Gigabyte GA-990XA-UD3

poruka: 532
|
čitano: 102.016
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Migi86 kaže...

trebam pomoč na toj ploči...na koji način smanjiti rpm-ove ventilatora na njoj.... mislim na dodatne ventove koji su spojeni direkt na matičnu...točnije 3 venta koji rade protok zraka u kučištu...ne mogu nigdje naći opciju....

Ja sam vlasnik možeš samo smanjiti brzinu na konektoru di ide vent od proca a ove ostale ne možeš jer su tri pin a ovaj je četri pin i ima tu jednu više žicu preko koje matična smanjuje brzinu venta 

13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
itomic009 kaže...

Kakva je situacija sa vlasnicima ove ploče oko CPU temperature ! Meni se čini da mi programi krivo očitavaju senzor za CPU, jel nema šanse da dođe do 58C moj Phenom na stock postavkama sa Gaiom ? Izgleda da CPU temp i neku od Nortbridge ili sa chipseta brka. Jel ima tko slično iskustvo. Usput, imam posljednji BIOS za ploču tako da nije u tom problem.

meni sve uredno radi možda su ti otišli senzoi na procu jesi siguran da imaš F8 ja sam prije nekih mjesec dana kupio tu ploču i dobio sa njom F2 bios

13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3

  Ja imam 970 model a to je gotovo potpuno identična ploča aosim PCI-E djela. Imam zadnji BIOS jel sam uspješno flashao. Ma nije do senzora od CPU-a jel u BIOS-u mi je CPU na recimo 34C. Uđem u Windows i idle par minuta i temperatura je 41C. Svi znamo da u BIOS-u CPU nije u idle stanju, tako da nemože nikako biti manja temperatura u BIOS-u nego u Windowsu. U BIOS-u sam podesio da se na 60C za CPU oglasi alarm. Stavim napon namjerno na 1.4V sa stock 1.35V i clocknem ga na 4.0Ghz i opalim P95 da ga ugrijem ! Kad gledam CPU temperaturu u AIDI 64, dođe do 64C dok jezgre do najviše 53C !!!! Ali P95 ide i dalje bez beda, i komp se nesmrzava i sve 5. Također, nepali se alarm, što znači da CPU nije dosegao 60C !! Čini mi se da meni za CPU temperaturu  ( po AIDI 64 ) očitava možda temperaturu nortbridgea, a mjesto matična je CPU temperatura. Jel ta "matična temperatura" taman odgovara onoj CPU temperaturi koja bi mogla bit za takv clock  sa 1.4V napona sa mojim hladnjakom a to je nekih 50C ! Jel ima tko slična iskustva ili zna nešto više ovome ?

13 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Problem sa ventilatorima je riješen potenciometrom.....sada se pojavil drugi problem.... kad ištekam komp iz struje resetira mi se bios a voltaža baterije je 3.3V.... to se počelo događati ako se ne varam sa biosom F8....please help.... kad upalim komp pita me da li da učita deafult postavke biosa ili zadnje koji su bili ok....

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.10.2011 15:07 (Migi86).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Migi86 kaže...

Problem sa ventilatorima je riješen potenciometrom.....sada se pojavil drugi problem.... kad ištekam komp iz struje resetira mi se bios a voltaža baterije je 3.3V.... to se počelo događati ako se ne varam sa biosom F8....please help.... kad upalim komp pita me da li da učita deafult postavke biosa ili zadnje koji su bili ok....

vidi jel baterija dobro namještena, možda i ona ne valja

13 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

dobro je namještena...kad je bilo dobro dok sam sastavil konfig.... ali sam ju mjeril odmah dok sam ju izvadil poslije gašenja kompa pa je možda još bila napunjena.... budem otišel po novu u pon....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Ova ploča stvarno nije loša po komentarima, naime, pošto Asus M5A97 EVO neće biti kod nas neko vrijeme.. mislim da ću kupiti nju.. čini mi se kao neka jeftinija inačica M5A99x EVO zapravo. Iako Asus ima lijepi novi bios... i ušminkana sva.. ipak to malo dolazi na cijenu onda.
http://bambytalica.blogspot.com/
13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
PaoloDP kaže...
Ova ploča stvarno nije loša po komentarima, naime, pošto Asus M5A97 EVO neće biti kod nas neko vrijeme.. mislim da ću kupiti nju.. čini mi se kao neka jeftinija inačica M5A99x EVO zapravo. Iako Asus ima lijepi novi bios... i ušminkana sva.. ipak to malo dolazi na cijenu onda.

Uzmi ju i nećeš pogriješiti

13 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3
Ja sam si izgleda napravil veliko sranje... Stavil sam bios F9A i nakon restartanja necu se podignuti windowsi a bome ni instalacija novih... Stane odmah poslije slike one pocetne i pise loading operating system i tu stoji... Pomoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Migi86 kaže...
Ja sam si izgleda napravil veliko sranje... Stavil sam bios F9A i nakon restartanja necu se podignuti windowsi a bome ni instalacija novih... Stane odmah poslije slike one pocetne i pise loading operating system i tu stoji... Pomoc

probaj u biosu staviti na tvorničke postavke, ako ne pali

otpoji diskove, upali, kad napiše greška izgasi i ponovo spoji, ako ne pali

izvadi bateriju i vrati, ako ne pali

izvadi ram, upali komp i kad počne pištat izgasi i vrati ram, ako ne pali

stavi stariji bios

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2011 10:04 (igy).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Prijatelju sam stavio u konfu ovu maticnu, i jucer mu ovi iz ADMa slagali i poslali mail da nije prosla na testiranju i vise je ne prodaju (wtf?), da odabere neku drugu -.- ... i prijatelj kaze da biram do 100kn skuplju, nazalost Asrock 990FX Extreme3 je 200kn skuplja, a ove Asusice mi se nisu dopale. Stavit ce Asrock 970 Extreme4 posto i nije overclocker, 955BE ce ici na 3.6-3.8 bez problema (s Mugenom 3 xD)...
13 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3
Na koji nacin da stavim stariji bios? Jer mi stick ne prepoznaje... Pise mi no drive found
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Migi86 kaže...
Na koji nacin da stavim stariji bios? Jer mi stick ne prepoznaje... Pise mi no drive found

jesi li probao s qflash?

13 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3
Pa to i je to ali pise no drive found... A stick je unutra ali ntfs format
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Al ne bi trebao bit FAT?
13 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

uspio sa fat32.... ali me brine ovaj post od maloprije: Prijatelju sam stavio u konfu ovu maticnu, i jucer mu ovi iz ADMa slagali i poslali mail da nije prosla na testiranju i vise je ne prodaju (wtf?)....pa jel nebi nekaj pisalo na gigabyte stranici da nekaj nije u redu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Ma ko zna do cega je bilo, mislim moze se naci da je 1 od 10 ploca defektna, ali mislim da su jednostavno ciljali na to da odabere neku skuplju... mozda je stvarno nisu imali pa su izmislili da je pokvarena. Isto tako, kad je Samsung F3 od 500GB nestao sa websitea, rekli su mu da je Samsung promjenio vlasnika i da se vise ne proizvodi (za to nisam cuo -.-')...
13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Da.. i mene je malo uzburkala ta vijest o ovoj ploči.. hm.. nadam se da nije istina. Mada sam slićne tračeve čuo i za Asus M5A97 EVO.. a gledajte, svaka ploča ima nekih problema sa nekompitabilnostima, možda je samo to u pitanju.
Migi, jesi uspio sve riješiti sad?
Koji onda bios da se stavi?
http://bambytalica.blogspot.com/
16 godina
online
Gigabyte GA-990XA-UD3

Imam doticni ploci i za sada dejstvuje po jusu...

 

 

Intel i5 750 @3.8; GA P55 UD3; Kingmax 4 Gb 1600 Mhz; Gigabyte 6950 2 Gb; Hdd Samsung F3 1 Tb X 2 i F4 2 Tb
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Ne stavljati F9A bios, ima problem sa bootanjem OS, ovih dana će doći F9B pa to stavi

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Kant kaže...

Imam doticni ploci i za sada dejstvuje po jusu...

 

 

a koje su ostale komponente na toj konfi? CPU i GPU me zanimaju samo...

http://bambytalica.blogspot.com/
16 godina
online
Gigabyte GA-990XA-UD3

Phenom II 975 i Radeon 6950 1 Gb

Intel i5 750 @3.8; GA P55 UD3; Kingmax 4 Gb 1600 Mhz; Gigabyte 6950 2 Gb; Hdd Samsung F3 1 Tb X 2 i F4 2 Tb
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
aha... zanima me ima li tko da ima nVIDIA karticu na toj ploči? Čuo sam da ima problema sa SLI-om, ali meni nije ni namjera imati SLI već samo jednu grafulju.
http://bambytalica.blogspot.com/
12 godina
protjeran
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

SLI nije valjao kad je izašao jer nije bilo drivera sad sve radi

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Aha.. thnx
http://bambytalica.blogspot.com/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
PaoloDP kaže...
Da.. i mene je malo uzburkala ta vijest o ovoj ploči.. hm.. nadam se da nije istina. Mada sam slićne tračeve čuo i za Asus M5A97 EVO.. a gledajte, svaka ploča ima nekih problema sa nekompitabilnostima, možda je samo to u pitanju.
Migi, jesi uspio sve riješiti sad?
Koji onda bios da se stavi?

Jesam...radi...pri ruci sam imal samo F7 pa sada sa snjim radi.... i ne stavljam ništa prije F10

13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Migi86 kaže...
PaoloDP kaže...
Da.. i mene je malo uzburkala ta vijest o ovoj ploči.. hm.. nadam se da nije istina. Mada sam slićne tračeve čuo i za Asus M5A97 EVO.. a gledajte, svaka ploča ima nekih problema sa nekompitabilnostima, možda je samo to u pitanju.
Migi, jesi uspio sve riješiti sad?
Koji onda bios da se stavi?

Jesam...radi...pri ruci sam imal samo F7 pa sada sa snjim radi.... i ne stavljam ništa prije F10

Stavi slobodno F8 ja ga imam i niš ne zahebava

13 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

I dalje se događa kad ištekam računalo iz struje poništi mi se datum i postavke biosa.... ovo mi napiše kad palim komp....jel ima netko rješenje za to

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2011 11:26 (Migi86).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Migi86 kaže...

I dalje se događa kad ištekam računalo iz struje poništi mi se datum i postavke biosa.... ovo mi napiše kad palim komp....jel ima netko rješenje za to

to se meni događalo kod paljenja/gašenja zvučnika al ne na toj gigabyte ploči

14 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3

Evo da ne otvaram novu temu pa ću tu pitati. Radi se o ovoj ploči pod moj pc: GA-970A-UD3. Vjerojatno nije neki big deal al sam sad to skonto pa me kopka. :) U CPU-Z mi ispisuje da je Southbridge na ploči SB850 a trebao bi biti SB950. Jel to sad do CPU-Za? Jel on to krivo očitava ili šta. Zadnja je verzija instalirana.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice