HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala zaključana tema

poruka: 288
|
čitano: 37.519
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
HGspot Grand Prix

 

Natjecanje u brzini slaganja računala

Natjecanje će se održati 11. i 12. 06. 2011. u prostorijama HGspota (Av.Dubrovnik 46, Zagreb).

 

Otvorene su prijave za natjecanje:

http://www.hgspot.hr/pozivamo-te-na-hgspot-grand-prix-prvo-natjecanje-u-slaganju-racunala-u-hrvatskoj

 

 

Bug je medijski sponzor natjecanja.

...
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.5.2011 16:34 (Miro).
Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: HGspot Grand Prix

Pozdrav svima,

 

Uskoro objavljujemo komponente za slaganje, ali i same nagrade za najbržeg.

Možete se već sada prijaviti na mail natjecanje@hgspot.hr.

 

Lp

Ana Matić
14 godina
protjeran
offline
Re: HGspot Grand Prix

Možete mi rezervirati prvo mjesta, na peharu neka piše Don Kihoty...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
13 godina
neaktivan
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

Vjerujem da bih izgubio dosta vremena na cable management, jednostavno bez toga nije to to. {#}

Mes que un Club! FCBarcelona!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

A gdje su pravila?

 

Mislim ono, ja komp složim sa samo 7 šarafa i za 25 minuta su Winsi gore. Da li se ocjenuje kvaliteta složene konfe?

 

Je li dopušteno korištenje električnog alata?

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

Prijedlog neka ubace još malo događanja taj dan, da se ispalti doći tamo, nemislim baš doći gledati kako 20ak ljudi ubacuje komponente u kučište, bez ikakvog reda.

Siguran sam da se komp može složiti za 5 minuta, ako imaš stock cooler sa već nanesenom postom,, onako zavrneš 5-6 šarafa i ona će šljakati, samo kako će to izgledati.

Mogli ste ubaciti neki izložbeni prostor, i organizirati neko natjecanje gdje bi se birao naljepše uređeno kučište, ubaciti neki turnir (bilo igre, OC, ili nešto treće...).

Ubaciti nešto nova, podjeliti neke nagrade z aljude koji ne dolaze, pa makar i privjesak, nekima bi bilo dovoljno.

Svaka čast na ideji, bar se nešto poduzima i kod vas.

Još kad bi vam cijene malo pale, i kad bi zapravo bilo na satnju ono što piše na internetu da je na stanju, gdje bi vam bio kraj.

Već sam u proteklih mjesec dana kontaktirao vas preko onog vašeg internog chata u vezi nekih proizvoda i ništa nije bilo na stanju (a tražio sam procesor, hladnjak za njega, kučište, zvučnike..; ništa egzotično)

Možda vam se i to popravi uskoro, i ako uspijete u tome, ja ću vam biti "prvi stari" kupac koji će vam se vratiti{#}

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

Nemogu ni ja ufušarit i natrpat đuture sve u kantu samo da zapakiram i da radi.

Ja obavezno moddam nekve rupe, promišljam airflow, idem u potrage za

esata bracketima, vadim i mijenjam paste i učvršćivanje kulera na northbridgeovima,

testiram buku, mijenjam ventove i cable management...

zbog takvih rekordera u brzom ukantavanju konfi,

ne kupujem gotove kompove:)

Moj PC  
24 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja račun
overhaul kaže...

 

ne kupujem gotove kompove:)

Brzina je kod nas najbitnija u hrvatskoj, ali zato kad otvoriš neku sklopljenu konfu, sve vidiš kako jedno drugom smeta u kučištu.

Bilo bi dobro kad bi objavili malo više pravila...

15 godina
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

Opis natjecanja

  • Svaki od natjecatelja dobit će komponente potrebne za sastaviti stolno računalo.
  • Mogu ponijeti svoj alat ili zatražiti od djelatnika HGspota.
  • Nakon znaka žirija natjecatelji startaju sa slaganjem.
  • Nakon što sastave računalo trebaju instalirati Windowse i nakon toga ga ugasiti.
  • Tko prvi složi diže ruku. Žiri dolazi do natjecatelja i pali računalo.
  • Ukoliko se računalo uključi s pokrenutim Windowsima bez da je prijavilo iti jednu grešku, tada žiri proglašava pobjednika.

više

http://gtabalkan.com | http://www.webosfera.net
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2011 8:09 (joze).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

je_emti zasto nije u splitu >.< , bas bi se od gušta prijavio.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

Pozdrav,

ovo mi smrdi na brdo žalbi nakon natjecanja...

1. Svi moraju imati iste uvjete (iste komponente, isti alat, najbolje bez električnog alata)

2. Pravila sastavljanja

3. Ako budu navedene komponente pravila instalacije Windowsa (samo Windowsi (koji???), drajveri??)

 

Moje vrijeme sa komplet instaliranim Win XP za neku basic konfiguraciju je bilo cca. 20-22 min

Pitanja?

 

P.S. Ovo se na kraju svodi na brzinu instalacije Windowsa jer je slaganje konfe zanemarivo (razlike možda koju minutu)

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2011 10:03 (TomGun).
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

Preko usba se instalira 2-3x brze, win7 instaliram ni u 8 minuta.

I da ako netko ima vece komponente,fizicki mislim,ima manje mjesta za manevar i tako.

Hmmm.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

mislim da bi bilo daleko bolje da pobjenik bude onaj koji prvi boota i ude u bios , jer je ovo najecanje za slaganje konfe a ne install winsa.

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja račun
overhaul kaže...

Nemogu ni ja ufušarit i natrpat đuture sve u kantu samo da zapakiram i da radi.

Ja obavezno moddam nekve rupe, promišljam airflow, idem u potrage za

esata bracketima, vadim i mijenjam paste i učvršćivanje kulera na northbridgeovima,

testiram buku, mijenjam ventove i cable management...

zbog takvih rekordera u brzom ukantavanju konfi,

ne kupujem gotove kompove:)

90% "profesionalnih slagača konfi" u MSGw i sličnim tvornicama šrot konfi je ili samouko ili ih je burza poslala na 15 minutni tečaj. A svih 100% puca qwratz za buku, airflow i sl. Ja prvi ne smatram konfu centrom života, ali ako želiš nešto napraviti - napravi to kako treba. Ovakve "manifestacije" samo uće noobove da se konfa može nabacat zbrda-zdola i posao obavljen.

13 godina
neaktivan
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

Ulozen novac/peformanse/buka/temperatura/urednost.

Sve bi to trebalo gledati kod slaganja.

A ne znam kako ce to sve funkcionirati,bas ne znam.

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

Tomgun i Athlon, mislim da ste u pravu: iz ovoga ispada da neće biti nikakve kontrole utrpanog.
Dakle jedan šaraf da matična ne otpadne, i ostalo našaketano u kantu tek toliko da ne zapne
ventilator od procesora. ako i to. Dobili smo u firmi jednom 4 nova računala, "predinstalirana".
Kolegi komp radi ali zapinje i ruši se. Potom treba čekati jer se ne želi ni dignuti. Kako su
u firmi koja je sklapala računala "na putu, pa neće stići do kraja radnog vremena pogledati",
otvorili smo ga sami, makar je imao onu glupu naljepnicu. Naravno, kablovi su bili rusvaj, a
jasno jedan je zablokirao hladnjak...
evo ne budi lijen, pronašao sam fotku za uspomenu na serveru:) To su sklapali vjerojatno
duhovni gurui budućih pobjednika hagespot natječaja:)

Moj PC  
9 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja račun

kaže jedan frend - besplatna radna snaga...

 

Mogli su definirat pravila slaganja?

Bacim matičnu na stol,pljusnem proc sa stock coolerom unutra, 1 rame, spojim hdd i samo power sa kućišta? znači, to je cca 3 minute? koji windowsi? je ltreba drivere il samo instalka winda? xp? 7?

Alt+F4 for free fame
14 godina
neaktivan
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

pa dobro istina da to nece bit najurednije slozeno ali ako je vec natjecanje u brzini onda je to samo spoji zavidaj pali , i ne bi se trebala pregledavat urednost.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

Jedan šaraf za ploču, jedan za napajanje, jedan za grafu, jedan za HDD, jedan za optički čitač i po jedan za svaku stranicu kučišta. Već se vidim kao pobjednik ovog natjecanja.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja račun
vexx5555 kaže...

Jedan šaraf za ploču, jedan za napajanje, jedan za grafu, jedan za HDD, jedan za optički čitač i po jedan za svaku stranicu kučišta. Već se vidim kao pobjednik ovog natjecanja.

a dobro takve svari već nebi trebalo dozvolit , ploča se mora zavidat na sva dostupna mjesta kao i sve druge komponente.

16 godina
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

Svi pretjerujete. Natjecanje je takvo kakvo jest, pravila su više-manje jasna. Koga zanima nek se prijavi i zabavi, koga ne, neka ne gleda temu i bok.

 

Meni djeluje interesantno, a  ako bude netko od poznanika išao doletim ga bodriti, ionako sam par minuta od HG-a.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
 
19 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja račun
Pa ni ne trebaju ti sarafi za HDD ODDi bocnu stranicu bar kod mojeg kucista :)
2.936 Posts! And counting...
15 godina
odjavljen
offline
Re: HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja račun
Danny_HR kaže...

Svi pretjerujete. Natjecanje je takvo kakvo jest, pravila su više-manje jasna. Koga zanima nek se prijavi i zabavi, koga ne, neka ne gleda temu i bok.

 

Meni djeluje interesantno, a  ako bude netko od poznanika išao doletim ga bodriti, ionako sam par minuta od HG-a.

 Nisu uopće jasna. Ništa ne piše.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
16 godina
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

Da.. hm u kom smislu "pravila su jasna" ?

Ovdje stvarno izgleda da će 90% vremena sačinjavati instalacija sistema, a ne montaža komponenata.

I još pritom, iako iz iskustva znamo da on, ako nije iz imagea, zauzima puno vremena,

sam operativni sistem i način instalacije istog uopće nije pojašnjen. Kako ljudi kažu, ako ne misle

imati natjecanje u sysadminima, onda bi instalaciju trebali izbaciti i proglasiti pobjednikom onog

kojem boot prođe do inicijacije diska. I svakako bi trebali imati inspekciju unutrašnjosti,

dakle obavezan broj šarafa i spojenih komponenti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja račun
overhaul kaže...

Da.. hm u kom smislu "pravila su jasna" ?

Ovdje stvarno izgleda da će 90% vremena sačinjavati instalacija sistema, a ne montaža komponenata.

I još pritom, iako iz iskustva znamo da on, ako nije iz imagea, zauzima puno vremena,

sam operativni sistem i način instalacije istog uopće nije pojašnjen. Kako ljudi kažu, ako ne misle

imati natjecanje u sysadminima, onda bi instalaciju trebali izbaciti i proglasiti pobjednikom onog

kojem boot prođe do inicijacije diska. I svakako bi trebali imati inspekciju unutrašnjosti,

dakle obavezan broj šarafa i spojenih komponenti.

a šta sam ja reka xd , realno bi pobjednik treba bit onaj koji prvi boota

15 godina
online
Re: HGspot Grand Prix
Miro kaže...

Bug je medijski sponzor natjecanja.

Nadam se da će biti na Bug TV-u neka reportaža o tom natjecanju...  {#}

16 godina
neaktivan
offline
Re: HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja račun
rooswelt1991 kaže...
overhaul kaže...

 

ne kupujem gotove kompove:)

Brzina je kod nas najbitnija u hrvatskoj, ali zato kad otvoriš neku sklopljenu konfu, sve vidiš kako jedno drugom smeta u kučištu.

Bilo bi dobro kad bi objavili malo više pravila...

1. ono ni nisu pravila nego opis natjecanja...

pravila ne postoje, slozi konfu instaliraj win i to je to.... malo surovo ali ovom "natjecanju" nisu cilj pravila, vec malo promovirat firmu.

 

mozda je trebalo drukcije organizirat:

 

NPR.

sponzor: Ozujsko, cevabdinica Mujo

medijski pokrovitelj: BUG

 

onda dogovore sa BUGom da naprave stand na kojem ce se primati prijave za pretplatu na casopis (BUG i Mrezu) koja ce biti 10% jeftinija nego inace (5% daje BUG, 5% daje HGspot)

 

na dan natjecanja odredene komponente biti ce na popustu (tu mislim na pravi popust a ne onu muljazu HGspota)

 

nekakva predavanja mozda BUG djelatnika, natjecanje u pricanju viceva, predstavljanje nekih proizvoda iz IT svijeta ili neki CEO jake kompanije...

na kraju dana natjecanja turnir u nekoj igri, simulacije voznje, nogomet, pucacine gdje treba pozvati najbolji tim sa bug servera di igra ekipa (neznam ni sta igra, znam da je danny to bio odrzavao)

nakon svega, live muzika do zore

 

 

 

natjecanje: slozi konfu i odi doma, nigdje nije upalilo... ja odem na warcraft turnir pa se napijem :D

potpis :D
16 godina
neaktivan
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

Pravila ne samo da nisu jasna, nego i ono što piše nema smisla - ako je npr. disk neispravan, računalo će prijaviti grešku i time diskvalificirati natjecatelja (iako je možda složio prvi i najkvalitetnije).

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja račun

Ideja je dobra. Evo vam prilike majstori da 'kenjkanje' po furumu dokažete u praksi.

Nije dobro što se ne znaju nagrade.

 

16 godina
offline
HGspot - GP Natjecanje u brzini slaganja računala

Ha dobro, kad je bug sponzor, neću se više petljati..

ugodnu zabavu želim:)

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice