Formatiranje i brisanje particije

poruka: 19
|
čitano: 16.084
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Formatiranje i brisanje particije

na komp sam instalirao linux ubuntu, ali kad sam htio instalirati win xp i napravit particije dogodilo mi se da mi je ostao jedan odvojen unpartitioned size i nemogu ni napravit particiju ni nista, tu je bio ubuntu

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Formatiranje i brisanje particije

Baš i ne razumijem tvoje pitanje ali koliko sam pohvato na komp misliš stavit dva OS, linux i xp i imaš problem sa particijama. Sa linuxom baš i ne znam puno,skoro ništa ali probaj prvo instalirat xp, napravit particije u biosu prilikom instalacije ili sa Particion Magicom napravit particije nakon instalacije xp i onda instalirat linux na neku particiju.

15 godina
offline
Formatiranje i brisanje particije

-kako se to rade particije u BIOSu?

-čemu dodatni alati (Part.Magic) kad svaki OS mora imati osnovni itd...

 

Pitanje je zbrčkano, pa dok se malo ne razjasni nema konkretnijeg odgovora...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Formatiranje i brisanje particije

Imam samo jedno pitanje, a da ne otvaram novu temu.

Kada se reinstalirava Windows, konkretno WinXP, da li ima kakve razlike u formatiranju diska na Quick i Full način?

Da li gubim kaj ako ja njega ˝nabrzinu˝ formatiram, tipa stabilnost sustava ili neš?

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Formatiranje i brisanje particije

-nema. To je relikt prošlosti, kao low-level. Koji se obavi kod proizvodnje diska i nikad više... full samo dodatno čekira bad sectore... -suvišno, pokušava popraviti par KB....

Zaključak, na ispravnom disku je svejedno, na neispravnom .... nitko nezna.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
RE: Formatiranje i brisanje particije
wMw11 kaže...

Imam samo jedno pitanje, a da ne otvaram novu temu.

Kada se reinstalirava Windows, konkretno WinXP, da li ima kakve razlike u formatiranju diska na Quick i Full način?

Da li gubim kaj ako ja njega ˝nabrzinu˝ formatiram, tipa stabilnost sustava ili neš?

 

Hvala

Ne bi trebao ništa izgubiti, ja uvijek formatiram na quick, bez problema.

14 godina
neaktivan
offline
Formatiranje i brisanje particije

ostao mi je dio na kojem je bio linux odvojen od preostalog praznog prostora i nisam mogao iskoristiti taj prostor, na tom kompu mi je hard 40 Gb a sa onih 10 nisam nsta mogao ni obrisat particiju ni nista, a sad kad sam instalirao ubuntu opet svih 40 je bilo na raspolaganju

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Formatiranje i brisanje particije
mene mozda bude zanimat jedan dan.dakle karikiram..imam sedmicu na c,d je storage,jednog dana sam klizacem uzeo sa d 20giga za linux mint.sve super radi i pri bootu dize sedmicu osim ako ja u momentu ne kazem daj mint.znaci ako ides preko windows dvda brisat c za novi instal,neda ti uz put brisnut onih 20gb minta? Jel to?
ako u postu ne podrzavas misao nekih moderatora, to znaci da trolas! http://a.imagehost.org/0175/epic.jpg
14 godina
neaktivan
offline
RE: Formatiranje i brisanje particije

e   j e b g a  kad nisam usliko

14 godina
neaktivan
offline
Formatiranje i brisanje particije

pozdrav!!!!

imam problem sa formatiranjem C: particije na kojem je win XP posto imam sedmicu na D: particiji pa mi nije potreban xp znaci imam dual boot.. probao sam sa sedmice da formatiram C: XP particiju ali windows kaze da ne moze da formatira ... eh sad me interesira jel postoji neko rjesenje..hvala

amir sivac
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Formatiranje i brisanje particije

Ne mozes iz windowsa formatirati particiju gdje ti je system, ako imas cd od windowsa ubaci ga bootaj formatiraj tu particiju koju zelis.

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Formatiranje i brisanje particije

Win 7, dvije particije, C i D. Na D disku su neki bezvezni podaci koje zelim maknuti, odnosno formatirati D.

 

 

Ali nikako da uspijem. Probao sam sve cega se mogu sjetiti: iz windowsa, pa iz administrativnih alata, pomocu nove instalacije wina, pomocu programa Easeus partition master (HE) i nikako da uspijem formatirati. Nije mi jasno zasto, nisam nikada imao ovaj problem. Racunalo je s posla.

 

 

Kad zelim samo desnim klikom na format u winu, javi mi poruku da ne ide jer taj pogon netko ili nesto koristi. Pogledao sam u tasku ali nista, cak i ono sto sam mislio da bi mogao biti uzrok, ubio sam ali nista.

 

 

Imate neki prijedlog??

 

 

Hvala!

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Formatiranje i brisanje particije

Moze li mi netko pomoci?

Ono sto sam jedino zakljucio da mogu je napraviti novu instalaciju ali tako da obrisem sve particije (C i D) te da napravim nove...ali to bih htio izbjeci.

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Formatiranje i brisanje particije

Pokušaj ovako. Taj ti program vraća disk na tvorničke postavke i briše sve iz njega, ali vidim da to ne želiš :)).

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.1.2011 10:06 (Razer_Copperhead).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Formatiranje i brisanje particije

si probao sa nekim od alata sa hirens-ovog cd-a?

Ajde probaj ovo instalirati.

Ja unlocker koristim u slucaju da ne mogu zatvoriti nesto ili obrisati pa mi prikaze koji ga proces koristiti da ga mogu ubiti

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.1.2011 10:09 (simeparanoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Formatiranje i brisanje particije
Miki77 kaže...

Moze li mi netko pomoci?

Ono sto sam jedino zakljucio da mogu je napraviti novu instalaciju ali tako da obrisem sve particije (C i D) te da napravim nove...ali to bih htio izbjeci.

Hirens boot cd pa digni komp sa njeag i brisi sta te volja. Ima i mini xp na njemu ako ti je tako lakse. Samo pazi na particije jer ono sto ti je d pod windowsima ne mora to biti kad dignes mini xp.

:)
15 godina
offline
Formatiranje i brisanje particije

Ok, hvala, probat cu sve pa da vidim sta ce upaliti. Javim vam.

 

edit: fala logic, uspjelo sa Hirens boot-om. {#}

TrustNo1
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.1.2011 8:16 (Miki77).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Formatiranje i brisanje particije

Poz da ne otvaram novu temu pitat ću vas ovdje. Znači htio bi formatirati disk i na čisto intalirati windowse itd. Sad mene zanima koliko je pouzdano ono formatiranje prilikom inslatacije windowsa (čini mi se fast format ili tako nešto)?

Da li taj foramt lijepo sve obriše sa harda ili trebam ić na onaj neki spori format? Sad da li on sve lijepo obriše?

 

Znači glavno pitanje, da li da idem na brzo ili sporo formatiranje?

 

Hvala

4 Brzo
0 Sporo
Kruger
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Formatiranje i brisanje particije

Brzo je normalno formatiranje.

Drugi ,sporiji oblik provjerava sve sektore diska na ispravnost. Nema svrhu formatiranja.

Dosadilo mi čitati forum 3 godine onako na OFF,pa sam se pridružio. :)
Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice