Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.125.527
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

i kud sad nakon 4790k  

 

8700k ili pocet grijat vodu za skuhat rižu..

 

nekako imam osjecaj da ce i nakon svih ovih pizdarija sa sigurnosnim propustom intel opet davati bolje rezultate u igranju od riže, cak i kad ga cijelog pokrpaju do besvjesti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ako imas high refresh rate monitor bez imalo razmisljanja 8700k, ryzen ne postoji u tom scenariju, sto se windows updejta tice gaming je netaknut na intelu 

.

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...

Ako imas high refresh rate monitor bez imalo razmisljanja 8700k, ryzen ne postoji u tom scenariju, sto se windows updejta tice gaming je netaknut na intelu 

.

 

je vidio sam taj video, ali navodno sad bi jos trebalo cekat nekakav firmware updejt nakon kojega ce se tek vidit pravo stanje stvari. da igram se na 144hz i nejde mi se bas na amd, zadnji put sam im dao sansu nakon athlona tamo na FX seriji i dobrano se opekao tako da nebi ponovo ako bas nemoram 

 

 

edit: Correct, to fix Spectre issues with Intel, they need a micro-code update to change the behavior of it's branch prediction to be less aggressive. The result I predict, will be less effective branch prediction, so their "IPC" is going to drop as the execution pipelines wait for memory access more often. And it will also require further OS updates too. This is just the start to close these security flaws.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 12:19 (neznalica90).
13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

zanima me kad dolazi ovaj update i oce li utjecat na performanse u igrama ... ako bude  zalit cu za ryzenom 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Na igre nema utjecaja, imas vec testova po bespucima interneta a koliko vidim i na svemu ostalom, ako i ima zanemarivo je.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...
Na igre nema utjecaja, imas vec testova po bespucima interneta a koliko vidim i na svemu ostalom, ako i ima zanemarivo je.lp

 To nije baš točno: https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=linux-more-x86pti&num=1

 

Nope.
7 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Čudimo se što je Intel brži od AMD-a a kad pogledam koliko sam dobio BIOS updateova i patcheva u zadnjih godinu dana zbog njihovih propusta dođeš do zaključka da su veliki muljatori i rade kraticama. Nešto slično kako se radi na Balkanu, ovo je samo dokaz da firme vani ne rade ništa poštenije nego ove naše ovdje, gleda se kako koga prevarit. Daš im more novca i na kraju te prevare. Prvo Apple sad ovi, sutra Samsung. Kapitalisti najobičniji gdje su korisnici apsolutno nebitni osim njihovog novca, jedino si im tad bitan. 

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
PlayMaker10 kaže...

Čudimo se što je Intel brži od AMD-a a kad pogledam koliko sam dobio BIOS updateova i patcheva u zadnjih godinu dana zbog njihovih propusta dođeš do zaključka da su veliki muljatori i rade kraticama. Nešto slično kako se radi na Balkanu, ovo je samo dokaz da firme vani ne rade ništa poštenije nego ove naše ovdje, gleda se kako koga prevarit. Daš im more novca i na kraju te prevare. Prvo Apple sad ovi, sutra Samsung. Kapitalisti najobičniji gdje su korisnici apsolutno nebitni osim njihovog novca, jedino si im tad bitan. 

 Tako je. Želimo im duge živote, i teške bolesti.

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Pa naravno da rade ka naše firme pa šef Intela je naših korjena

MISCREATED
14 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...

Pa naravno da rade ka naše firme pa šef Intela je naših korjena

 Prijelazno je. Sad će nam reći da smo do sad krivo koristili procesore, i da smo sa onim performansama koje smo imali zapravo "overclockali" i da nam sad vraćaju na pravo stanje :D

13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Pozz ljudi mislim da nas je intel dosta zeznia s ovime ..ja nisam fan ni amd ni intel uzmen sta je bolje.. proda sam ryzena 1700  da bi uzea 8700k intel sada smanji performanse gledam testeve i recenzije zavisi od igre ali negdi je i p9 20fps razlika.. a to im se nij3 smilo dogodit ...

Moj PC  
1 3 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ne znam ja sta si ti gledao, al u gamingu nema nikakvih dropova...
12 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Gigabyte je izbacio verziju biosa koji rjesava ovaj "problem" - nema niti najmanje promjene u performansama,jedino sto sam primjetio da je VID napon nesto manji za iste postavke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
augi80 kaže...

Pozz ljudi mislim da nas je intel dosta zeznia s ovime ..ja nisam fan ni amd ni intel uzmen sta je bolje.. proda sam ryzena 1700  da bi uzea 8700k intel sada smanji performanse gledam testeve i recenzije zavisi od igre ali negdi je i p9 20fps razlika.. a to im se nij3 smilo dogodit ...

 Ke?

 

Windows Meltdown Patch in Games (i7 8700k)

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
augi80 kaže...

uzmen sta je bolje.. 

Ti ne možeš nikako naprijed, ti napraviš "nadogradnju" i onda ovo što si prodao postane bolje.   

 

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
augi80 kaže...

zanima me kad dolazi ovaj update i oce li utjecat na performanse u igrama ... ako bude  zalit cu za ryzenom 

 

 Neznam i ja se pitam jel bilo udara na preformanse evo jedan CB 

AMD AntiBoy
14 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

 jebeno je on to provjerio

 lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...

 jebeno je on to provjerio

 lp

 U mene je bia samo Meltdown zakrpan prije današnjeg updatea BIOS-a. Sad kompletno.

Jebiga, ti držiš proc na 22 GHz, na 110 Volti, dobro ti se stan ne zapali, lako je šta padne program..


 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 0:36 (LogicusMPS).
12 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

nemoze on meni toliko spustiti perfomanse koliko ja mogu dicilp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ja sam na*ebao 

MISCREATED
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...

Ja sam na*ebao 

 Meltdown ti je patchiran Windowsima. Za potpuni patch Spectrea (1 i 2) treba ti CPU-code update, znači BIOS gledaj updateat najnovijom verzijom ako je izašla.

11 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
augi80 kaže...

Pozz ljudi mislim da nas je intel dosta zeznia s ovime ..ja nisam fan ni amd ni intel uzmen sta je bolje.. proda sam ryzena 1700  da bi uzea 8700k intel sada smanji performanse gledam testeve i recenzije zavisi od igre ali negdi je i p9 20fps razlika.. a to im se nij3 smilo dogodit ...

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Za asus z170-a izasla onda je sigurno za sve ostale asusice izaslo 6,7 i 8 generacije gledao sam za laptop za njegaa jos nista on je haswel
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...

nemoze on meni toliko spustiti perfomanse koliko ja mogu dicilp

 

Nope.
8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...

Ja sam na*ebao 

Ja sam siguran 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 9:55 (Lucidius).
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Lucidius kaže...

Ja sam siguran

Ti isto kao i kolega vjeruješ svačemu.

Po meni taj program nije pokazatelj ničega.

8 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Odvrtio iz sprdnje...

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Lucidius kaže...

Odvrtio iz sprdnje...

 kao i ja. Živo me zaboli za te rupe. Ako se neki haker baš namjerio na moj komp naći će on već način i bez ovog sranja.

MISCREATED
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 10:46 (nicky.sl).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice