U kojem svijetu ispada Intel "bolji"

poruka: 35
|
čitano: 5.816
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: U kojem svijetu ispada Intel "bolji"
war3_tft kaže...

 Bez brige i Ryzen 1400 se tu davi, a daje jos losije rezulatte

nije mi baš jasno, koliko sam skužio po drugim testovima - više jezgri na toj igri bi trebalo značiti stabilniji fps

baš jučer sa ušao u aleksandriju i sad mi fps već opasno pada na ispod 40

meni kao okorjelom 60-fpsašu je i to još uvijek podnošljivo, no pomalo me i živcira obzirom da grafa tu igru može izgurat na +70 fpsa

war3_tft kaže...

U testu je i5 4860k, ali je @3.5Ghz sto je zapravo all core turbo na i5 4950 ak se ne varam.

 all core turbo na mojem 4590 je 3,7 - tako je po defoltu namješteno na asusovim h97 pločama

svih četiri jezgre odjednom rade na 3,699 i povremeno nešto sitno preko 3,7ghz, dođu i do 3,76 no ne sve istovremeno, kad su istovremeno opterećene sve limit im je 3,699

 

12 godina
protjeran
offline
Re: U kojem svijetu ispada Intel "bolji"

U toj igri vise jezgri znaci bolje performanse, al ovisi i na kojoj si platformi. Isto tako igra ima onu neku zastitu sta nafrlji cpu load cak i u meniju (uvjerio se u to sam) pa ako imas krekanu verziju to bas i nije mjerodavno.

 

Znam da tvja ploca dize sve jezgre na turbo boost frekvenciju, to je bio pogodak sa plocom. 

11 godina
offline
Re: U kojem svijetu ispada Intel "bolji"
war3_tft kaže...

U toj igri vise jezgri znaci bolje performanse, al ovisi i na kojoj si platformi. Isto tako igra ima onu neku zastitu sta nafrlji cpu load cak i u meniju (uvjerio se u to sam) pa ako imas krekanu verziju to bas i nije mjerodavno.

 

Znam da tvja ploca dize sve jezgre na turbo boost frekvenciju, to je bio pogodak sa plocom. 

 baš ću provjeriti danas poslije posla jel napucano i u meniju

 

heh, kad sam uzimao mislim da je to bila jedina dostupna h97 u micro izdanju, a takva mi je trebala radi kućišta

tek kasnije sam provjeravao i gledao za to i skužio da pod opterećenjem rade sve jezgre na 3,7

7 godina
protjeran
offline
U kojem svijetu ispada Intel "bolji"

Deda Picajzla kao i deda XXX mora usicariti neki mukte feature, onda su oni sretni i zadovoljni 

Ovaj pod h plocu dobije feature od z ploce, ovom se rx 470 transformira u 1060 6gb, oni  su reprezentavni primjer one narodne, bolje se roditi bez qurca, nego bez srece 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: U kojem svijetu ispada Intel "bolji"
lav1000 kaže...

Deda Picajzla kao i deda XXX mora usicariti neki mukte feature, onda su oni sretni i zadovoljni 

Ovaj pod h plocu dobije feature od z ploce, ovom se rx 470 transformira u 1060 6gb, oni  su reprezentavni primjer one narodne, bolje se roditi bez qurca, nego bez srece 

 tako je, na isti način sam na asrock h110 itx ploči dobio mogućnost klokanja rama i sad klinci imaju 2400mhz dual channel od najjeftinijeg kingston value ram 2133mhz 

 

war3_tft

evo sad sam bacio oko, u meniju i sa spuštenom igrom drži klok svih 4 jezgre istovremeno na 3,699mhz

jedini iskorištenost procesora padne

 

hehehe, otkako su završile ljetne temperature ventilator na hladnjaku ne prelazi 620rpm, temperature do 65 stupnjeva

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2018 17:31 (picajzla0707).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice