Sklapanje PC konfiguracija - iznad 1300 EUR izdvojena tema

poruka: 8.015
|
čitano: 1.764.822
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

Racunam do 30 maksimalno, ali samo ako je potrebno. Moja neka pretpostavka je bila da bi tako nesto bilo oko 20. Ako isto dobijem i za 10 onda 10 naravno. Ne mislim da to moze bit za 10 jer su tu i 2 monitora, ali samo kazem. Ne mislim overclockat, to sam zaboravio napisat. Monitori takodjer ne moraju bit neki uber duper 140mhz gamerski jer mi to ne treba ili ultra graphic s bojama ludilo jer imam jedan takav i imam TN matricu na samsungu starom 10g kojem sam 5 puta mjenjao napuhnuti kondenzator i nista posebno nema razlike za ovo sto ja radim.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

A sto radis? Kolko grafičke snage trebas? 

9 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

Pa moram vrtit 5-6 virtualnih masina odjednom recimo. I to po minimalno 48 sati 24/7. Za sada bi prolazila 3 monitora, kasnije vjerojatno vise. Nije to nista ekstra zahtjevno samo po sebi, ali ima dosta tog odjednom. Ne mineam bitcoine, ali, primjera radi, trenutno na i5 starom 10g i pripadnoj maticnoj za proc, te grafi 970x i 12gb rama, na 3 monitora vrtim 3 virtualke i nakon 24 sata se vec to sve dosta uspori da je jako tesko normalno radit. Idealno je da se to moze vrtit u pozadini a da ja mogu normalno nesto i zaigrat, s time da ne igram sad neke zahtjevne igre, vise da si ubijem dosadu kad je dosadno. Virtualke ne vrte nista sad ekstra ali svaka od njih vuce neke svoje resurse koje moram alocirat. Svaka od virtualki tipa vrti jedan program non stop koji bi pretpostavljam radio na windows xp pentiumu.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

pricekaj threadreaper 2 ....bit  ce puno vise opcija onda ( manje od mjesec dana)

 

 

isto tako sta ti virtualne masine rade ?

 

dali ti trba za virtualne  masine graficka snaga ? ili je jedna 1080 ti za gaming virtualnu dovoljna dok dok recimo dvije - tri 1030 su dovoljne za ostale virtualne ? ( zato te i pitamo sta ti masine rade)

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2018 13:50 (Giopriest).
9 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

Ne treba tu neka graficka snaga na virtualkama, zato i kazem da mislim da bi te programe vrtio zasebno pentium neki na xpu. Sto se grafike tice jedna grafa je dovoljna sigurno kad mi ova sada to vrti kako spada (donekle). Mislim da sto se tice graficke snage jedino sto je bitno je da moze gurat 3 monitora na 24'' barem (eventualno 4 kasnije) a da se na jednom od njih moze i neka nezahtjevna igra zavrtit dok to sve radi. Sad ova 970x je vise manje dovoljna, nesto puno vise od toga mislim da ni ne treba. Tesko mi je objasnjavat sto se na virtualkama radi ali gledaj na to kao da svaka virtualka zasebno vrti refreshanje neke stranice svako 10 minuta na firefoxu. Nije to, al to je obim zadatka koji se u virtualkama rade.

 

edit:

Nisam ni znao sto je threadrepaer, ali googlom mi izbacuje amd. Iskustvo me godinama naucilo da ne vjerujem ni amd-u ni atiju, tako da to vise nikad ne uzimam :) Samo intel i nvidia.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2018 17:12 (sandokan111).
 
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

Pozdrav,

krenuo u kupnju nove konfiguracije i kak sam se gledao po trgovinama posljednjih dana, došao sam do ovoga:

 

https://snag.gy/ksnhH8.jpg

 

Čitao sam tu zadnjih desetak stranica neke preporuke pa sam po tome složio.

Gledao sam trgovine koje imaju mogućnost plaćanja na 24 rate (najbolje mi se činilo ili protis ili adm). Ovo što sam si složil bi bilo 500kn kroz 24 rate, što mi je zadovoljavajuće i nebi više od toga.

Jedino umjesto onog žutog cpu coolera bi bio bijeli, al ga trenutno nemaju na lageru pa sam stavio ovaj čisto radi cijene. A dva dodatna ventilatora bi išla gore u kućištu.

Znam da je nvidijinim grafičkama malo cijena počela padati, a i ima ih dosta na oglasima, opet bih morao iskeširati 3-4k kuna kaj mi se i neda baš trenutno, pa sam i grafičku stavio novu iz dućana.

Zanimaju me vaša mišljenja ako bi se gdje šta moglo promijeniti na bolje. Preferiram amd pa nebi na intela.

Hvala

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn
sandokan111 kaže...

dit:

Nisam ni znao sto je threadrepaer, ali googlom mi izbacuje amd. Iskustvo me godinama naucilo da ne vjerujem ni amd-u ni atiju, tako da to vise nikad ne uzimam :) Samo intel i nvidia.

 

Da, stvarno su bezveze, evo sad natrpali 32 jezgre i još to misle prodavat za manje nego Intel 16 ... sramota :)

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

Memorija ti je bezveze, ustedi tu 400-500kn i 300-400kn na kucistu (ima odlicnih kucista za 700-800kn) i uzmi bolje napajanje i maticnu..

 

Previse ti je sad davat 43xx kn za 1070 Ti, ako neces cekat novu seriju uzmi gtx 1070 polovnu za 2500-2600kn...

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2018 20:46 (ansha).
9 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn
Mladen kaže...

Da, stvarno su bezveze, evo sad natrpali 32 jezgre i još to misle prodavat za manje nego Intel 16 ... sramota :)

 Vidim neko mi je jos i kliko palac dolje radi toga :)

Nisam reko da su bezveze, reko sam da me iskustvo naucilo da im ne vjerujem. To je jednostavno moj izbor, totalno nebitno u cijeloj prici, neznam sto se ljudi sad hvataju tog.

11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn
Karlito kaže...

Pozdrav

 

   

16 godina
online
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn
sandokan111 kaže...
Mladen kaže...

Da, stvarno su bezveze, evo sad natrpali 32 jezgre i još to misle prodavat za manje nego Intel 16 ... sramota :)

 Vidim neko mi je jos i kliko palac dolje radi toga :)

Nisam reko da su bezveze, reko sam da me iskustvo naucilo da im ne vjerujem. To je jednostavno moj izbor, totalno nebitno u cijeloj prici, neznam sto se ljudi sad hvataju tog.

Nisi, ali pitaš preporuku za konkretnu namjenu (virtualke) a odbijaš i pogledati odličnu platformu za to (16/32 jezgri, hrpa PCI laneova za NVMe SSD-ove i quad-channel RAM do 1TB).

Svatko sa imalo dužim stažem u IT-u može nabrojati hrpu problema i negativnih iskustava sa bilo kojim proizvođačem, pa me čudi da i dalje inzistiraš na tome. Po toj logici, ni jedan matematičar ne bi uzeo Intela zbog buga Pentiuma iz '94 jer eto, kako vjerovati procesoru koje ne zna točno izračunati Pi :).

 

Ontopic, osjetno je pojeftinio Ryzen 1700 (1.750 Kn), pa za 10k složiš solidnu makinu sa 8/16 procesorom i 32GB RAM koja će biti osjetno bolja od tog starog i5 i 12GB koje trenutno imaš.

Naravno, ako te i dalje veseli Intel, onda nešto na X299 platformi sa i7/i9 procesorom.

 

9 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn
Mladen kaže...

a odbijaš i pogledati odličnu platformu za to (16/32 jezgri, hrpa PCI laneova za NVMe SSD-ove i quad-channel RAM do 1TB).

Pa kazem to su neke moje zelje i to je to. Totalno nebitno zasto to zelim. Sto se ne moze ovo sto mi treba slozit s intelom i nvidiom? Nekako sumnjam u to.

Mladen kaže...

Naravno, ako te i dalje veseli Intel, onda nešto na X299 platformi sa i7/i9 procesorom.

 Da to je taj slot na koji sam mislio.

16 godina
online
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

Ne stignem sad tražiti po cjenicima, ali generalno na HEDT platformama nema loših ploča, entry modeli počinju od 2k Kn, tako da je jedino pitanje što ti treba od nekih posebnih dodataka (Wi-Fi, dual LAN, USB-C i sl.).

Nisi precizirao budget pa za procesor možeš birati od i7-7820X (8/16, 3.8k), i9 7900X (10/20, 7.2k) pa sve do i9-7980XE (18/36, 15k), ovisno koliko ti jezgri treba. Ne dolaze sa hladnjakom, pa staviš nešto tipa Noctue da to ohladi. RAM stavljaš po 4 keksića (4x8 ili 4x16GB) da iskoristiš quad-channel i dobiješ maksimalnu propusnost. Za OS staviš neki manji (120-256GB SSD) a za virtualke 480GB ili veći, koliko ti se uklopi u budget (backup svega toga na hard disk, 3 ili 4TB su trenutno best-buy). Grafičke baš ne pratim, to neka uskoči netko od gamera, vjerojatno neka 1060 ili 1070, 1080 je nedovoljno jača da opravda cijenu. Napajanje, nekih 500W-600W ako ne misliš stavljati još jednu grafičku i to je manje više to. Za monitore si rekao da nije bitno, a takvih ima već od 1000 Kn.

 

U prethodnim postovima si napisao da se radi o nezahtjevnim aplikacijama na virtualkama, ali je i dalje bitno koliko im je jezgri i RAMa dodijeljeno, da li su na SSD-u ili hard disku ?

To usporavanje koje spominješ može biti i zbog nedovoljno RAMa, odnosno da nakon nekog vremenu više virtualki počne koristit swap (pagefile) pa bi možda i neka mainstream i7 kombinacija ali sa SSD-om i dovoljno RAMa bila ok, a X299 overkill.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.7.2018 0:32 (Mladen).
9 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn
Mladen kaže...

Ne stignem sad tražiti po cjenicima, ali generalno na HEDT platformama nema loših ploča, entry modeli počinju od 2k Kn, tako da je jedino pitanje što ti treba od nekih posebnih dodataka (Wi-Fi, dual LAN, USB-C i sl.).

Nisi precizirao budget pa za procesor možeš birati od i7-7820X (8/16, 3.8k), i9 7900X (10/20, 7.2k) pa sve do i9-7980XE (18/36, 15k), ovisno koliko ti jezgri treba. Ne dolaze sa hladnjakom, pa staviš nešto tipa Noctue da to ohladi. RAM stavljaš po 4 keksića (4x8 ili 4x16GB) da iskoristiš quad-channel i dobiješ maksimalnu propusnost. Za OS staviš neki manji (120-256GB SSD) a za virtualke 480GB ili veći, koliko ti se uklopi u budget (backup svega toga na hard disk, 3 ili 4TB su trenutno best-buy). Grafičke baš ne pratim, to neka uskoči netko od gamera, vjerojatno neka 1060 ili 1070, 1080 je nedovoljno jača da opravda cijenu. Napajanje, nekih 500W-600W ako ne misliš stavljati još jednu grafičku i to je manje više to. Za monitore si rekao da nije bitno, a takvih ima već od 1000 Kn.

 

U prethodnim postovima si napisao da se radi o nezahtjevnim aplikacijama na virtualkama, ali je i dalje bitno koliko im je jezgri i RAMa dodijeljeno, da li su na SSD-u ili hard disku ?

To usporavanje koje spominješ može biti i zbog nedovoljno RAMa, odnosno da nakon nekog vremenu više virtualki počne koristit swap (pagefile) pa bi možda i neka mainstream i7 kombinacija ali sa SSD-om i dovoljno RAMa bila ok, a X299 overkill.

 

 E tak me nesto zanima. Ovo za x299 je vise da mi traje komp jer ja obicno te stvari nadogradjujem dokle god ide. Kako je to najnoviji port za i9 pretpostavljam da ce to dosta trajat da ga ne budu izbacili iz opticaja sljedecih 3-4 godine, pa ako i bude trebao upgrade kasnije mogu bezbolno to obavit. Za sad mi se cini da bi i9 mozda bio overkill nisam dovoljno jos istrazio opce o njemu. Budget sam stavio, racunao sam otprilike 20ak tisuca na to ubacit, ako bude vise moze se nac, ako bude manje jos bolje.

16 godina
online
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

Nije baš nešto Intel darežljiv po tom pitanju ... prošla platforma (X99, socket 2011-v3) je trajala jedva 3.5 godine i 2 generacije procesora (prva je imala max i7-5960 (8c/16t) a druga i7-6950X (10c/20t)) i jedino što se još može nadograditi je RAM (DDR4) jer rabljeni procesori imaju sulude cijene. Za mainstream i7 je i gore, traju još kraće pa nema smisla ni računati na neki dugogodišnji upgrade.

 

 

 

 

5 godina
protjeran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn
sandokan111 kaže...
Mladen kaže...

a odbijaš i pogledati odličnu platformu za to (16/32 jezgri, hrpa PCI laneova za NVMe SSD-ove i quad-channel RAM do 1TB).

Pa kazem to su neke moje zelje i to je to. Totalno nebitno zasto to zelim. Sto se ne moze ovo sto mi treba slozit s intelom i nvidiom? Nekako sumnjam u to.

 Zašto ja imam neki ludi osjećaj da trollaš ?!?!?! Nije sigurno 'totalno nebitno' zašto to želiš. Ili si se namjerio na nešto pa očekuješ da ti se to amenuje...

14 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn
ibme74 kaže...
Karlito kaže...

Pozdrav

 

   

 hvala.

A recimo ak bi otišal na intela? pričal sam malo s kolegom i došli smo do zaključka da bi bilo puno bolja opcija bila neki i5 8600k, budući da me komp služi pretežito za igranje igrica. Klokne se na 4,8 i piči.

 

ovak nekaj:

https://snag.gy/bC69Xh.jpg

 

1070ti sam našao na njuškalu, sa 2 i pol godine garancije:

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/gigabyte-geforce-gtx-1070ti-oglas-26026874

Zg mi je sat vremena pa bi mogao skoknuti po nju. Pretpostavljam da je kopala ovih pola godine, al jbg.

 

Tih 3k bi još nekako mogao iskeširati, a možda čovjek još kaj spusti. Onda me ostatak konfe dođe nekih 330kn na 24 rate.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.7.2018 3:37 (Karlito).
9 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn
Seronja nezauzet kaže...

Zašto ja imam neki ludi osjećaj da trollaš ?!?!?! Nije sigurno 'totalno nebitno' zašto to želiš. Ili si se namjerio na nešto pa očekuješ da ti se to amenuje...

 Zato jer imas tako divno korisnicko ime vjerojatno. Da trolam bi nastavio s raspravom o amd vs intel a ona je nebitna. Znam u kojim uvjetima konfiguracija mora izgledat, i to sam napisao, intel, nvidia, bez vodenog. Znam i sam sastavit i vjerojatno ce tako i bit jer ne mislim utuc ovolike novce bez da se prije dobro raspitam, konkretno ono sto neznam su suptilne razlike zasto je ova ili ona maticna (s tim slotom) bolja ili preporucljivija, gdje mogu mozda ustedit jer mi ne treba overclock, ovaj ili onaj ram, koji hladnjak i opcenito ventovi u kucistu da to sljaka i ne pregrijava se, kakva bi grafa bila dovoljna za ovo (to mi je kolega napisao), koje napajanje (i to) itd itd. Mislim da je puno lakse nesto sastaviti ako znas specificne zelje kupca nego da ti kaze "molim konfu za xx kuna" i onda kad sastavis ti pocne s preinakama ne zelim ovo ne zelim ono..

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.7.2018 10:53 (sandokan111).
7 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

Pozdrav ekipa, evo vidim da nitko ne pise nista vec neko vrijeme, trebao bi preporuku best buy konfiguracije s kojom cu bit zadovoljan iducih 5g min.Potrebno mi je primarno za fps igre, zelim da bude ukljucen top i7 procesor, nvidia 1080 graf, ssd minimalno 500 g , te kuciste  s jednom stranom staklenom( zbog moodelinga ) , takoder vodeno hladenje.

  Eto s obzirom da nisam neki strucnjak za ovo sve, proslu konfu sam ovdje kupio pa nastavljam istim tonom. Budget je do 17 000 s obzirom da cu kupovat preko firme pa mi je 25% jeftinije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn
Cervinjo kaže...

Pozdrav ekipa, evo vidim da nitko ne pise nista vec neko vrijeme, trebao bi preporuku best buy konfiguracije s kojom cu bit zadovoljan iducih 5g min.Potrebno mi je primarno za fps igre, zelim da bude ukljucen top i7 procesor, nvidia 1080 graf, ssd minimalno 500 g , te kuciste  s jednom stranom staklenom( zbog moodelinga ) , takoder vodeno hladenje.

  Eto s obzirom da nisam neki strucnjak za ovo sve, proslu konfu sam ovdje kupio pa nastavljam istim tonom. Budget je do 17 000 s obzirom da cu kupovat preko firme pa mi je 25% jeftinije.

 

1x Intel CPU Desktop Core i7-8700K (3.7GHz, 12MB,LGA1151) box

1x Corsair Hydro Series, H100x - 240mm Radiator, Dual 120mm PWM Fans, Liquid CPU Cooler

1x Gigabyte Z370 Aorus Gaming 3

2x Corsair 1X16GB DDR4 3000 C15

1x Inno3D iChill GTX1080 X3

1x Crucial SSD 1TB MX500 SATA

1x Seagate HDD, 4TB, 5900rpm, SATA 6, 64M

1x Corsair PSU, 750W, RMx Series

1x Fractal Define R6 Black TG, sa staklom, bez napanj

 

UKUPNO: 17.353kn (-2%=17.000kn)
Besplatno slaganje i dostava

14 godina
protjeran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn
ibme74 kaže...

 

1x Intel CPU Desktop Core i7-8700K (3.7GHz, 12MB,LGA1151) box

1x Corsair Hydro Series, H100x - 240mm Radiator, Dual 120mm PWM Fans, Liquid CPU Cooler

1x Gigabyte Z370 Aorus Gaming 3

2x Corsair 1X16GB DDR4 3000 C15

1x Inno3D iChill GTX1080 X3

1x Crucial SSD 1TB MX500 SATA

1x Seagate HDD, 4TB, 5900rpm, SATA 6, 64M

1x Corsair PSU, 750W, RMx Series

1x Fractal Define R6 Black TG, sa staklom, bez napanj

 

UKUPNO: 17.353kn (-2%=17.000kn)
Besplatno slaganje i dostava

Giga maticne bi izbjegavao, tj. prije bi uzeo MSI, Asus ili Asrock. Giga je dosta musicava a i vrm i hladjenje istog su jedva na razini drzanja nekog standardnog OC-a od 4.9-5ghz, traze ozbiljan airflow preko vrm-a.

 

Sta ce mu 32GB rama?

11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn
ansha kaže...
ibme74 kaže...

 

1x Intel CPU Desktop Core i7-8700K (3.7GHz, 12MB,LGA1151) box

1x Corsair Hydro Series, H100x - 240mm Radiator, Dual 120mm PWM Fans, Liquid CPU Cooler

1x Gigabyte Z370 Aorus Gaming 3

2x Corsair 1X16GB DDR4 3000 C15

1x Inno3D iChill GTX1080 X3

1x Crucial SSD 1TB MX500 SATA

1x Seagate HDD, 4TB, 5900rpm, SATA 6, 64M

1x Corsair PSU, 750W, RMx Series

1x Fractal Define R6 Black TG, sa staklom, bez napanj

 

UKUPNO: 17.353kn (-2%=17.000kn)
Besplatno slaganje i dostava

Giga maticne bi izbjegavao, tj. prije bi uzeo MSI, Asus ili Asrock. Giga je dosta musicava a i vrm i hladjenje istog su jedva na razini drzanja nekog standardnog OC-a od 4.9-5ghz, traze ozbiljan airflow preko vrm-a.

 

Sta ce mu 32GB rama?

 

Ne znam, ja sam čitao sve dobre recenzije o ploči, nek si sam bira ima ih do 1.300kn na izvoz.
Uzima komp da mu što duže traje (5+ godina), budžet dopušta pa što ne bi uzeo 32GB.

14 godina
protjeran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn
ibme74 kaže...

 

Ne znam, ja sam čitao sve dobre recenzije o ploči, nek si sam bira ima ih do 1.300kn na izvoz.
Uzima komp da mu što duže traje (5+ godina), budžet dopušta pa što ne bi uzeo 32GB.

Od viska rama nema nikakve koristi, po meni bolje ulozit u bolji monitor, graficku, periferiju, kuciste itd... Ili pouzdanije napajanje...

11 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

Al volim ove mini ratove.. Lijepo za citati.

Kovačić
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn
ansha kaže...
ibme74 kaže...

 

Ne znam, ja sam čitao sve dobre recenzije o ploči, nek si sam bira ima ih do 1.300kn na izvoz.
Uzima komp da mu što duže traje (5+ godina), budžet dopušta pa što ne bi uzeo 32GB.

Od viska rama nema nikakve koristi, po meni bolje ulozit u bolji monitor, graficku, periferiju, kuciste itd... Ili pouzdanije napajanje...

 

Ovisi, 16GB već sada polako postaje standard, otkud znaš šta će biti za 5 godina.
Monitor niti ostatak periferije nije naveo da treba, GTX1080Ti ne opravdava uloženo\dobiveno naspram obične 1080, kućište je od 1.000 i kusur kuna, napajanje je pouzdano, tamo gdje sam slagao i nema ništa bolje i sa dužom/istom garom od RMx serije.

13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn
Intel CPU Desktop Core i7-8700K (3.7GHz, 12MB,LGA1151) box
Matična ploča Asus TUF Z370-PRO GAMING
MSI GF GTX 1080Ti Armor OC, 11GB
Patriot V Elite, DDR4, 2400Mhz, 16GB (2x8GB) Red
Samsung SSD 500GB 860 Evo
Toshiba P300 2TB, 64MB, 7200rpm
Corsair PSU, 750W, RMx Series
Fractal Define R6 Black TG, sa staklom, bez napanj
Fractal Celsius S24 vodeno hlađenje, 1151/2066/AM4
16.891,00 KN
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn
ibme74 kaže...

 

Ovisi, 16GB već sada polako postaje standard, otkud znaš šta će biti za 5 godina.
Monitor niti ostatak periferije nije naveo da treba, GTX1080Ti ne opravdava uloženo\dobiveno naspram obične 1080, kućište je od 1.000 i kusur kuna, napajanje je pouzdano, tamo gdje sam slagao i nema ništa bolje i sa dužom/istom garom od RMx serije.

Ako se za manje novaca moze slozit ono sta on trazi onda stvarno nema smisla nabijat potpuno nepotrebne stvari unutra da potrosi citav budzet. Prilicno sam siguran da mu novci ne padaju sa stabla.

 

Koliko god 1080Ti ne opravdavala s gledista ulozeno dobiveno, kupovat nepotrebnu kolicinu rama u trenutku kad je isti toliko skup je jos daleko besmislenije tj. losije u smislu ulozeno/dobiveno..

7 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

U kojoj trgovini gledate ovo sve?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

Ovisi kako na to gledaš, za 5 godina će 32GB RAM-a biti puno i dosta za raditi bilo šta, za 5 godina ce GTX1080Ti biti što je danas GTX780Ti. Inače, razlika imzeđu 1080 i 1080ti je 2.500kn pa neka vidi, razlika između 16gb i 32gb RAM-a 3000MHz je 1.500kn.
Realno ne mora uzeti ni te najskuplje varijante Z370 ploče, ne mora uzeti ni SSD od 1TB i HDD od 4TB, ne treba mu napajanej od 750w niti kućište od 1.000kn. Može složiti računalo i za 12k, ali rekao je da želi potrošiti 17k pa neka onda uzme što više/kvalitetnije/s dužom garancijom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2018 15:32 (ibme74).
13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn
Razlika između 1080 i 1080Ti je 30% više snage. 32GB RAM stvarno nema koristi za gaming, a to što može biti za 5 godina, se ne zna. Osim toga, RAM je najjednostavniji za nadogradnju, kao i što mu cijena može pasti poprilično već za par mjeseci.
A možda najbolje da se pričeka jer Intel u 10 mjesecu izbacuje nove procesore (8 jezgri mainstream), a i Nvidia će izbaciti nove grafičke.
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice