Samsung Galaxy S10/S10+

poruka: 2.250
|
čitano: 605.322
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

June patch

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+

Znam da kod samsunga je uvijek svaki update poboljsao bateriju....jos je taj ui svjez...pa ce oni to doradit sigurno..

12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

nisam online nasao nikako odgovor na ovo pitanje pa da pitam ovdje.

 

je li moguce nekako nastimat ovu sirokokutnu kameru kao default kameru za drugee aplikacije?

 

npr u instagramu kad hoces slikat da zapravo slika sa tom kamerom?

ili u skypu,viberu,whatsappu kad radim videocall i okrenem na zadnju da koristim ovu?

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
SHELBY_09 kaže...
Ljudi,stvarno ne znam sta krivo radim. Vec dva dana za redom imam po max dva sata SOTa. Samo whatsapp i browser. Evo sad sam na 20%, 1:15 SOT-a. Napunjen prije manje od 24 sata. Ne ocekujem 8 sati, ali s 4 bih bio zadovoljan.

Primjecujem jednu zanimljivu stvar. Signal mi je jedna crtica (4g), a stari p9 lite na istom mjestu ima full signal. Sto moze biti?

 Napravi hard restart...jedino ti to može pomoć. 

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
Mi sto smo narucili u promociji S10...hocemo moci birat bojuakg sluski ili oni to salju kako koga zahvati?
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.6.2019 15:25 (galinjo24).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
galinjo24 kaže...
Mi sto smo narucili u promociji S10...hocemo moci birat bojuakg sluski ili oni to salju kako koga zahvati?

Cisto sumnjam da se moze birati, vjv salju onu boju koju imaju najvise na stanju.

8 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

usporedujem bas neki dan s10+ i huaveji p30 pro i bas se vidi kako je s10 zapravo premium uredaj od njih dvojice

mislim, ne kazem da je huaveji kineski srot, daleko od toga, ali jednostavno je premium osjecaj u ruci na samsungovoj strani

nadalje, ekran - tu svakako nema rasprave, ipak je samsung kralj sto se tice ekrana, prikaz boje, kalibracija, rezolucija, svjetlina, itd...

UI takoder, onaj EMUI je jednostavno katastrofa, kinezi previse pokusavaju kopirati iOS i onda to ispadne boze sacuvaj, doduse samsung je tek s One UI postigao vrhunski UI, ali barem su to uspjeli u odnosu na huaveji

zvucnici - stereo (s10+) v mono (p30 pro), mislim da je prilicno ocito koji je jasniji i jaci, a uz sve to s10 nudi i headphone jack...

sto se tice brzine i fluidnosti, tu su negdje oba uredaja, u nekim stvarima je bolji samsung, dok je u nekima bolji huaveji

za kameru bih rekao istu stvar, stvarno su slicni pogotovo s novim night modeom od samsunga, tu se sve svodi na osobni ukus - ako zelis realnu sliku, uzmes s10, ako zelis da nocne slike izgledaju kao dan - uzmes huavejia

brzina punjenja naravno na huavejievoj strani, dok trajanje opet ovisi o samom korisniku, mozes izvuci 8h sot-a, a mozes izvuci i 4h

sve u svemu, tko zeli kompletan uredaj s maksimalnim brojem featuresa i bez kompromisa, uzme si s10+, tko zeli alternativu, nema drugog nego p30 pro, unatoc tome sto im buducnost jos nije 100% sigurna, ali poznavajuci huaveijeve korisnike, to im nece biti problem (sjetimo se samo "hulka" na ekranu, pa ljudi su svjesno kupovali defektne uredaje, da bi ih na kraju vratili )

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.6.2019 16:47 (ivanlotz).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
ivanlotz kaže...

usporedujem bas neki dan s10+ i huaveji p30 pro i bas se vidi kako je s10 zapravo premium uredaj od njih dvojice

mislim, ne kazem da je huaveji kineski srot, daleko od toga, ali jednostavno je premium osjecaj u ruci na samsungovoj strani

nadalje, ekran - tu svakako nema rasprave, ipak je samsung kralj sto se tice ekrana, prikaz boje, kalibracija, rezolucija, svjetlina, itd...

UI takoder, onaj EMUI je jednostavno katastrofa, kinezi previse pokusavaju kopirati iOS i onda to ispadne boze sacuvaj, doduse samsung je tek s One UI postigao vrhunski UI, ali barem su to uspjeli u odnosu na huaveji

zvucnici - stereo (s10+) v mono (p30 pro), mislim da je prilicno ocito koji je jasniji i jaci, a uz sve to s10 nudi i headphone jack...

sto se tice brzine i fluidnosti, tu su negdje oba uredaja, u nekim stvarima je bolji samsung, dok je u nekima bolji huaveji

za kameru bih rekao istu stvar, stvarno su slicni pogotovo s novim night modeom od samsunga, tu se sve svodi na osobni ukus - ako zelis realnu sliku, uzmes s10, ako zelis da nocne slike izgledaju kao dan - uzmes huavejia

brzina punjenja naravno na huavejievoj strani, dok trajanje opet ovisi o samom korisniku, mozes izvuci 8h sot-a, a mozes izvuci i 4h

sve u svemu, tko zeli kompletan uredaj s maksimalnim brojem featuresa i bez kompromisa, uzme si s10+, tko zeli alternativu, nema drugog nego p30 pro, unatoc tome sto im buducnost jos nije 100% sigurna, ali poznavajuci huaveijeve korisnike, to im nece biti problem (sjetimo se samo "hulka" na ekranu, pa ljudi su svjesno kupovali defektne uredaje, da bi ih na kraju vratili )

 

 

Necu reci da nisi napisao i neke istine ovdje, ali bas se vidi da si navukao na stranu Samsunga ovaj svoj mini osvrt...jednostavno se vidi da je pristrano napisan pa samim time i nije od neke pomoci nekome tko razmatra kupnju ta dva moba.

 

Sto se tice premium osjecaja u ruci, ovo je totalna neistina...niti jedan TOP model Huawei bas nista nije losiji po osjecaju u ruci od bilo kojeg Samsunga...pa i Xiaomi je u tome sada vrhunski i to vise uopce nije tema jer svi imaju taj premium feel, nadalje...stoji da je ekran na Samsungu bolji, ali nije ni na P30 PRO los...meni kao korisniku Note 9 nije problem nakon pola godine na Noteu sada biti na P30 PRO vec 2-3 mjeseca.

One UI je svakako ljepsi i to isto stoji, ali je EMUI nesto brzi...jedno i drugo nebitno jer je brzina zanemariva, a EMUI se lako promjeni sa Nova launcherom koji ionako koristim na bilo kojem mobu.

Stereo zvuk je zasigurno bolji, ali nije ni to neki dealbreaker osim ako se ne radi o teskom audiofilu.

 

Ono sto je na P30 PRO bolje je svakako baterija i sve vezano za nju, kamera takodjer...osim ako nekome kamera nije toliko bitna i zadovoljava se pouzdanim auto mode bit ce sretan i sa S10.

 

 

Kada se sve zbroji i oduzme P30 PRO je svakako bolji za sve one kojima je kamera apsolutni prioritet broj 1 kao i power usere koji vise puno na mobitelu jer ovakav SOT nece dobiti sa nijednim Samsungom, a ako se i isprazni, ekspresno je spreman za ponovnu upotrebu...sto se buducnosti tice, ona je potpuno sigurna za sve sadasnje i vec proizvedene primjerke, a Android Q je vec u pripremi i sigurno ce doci puno prije na P30 PRO nego na S10...nebi me cudilo da ta razlika bude i pola godine.

 

Tko zeli najbolji moguci ekran neka gleda Samsung...ostale stvari su isto na visokom nivou i radi se o lijepo zaokruzenom proizvodu bez nekih slabosti.

8 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

kako se zove ona aplikacija pomocu koje se ukljuci prikaz stanja baterije oko kamere?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

Pozdrav kolege forumaši. Danas sam na produljenje ugovora uzeo S10+ pa me zanima jel imate za preporučit neko kaljeno staklo. Gledao sam u smartopremi ono neko mr. monkey i dome. Cijene su malo tu mač ;). Kak vi furate svoje? Kaj mislite o ovome

Ne vjeruj računalu kojeg ne možeš baciti kroz prozor!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

Ako dosad niste vidjeli evo vam nesto novo hahah jesam se nasmijao 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

Evo meni su dosle sluske..samo mi ih stara treba donjet...pisao njenu adresu jer je uvijek doma...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
BOGDO kaže...

Pozdrav kolege forumaši. Danas sam na produljenje ugovora uzeo S10+ pa me zanima jel imate za preporučit neko kaljeno staklo. Gledao sam u smartopremi ono neko mr. monkey i dome. Cijene su malo tu mač ;). Kak vi furate svoje? Kaj mislite o ovome

Ja svog furam samo s maskicom. Nista ne moze nadmasiti ovaj osjecaj stakla pod prstima. Mozda da uzmes neko staklo i loca ljepilo s aliexpressa? Ili ako ti nije zao love whitestone dome.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
mariolla79 kaže...

Evo meni su dosle sluske..samo mi ih stara treba donjet...pisao njenu adresu jer je uvijek doma...

Javi dojmove ako ih nisi planirao prodati :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
ivanlotz kaže...

kako se zove ona aplikacija pomocu koje se ukljuci prikaz stanja baterije oko kamere?

Holey light

8 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

Fake mode  zavist je sjebana stvar a?

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
Koju boju si dobio?meni jos nitko se nije javio a ima tj dana kako sam regao mob
11 godina
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

Najvjerojatnije cu ih prodat mada sam negdje jucer citao review i kazu da su dobre a netko ih pljuje..nemam pojima koje su boje do sutra...najvjerojatnije plave...sam se nadam ak salju i druge boje da nebum dobio roze....lol..ima plave crne zelene i roze ak se nevaram..ja sam regao 27.5 i javili mi na mail 28.05 da ce slusalice poslat svima od 15.06 na dalje....

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2019 13:45 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
mariolla79 kaže...

Najvjerojatnije cu ih prodat mada sam negdje jucer citao review i kazu da su dobre a netko ih pljuje..nemam pojima koje su boje do sutra...najvjerojatnije plave...sam se nadam ak salju i druge boje da nebum dobio roze....lol..ima plave crne zelene i roze ak se nevaram..ja sam regao 27.5 i javili mi na mail 28.05 da ce slusalice poslat svima od 15.06 na dalje....

Citao sam i ja malo o njima po internetu, kazu da su dosta dobre. Mozda cak i medu najboljima u svojoj kategoriji.

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
galinjo24 kaže...
Koju boju si dobio?meni jos nitko se nije javio a ima tj dana kako sam regao mob

 Ja sam 16.6. poslao prijavu, i dalje nikakva povratna informacija, rekli su u prvom mailu da ce stic potvrda u narednim danima, kaj god to znacilo.

Autoclimb kills more people than AIDS
13 godina
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

Šta ak me nema dulje pa sluške dođu? Valjda će bit negdje u komadu, a ne da ih dostava il ko već šeta na sve strane. :D

 

Ja bi ih ostavio, al pošto imam in ear sluške koje su mi dovoljne, a uz mob sam probao i originalne koje su mi super, ne treba mi još jedne sluške pored 4 drugih. Jedino što me privlači je BT opcija i to kaj nema žice i to kaj sam ih čuo u dućanu i mogu reć da nisu loše kak sam si mislio da će se čut loše da neće bit bassa ni ničeg, kad ono i dovoljno bassa i ugodan zvuk, a nisu over ear. A kolko vidim ekipa ih prodaje od 600-850kn, ak se da izvuć 100€ super, al nebi reko.

 

Inače došla mi maskica za točno tjedan dana iz UK Ultra Slim Clear Silicone GEL Cover za 30ak kn, zasad je odlična, mob je plastikaner sad, al mi bilo nelagodno nosit okolo bez ičeg samo u folijama. :)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
Ja nisam bas nikakav mail dobio potvrde. Valjda ce jednom stici
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+

Ja regal prije 2 tj pa ni m od maila od njih

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+

Vjerojatno ce svima poslati....nece ni odgovarat ...

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

Meni su odgovorili u roku 3 dana od prijave

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

Kad smo već kod zvuka i meni danas došle AKG Y500.

 

Ali ja imam slijedeći problem: inače slušam el. muziku, ali otkad sam kupio S10 bas je jednostavno jako loš preko postojećih (žičnih prastarih Sennheiser P100) i novih bežičnih slušalica. Jednostavno nema dubine uopće. Zvuk čist, ali nema uopće bubine basa, jako loše. Duplo bolje na prastarom S5. Mislio sam da ću s novim wireless postići više budući da one imaju svoj amplifier, ali ništa se ne popravlja. Jednostavno ne mogu slušati mjuzu uz postojeći loš nepostojeći bas.

 

Probao sam u postavkama S10 uključiti atmos i probati neki od profila (classic, pop, rock i sl...) ali jednostavno uopće nisam zadovoljan, NE VALJA. Programi za poboljšanje - boostanje basa isto ne pomažu previše jer smanje nivo i onda mi je zvuk preslab i na maksimumu.

 

Ima li kakvih iskustava i savjeta?

 

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2019 21:51 (Fabijan).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
Ja sam regao kao gost,neznam jel to igra kakvu ulogu?
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+

I ja sam kao gost. Regao sam se 17.5., danas dobio.

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
Kad upisem opet imei pise ..korisiti se vec u promociji..ma stici ce sluske kroz 10ak dana..sam da nebudu roze😎
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
Fabijan kaže...

Mislio sam da ću s novim wireless postići više budući da one imaju svoj amplifier, ali ništa se ne popravlja.

Pa ne može se ništa popraviti kad ne mogu prevariti zakon fizike.
Na bežićnim slušalicama nikada ne bude snage niti basa jer niti imaju neki normalan DAC i AMP (minijaturne izvedenice), niti neku bateriju koja bi mogla dat snagu (a da ne traju 20 minuta).
U telefonu je to već teže izvest da bude kvaliteno i "punchy", a kamoli na nekim 20g teškim slušalicama.

No ovo sa Sennericama na headphone portu je malo čudno, trebalo bi raditi kao i stariji modeli (iako Samsung, vjerovatno radi sramote, nigdje ne navodi čiji DAC i AMP koriste).
Probaj sa sluškama sa manjom impedancijom (iako cx100 ima 28 ohma)...

 

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice