Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.075.078
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

bio kod frenda 4 crtice antena iskra 54 brzina max 10, okrenemo na drugu stranu antenu, padne na 2-3 crtice signal preko onog huawei stats programa SINR 0 cak i - pokazuje al brzina preko 30.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zagi55 kaže...

Znate ono pravilo ne diraj dok radi ? E pa meni je dosad normalno sve radilo i idem instlairati update za router i evo brzine. Bravo ja bravo  

Edit: Kada se prekinula veza i ponovno uspostavila steam je počeo automatski skidati COH. Dobio sam mini-srčani. Sad kad sam ugasio steam vratila se prosječna brzina od 10 do 20 s max upload-om od 50. 

 

Ovo su sada mjerenja sa 3G mreže, probaj ručno vratiti na 4G.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
wAlpha kaže...
zagi55 kaže...

Znate ono pravilo ne diraj dok radi ? E pa meni je dosad normalno sve radilo i idem instlairati update za router i evo brzine. Bravo ja bravo  

Edit: Kada se prekinula veza i ponovno uspostavila steam je počeo automatski skidati COH. Dobio sam mini-srčani. Sad kad sam ugasio steam vratila se prosječna brzina od 10 do 20 s max upload-om od 50. 

 

Ovo su sada mjerenja sa 3G mreže, probaj ručno vratiti na 4G.

 Jesam ali isti rezultat. Kontaktirao sam službu za korisnike pa su proslijedili upit kolegama u odjel tehnike te će me kontaktirati. 

Edit: dodajem razinu signala s rutera.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2017 22:50 (zagi55).
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

brzina nakon nadogradnje

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
danmega kaže...

brzina nakon nadogradnje

 

 

 Oldy U jednoj Tele2 temi gdje si veličao Vip rekao si kako je nemoguće imati 0 ms ping na mobilnom internetu. Hmm... 🤔

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ping 0 ??

Ping is a simple echo protocol. Essentially you send a message to a server that contains the message "PING" and receive a copy of the message back. What this does is allows the program that sent the ping to calculate the "Round Trip Time" (or RTT) that it takes a packet to reach a particular server. That is, it calculates how long it takes for the packet to reach the server and to be sent back.
It's actually slightly more complicated, because when you ping something you actually send a whole bunch of these "PING" messages. You do this so you can average the results to get a more realistic measure of how long it took for the packet to reach the server. This can also be used to determine how stable your connection is, by measuring how many "PING" messages are dropped on sending. (I believe speedtest calls this "jitter" testing)
The RTT is usually measured in microseconds. So if you have a ping of 79 on speedtest.net that means for whatever server you were testing against it took an average of 79 ms for a packet to reach it and be sent back.
So what does this mean in terms of how good it is? Well it's hard to talk in specific terms because it really depends on what you are doing online (for instance, for gaming you usually want really low ping but for video streaming it doesn't matter as much). In general though I would go with these rules of thumb: less than 50ms ping is really good, less than 100ms ping is good to average, 150ms is where you are going to start having problems with games, and above 150 ms ping you may experience lag and such in games.
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...
danmega kaže...

brzina nakon nadogradnje

 

 

 Oldy U jednoj Tele2 temi gdje si veličao Vip rekao si kako je nemoguće imati 0 ms ping na mobilnom internetu. Hmm... 🤔

valjda je taj ping kako gdje bo

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 14:04 (danmega).
7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Od kako sam nadogradio ruter brzina je toliko usporila da je to nemoguce. Jedva prelazi 8Mbps. Prije je to islo do 30/35Mbps. Pucanje se rijesilo napokon ali pod koju cijenu haha. Ako ima tko kakvo rijesenje bio bih zahvalan. Ruter je prebacen na 4G only.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 14:32 (PlaYBoYcro).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
PlaYBoYcro kaže...

Od kako sam nadogradio ruter brzina je toliko usporila da je to nemoguce. Jedva prelazi 8Mbps. Prije je to islo do 30/35Mbps. Pucanje se rijesilo napokon ali pod koju cijenu haha. Ako ima tko kakvo rijesenje bio bih zahvalan. Ruter je prebacen na 4G only.

 Kod mene je bila oko 80 sada je slična tvojoj, al ne puca više.

All truly great thoughts are conceived by walking.
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja sam rijesio taj problem u vezi brzine tako da sam ga restartao. i vratila mi se brzina

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da da, resetirao sam i ja ali nema pomaka. Ako i kolega ima slican problem onda je to ocito do njih. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jel to dobro vidim, da je i Vip uveo nesto slicno?

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 16:10 (rebelsy).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

frend samo 100 GB po punoj brzini onda  brzina pada na 1 mbit/s od 00-8.00 nema ogranicena po pitanju prometa i brzine

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
rebelsy kaže...

Jel to dobro vidim, da je i Vip uveo nesto slicno?

Čitaj sitna slova. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Sto tocno? Nije mi jasno...

To sto je pavky napisao?

 

Ne kuzim onda zasto reklamiraju nesto kao "neograniceno"... debilizam

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 16:23 (rebelsy).
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

*Nakon potrošenih 100GB podatkovnog prometa, brzina se spušta na 1 Mbit/s. U slučaju potrebe za većim Internet brzinama od 1Mbit/s, preporučamo neku od dodatnih opcija koje će vam omogućiti maksimalno dostupnu brzinu. U periodu između 00 i 08 sati primjenjuje se neograničeni podatkovni promet bez ograničenja brzine.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
rebelsy kaže...

Sto tocno? Nije mi jasno...

To sto je pavky napisao?

 

Ne kuzim onda zasto reklamiraju nesto kao "neograniceno"... debilizam

Svaki put kad vidiš zvjezdicu na kraju rečenice, pogledaj dno stranice ili dokumenta.

 

Ah zašto, zbog marketinga, bolje prodaje, eto zašto...

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Mi ljudi smo takvi da kad piše neograničeno pitamo na tel pa koliko i onda nam kažu 1TB. I onda se žalimo, šta niste onda napisali tako. To nije neograničeno. A da su napisali 1TB bi bilo iu pa to je kao neograničeno. 😀😀
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zviznemte kaže...
Mi ljudi smo takvi da kad piše neograničeno pitamo na tel pa koliko i onda nam kažu 1TB. I onda se žalimo, šta niste onda napisali tako. To nije neograničeno. A da su napisali 1TB bi bilo iu pa to je kao neograničeno. 😀😀

 pa zato što u današnje vrijeme je sve u gigabajtima. skini igru za ps4 ode 50 giga, dnevni promet mi je oko 3 gige, puta 30 dana, pa računaj. 1TB isto nije FLAT, ali bar imaš lufta. a 100GB je danas malo.

 

a realno sa ovom brzinom koju ja postignem 14MB/s, mogu natuć 1.2 TB prometa u jednom danu da baš hoću.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
pavky kaže...

frend samo 100 GB po punoj brzini onda  brzina pada na 1 mbit/s od 00-8.00 nema ogranicena po pitanju prometa i brzine

 Pa i jest neograničen promet ništa krivo nisu napisali. U jednom danu potroši 100GB i do kraja mjeseca možeš skidati do mile volje nećeš ostati bez interneta! I nećeš ništa nadoplatiti na osnovnu cijenu.

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ja na mjesec potrošim do 350GB, a to samo zato jer nisu počele ove jesenske serije.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
zviznemte kaže...
Mi ljudi smo takvi da kad piše neograničeno pitamo na tel pa koliko i onda nam kažu 1TB. I onda se žalimo, šta niste onda napisali tako. To nije neograničeno. A da su napisali 1TB bi bilo iu pa to je kao neograničeno. 😀😀

 pa zato što u današnje vrijeme je sve u gigabajtima. skini igru za ps4 ode 50 giga, dnevni promet mi je oko 3 gige, puta 30 dana, pa računaj. 1TB isto nije FLAT, ali bar imaš lufta. a 100GB je danas malo.

 

a realno sa ovom brzinom koju ja postignem 14MB/s, mogu natuć 1.2 TB prometa u jednom danu da baš hoću.

 Tebi onda ovaj od VIP-a dođe ko naručen...potoršiš 84-93 gige, kako koji mjesec, i još ti ostane taman malo lufta :D

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
miki1981 kaže...

 Tebi onda ovaj od VIP-a dođe ko naručen...potoršiš 84-93 gige, kako koji mjesec, i još ti ostane taman malo lufta :D

 a tu negdje da... :D

 

cca 100GB cca 100GB
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

kako da se regam na moj tele samo sa pokucnim, ne mogu nigdje naci opciju

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dennocro kaže...

kako da se regam na moj tele samo sa pokucnim, ne mogu nigdje naci opciju

 pa normalno odeš na registraciju. broj telefona za pokućni ti piše na ugovoru negdje. i mislim da ti pošalju sms ili tako nešto ako se dobro sjećam za registraciju. i to je to.

 

https://moj.tele2.hr/register/

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 20:46 (ranko091).
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

vidis ugovor nisam ni gledao da ima br telefona. tnx

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ekipo, ste stavili novi FW?

EDIT: sry, nisam vidio da je vec stara vijest, meni danas stiglo pa mi je jos uvijek nova 

TiONiO
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 22:46 (Tionio).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Tionio kaže...

ekipo, ste stavili novi FW?

EDIT: sry, nisam vidio da je vec stara vijest, meni danas stiglo pa mi je jos uvijek nova 

Meni skroz stabiliziralo vezu, nije pukla od petka još.

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Svima nam je stabiliziralo vezu, samo je pitanje brzine haha :D

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
PlaYBoYcro kaže...

Svima nam je stabiliziralo vezu, samo je pitanje brzine haha :D

 meni jos zna pucat danas dva puta na cca pol minute, nisam bas siguran dali je prikladna usluga za online gaming ili torrente, skinut ce se torrent al ce i puknut možda 2 put tokom skidanja, brzina je cca 40 download sta to vrijedi bez stabilnosti

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2017 14:12 (danmega).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice