se sjećam nije bilo problema. 2022. sam prodao proc i uzeo 5800x i upario s istom pločom, prodao ram i uzeo tu na forumu ram od 3600mhz i radilo isto bez problema. Makar su pričali na početku da 5xxx procesori neće raditi s B450 pločama ali na kraju je AMD to omogućio. Sad sam na konfiguraciji pod Moj PC oko 2 mjeseca i nema problema, upalio EXPO profil, malo poštelao PBO i deri. Ne bi mi bio problem na Intel preći, nisam rob marke ali ne vidim potrebu da se maknem sa nečeg sa čim sam potpuno zadovoljan. Nadam se da se sad nisam urekao

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
vrinho kaže...

...Makar su pričali na početku da 5xxx procesori neće raditi s B450 pločama ali na kraju je AMD to omogućio.

 to je trik da se proda što više novih ploča u trenutku kad je i potražnja za novim procesorima najveća

kasnije su 'čarobno' ipak smislili način čak i za 3xx seriju ploča, za koje su govorili da zen 3 na njima nikad neće raditri

ciganska firma, isto kao i ove druge

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kod mene sve radilo super dok nisam updateao bios na novi. Sad mi neda iGPU disableat stalno vraća na UMA-auto iz nekog razloga pa lagano black screen pri ulasku u winse lagano reset tipka onda šljaka. Amd jbg

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kod mene ništa ne radi, da bi radilo moram stisnuti power tipku, inače nula bodova. Totalno razočaran životom.

Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...

Kod mene ništa ne radi, da bi radilo moram stisnuti power tipku, inače nula bodova. Totalno razočaran životom.

 Pipo vopi

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...

Kod mene ništa ne radi, da bi radilo moram stisnuti power tipku, inače nula bodova. Totalno razočaran životom.

 nisi jedini, malo mi fali da bacim sve kroz prozor

nonstop se freeza i crasha, nema bsod

al više ne znam šta napravit sve živo šta ima na netu sam proba

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

. probaj na dark web, tamo stoji rješenje tvojih problema kolega 

 

Ili u gostionu, jbte misli samo nailaze, ako i to ne upali u crkvu, 2 očenaša, zdravoMarijo i zapali sviću, kada se vratiš kući, ima da radi ko zmajo

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2023 9:37 (Wiz3m4n).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Možda u 2024. bude bolje. Jebiga sirotinja smo i moramo živjeti sa tim AMD križom, nositi ga svaki dan. A težak je kao što je težak sirotinjski život.

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
"Aj ća... Sinoć uključim računalo, kad ono barem 3 uzastopna paljenja i gašenja i nema slike tom prilikom. Nekako dođe k sebi, pojavi se slika (i natpis Asrock) i tada vrlo brzo dođe do desktopa kao i inače u biti. Odmah posumnjam da se RAM vratio na tvorničke postavke, pogledam u Task manager i - da, na 2400 MHz je.

Odem u UEFI, postavim XMP profil za 3000 MHz, spremim i ponovno par automatskih resetiranja uslijedi, dođe do desktopa i ponovno je XMP isključen i RAM radi na 2400 MHz.



Dakle, oko 3 tjedna je radilo na 3000 MHz, da bi iz čista mira prestalo, isključio se sam XMP. I radi sada samo na 2400 MHz. Ono što sam sinoć još primjetio nakon tih iznenadnih resetiranja pri paljenju, je da je vrijeme na računalu otišlo jedan sat u natrag. I onda sam u biti u Windowsima isključio automatsko vrijeme i ručno unio sat. U UEFI-u nisam podešavao vrijeme.



Vrlo je čudno i dobro si rekao izgleda. Uh, uh, jebem Ryzen i tu nepouzdanost. Nikada nisam do sada imao Ryzen i eto, sada sam se i sam uvjerio u mušićavost. Inače sam samo čitao o tome kako je AMD manjkav. Doduše, RX 6800 XT mi dobro radi na Intel platformi. Od sutra sam na godišnjem pa ću se igrati sa ručnim podešavanjem RAM-a. Slobodno dajte savjete."




Imao sam isti problem dok nisam podesio xmp da radi ma 2933mhz. Od tada radi vec godinama bez problema. Samo moras pronaci najvisu stabilnu frekvenciju.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2023 10:26 (AFARON).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Točno tako je i bilo.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Opet natezanja AMD-Intel i AMD-Nvidia... Meni ne može nitko ništa prigovoriti po tome pitanju - imam Intel/AMD i AMD/Nvidia kombinaciju.

 

EDIT: E, je li itko na forumu ima Intelovu grafičku karticu (ne mislim na integrirane)?

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2023 11:09 (Izzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

FuturaIT mi slaže komp (ne meni) i nude Asus PRIME X670 za 7700x. Čitanjem tu kolega s foruma da se Asus nije baš pokazao za AM5 platformu, što predlažete iz FutureIT?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Šuplja priča, kod mene je x670e-f radi ko singerica a još sam ploču kupio u jeku te "afere" samo nek odradi update BIOSa i to je to.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2023 20:07 (soul_eclipse).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rokonja kaže...

FuturaIT mi slaže komp (ne meni) i nude Asus PRIME X670 za 7700x. Čitanjem tu kolega s foruma da se Asus nije baš pokazao za AM5 platformu, što predlažete iz FutureIT?

 Odi vidi u Zen 4 temu, tam sam ti dal odgovor s obzirom da se slaže novi AM5 komp.

AMD,........is that Epyc or what?
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja iman Asus Prime X670-P i radi odlično..upadejt biosa i to je to

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.12.2023 20:13 (Wayto XD).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AFARON kaže...
"Aj ća... Sinoć uključim računalo, kad ono barem 3 uzastopna paljenja i gašenja i nema slike tom prilikom. Nekako dođe k sebi, pojavi se slika (i natpis Asrock) i tada vrlo brzo dođe do desktopa kao i inače u biti. Odmah posumnjam da se RAM vratio na tvorničke postavke, pogledam u Task manager i - da, na 2400 MHz je.

Odem u UEFI, postavim XMP profil za 3000 MHz, spremim i ponovno par automatskih resetiranja uslijedi, dođe do desktopa i ponovno je XMP isključen i RAM radi na 2400 MHz.



Dakle, oko 3 tjedna je radilo na 3000 MHz, da bi iz čista mira prestalo, isključio se sam XMP. I radi sada samo na 2400 MHz. Ono što sam sinoć još primjetio nakon tih iznenadnih resetiranja pri paljenju, je da je vrijeme na računalu otišlo jedan sat u natrag. I onda sam u biti u Windowsima isključio automatsko vrijeme i ručno unio sat. U UEFI-u nisam podešavao vrijeme.



Vrlo je čudno i dobro si rekao izgleda. Uh, uh, jebem Ryzen i tu nepouzdanost. Nikada nisam do sada imao Ryzen i eto, sada sam se i sam uvjerio u mušićavost. Inače sam samo čitao o tome kako je AMD manjkav. Doduše, RX 6800 XT mi dobro radi na Intel platformi. Od sutra sam na godišnjem pa ću se igrati sa ručnim podešavanjem RAM-a. Slobodno dajte savjete."




Imao sam isti problem dok nisam podesio xmp da radi ma 2933mhz. Od tada radi vec godinama bez problema. Samo moras pronaci najvisu stabilnu frekvenciju.

 Ja jucer bas sastavio jednu konfu, sve iz ADMa, tray R5 5600 + lc cc 120, prvotno su trebali bit naki 3600 CL17 rami (ADM ostal bez stanja pa je uzeta neki 3600 CL18-22-22, lose ali ajd, za 1440p se bude koristil...), B550 Pro4 ploca, bios na ploci 2.40 (malo je frka bila, meni je ta ploca bila bez supporta za Zen3 kad je kupljena, ali ajd sva sreca pa je izgleda neka novija verzija ploce) i stavljen za prvu ruku gtx 1060, sve uredno radi jedino je bilo "problema" sa stavljanjem windowsa, tj. win11 ali kao nije mi dal skinut jer nema supporta za doticnu konfu (a ima, sve normalno ukljuceno u biosu) i onda sam moram neke kerefeke sa shift+f10 izvodit pri instalaciji da ga skinem... Kad se skinulo sve normalno radi, i malo sam isprobal R5 5600 posto je bila B2 verzija, znaci boosta na 100% 4.6ghz (CO, sve jezgre na -30 i stavljen boost +100) na ~1.1v, napravil stress test od sat i pol i sve radi cakum pakum. Inace zanimljiva stvar, otvoris kutiju kaj je ADM zapakiral, a unutra normalno sve zasticeno sa trakom na kojoj pise Caseking

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

PBO scalar, šta je to? Ostavia san na 1x, jel to u redu

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Daje pbo-u malo više sape i voltaže za veči boost, vidi kako se ponašaj klock i temperature na x4 vrijednosti...navodno više boosta, ja sam držao na auto pa mi je svejedno Asus b650 Tuf završila na RMA....napomena svima koji slažete am5 sisteme....odvojite jebenih 15e i ugradite contact frame na socket....

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...

....odvojite jebenih 15e i ugradite contact frame na socket....

Nije nužno da se ugrađuje contact frame jer nema nekih benefita od istog u smislu temeratura, osim ako tjedno ne mjenjaš pastu na cpu pa možda zbog tog, inače apsolutno nepotrebno.

Taraba WoW
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2024 9:35 (Taraba).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma jelda, secure contact frame ako prevedeš na hrvatski bi značilo šta točno onda i zašto bi ga izmislili?!

Zbog istog mi je ploča na rma, rendom nepaljenja računala zbog lošeg/defektnog prijanjanja cpu-a na soket i uvijanja mbo....problemi njih mase na am5, no po tebi beznačajno jel 

 

Ne razmišljaš uopče o tome da je am5 prvi izlet sa pinovima na ploči....na masu mbo ne bude problema, no na masu ih i ima i upravo zato je izmišljen taj komad lima, ne zbog jaja sira i krumpira ili šminke jer se ni ne vidi kada ga poklopiš hladnjakom.

2 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...

Ma jelda, secure contact frame ako prevedeš na hrvatski bi značilo šta točno onda i zašto bi ga izmislili?!

Zbog istog mi je ploča na rma, rendom nepaljenja računala zbog lošeg/defektnog prijanjanja cpu-a na soket i uvijanja mbo....problemi njih mase na am5, no po tebi beznačajno jel 

 

Ne razmišljaš uopče o tome da je am5 prvi izlet sa pinovima na ploči....na masu mbo ne bude problema, no na masu ih i ima i upravo zato je izmišljen taj komad lima, ne zbog jaja sira i krumpira ili šminke jer se ni ne vidi kada ga poklopiš hladnjakom.

 To su gluposti imo, s cf ćeš eventualno dobiti bolje tempe za sve ostalo imaš defektnu ploču čiji si raspad ublažio cfom.

Koji je to već čipset s intelovim land array socketom pa je za njega još uvijek potreban cf, međutim i u prvom i drugom slučaju jedino za temperature.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2024 10:10 (notloB).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma daj, ti si serviser ili radiš u AMD razvojnom timu?

Ne kažem da ploča nije defektna no sa vremenom kako se pigala tako se i kontakt gubio, ako contact frame čini ljudima razliku između normalnog rada i ne butanja onda bi rekao da ipak nije samo za temperature i da se ne namulja pasta postrance 

 

 

btw socket 1700 mbo su imale probleme, doduše temperaturne

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2024 10:14 (Wiz3m4n).
2 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...

Ma daj, ti si serviser ili radiš u AMD razvojnom timu?

Ne kažem da ploča nije defektna no sa vremenom kako se pigala tako se i kontakt gubio, ako contact frame čini ljudima razliku između normalnog rada i ne butanja onda bi rekao da ipak nije samo za temperature i da se ne namulja pasta postrance 

 Da, da je cf potreban prodavao bi se s pločama od strane proizvođača ploča ali je nepotreban, ne, ne čini im razliku, pokvarenu ploču treba reklamirati a ne izvoditi gluposti s cfom.

 

btw. upravo to sam i rekao u postu maloprije za 1700.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2024 10:17 (notloB).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vidiš isto sam i ja mislio dok me nije zdesilo 

2 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...

Vidiš isto sam i ja mislio dok me nije zdesilo 

 Umjesto što si trošio pare na cf trebao si tražiti da ti zamijene ploču ukoliko si u garantnom roku od 2 godine, ukoliko nisi 'ko ti je kriv što siluješ...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice