60hz max frekvencija monitora

poruka: 25
|
čitano: 3.950
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
60hz max frekvencija monitora

Uzeo sam predator xb252q, no nikako ne mogu  postići veću od 60hz, odaberem bilo koju u rasponu 120-240hz i samo se nakon par blinkanja resetira na 60hz...

probao sam svašta ali ništa ne daje rezultate...

 

jel ima tko na području Zg sa gsync monitorom voljan pomoći da kratko testiramo pola sata/sat jel problem u monitoru ili možda mojem GPU???? platim pošteno punu satnicu kao pravom servisu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
60hz max frekvencija monitora

Možda ti je display port kabel u qurcu.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: 60hz max frekvencija monitora
mislioc kaže...

Možda ti je display port kabel u qurcu.

 jbmu mamicu imam ih dva kom baš da su oba...

11 godina
offline
Re: 60hz max frekvencija monitora
lav1000 kaže...

Uzeo sam predator xb252q, no nikako ne mogu  postići veću od 60hz, odaberem bilo koju u rasponu 120-240hz i samo se nakon par blinkanja resetira na 60hz...

probao sam svašta ali ništa ne daje rezultate...

 

jel ima tko na području Zg sa gsync monitorom voljan pomoći da kratko testiramo pola sata/sat jel problem u monitoru ili možda mojem GPU???? platim pošteno punu satnicu kao pravom servisu...

 

Gdje minjaš rifreš ?

U driveru od grafulje ?

Ako je tako od zadnjeg ovog updatea winsa ni ja nisam mogao stavit na 74hz ko što uvijek stavim u intel hd panelu, svaki put se vrati na 60hz, a rješenje je bilo u ovoj postavci od windowsa.

 

SLIKA

 

Odznači to ako je označeno. Mislim na  Hide modes...

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2018 15:54 (Silent horror1992).
7 godina
protjeran
offline
Re: 60hz max frekvencija monitora
Silent horror1992 kaže...
lav1000 kaže...

Uzeo sam predator xb252q, no nikako ne mogu  postići veću od 60hz, odaberem bilo koju u rasponu 120-240hz i samo se nakon par blinkanja resetira na 60hz...

probao sam svašta ali ništa ne daje rezultate...

 

jel ima tko na području Zg sa gsync monitorom voljan pomoći da kratko testiramo pola sata/sat jel problem u monitoru ili možda mojem GPU???? platim pošteno punu satnicu kao pravom servisu...

 

Gdje minjaš rifreš ?

U driveru od grafulje ?

Ako je tako od zadnjeg ovog updatea winsa ni ja nisam mogao stavit na 74hz ko što uvijek stavim u intel hd panelu, svaki put se vrati na 60hz, a rješenje je bilo u ovoj postavci od windowsa.

 

SLIKA

 

Odznači to ako je označeno. Mislim na  Hide modes...

 ma sve sam isprobao, rezultat i tu u windowsima i u drajverima je isti

pokušavam 100hz staviti...

 

ma jučer bez greške išlo na 75 na drugom monitoru, ali ovaj ni sekunde proveo nisam iznad 60hz

12 godina
suspendiran
offline
60hz max frekvencija monitora
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: 60hz max frekvencija monitora
mislioc kaže...

 snimio sam ga i odsnimio jedno 25 puta već i ništa 

 

radio sam i sa onim CRU čišćenje registrija neke zaostale rezulocije ...

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2018 16:43 (lav1000).
12 godina
suspendiran
offline
Re: 60hz max frekvencija monitora
Pa neznam da nije do jebenog monitora jesi probo kod lika kad si uzimo jel šljaka na 240hz.
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: 60hz max frekvencija monitora
mislioc kaže...
Pa neznam da nije do jebenog monitora jesi probo kod lika kad si uzimo jel šljaka na 240hz.

 ma nisam probavao, vjerujem forumašima na riječ.... 

10 godina
offline
Re: 60hz max frekvencija monitora

Kod mene je isto 60Hz i za refresh rate mi je dovoljno jer ionako ljudsko oko ne vidi treperenje na toj frekvenciji, a da mi oprema i može na 240Hz ja bi je vratio na 60 da se ne pati i pregrijava a nevidim ništa bolje.

11 godina
offline
Re: 60hz max frekvencija monitora
AF139 kaže...

Kod mene je isto 60Hz i za refresh rate mi je dovoljno jer ionako ljudsko oko ne vidi treperenje na toj frekvenciji, a da mi oprema i može na 240Hz ja bi je vratio na 60 da se ne pati i pregrijava a nevidim ništa bolje.

 

HAHAHAHAHAHAHA

Post godine.

12 godina
protjeran
offline
Re: 60hz max frekvencija monitora
AF139 kaže...

Kod mene je isto 60Hz i za refresh rate mi je dovoljno jer ionako ljudsko oko ne vidi treperenje na toj frekvenciji, a da mi oprema i može na 240Hz ja bi je vratio na 60 da se ne pati i pregrijava a nevidim ništa bolje.

 Nakon ovog posta si zadovoljio sve uvjete te si postao clan premium hw guru kluba tj "ryzen armade", iskrene cestitke. 

11 godina
suspendiran
online
Re: 60hz max frekvencija monitora
AF139 kaže...

Kod mene je isto 60Hz i za refresh rate mi je dovoljno jer ionako ljudsko oko ne vidi treperenje na toj frekvenciji, a da mi oprema i može na 240Hz ja bi je vratio na 60 da se ne pati i pregrijava a nevidim ništa bolje.

Kladim se u 100€ da nikada ni nisi uzivo vidio nista na vise od 60Hz :D

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2018 22:41 (ibme74).
10 godina
offline
Re: 60hz max frekvencija monitora

Vidio jesam i to sigurno više primjeraka od tebe , ali nisam vidio nikakvu razliku u slici .

To sa refresh rate 240Hz me podsjeća na audiofile koji "usviravaju"  žice za zvučnike od 5000kn i skuplje ....

 

https://ibb.co/gOZpGT

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2018 10:11 (AF139).
12 godina
odjavljen
offline
60hz max frekvencija monitora

Postoje mnoge studije koje su dokazale da ljudsko oko, pogotovo ono trenirano ( npr. vojni pilot ) može vidjeti puno puno više od tih 60,120 ili 240 fpsa ( ima zapisa koji kažu čak i do 1000 ), tako da sumnjam da nema benefita od monitora s više od 60Hz, uz uvjet da sadržaj prati potrebu, npr. ako gledaš statičnu sliku treba ti "0 fpsa"..

60 je ta neka točka ispod koje "trza", a iznad koje "teče" slika, odnosno dosta je fluidnija, stvar je samo u tome da razlika između 120 i 60 nije toliko značajna koliko između 24 ili 30 i 60, ali s vremenom se primjećuje razlika pogotovo na monitorima veće dijagonale.

Što se tiče ove izjave da bi vratio s 240 na 60 fpsa, to ti je ko da pljuneš milju dvije za Ferrari i staviš blokadu na 90 da se motor nebi "forsirao", ali nije bitno, predaleko smo u offtopicu, nek radije netko pomogne kolegi iz prvog posta

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2018 10:31 (Zin8).
 
4 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: 60hz max frekvencija monitora
AF139 kaže...

Vidio jesam i to sigurno više primjeraka od tebe , ali nisam vidio nikakvu razliku u slici .

To sa refresh rate 240Hz me podsjeća na audiofile koji "usviravaju"  žice za zvučnike od 5000kn i skuplje ....

 

https://ibb.co/gOZpGT

 

 

 

Piše ti zadnja rečenica, za gaming je beneficial :) A o tome se ovdje i radi.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
protjeran
offline
Re: 60hz max frekvencija monitora
AF139 kaže...

Vidio jesam i to sigurno više primjeraka od tebe , ali nisam vidio nikakvu razliku u slici .

To sa refresh rate 240Hz me podsjeća na audiofile koji "usviravaju"  žice za zvučnike od 5000kn i skuplje ....

 

 

Dakle nisi vidio. Ili si jos jedan koji laze ovaj napaceni forum ili trebas doktoru...

10 godina
offline
Re: 60hz max frekvencija monitora

...evo ih još sa GMO vidom što primjećuju razliku  ..a što se mene tiče za igrice  i u win10 sam isključio sve opcije u setinzima "gaming" ....ponekad ubijem vrime sa par starih koje rade na full video opcijama i sa mojom prastarom grafom.

12 godina
protjeran
offline
Re: 60hz max frekvencija monitora
Pusti sad pricu o smanjivanju detalja i "pregrijavanja" hw-a.

Razlika 60 i 100hz+ se osjeti vec kod micanja misa u windowsima, a kamo li ne u igrama. Ako ti to ne vidis onda je ocito problem tvoj vid.
14 godina
protjeran
offline
Re: 60hz max frekvencija monitora
AF139 kaže...

...evo ih još sa GMO vidom što primjećuju razliku  ...

Tako i daltonisti misle da oni vide "normalno" a da su svi ostali poremeceni...

11 godina
suspendiran
online
Re: 60hz max frekvencija monitora

Je vidio si, ali na internetu 

Odi prosipat te fore negdje drugdje, nemoj po forumima ispadas smijesan 

10 godina
offline
Re: 60hz max frekvencija monitora

Što se vida tiče još vidim bolje na daljinu nego neki mlađi koji su na smartfonima dobili kratkovidnost....ja sa godinama elektronike na pcb dobio (kratke ruke) dalekovidnost

Ostaje činjenica da se te vaše nove igrice mogu normalno igrat i sa 60Hz.

14 godina
odjavljen
offline
Re: 60hz max frekvencija monitora
AF139 kaže...

Što se vida tiče još vidim bolje na daljinu nego neki mlađi koji su na smartfonima dobili kratkovidnost....ja sa godinama elektronike na pcb dobio (kratke ruke) dalekovidnost

Ostaje činjenica da se te vaše nove igrice mogu normalno igrat i sa 60Hz.

 

Mogli smo se i svi voziti u fićekima, pa su se ipak razvili bolji auti, jbg.

 

Naravno da se može, ali je puno bolji doživljaj na 144 i više hz, pa ako se može, zašto ne. Možda je ono što si ti isprobavao nije bilo zbilja toliko, nego je i dalje radilo na 60 hz.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
neaktivan
offline
60hz max frekvencija monitora

Dragi lave i ostali,ako me pamćenje služi ta priča o 21fps je arbitrarno uzeta mjera ispod koje ljudsko oko vidi niz odvojenih slika umjesto fluidog pokreta,dalje iznad 21fps postaje sve fluidnije do same realnost svakodnevnog života koji ima dobar refresh rate.Međutim ta granica nije za svakoga ista,u mom slučaju to se dešava već na 43fps.

Na tvoj problem - vidim da si spojio prekomorski kabel umjesto HDMI,ok a da li ti treba flash grafičke,jesi provjerio na stranici proizvođača?U mom slučaju za korištenje 144hz i više flasha se grafička,iz windowsa,postoje dvije verzije BIOS-a za grafičku;za 60hz i preko 60hz.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
60hz max frekvencija monitora

Ekipa proradilo je, ipak je bila rijec o kabelu. 

Dr. Mislioc bio u pravu, taj mladić je HW enciklopedija 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2018 22:41 (lav1000).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice