WLAN domet

poruka: 16
|
čitano: 5.197
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
WLAN domet

ovako imam problem. t-com mi neće pribaci maxadsl na drugi broj a ja se selim u drugu kuću koja je udaljena od routera nekih 30 metara. soba u kojoj je ruter je na istoj visni kao i soba u kojoj je pc (max udaljeno 35 metara). pa me zanima da li cu moci hvatati signal od routera na svom pc-u i sto mi je sve potrebno 

 

 

edit: zar nitko ne zna

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.2.2009 15:44 (Fiksy).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
WLAN domet
- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.2.2009 15:48 (macak).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: WLAN domet

Ne znam da li budeš mogao. Ipak signal bi jako oslabio zbog zidova.

 

Mislim da signal u zatvorenom prostoru postoji u radijusu od 30 metara.

 

Nadam se da ćeš uspjeti uhvatiti signal u novoj kući. Sretno

16 godina
neaktivan
offline
WLAN domet

a dal postoji kakav kabel duži od 50m

 

edit:

 

ili kako bi ga mogao sam napraviti

 

ja imam d linkov wlan adapter kojemu je domet u zatvorenom 100m a routeru 30m. da li ce onda radit?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.2.2009 15:56 (Fiksy).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: WLAN domet
Fiksy kaže...

a dal postoji kakav kabel duži od 50m

 

edit:

 

ili kako bi ga mogao sam napraviti

 Možeš povezati UTP mrežnim kablom, ali pazi da duljina nije preko 100 metara.

Inače, možeš ga nabaviti po metru u Chipoteci, mislim da je tamo najjeftinije.

Ali, kao prvo, najbolje je da odeš u tu drugu kuću pa probaš bežično.
- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.2.2009 15:58 (macak).
16 godina
neaktivan
offline
WLAN domet

dal su ti kabeli u chipoteci metar/2,50kn ili je citav kolut 2,50

 

 

evo slika kako bi bilo kad bi povezivao bežično

bežično bežično
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: WLAN domet
Fiksy kaže...

dal su ti kabeli u chipoteci metar/2,50kn ili je citav kolut 2,50

 To je cijena po metru. A ako se radi samo o 22 metra udaljenosti, onda mislim da ti je UTP kabel najbolje i najjeftinije rješenje.
- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
16 godina
neaktivan
offline
WLAN domet

ili bi mogao povuci obicni telefonski kabel od splittera do pc-a gdje bi mi bio router

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: WLAN domet
Fiksy kaže...

ili bi mogao povuci obicni telefonski kabel od splittera do pc-a gdje bi mi bio router

 Čak i to. U tom bi slučaju imao i telefon.
- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
15 godina
neaktivan
offline
WLAN domet

ja mislim da ces moc hvatat signal jer ja doma isto hvatam signal od udaljenosti otprilike jedno 35 metara

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: WLAN domet
sve zavisi dal izmedju kuca ima drveca, kakvo drvece i sl ...lakse bi ti bilo da prokopas dole telefonski kabel i miran si :)
K'eni pa te vat' ;)
15 godina
offline
WLAN domet

-domet i kvaliteta signala ... ja sam uspio s običnom USB (na produžnom kablu, do prozora) do cca 500m ali signal je bio 20-30% -sporo i s prekidima. Kad se dodju zidovi i sve smetnje... teško da bi bio zadovoljan.

-Kabel je puno bolje rješenje, čak i granica od 100m nije problem (do 300m provjereno radi). Samo moraš imati krimpklješta ili u trgovini tražiti da ti naprave... telefonski kabel je duplo jeftiniji, može i tako (do splitera) samo problem ti je trajnosti jer žica na krovu neće dugo izdržati... Plač

 

自豪的迎来了10周年的华诞。... na C64/TurboModul
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: WLAN domet

Ja imam provuceni obicni UTP kabel s kuce na kucu vec dvije godine i jos ne pokazuje znakove zamora.

Inace kupi neku USB mreznu ali koja ima odvojivu antenu tako da mozes staviti drugu antenu po potrebi i sigurno ces imati dovoljno jak signal,nesto ovakvog naprimjer:

http://www.konikom.hr/p5236/edimax-wlan--usb-ew-7318usg/product_info.html

16 godina
neaktivan
offline
WLAN domet

evo pogledajte sliku pa recite da li bi moglo bez antene.

bežično 2 bežično 2
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: WLAN domet
tesko ...problem je u novoj kuci gde imas zid ispred....da imas opticku vidljivost bilo bi ok ...a i router treba da je iznad PC-a...vuci kabel ...lakse ti je. ..
K'eni pa te vat' ;)
15 godina
offline
RE: WLAN domet
 to je outdoor antena
edit: tek sam sad shvatio da njemu treba outdoor
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2009 12:33 (Mitch).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice