Klima uređaj - pitanje izdvojena tema

poruka: 1.118
|
čitano: 814.573
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
BDS kaže...

 da, radi se o VIVAX...i sad meni toliko drnda da moram zatvoriti prozore

 Znao sam otprije da ima Vivaxicu  

 

 Onda niš, definitivno kompresor, najčešći problem kod Midea klima (i njihovih rebrandova), i serviseri će mu reć da se ne isplati mijenjati tj. popraviti, jedino ak mu je klima pod garom nek ju skine i odšarafi, pa je onda vrati u trgovinu gdje ju je kupio i traži povrat novca, pa onda uzme neku kvalitetniju, ja bi ti preporučio Gree (i njihove rebrandove Azuri, Vaillant, Viessmann...), Panasonic, LG ili mid-range Samsung modele, pokazati će se vrlo dobrima, vjerovatno nemaju tak bučni komp kao kod Midee 

 

P.S. Da li je on tu svoju Vivaxicu uzeo po preporuci onog kolege s početka teme (stalno je promoviro Mideu i rebrandove) ili su mu u trgovini gdje je kupio klimu preporučili tu? Ja sam svoju uzeo po preporuci tog kolege i naravno pokajao sam se nakon šta sam je uzeo (pisao sam puno puta na temi zašto) 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2023 17:04 (Vavoom).
16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
zzz kaže...
BDS kaže...
Vavoom kaže...
BDS kaže...

Susjed si je kupio nekakvu šrot klimu i sad meni vanjska jedinica zuji za poludjeti. Zatvori se unutra a nama susjedima radi neopisivu buku. Da li je to do jeftilen klime ili nešto nije u redu s vanjskom jedinicom? Ne vjerujem da je baš tolika razlika, jer ova klepeće za poludjeti...

 Koja je klima u pitanju i gdje je proizvedena? Ak se radi o Midei (i njihovi rebrandovi Vivax, Hyundai, QZen, Beko, Maxon, entry-level Samsunzi i sl.) ili Vestelu ne čudi me, obzirom da sam ja više puta ovdje pisao da i vanjska od moje Vivaxice jako drnda za živac slomit, uz to i obe jedinice uopće ne komuniciraju (detaljnije sam pisao u temi zašto treba izbjegavati Vivax) 

 

Ha čuj, može biti i da je montažer (koji ti je susjedu ugradio klimu) neš zeznuo pri instalaciji, pa zato dolazi do drndanja, ili je kupio klimu s fabričkom greškom 

 

P.S. I da, pazi na Domca, FDerLancea i ostale fanove i promotere Midee, oni misle da postoji samo jedna osoba (ja) koja ima loša iskustva sa Mideom, a ne znaju da ih ima na hrpe nezadovoljnih, recimo kolega zzz koji ima Vivaxicu (izabrao ju po preporuci montažera) sa istim problemom gore i serviseri mu vele da je popravak neisplativ 

 da, radi se o VIVAX...i sad meni toliko drnda da moram zatvoriti prozore

 Šta te tek čeka kad počme sezona grijanja,ako se grihe na klimu.Nadam se da imaš dobre prozore.....

Kad i zatvorim prozore vibracije idu preko zida i zuji mi u dnevnoj sobi kao da imam frižider u stanu. A svoju klimu u stanu ne čujem ali zato mi drnda od susjeda. Katastrofa

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
BDS kaže...
zzz kaže...
BDS kaže...
Vavoom kaže...
BDS kaže...

Susjed si je kupio nekakvu šrot klimu i sad meni vanjska jedinica zuji za poludjeti. Zatvori se unutra a nama susjedima radi neopisivu buku. Da li je to do jeftilen klime ili nešto nije u redu s vanjskom jedinicom? Ne vjerujem da je baš tolika razlika, jer ova klepeće za poludjeti...

 Koja je klima u pitanju i gdje je proizvedena? Ak se radi o Midei (i njihovi rebrandovi Vivax, Hyundai, QZen, Beko, Maxon, entry-level Samsunzi i sl.) ili Vestelu ne čudi me, obzirom da sam ja više puta ovdje pisao da i vanjska od moje Vivaxice jako drnda za živac slomit, uz to i obe jedinice uopće ne komuniciraju (detaljnije sam pisao u temi zašto treba izbjegavati Vivax) 

 

Ha čuj, može biti i da je montažer (koji ti je susjedu ugradio klimu) neš zeznuo pri instalaciji, pa zato dolazi do drndanja, ili je kupio klimu s fabričkom greškom 

 

P.S. I da, pazi na Domca, FDerLancea i ostale fanove i promotere Midee, oni misle da postoji samo jedna osoba (ja) koja ima loša iskustva sa Mideom, a ne znaju da ih ima na hrpe nezadovoljnih, recimo kolega zzz koji ima Vivaxicu (izabrao ju po preporuci montažera) sa istim problemom gore i serviseri mu vele da je popravak neisplativ 

 da, radi se o VIVAX...i sad meni toliko drnda da moram zatvoriti prozore

 Šta te tek čeka kad počme sezona grijanja,ako se grihe na klimu.Nadam se da imaš dobre prozore.....

Kad i zatvorim prozore vibracije idu preko zida i zuji mi u dnevnoj sobi kao da imam frižider u stanu. A svoju klimu u stanu ne čujem ali zato mi drnda od susjeda. Katastrofa

 Sa vremenom se naviknš i manje smeta,ja trpim svoju i susjedovu,kao stereo🤨🤨🤨😁

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2023 17:14 (zzz).
11 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
fer-de-lance kaže...

Evo jedna preporuka (ako ikoga uopće zanima): kolegi na Daikin FTXC35D/RXC35D krepala vanjska jedinica, servisere čeka već drugi tjedan.

Izbjegavati Daikin ukoliko možete.

 

 Ako je to ona njihova najjeftinija (Sensira Malaysian), mislim da je to jedina iz njihove EU palete proizvoda koja se proizvodi u Maleziji. Ostale bi trebale biti iz Češke pa možda ima neke veze s kontrolom kvalitete. Iako, ono što sam viđao po recenzijama (ne baš specifično FTXCxxD), i te iz Malezije imaju original Daikin komponente pa nije baš ohrabrujuće čuti da se i Daikin kvari jer slovi kao jedan od najkvalitetnijih, a za cijenu bi se ipak očekivala bolja "aftermarket" usluga.

 

Nevezano uz to, evo neke od "Kineza" koje bi mogle biti dobra alternativa u budžet rangu / japanskim brendovima.

 

Tesla TT37AF-1232IAW (A+++) - 558 € uz plaćanje gotovinom

Haier Jade 3,5 kW (A+++) - od cca. 900 €

 

Tesla je rebrand TCL-a i osim što je među najjeftinijim 3,5 kW s A+++ učinkovitosti, ima tu specifičnu značajku puštanja svježeg vanjskog zraka u unutarnji prostor. Nedostatak toga je što ima dodatnu cijev koja ide van i što je ponekad potrebno zamijeniti HEPA filtar. Dolje je recenzija iste rebrand klime. Kompresor je GMCC.

 

Specifičnost kod Haier Jade je što ima Panasonicov kompresor i Nidec ventilator (ako je suditi po donjoj recenziji), a i cjelokupna izrada izgleda vrlo robusno (veliki izmjenjivač na vanjskoj jedinici, specifični filtri u unutarnjoj jedinici). Ne znam je li i elektronika na boljoj razini od drugih Haier modela, ali za cca. 200-300 € manje od Panasonica (i drugih A+++ Japanaca) mi se čini kao dobra opcija. Pogotovo ako ju vidite negdje na akciji.

 

Obje imaju Wi-Fi i mogućnost puhanja kroz rupičaste rešetke za smanjenje udara "vjetra".

 

   

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2023 23:29 (kiwi_91).
9 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
kratos091 kaže...
Kontaktiraj podrsku za brand koji planiras kupiti. Oni su mi rekli da mora ovlasteni.
Mozda nije kod svih tako.

 Ja sam kupio SSD gdje na deklaraciji piše da instalaciju mora izvršiti ovlaštena osoba... tako da to lagano mačku o rep. Papir trpi svašta, kao i u slučaju garancija gdje jednom godišnje moraš odnijeti PC na "servis". Mogu oni pisati/govoriti što hoće... ali to ne šljaka tako. Tj. ukoliko oni tvrde da je posljedica kvara neispravno rukovanje/instalacija/štogod... na njima je teret dokazivanja.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2023 15:14 (miki_the_pirat).
11 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Joj da,ziiher.

 

Znači po toj logici bi ti neki lokalni Štefek mogao skucat klimu kak god i onda ak ne radi kak spada (a kod klima je dosta bitno da budu ispravno instalirane da bi optimalno radila) bi ti trebali dati novu?

To prije ili nakon što svizac zamota čokoladu?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2023 17:06 (evang).
6 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
miki_the_pirat kaže...
kratos091 kaže...
Kontaktiraj podrsku za brand koji planiras kupiti. Oni su mi rekli da mora ovlasteni.
Mozda nije kod svih tako.

 Ja sam kupio SSD gdje na deklaraciji piše da instalaciju mora izvršiti ovlaštena osoba... tako da to lagano mačku o rep. Papir trpi svašta, kao i u slučaju garancija gdje jednom godišnje moraš odnijeti PC na "servis". Mogu oni pisati/govoriti što hoće... ali to ne šljaka tako. Tj. ukoliko oni tvrde da je posljedica kvara neispravno rukovanje/instalacija/štogod... na njima je teret dokazivanja.

Ne tvrde oni ništa. Osim da ne priznaju garanciju ako instalaciju nije izvršio serviser koji ima njihov certifikat. Ne idu u daljnje rasprave.

Tu znam da je LG iznimno strog, za ostale nisam siguran ali me ne bi čudilo. Meni je klimu postavljala firma koja nema ugovor/certifikat za moju klimu te mi je čovjek rekao da oni preuzimaju garanciju i troškove popravka. (naravno, ako oni propadnu propada i moja garancija).

Opet kažem, ne znam za koje sve brandove to vrijedi.

9 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

znači prodam ti klimu i još ti kažem tko je mora montirati... lijepo su oni to sebi zamislili, ali ponavljam... ne prolaze te priče u praksi. Zaprijetiš tužbom pa da vidiš kako se priče i pravila mijenjaju. klima treba biti ugrađena po pravilima struke a ne po odabiru distributera... tu priča počinje i završava. Šta da kupiš perilicu rublja i oni ti vele da je mora priključiti licencirani instalater koji košta xy€? Dajte ljudi malo razmislite. Pa nije klima svemirski brod.

9 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
evang kaže...

Joj da,ziiher.

 

Znači po toj logici bi ti neki lokalni Štefek mogao skucat klimu kak god i onda ak ne radi kak spada (a kod klima je dosta bitno da budu ispravno instalirane da bi optimalno radila) bi ti trebali dati novu?

To prije ili nakon što svizac zamota čokoladu?

 

 

 U tom slučaju se lako dokaže da klima nije ispravno montirana pa se ti nateži s lokalnim štefekom... Ali svaki normalan instalater zna montirati svaki klima uređaj... ili treba platiti svakom distributeru/trgovcu "tečaj"... najte ljudi gluposti pisati.

8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Poštovani,

Link https://vivax.hr/servisna-podrska/ tu odaberete asortiman i upišete mjesto stanovanja i adresu.

Klima uređaja mora ugrađivati isključivo ovlašteni serviser Vivax klima uređaja kako bi jamstvo bilo priznato.

Mail od msr servisa, odnosno msan, koji je glavni za vivax.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
9 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Damir22 kaže...
Poštovani,

Link https://vivax.hr/servisna-podrska/ tu odaberete asortiman i upišete mjesto stanovanja i adresu.

Klima uređaja mora ugrađivati isključivo ovlašteni serviser Vivax klima uređaja kako bi jamstvo bilo priznato.

Mail od msr servisa, odnosno msan, koji je glavni za vivax.

A pravila igre određuju oni po kojem zakonu? Papir trpi svašta.

Ako si završio školu za instalatera/strojara ili štogod, imaš obrt/poduzeće znači ovlasti (i pripadajuće odgovornosti) za montirati hebenu klimu svakog proizvođača dok god se držiš uputa proizvođača, pravila i uzanca struke i sad tebi neki trgovac treba odrediti jel ti to znaš ili ne znaš a nikad nije otvorio kutiju pomenutog uređaja. Get real.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2023 18:00 (miki_the_pirat).
8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
E to ne znam.

No, kako svi svi serviseri navedeni kao ovlasteni ugradnju naplacuju jednako kao i lokalni klima-voda-plin-grijanje-hladjenje-uredjivanje vrta guru, nemam ni namjere saznati.

Sto tocno dobivam nepostivanjem tog njihovog pravila, ma koliko ono ustvari bilo neutemeljeno?

Nista. Samo rizik da se jednom u buducnosti moram s nekime natezati.

Vjerovatno po onome da oni proizvod stavljaju na trziste, pa onda i mogu diktirati uvjete jamstva.

No, ako mozes, provjeri s njima, pa nam javi.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2023 17:59 (Damir22).
9 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Damir22 kaže...
E to ne znam.

No, kako svi svi serviseri navedeni kao ovlasteni ugradnju naplacuju jednako kao i lokalni klima-voda-plin-grijanje-hladjenje-uredjivanje vrta guru, nemam ni namjere saznati.

Sto tocno dobivam nepostivanjem tog njihovog pravila, ma koliko ono ustvari bilo neutemeljeno?

Nista. Samo rizik da se jednom u buducnosti moram s nekime natezati.

Vjerovatno po onome da oni proizvod stavljaju na trziste, pa onda i mogu diktirati uvjete jamstva.

No, ako mozes, provjeri s njima, pa nam javi.

 Razumijem ja šta ti pričaš (i sam bih tako postupio) ali samo želim reći da su te tvrdnje kao i moj "SSD ovlašteni instalater"... apsurd.

Lako je kad si u velikom gradu pa imaš "ovlaštenog" na 5min za svaki kuratz... ali razmisli kako je ljudima koji su u sredinama gdje im je prvi "ovlašteni" na 100km pa moraju čekati dok ovaj nema posla cijeli dan.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2023 18:05 (miki_the_pirat).
8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Znam, samo u slucaju klima, svakako si osudjen na cekanje, nema pomoci. Mozda ako je zelis montirati u 12 mjesecu no i onda sumnjam da ce ti majstor odmah doci.....

Sad 6-7 mjesec, sve ispod mjesec dana cekanja je lutrija. No ne samo za ovlastene, ja sam zvao sve kojih sam se sjetio da rade klime, i svi su kukali kako nemaju vremena, "moj" majstor dolazi iduci tjedan, tako da je to zacudjujuce brzo....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
15 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Kako se postaje serviser i monter klima,imali neka škola za to ,polaže li se nekakav ispit.

Ili to ide po usmenoj predaji,jer vidim da  to rade ljudi koji su završili nekakvu srednju,često i nevezanu sa nekim tehničkim školama.

Država bi trebala sve to malo staviti u neki red,jer svatko može reči da je serviser klima,jer iz mog nekog iskustva sa kupljenim klimama,i mojih prihatelja,kome god se klima pokvarila,rješenjeo od servisa je bilo ,kupi novu.

6 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
miki_the_pirat kaže...
Damir22 kaže...
Poštovani,

Link https://vivax.hr/servisna-podrska/ tu odaberete asortiman i upišete mjesto stanovanja i adresu.

Klima uređaja mora ugrađivati isključivo ovlašteni serviser Vivax klima uređaja kako bi jamstvo bilo priznato.

Mail od msr servisa, odnosno msan, koji je glavni za vivax.

A pravila igre određuju oni po kojem zakonu? Papir trpi svašta.

Ako si završio školu za instalatera/strojara ili štogod, imaš obrt/poduzeće znači ovlasti (i pripadajuće odgovornosti) za montirati hebenu klimu svakog proizvođača dok god se držiš uputa proizvođača, pravila i uzanca struke i sad tebi neki trgovac treba odrediti jel ti to znaš ili ne znaš a nikad nije otvorio kutiju pomenutog uređaja. Get real.

Kakav zakon, to se odnosi komercijalno jamstvo, te samim time oni određuju pravila tog jamstva. A ovaj drugi dio, ako imaš VWi odeš u Toyotu da ga servisiraju, jamstvo ti priznaju?

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.7.2023 19:07 (love2ml86).
3 godine
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Jel ima neka fora za "pretvorbu" klasične klime u smart? Konkretno mi treba mogućnost da mogu preko mobitela upaliti kad god želim, pa da dođemo doma na ohlađeno sad po ljeti :) Kupili smo sad sličan termostat za grijanje, pa ako je moguće nabavit sličnu stvar za hlađenje... :D

6 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
ll25 kaže...

Jel ima neka fora za "pretvorbu" klasične klime u smart? Konkretno mi treba mogućnost da mogu preko mobitela upaliti kad god želim, pa da dođemo doma na ohlađeno sad po ljeti :) Kupili smo sad sličan termostat za grijanje, pa ako je moguće nabavit sličnu stvar za hlađenje... :D

Postoje pametne utičnice ali ne bi radile u slučaju klime jer one nemaju samo sklopku on/off. Tako da ne znam za riješenje koji bi bilo ok za klime.

Doduđe vidim sad da ima i nekih smart kontrolera tipa kao tu: https://www.onesmartcrib.com/how-to-make-your-dumb-air-conditioner-smart/

16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Bilo je o tome prica stranica ili dvije prije. Procitaj.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Sto ne mozes uzeti onaj wifi stick?

Vidim da sve vivax to podrzavaju, iako nisu sve pametne iz kutije.

20e je taj dodatak, barem za ovu sto sam ja uzeo....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Damir22 kaže...
Sto ne mozes uzeti onaj wifi stick?

Vidim da sve vivax to podrzavaju, iako nisu sve pametne iz kutije.

20e je taj dodatak, barem za ovu sto sam ja uzeo....

 Ne podržavaju sve.

8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Neznam stvarno, vidim da je modul za x,q,r,m,s serije, a sad dali ima varijacija od konkretnog modela, neznam.

No bas sam nekidan citao o nekoj firmi,.doduse ne radi s maloprodajnim kupcima, koja nudi, uglavnom za iznajmljivace apartmana i slicno, modul koji svaku klimu pretvara u wifi. Navodno modul kupuju a software je niihov, tako da vjerujem da postoji rjesenje i za to.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
10 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Imam dvije ponude za klimu Mitsubishi MSZ-AY35VGKP/MUZ-AY35VG i Panasonic etherea CU-Z35XKE/CS-Z35XKEW,
Cijena je tu negdje, kako gdje.
Vaša preporuka
8 godina
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Imam dvojbu koju od ove 2 klime kupiti Hyundai https://www.europrodaja.hr/proizvod/hyundai-performance-inverter-plus-3-5-kw-klima-uredaj/ ili ovaj Fujitsu https://www.europrodaja.hr/proizvod/fujitsu-standard-eco-inverter-3-4-kw-klima-uredaj. Razlika u cijeni je oko 220 eura tj. Fujitsu je toliko skuplji. Isplati li se ta razlika u cijeni?

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.7.2023 18:26 (fakincina).
5 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
fakincina kaže...

Imam dvojbu koju od ove 2 klime kupiti Hyundai https://www.europrodaja.hr/proizvod/hyundai-performance-inverter-plus-3-5-kw-klima-uredaj/ ili ovaj Fujitsu https://www.europrodaja.hr/proizvod/fujitsu-standard-eco-inverter-3-4-kw-klima-uredaj. Razlika u cijeni je oko 220 eura tj. Fujitsu je toliko skuplji. Isplati li se ta razlika u cijeni?

 Od ovih dvaju šta si naveo, uzeo bi ovog Fujitsua, jer svi znamo da je kvalitetno napravljen i ima kvalitetnije komponente, te će se bolje pokazati od ovog Hyundaija koji je rebrandirana Midea s kojom imam negativna iskustva (doduše u mom slučaju nije u pitanju Hyundai, već Vivax X-Design), detaljno sam pisao na temi zašto izbjegavati Vivax, a ima i još nekih nezadovoljnih (npr. kolega zzz) sa Mideom, a serviseri im vele da je popravak neisplativ, stoga po meni isplati se dati tih 220€ više za Fujitsića, jedino ne znam koliko god. gare dobijaš na njega, inače bi za iste pare uzeo neku Gree (ili njegove rebrandove Azuri, Vaillant, Viessmann...)  

 

P.S. Pazi na Domca, Fer de Lancea i sličnih fanova i promotera Midee (te se ih čuvaj naravno), oni rade po svom i nije ih briga za nezadovoljne vlasnike Midea klima (i naravno rebrandiranih), misle da od milijarde ljudi postoji samo jedna nezadovoljna osoba sa Midea brandom (naravno na mene) i da su samo meni serviseri rekli da je popravak neisplativ, a da oni imaju Vivaxice već 15 god. i nikakvih problema nisu imali, da hladi i grije bez problema, a ne znaju da ih ima puno sa negativnim iskustvima, recimo gore navedeni kolega kojemu klima iritantno drnda i nepotrebno mu trga živce, i još kada odgovorim na pitanje gore navedenih promotera/fanova, oni mi napišu nešto nevezano uz moje pitanje i okreću sasvim novu temu 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.7.2023 20:33 (Vavoom).
8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Jesi ti svjestan da tvoji postovi imaju sasvim dovoljno materijala da te se krivično goni?

Forum je javno mjesto i kad inkriminiraš nekoga (u ovom slučaju Mideu) dužan si priložiti barem link na studiju na kojoj baziraš svoje zaključke i citirati dio koji dokazuje to kaj tvrdiš.

Inače vršiš blaćenje ugleda i klevetu u najmanju ruku, tak da dok ne daš neke konkretne dokaze bolje šuti.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.7.2023 22:28 (fer-de-lance).
13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Vavoom kaže...
fakincina kaže...

 

 

P.S. Pazi na Domca, Fer de Lancea i sličnih fanova i promotera Midee (te se ih čuvaj naravno), oni rade po svom i nije ih briga za nezadovoljne vlasnike Midea klima (i naravno rebrandiranih), misle da od milijarde ljudi postoji samo jedna nezadovoljna osoba sa Midea brandom (naravno na mene) i da su samo meni serviseri rekli da je popravak neisplativ, a da oni imaju Vivaxice već 15 god. i nikakvih problema nisu imali, da hladi i grije bez problema, a ne znaju da ih ima puno sa negativnim iskustvima, recimo gore navedeni kolega kojemu klima iritantno drnda i nepotrebno mu trga živce, i još kada odgovorim na pitanje gore navedenih promotera/fanova, oni mi napišu nešto nevezano uz moje pitanje i okreću sasvim novu temu 

 Da i pazi na ovog Vavoma, promotora svega sto nije midea i slicno jer on misli da su od milijarde ljudi bas svi zadovoljni s tim brendovima na koje on masturbira a bas sve ono sto on ne smatra dobrim ne valja i zali boze sto je izaslo iz tvornice, pritom zanemaruje zadovoljne korisnike klima po kojima pljuje, poput nas.

Koju li taj volju ima kad nas spominje u svakoj stranici ove teme, jedno te iste litanije i hrpa natipkanog srota od teksta, zali boze mog ekrana koji to smece od razmisljanja prikazuje meni da citam a i ostalima. Nasa mala papiga ove teme ♥

Maleni se uhvatio jednog koji isto nije zadovoljan i drzi ga se kao pijan plota, njegov jedini frendic. 

Zanemaruje x zadovoljnih korisnika brendova po kojima pljuje a u ovoj temi su.. Znaci on i jos jedan nezadovoljni vs koliko ono nas zadovoljnih? 

Najvise klima po zgradama su upravo brendovi koje pljuje, ako na 100 stanova imas 80 vivax/midea klima i od toga 7 ljudi nije zadovoljno, ne trebas napuhavati pricu kao sto to stalno bolesno opsesivno radis.

Ako od 20 ostalih stanova imas skuplje gree klime od kojih 1 nije zadovoljan ne trebas sutit o tome. Pitam se pitam, da je od toga 80 gree klima jel bi i dalje bio samo 1 nezadovoljan.. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.7.2023 0:05 (domac5).
10 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Pozdrav. Kupujem klimu i neznam što odabrati. Trebam split sistem s dvije unutarnje jedinice za hladiti cca 70 kvadrata. Kuća je nova i dobro izolirana i nalazi se na sjeveru Hrvatske, znači hlađenje cca 2 mjeseca godišnje. Grijanje mi netreba. Favorit mi je Toshiba jer takav split sistem imamo u prvoj kući, neka RAS -M.... Dali je Toshiba još uvijek dobra ko i ova naša stara od prije desetak godina ili im je kvaliteta pala? Pitao sam na par mjesta al mi sve to zvuči ko napuhani marketing. Koji model bi preporučili? Kakva su iskustva? Bitno mi je da je tiha... Hvala
15 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

pozz drustvo moze li preporuka klime do nekih 700-800 eura? hladio bih oko 70ak kvadrata... koliko sam citao da bi dovoljna bila neka 18ka?! za te pare koliko sam mogao vidjeti ne mogu uzeti mitsubishi ili daikin... kakve su haier klime? 

8 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav,

 

 

ne znam bavi li se tema samo zidnim klimama, ali trebao bi mi savjet oko prijenosne klime s obzirom da klasična klima trenutno nije opcija na lokaciji gdje živim, pa ako se netko susreo sa nekim modelom iz aktualne ponude dućana i kakva ima osobna iskustva općenito?

 

Meni generalno treba ohladiti prostor veličine oko 25m2, dakle dnevni boravak i spavaća soba.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice