Otišla grafička?

poruka: 5
|
čitano: 872
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Otišla grafička?

pozdrav ekipa,

 

ima par tjedana mi se slika na monitoru deformirala , po sredini monitora se slike vertikalno presjekla i zamjenila strane ( lijeva strana je prešla na desnu i obrnuto ). neposredno prije toga je bio drugačiji omjer te deformacije... 

ponovno sam napravio instalaciju drivera i stvari su se vratile u normalu i tako je funkcioniralo ok do prekjučer kad je zablokiralo video uz siv/crn ekran i neprestan distorziran zvuk...

 

pc restartiran ali već po samom paljenju se pojavljuje par vertikalnih debelih zelenih linija uz niz manjih tankih linija koje su položene horizontalno... reinstalacija drivera nije pomogla..

 

pc je iz potpisa - dakle radi se o grafičkoj XFX AMD RADEON HD 6870 1GB. 

 

imate kakav savjet ? planiram nabavu novog računala ali uskoro izlaze novi procesori pa bi valjalo pričekati?

i da ne postavljam u temi za grafičke kartice ponovno - postoji li nekakva opcija s kojom bi moga zamijeniti ovu grafičku ako se potvrdi da je problem u njoj.

ne želim prodavati komponente a šteta mi je bacit ga negdi sa strane pa bi ipak pokuša stavit ga nazad u funkciju.

matična je Gigabyte GA-990XA-UD3 .

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.1.2019 8:59 (talmad).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Otišla grafička?

Graficka je stara 7-8 godina tako da nije nikakvo cudo da je riknula.Najbolje bi bilo da uzmes novi pc , a graficka rx 560 ako ces ju stavljat u ovaj PC.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Otišla grafička?

a pita sam baš kolege za novu konfiguraciju pa nisam siguran isplati li se pričekati malo zbog procesora.

svakako bi vratija ovaj nazad u život bez obzira na novu konfu tako da je svaki savjet dobrodoša :)

 

postoji li neka jeftinija opcija za grafičku. prebacija bi ga za internet svojima i FM najvjerojatnije. ništa posebno zahtjevno. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.1.2019 9:45 (talmad).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Otišla grafička?

Ako neces nista vise igrat na njemu uzmi neku najjeftiniju bit ce dobra za surfanje i multimediu.r5 230 , gt 710...

12 godina
neaktivan
offline
Otišla grafička?

treba li na šta posebno paziti glede kompatibilnosti?

od igara samo Football manager.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.1.2019 13:52 (talmad).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice