Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.071.370
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

dakle, nalazim se u dobroj situaciji što se čini brzina, sad sam u sve većoj iskušnji da uzmem taj pokućni

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dabar_solta_V2 kaže...
Ovde je obrnuta situacija, trotla se zimi da bi stedili struju a ljeti sve radi.

 Kod nas se stalno radi. di si stomorska ili gornje selo?

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
darkborg kaže...

uzmeš besplatni sim2go i testiraš iz prve ruke.

 Sam da vas upozorim net Tele2 na bonove je ograničen na 10mbps

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gornje ,odma ispod repetitora :) brzine su ovakve jer korristim stari zenfone 2 za ruter preko usb. kopa me da nabavim neki bjesni ruter s antenama i usmjerim mislim da bi ima 150 od sale . Uglavnom nemogu virovat da jos ima ljudi sta koriste tkom jedva 4 megabita bakar tu za skoro duplo novaca.
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Dajte mi neku antenu do 300kn s 7-8m kabla! Po mogucnosti da nije s ebaya.

Liverpool is not just a football club,its way of a life.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Malo da padobranski uletim,jel ima itko kombo Tele2+EvoTv pa da zna da li se može dobit to dvoje na probni rok od par dana,već neko vrijeme razmišljam o tome,Iskon mi ozbiljno ide na jajca ,ali nemam nikakvu vanjsku antenu pa me zanima kak bi radilo.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Kaže u pitanjima i odgovorima:

 

16. Gdje i u kojem roku mogu vratiti uređaje i otkazati ugovoreni paket?
Pokućni internet moguće je otkazati i vratiti unutar 14 dana od dana kupnje isključivo na Tele2
prodajnom mjestu. Evotv uslugu moguće je otkazati i vratiti unutar 14 dana od dana kupnje isključivo
na HP prodajnom mjestu.

 

Što se tiče signala, ako imaš TV s DVB-T2 tunerom, trebao bi vidjeti EVO TV kanale na TV-u, samo ti javlja da nemaš karticu za dekodiranje.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Aha,fala,malo zbunjuje to šta za Pokućni veli 5 dana,a za kombo 14.

Al dobro,mislim da ću se ovaj vikend poigrat sa time.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Bash kaže...

Dajte mi neku antenu do 300kn s 7-8m kabla! Po mogucnosti da nije s ebaya.

 ja ti doniram pcb antenu ili dvi sa 6 dbi sta sam nedavno da radit al nikako da je isprobam pošteno jer je kabel na kojemu se neće izgubit 6db na 10m bezobrazno preskup...

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Dobro ja ipak brzinu ne mjerim u kilobajtima kak sam gore skuzio. :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dabar_solta_V2 kaže...
Gornje ,odma ispod repetitora :) brzine su ovakve jer korristim stari zenfone 2 za ruter preko usb. kopa me da nabavim neki bjesni ruter s antenama i usmjerim mislim da bi ima 150 od sale . Uglavnom nemogu virovat da jos ima ljudi sta koriste tkom jedva 4 megabita bakar tu za skoro duplo novaca.

 Zato sam ja muku mučio sa signalom kad sam bio u stomorskoj čak iz splita mi je bio bolji signal. Imam ti ja Huawei 5186s-22a pa ako si zainteresiran...

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Hvala na ponudi al ipak ce ic neko polu custom rjesenje jer su ruteri visih klasa/brzina s vise ext antena bezobrazno preskupi..
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dabar_solta_V2 kaže...
Hvala na ponudi al ipak ce ic neko polu custom rjesenje jer su ruteri visih klasa/brzina s vise ext antena bezobrazno preskupi..

 al su i bezobrazne brzine...

12 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Moze li mi netko reci dali je ovaj ruter samo 3g ili i 4 g ???

 

https://edigital.hr/router/tp-link-tl-mr6400-3g-n300-multivan-mobil-router-p414677

robi
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

klikni na sliku kutije. 4G je.

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robif kaže...

Moze li mi netko reci dali je ovaj ruter samo 3g ili i 4 g ???

 

https://edigital.hr/router/tp-link-tl-mr6400-3g-n300-multivan-mobil-router-p414677

 4G ja ga koristim

12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Hvala

robi
6 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Mislio sam uzeti Tele2 pokućni internet. Pošto živim u Puli, ne znam kakva će mi brzina biti. Živi li netko u Puli tko koristi pokućni da mi kaže njegova iskustva? Kakav je pokućni za gaming? Pada li veza često? Živi li netko u gradovima gdje ima puno turizma (Pula, Rovinj, Poreč, Split, Dubrovnik, etc.)? Kakav je pokućni s onih 5gb, pa kasnije 2gb. Npr. Igram igru i pređem limit od 5gb, oni mi ugase internet zbog pređenog limita dok ja ne aktiviram to ponovno? Hvala :)

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Juksi kaže...

Mislio sam uzeti Tele2 pokućni internet. Pošto živim u Puli, ne znam kakva će mi brzina biti. Živi li netko u Puli tko koristi pokućni da mi kaže njegova iskustva? Kakav je pokućni za gaming? Pada li veza često? Živi li netko u gradovima gdje ima puno turizma (Pula, Rovinj, Poreč, Split, Dubrovnik, etc.)? Kakav je pokućni s onih 5gb, pa kasnije 2gb. Npr. Igram igru i pređem limit od 5gb, oni mi ugase internet zbog pređenog limita dok ja ne aktiviram to ponovno? Hvala :)

Ajde nemoj biti baš toliko lijen pa pročitaj prvu poruku u temi. Limit od 5 GB dnevno je za GOVORNE tarife, ne za mobilni internet.

 

I možeš uzeti uslugu na 5 dana probnog perioda pa isprobati.

6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robogo kaže...
Juksi kaže...

Mislio sam uzeti Tele2 pokućni internet. Pošto živim u Puli, ne znam kakva će mi brzina biti. Živi li netko u Puli tko koristi pokućni da mi kaže njegova iskustva? Kakav je pokućni za gaming? Pada li veza često? Živi li netko u gradovima gdje ima puno turizma (Pula, Rovinj, Poreč, Split, Dubrovnik, etc.)? Kakav je pokućni s onih 5gb, pa kasnije 2gb. Npr. Igram igru i pređem limit od 5gb, oni mi ugase internet zbog pređenog limita dok ja ne aktiviram to ponovno? Hvala :)

Ajde nemoj biti baš toliko lijen pa pročitaj prvu poruku u temi. Limit od 5 GB dnevno je za GOVORNE tarife, ne za mobilni internet.

 

I možeš uzeti uslugu na 5 dana probnog perioda pa isprobati.

 Ahaaaa, pa nemoj me napadati odmah :). Citao sam prije proslih dana, samo mi je to 5gb zapelo za oko :). Znam za tu uslugu na 5 dana probnog perioda, ostalo mi je još mjesec dana ugovora s Iskonom (nikome ne preporučam), pa bye bye :))))

11 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Dns dobio tata poruku od tele 2 pokucni 4g (1TB) + evo tv 205kn ili vam ga 230 dok se zbroji najam rutera... pa me zanima jel ima ko iskustva s time (vjerovatno cu uzet probni na 14 dana) ali me najvise zanima kolka je prosjecna brzina, jel je ping normalan i pito sam kaze da nema definirane minimalne brzine pa mi nije svejedno ako ce po losem vremenu bit socijalni net (ako uopce ovisi lose vrijeme).

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Mobilni internet ne može imati definiranu minimalnu brzinu jer se ista dijeli s drugim korisnicima koji su spojeni na istu baznu stanicu. To znači da ti danas recimo možeš imati 120 Mb/s, a sutra jedva 1 Mb/s. Dakle, brzina ovisi o uređaju koji se koristi, vremenskim uvjetima, te broju korisnika spojenih na baznu stanicu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 12:14 (Marko :D).
16 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Mada se slazem za vremenske uvjete i kvalitetu antene, nije istina da se ne moze odrediti minimalna brzina zbog toga sto svi korisnici dijele istu baznu stanicu. Potpuno slicno radi i klasicna DSL linija, koja se na kraju spaja na DSLAM kojeg dijeli veci broj korisnika. Propusnost DSLAMa na daljnju mrezu (npr. ATM) nije jednaka zbroju svih korisnickih DSL linija spojenih na njega, vec osjetno manja. Zbog toga se definira minimalna kvaliteta/brzina usluge, jer bi ona trebala biti na snazi kada svi korisnici istovremeno pokusavaju skinuti novi Star Wars film. 
Problem je sto telekomu nije u interesu odbacivati korisnike s bazne stanice u trenutku kada se kvaliteta usluge previse spusti. Al to ne znaci da tehnicki nebi bilo izvedivo, ili se nebi moglo definirati (te regulirati dodavanjem novih jedinica na baznoj stanici) :)

Why so serious???
 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cika Jova Zmaj kaže...

...nije istina da se ne moze odrediti minimalna brzina zbog toga sto svi korisnici dijele istu baznu stanicu...

Ne možeš uspoređivati mobilni internet i fiksni internet. Fiksni internet je stabilniji i ima konstantnu brzinu, dok se kod mobilnog interneta brzina mijenja ovisino o broju korisnika na baznoj stanici. Naravno, operater može reći da je minimalna brzina recimo 4 Mb/s, ali on to ne može garantirati. Tele2, a ni drugi operateri, ne mogu garantirati da će korisnik u vrijeme najvećeg korištenja interneta imati tu minimalnu brzinu jer netko u svakom trenutku može povući maksimalnu brzinu i zagušiti internet drugim korisnicima. Fiksni operateri limitiraju brzinu koju plaćaš dok ti mobilni operateri samo kažu da je brzina DO xyz Mb/s. To je zato što ti fiksni operateri naplaćuju brzinu, a mobilni operateri ti naplaćuju potrošen promet i daju ti maksimalnu moguću brzinu. Fiksni operateri vrlo vjerovatno imaju i veću propusnost nego mobilni operateri koji nude mobilni internet.

 

Prilično sam siguran da kada bi Vip i HT svima na fiksnim uslugama pustili maksimalnu brzinu interneta (tj. onu koju im infrastruktura dopušta), da bi došlo do nekakvog kaosa i usporavanja. Da je Tele2 svima ograničio brzinu na nekih 20 Mb/s, neka minimalna brzina bi se možda još (ALI možda) i mogla nekako odrediti, ali ovako kad ti daju maksimalnu moguću brzinu, naravno da će biti usporavanja i da je praktički nemoguće odrediti minimalnu brzinu.

 

Ako mi ne vjeruješ, imaš Tele2 Facebook stranicu, pa im pošalji upit koja im je garantirana minimalna brzina za pokućni internet. Imaj na umu da ona HAKOM-ova minimalna brzina od 1 Mb/s vrijedi samo za fiskne usluge.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 13:17 (Marko :D).
16 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kako se usluga naplacuje (po prometu ili brzini), je iskljucivo monetizacijski plan i nema puno veze s tim sto je s tehnologijom moguce. Cinjenica je da cijela infrastruktura kasni za apetitima telekoma. Nekoc je slican slucaj bio i s fiksnim linijama, pa je "prikladno" naplatna metoda takodjer bila bazirana na prometu umjesto brzini. 
Sto se tice enforceanja minimalne brzine na mobilnoj mrezi, van okvira Hrvatske, nekoc je postojala minimalna garantirana brzina na 3G mrezama (oprilike 1/4 maksimuma). U nekim trenutcima postojala je sansa da se isti model primijeni na 4G, al je onda napravljen ogromni nered kada su operateri poceli prodavati 4G LTE uslugu (krilatica koja garantira vecu maks brzinu u odnosu na 3G i nepoznatu minimalnu brzinu).. i sad smo tu gdje jesmo. 
Slazem se da s trenutnim stanjem T-Mobile, Vip i Tele2 ne mogu garantirati minimalnu brzinu usluge, ali to je vecinom zbog njihove latencije u unaprijedjenju infrastrukture. Zahtjev ili zelja za takvim necim nije nerazumna, potpuno je logicna i moguca.

Why so serious???
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Dinamičko smanjenje maksimalne brzine u svrhu osiguravanja minimalne brzine za sve korisnike je tehnički izvedivo, samo je pitanje opreme kojom operater raspolaže.

 

Problem je što kod mobilne mreže nemaš unaprijed poznat broj korisnika - oni su mobilni i u značajnoj mjeri im broj varira tokom dana, pa je planiranje potrebnih kapciteta značajno teže. Zbog toga ne možeš imati jednake raspone min-max, ali to ne znači da neki minimum ne možeš osigurati. Dodatno, za usluge poput pokućnog se može definirati da na registriranoj lokaciji imaš zagarantiranu brzinu, a u slučaju premještanja routera imaš best effort brzinu. Time bi operater znao bar dio fiksnih potrebnih kapaciteta.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja recimo više niti ne koristim 4G več 3G mrežu jer su mi brzine tog pokučnog prilično jadne 1-6 mbita i nestabilne.Dok su mi na 3G nešto bolje oko 7-12 mbita ali mi skoro svaki dan počne blokirati u slično vrijeme oko 17-20 i onda moram restartati ruter pa se onda opet stabilizira.Uglavnom loša iskustva imam do sada.Na žici sam imao stabilnih i sigurnih 10 a ovo je preloše.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Morat ce tele 2 zakupiti 800 ili 2600 MHz jos. Uglavnom kapacitete nekako.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Uglavnom navecer mi je u kuci pusiona. Morao bi bauljat negdje po Zagrebu i lovit brzinu. A da mi se ne. Naravno.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Uglavnom navecer mi je u kuci pusiona. Morao bi bauljat negdje po Zagrebu i lovit brzinu. A da mi se ne. Naravno.
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice