Dupla IP i dupla mac adresa na jednom računalu

poruka: 6
|
čitano: 2.501
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Dupla IP i dupla mac adresa na jednom računalu

Pozdrav svima. Kako je moguće da računalo s kojim se spajam na ruter - prikazuje kao uređaj s duplom ip adresom, također i s odvojenim mac adresama. Da li to upućuje na pokrenuti skriveni virtual machine? Te na koji način najbolje napraviti takvu mrežnu dijagnostiku?

 

Unaprijed hvala.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Dupla IP i dupla mac adresa na jednom računalu
U command prompt upiši:

ipconfig /all

I kopiraj nam output. Može biti virtualka, a i ne mora.
8 godina
offline
Re: Dupla IP i dupla mac adresa na jednom računalu

Jesi istovremeno spojen preko wifi i žicom?

16 godina
offline
Dupla IP i dupla mac adresa na jednom računalu

Evo napravio sam screenshot s rutera i ipconfig /all komande. Spojen sam samo sa žicom, dok sam wifi adapter izvadio iz laptopa prije cca godinu dana - modul je pokazivao slabi wi-fi signal uz spojene žice antene - pokraj bilo kojeg rutera i bez obzira na operativni sistem. 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Dupla IP i dupla mac adresa na jednom računalu

Jesi imao ovako nekakav VPN instaliran ikad?

16 godina
offline
Dupla IP i dupla mac adresa na jednom računalu

Imao sam instaliran VPN. Malo sam istraživao u vezi toga. Također imam još jedan backup widnows na istom računalu, - vanjski drive, gdje je također instaliran vpn, no nema druge ip adrese na ruteru. Pitanje je kako maknuti tu drugu adresu. Ono što bih još tu napomenuo da sam primjetio upravljanje računalom bez mojeg prisustva. Ponekad se pali neki tab u eksploreru, znao se događati i history linkova koje uopće nisam pratio i gledao itd., dosta često na društvenim mrežama mjenja activity log, itd. Uglavnom jednostavno rečeno, samo bih htio spriječiti bilo kakvu radnju i "kanalno spajanje na internet i korištenja mimo mojeg saznanja preko računala koje koristim. E sad kako to obrisati? I koju baznu zaštitu koristiti?, iako sam svjestan da je svaka zaštita premostiva.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice