Postati freelace programer

poruka: 9
|
čitano: 6.571
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Postati freelance programer

Pozdrav , evo otvaram ovu temu kako bih dobio nekih korisnih informacija od ljudi koji su imaju neka  iskustva u freelancing programiranju . Želio bih nekoliko informacija oko freelacing programiranja. Završio sam u Algebri C#, ASP.Net , Osnove SQL -a  pa želio bih malo u tom smjeru. Naparvio sam završni rad u C# (Jednostavna WEB aplikacija), pa sad nešto frendu radim Web stranicu u ASP.Net- u s Web Shopom  i tako , zanima me !!!!! Znam da imam  zrno znanja oko programiranja ali želim naučiti i naučiti (kažu da sa tvrdoglava osoba - pa uglavnom sam u životu postigao što sam si zacrtao da želim) te upoznati nekoga tko bi me uveo u svijet Freelancing programiranja.Pregledao dam nekoliko Freelancing  stranica ali to su sve veći projekti  koji su za mene velik zalogaj . Možda netko to radi pa da dijeli male dijelove ili segmente nekih prijekata na kojima radi pa mu se to odradi - naravno free   jer treba skupiti iskustava pa onda nešto i zaraditi . Evo  toliko od mene..

....

Unaprijed tnx . 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2016 18:42 (Dar.Com).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Postati freelace programer

Registruj se na Upwork i kreni raditi. Nije potrebno biti najbolji, cak i kao pocetnik mozes zaraditi. Ispuni profil do kraja, mora da bude 100%, na taj nacin ces biti bolje rangiran, a i imaces jos neke pogonosti koje se ne mogu sjetiti. Pozeljno je da imas neki portfolio, barem dva projekta. To ne moraju biti cijele stranice/alatke, dovoljno je da bude neka funkcija. Ali da ima smisla funkcija, da nije sada digitron ili nesto sto ti niko nece traziti. Onda postanes aktivan na Upworku, non stop refreshujes i lovis poslove. Nemoj se za bilo sta prijavljivati, vec samo za poslove koje si siguran da mozes zavrsiti. Recimo ako ti je predhodna aplikacija bila neka vrsta shopa, onda se prijavljujes za poslove u kojima poslodavac trazi da mu se napravi shop za njegovu stranicu. Onda, spustis cijenu, recimo ako on nudi 400 dolara, ti nudi da uradis za 50 i u propratnom pismu mu objasnis da imas "iskustva", ali da si nov na sajtu i da nemas preporuke, pa si spreman da uradis za manje kako bi dobio preporuke. Na taj nacin mozes dobiti startne preporuke prije nego sto si mogao zamisliti, te onda vremenom polako gradis portfolio i povecavas cijenu. 

Darko
 
3 0 hvala 3
8 godina
neaktivan
offline
Postati freelace programer

Hvala na dobrim savjetima ... idem u akciju ..... 

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Postati freelace programer
DarkoKwon kaže...

Registruj se na Upwork i kreni raditi. Nije potrebno biti najbolji, cak i kao pocetnik mozes zaraditi. Ispuni profil do kraja, mora da bude 100%, na taj nacin ces biti bolje rangiran, a i imaces jos neke pogonosti koje se ne mogu sjetiti. Pozeljno je da imas neki portfolio, barem dva projekta. To ne moraju biti cijele stranice/alatke, dovoljno je da bude neka funkcija. Ali da ima smisla funkcija, da nije sada digitron ili nesto sto ti niko nece traziti. Onda postanes aktivan na Upworku, non stop refreshujes i lovis poslove. Nemoj se za bilo sta prijavljivati, vec samo za poslove koje si siguran da mozes zavrsiti. Recimo ako ti je predhodna aplikacija bila neka vrsta shopa, onda se prijavljujes za poslove u kojima poslodavac trazi da mu se napravi shop za njegovu stranicu. Onda, spustis cijenu, recimo ako on nudi 400 dolara, ti nudi da uradis za 50 i u propratnom pismu mu objasnis da imas "iskustva", ali da si nov na sajtu i da nemas preporuke, pa si spreman da uradis za manje kako bi dobio preporuke. Na taj nacin mozes dobiti startne preporuke prije nego sto si mogao zamisliti, te onda vremenom polako gradis portfolio i povecavas cijenu. 

 

Čovjek objasnio savršeno

It's not about the money...It's about sending a message
12 godina
offline
Postati freelace programer

Takodje poslove mozete traziti i preko foruma/kompjutija. Na primjer ja nisam mogao mnogo zaraditi jer sam izabrao pogresnu bransu, game development. Sajtovi poput Upworka imaju reputaciju sajtova za jeftinu radnu snagu iz Indije. Tako da su meni indijci uzimali sve poslove, jer zele da rade za 3 dolara po satu, sto je njima tamo mnogo u Indiji, jer bukvalno mogu sebi da plate stan/internet/hranu sa tom satnicom. Dok meni to nije odgovaralo i rijetko sam nalazio poslove, najcesce su mi trazili da im napravim cijelu video igru grafika/programiranje/poliranje, bukvalno sve za 250 dolara, a tebi treba tavku jednu video igru da napravis oko dva mjeseca (i to samo ako je mini igra u pitanju). No to izrabljavanje me je smorilo i sada direktno trazim klijente preko foruma, zanimljivo je da sada radim za youtubera od kojeg sam ja ucio programirati :D 

 

Za web development je sigurno drugacije, vjerujem da je to vise placeno, a i trazeno, tako da ne vjerujem da bi trebali imati problema u takvoj bransi. Ali ako vam ne bude islo, probajte na ovaj moj nacin. I upamtite, uvijek imajte izgradjen portfolio, posao se lakse nalazi 200%, sto je i logicno. 

Darko
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2016 13:00 (DarkoKwon).
 
1 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Postati freelace programer

E rijesio sam profil na Upwork , idem sad okušati nešto od posla . U sakom slučaju hvala na savjetu .!! 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Postati freelace programer

Dobio prvi posao  , jeeee!!!!!!!!!!!

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Postati freelace programer
Dar.Com kaže...

Dobio prvi posao  , jeeee!!!!!!!!!!!

 

Pripazi na namete, odnosno na onih 5-20% koliko Upwork uzima po poslu, ovisno o iznosu projekta.

 

Na oDesku politika je bila da za projekte s fiksnim iznosom nema garancije isplate.

Ako je sada tako i dalje, tada uvijek prije uzimanja posla provjeri ocjene naručitelja.

 

Riješi par testova s ocjenom 4.5 do 5, to ti poprilično povećava rejting.

 

Upwork je OK ako trebaš stvoriti reference za početak.

 

Izbjegavaj freelancer.com.

 

Sretno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2016 11:04 (Djuro von Prekoplotovich).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Postati freelace programer
Dar.Com kaže...

Dobio prvi posao  , jeeee!!!!!!!!!!!

 

I jesi li završio posao?

Što si odradio?

Daj malo detalja.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice