Ultimativna antivirus tema - P&O izdvojena tema

poruka: 48.433
|
čitano: 6.768.212
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
drakula789 kaže...

A sad da ti kazem koji nastala bi rasprava hahaha

Nikako da se odlucim kuoiti neki antivirus. 

Evo obecajem ako windows 10 izadje u 2015. da cu ga kupit original,kao i neki antivirus. Ovo je moja novogodisnja odluka :) 

 

 

Ako znaš što radiš Comodo je savršen.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Evo dečki imam pitanje, pošto sam otvorio temu pa mi je jedan forumaš rekao da su u ovoj temi majstori za antivirusni samo cu c/p tekst.
Znači zadnjih par dana mi se nešto čudno događa sa laptopom. Naime išao sam na svakakve web stranice  i mislim da sam pokupio nekakav virus ili nešto. Simptomi su ovakvi: normalno uključim laptop, radim i odjednom se uspori. Microsoft Security Essentials mi izbaci obavijest da je antivirusni isključen i predloži mi da ga uključim. Kada ga uključim sve se vrati na staro, ali nakon nekog vremena mi opet stigne obavijest da je isključen. Skenirao sam sve par puta i ništa ne pokazuje. Prvi puta je samo pokazalo trojan i obrisao sam ga, ali opet isto se događa. Postoji li ikakvo riješenje osim skidanja Windowsa i ponovnog instaliranja? Imam Windows 7

Only God can judge me now!
13 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Logično je da ti Microsoft Security Essentials ne pronalazi ništa jer je taj antivirus jako slab i ima jako mali postotak detekcije, gotovo nikakav. Najbolje bi ti bilo da si skineš Malwarebytes Anti-Malware Free i da sa njim napraviš skeniranje. Ukoliko ti pronađe nešto, obriši. Nakon toga, napravi skeniranje sa HitmanPro (program nije free pa treba aktivirati TRIAL licencu za brisanje virusa) te isto tako što pronađe obriši i na kraju skini Emsisoft Emergency Kit te s njim napravi isto.

 

Pri brisanju virusa treba pripaziti na mnogo toga. Prije nego što kreneš brisati dobro pregledaj listu kako ne bi izgubio neke važne dokumente ili fileove od Windowsa (što može rezultirati prestankom rada Windowsa). Ukoliko primjetiš da ti je neki file od Windowsa zaražen ne briši ga nego skini Kaspersky Rescue Disk, sprži ga na DVD ili USB te ga bootaj i napravi skeniranje s njim.

 

Nakon svega što si napravio kako sam napisao gore, ako hoćeš promijeni antivirus na neki bolji. Evo mojih preporuka:

- Avast Free Antivirus (napravio sam dodatne tutorijale na forumu koji ti mogu pomoći kako da pojačaš detekciju virusa u ovom antivirusu)

- Avira Free Antivirus

- Panda Free Antivirus

 

Sretno...

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.1.2015 15:16 (Marko :D).
10 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Chris_Axe kaže...

Evo dečki imam pitanje, pošto sam otvorio temu pa mi je jedan forumaš rekao da su u ovoj temi majstori za antivirusni samo cu c/p tekst.
Znači zadnjih par dana mi se nešto čudno događa sa laptopom. Naime išao sam na svakakve web stranice  i mislim da sam pokupio nekakav virus ili nešto. Simptomi su ovakvi: normalno uključim laptop, radim i odjednom se uspori. Microsoft Security Essentials mi izbaci obavijest da je antivirusni isključen i predloži mi da ga uključim. Kada ga uključim sve se vrati na staro, ali nakon nekog vremena mi opet stigne obavijest da je isključen. Skenirao sam sve par puta i ništa ne pokazuje. Prvi puta je samo pokazalo trojan i obrisao sam ga, ali opet isto se događa. Postoji li ikakvo riješenje osim skidanja Windowsa i ponovnog instaliranja? Imam Windows 7

 Proskeniraj sistem sa Malwarebytes AntiMalware (skini kvačicu sa "enable free trial of MBAM Premium" na kraju instalacije), i update uradi i skeniraj računalo. Zatim skeniraj sa Panda Cloud Cleaner,Hitman Pro i Emsisoft Emergency Kit jer se ne možeš oslanjati na samo jedan skener. Kod Hitman Pro kada uklanjaš klikni na activate free license da ti ukloni što je našao. Ako imaš Adware na sistemu skeniraj sa Junkware Removal Tool ili AdwCleaner. Deinstaliraj MSE, dosta je loš AV i instaliraj si Panda Free,Avira,Avast ili 360 Total Security - tvoj izbor. Ako ni to ne pomaže onda probaj sa Combofix. Kada koristiš Combofix ne diraj ništa dok češlja sistem jer može ti sj***** sustav. Ako ni to niš ne pomaže reinstaliraj Windowse nažalost.Ako ne znaš koristiti Combofix evo ti video ispod:

 

Malware Removal Expert|Security Software Reviewer|PC Geek and Expert|IT Technician|
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Instaliro sam comodo internet securuty free. Jel trebam još šta uz njega za zaštitu?

13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Hualer kaže...

Instaliro sam comodo internet securuty free. Jel trebam još šta uz njega za zaštitu?

Instaliraj si još Malwarebytes Anti-Malware Free za skeniranje i to je to.

12 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Hualer kaže...

Instaliro sam comodo internet securuty free. Jel trebam još šta uz njega za zaštitu?

 

Možeš staviti Malwarebytes za povremeno skeniranje.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O
TD people now you are on my Death Note
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.1.2015 14:30 (Killua).
10 godina
odjavljen
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Da li se kome dešava da Comodo Firewall ponekad smrzava računalo prilikom surfanja webom ili nečim drugim ? Testirao 360 TS i Avast! sa CFW i računalo se smrzava priikom web blocking testa.

Malware Removal Expert|Security Software Reviewer|PC Geek and Expert|IT Technician|
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Silwncer kaže...

Da li se kome dešava da Comodo Firewall ponekad smrzava računalo prilikom surfanja webom ili nečim drugim ? Testirao 360 TS i Avast! sa CFW i računalo se smrzava priikom web blocking testa.

 Probaj u iznimke Avasta postaviti instalacijski folder i datoteke od Comodo Firewalla i obrnuto, u iznimkama Comodo Firewalla postaviti Avastovu mapu i datoteke. Naime, bilo je slučaja kada je Avast skenirao datoteke Comodo Firewalla i obrnuto pa su se znala računala smrzavati.

 

Javi jel radi...

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.1.2015 16:10 (Marko :D).
12 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Silwncer kaže...

Da li se kome dešava da Comodo Firewall ponekad smrzava računalo prilikom surfanja webom ili nečim drugim ? Testirao 360 TS i Avast! sa CFW i računalo se smrzava priikom web blocking testa.

 

Koristio sam CFW posljednjih 5 godina u kombinaciji s većinom popularnih sigurnosnih rješenja (Avast, Avira, AVG, Eset, BitDefender, MSE) i nikada nisam imao nikakvih problema.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
10 godina
odjavljen
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Evo ko želi AdGuard na 6 mjeseci besplatno ali treba vam Google Translate jer je na ruskom jeziku stranica. Ko želi direktan download   klik ovdje.

Malware Removal Expert|Security Software Reviewer|PC Geek and Expert|IT Technician|
10 godina
odjavljen
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

360 Total Security i Comodo Firewall Test

 

100% detekcija ali sistem se smrzava tokom web testa.

 

Malware Removal Expert|Security Software Reviewer|PC Geek and Expert|IT Technician|
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Anti-Malware Free 

ASUS/ AMD A10 -5750M + Readon HD graphics 8650G+HD 8600M/ Win 8.1pro
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
as123 kaže...

Anti-Malware Free 

 

Pozdrav svima i sve naj u Novoj 2015 (sinoc tek dosao s puta)  .

 

===================================================

 

Svakako provjeri komp jos s HitmanPro, EEK i ADWCleaner.

 

BTW: koji imas antivirusni na kompu?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.1.2015 9:58 (djigibao).
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
djigibao kaže...
as123 kaže...

Anti-Malware Free 

 

Pozdrav svima i sve naj u Novoj 2015 (sinoc tek dosao s puta)  .

 

===================================================

 

Svakako provjeri komp jos s HitmanPro, EEK i ADWCleaner.

 

BTW: koji imas antivirusni na kompu?

 Ima BitDefendera ( vidi se na slici ) ali tolko zaraza da je prošlo pored njega???

Tu nekaj ne štima!!!

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.1.2015 10:25 (andi.cro).
12 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
andi.cro kaže...

 Ima BitDefendera ( vidi se na slici ) ali tolko zaraza da je prošlo pored njega???

Tu nekaj ne štima!!!

 

Možda se radi o (smiješnoj) besplatnoj verziji.

 

EDIT: Zapravo, vidi se da ima aktivan Autopilot. Tu nešto stvarno nije u redu.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.1.2015 10:42 (NiramX).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

 

BTW: koji imas antivirusni na kompu?

 Ima BitDefendera ( vidi se na slici ) ali tolko zaraza da je prošlo pored njega???

Tu nekaj ne štima!!!

imam BitDefender Total security 2015...vrijedi još 150 dana

primjetio sam jucer da mi je računalo vidno usporen, skenirao cijeli sustav s Bitom-om, trajalo 4 sata, nista nije našao

skinem Anti-Malware i nađe mi ono sto je na slici

potom još sa eSET online scener, on još 4 greske nasao

idem sad jos skenirati sa Hitmanom i EEk-om

požuri polako
12 godina
protjeran
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Koristi li Avira isti engine, odnosno iste definicije u besplatnom, kao i u plaćenim rješenjima? Postoji li ikakav dokaz?

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
NiramX kaže...

Koristi li Avira isti engine, odnosno iste definicije u besplatnom, kao i u plaćenim rješenjima? Postoji li ikakav dokaz?

 Uvjeren sam da koristi jer za plačenu verziju kažu da ima još i ( slika ) te nigdje ne spominju da kod plačene verzije dobiš neke druge definicije ili engine...

 

 

Some people are so poor... all they have is money!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
 

Svakako provjeri komp jos s HitmanPro, EEK i ADWCleaner.

 

 

 rezultat nakon hitmana haha 

 

EDIT: full scan sa EEK-om, nisu pronađenje prijetnje

 

požuri polako
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.1.2015 16:43 (as123).
13 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Još napravi full scan sa EEK i to je to... 

14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Mislim da bi on prvenstveno trebao sve browsere počistiti ( ADWcleaner ) i podesiti ih za povečanu sigurnost ( preporučam korištenje Comodo Chromium Secure ) i oprez prilikom instalacije novih programa od kojih je dosta njih "bundleware" i neprimjetno ti prikače još svašta ( večinom u browser ) pa zbog toga također preporučam program ( unchecky ) koji će eliminirati takve stvari!

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.1.2015 12:42 (andi.cro).
13 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ponavljam, Unchecky ne blokira PUP/Adware! On samo u instalacijskim paketima, uklanja kvačice sa raznih ponuda, a u slučaju da prihvatiš neku upozorava.

10 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Ponavljam, Unchecky ne blokira PUP/Adware! On samo u instalacijskim paketima, uklanja kvačice sa raznih ponuda, a u slučaju da prihvatiš neku upozorava.

 Ako obraća pažnju prilikom instalacije i zna šta radi, Unchecky mu neće trebati.

Malware Removal Expert|Security Software Reviewer|PC Geek and Expert|IT Technician|
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Silwncer kaže...
Marko :D kaže...

Ponavljam, Unchecky ne blokira PUP/Adware! On samo u instalacijskim paketima, uklanja kvačice sa raznih ponuda, a u slučaju da prihvatiš neku upozorava.

 Ako obraća pažnju prilikom instalacije i zna šta radi, Unchecky mu neće trebati.

Slažem se, no ima "offera" koji su kako da to kažem, skriveni unutar paketa pa se čak i meni koji puta znalo dogoditi (dok nisam imao Unchecky) da mi se instalira neki PUP/Adware. Jednostavno u instalacijskom paketu ne izgleda kao "offer" ali je.

14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Ponavljam, Unchecky ne blokira PUP/Adware! On samo u instalacijskim paketima, uklanja kvačice sa raznih ponuda, a u slučaju da prihvatiš neku upozorava.

 U biti Unckecky blokira PUP/Adware tako što ih isključuje prilikom instalacije nekog programa (barem večinu njih) a po mom iskustvu čišćenja raznih računala, takvih stvari je uvijek najviše jer korisnici ne znaju za potencijalnu opasnost i samo klikaju next,next i ubrzo imaju svakakvo smeče na browserima i na računalu!

Takvih stvari sam uvijek najviše pronalazio za uklanjanje a manje pravih virusa!

Some people are so poor... all they have is money!
10 godina
protjeran
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

 

Kolega as123 ima instaliran bitdefender koji skoro na svim online testiranjima zauzme prva ili druga mjesta i svejedno je toliko malwera popio...

 

E sad,,...ili i tom bitdefenderu povremeno opadne kvaliteta,ili su ta testiranja placena i namještena, , ili je taj naš kolega sam to napravio tako da je možda ignorirao bitdefenderova upozorenja...

 

U svakom slučaju, ja u taj pc više nebih imao povjerenja  bez formata svih particija i clean installa....

 

.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.1.2015 13:48 (bunkermax).
12 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
bunkermax kaže...

 

Kolega as123 ima instaliran bitdefender koji skoro na svim online testiranjima zauzme prva ili druga mjesta i svejedno je toliko malwera popio...

 

E sad,,...ili i tom bitdefenderu povremeno opadne kvaliteta,ili su ta testiranja placena i namještena, , ili je taj naš kolega sam to napravio tako da je možda ignorirao bitdefenderova upozorenja...

 

U svakom slučaju, ja u taj pc više nebih imao povjerenja  bez formata svih particija i clean installa....

 

.

 

Bitdefender mu je na autopilotu, tako da ne bih rekao da se nagledao upozorenja.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
bunkermax kaže...

 

Kolega as123 ima instaliran bitdefender koji skoro na svim online testiranjima zauzme prva ili druga mjesta i svejedno je toliko malwera popio...

 

E sad,,...ili i tom bitdefenderu povremeno opadne kvaliteta,ili su ta testiranja placena i namještena, , ili je taj naš kolega sam to napravio tako da je možda ignorirao bitdefenderova upozorenja...

 

U svakom slučaju, ja u taj pc više nebih imao povjerenja  bez formata svih particija i clean installa....

 

.

 evo do sad u skoro 3 tjedna koliko imam bitdefender total, nakon prvog skeniranja sustava, našao je par uljeza i od tad je sve bilo oke, redovito se update-a, skenira (jednom tjedno sam radio skeniranje cijelog sustava, znaci treci put je bilo jucer) optimizira računalo...

al zadnjih par dana me pozeo zivcirati pa sam skenirao i pobrisao sve sa onim gore navedenim av programima...

nista, ak me uskoro opet krene sumnjivo raditi, idemo clean instal

požuri polako
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.1.2015 15:46 (as123).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice