Kako najbolje spojiti? Šuma striborova rupica...

poruka: 5
|
čitano: 3.862
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kako najbolje spojiti? Šuma striborova rupica...

 

Pozdrav,

Kao što mi nick govori, nisam baš prepametan što se tiče ovih novih konektora itd...

Meni je najbolje bilo dok je bio samo coax, već me scart počeo zbunjivat :))

 

Naime, namjeravam si složiti HTPC sa matičnom : Intel DG45FC koja ima ove izlaze:

 - 8.1 channel (7.1) audio subsystem with five analog audio outputs and one optical S/PDIF digital audio output using the IDT 92HD73E audio codec

 - HDMI + DVI-I display ports

 

TV je LG 27LH4000, fullHD, 100Hz sa brdom konektora, pa evo slikice:

 

Imam još i staro technicsovo pojačalo sa brdom chincheva na koje bi spojio izlaz jer mi je zvuk super :)

 

TV je kabelska i zasad bi išla drito u televizor, jer neću uzimat (još) tuner karticu za HTPC. 

Znači, HTPC bi spojio na TV za sliku i zvuk, a bilo bi super da ga još mogu odvuć na lampaša (technics-chicnc) za zvuk.

 

Eto, svaka pomoć je dobrodošla...

 

I šlag za kraj (ovo je vjerojatno užasno glupo, ali ne postoje glupa pitanja, zar ne?)

- HDMI kabel nosi samo sliku ili i zvuk?

 

Tx veri mač!

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2009 8:56 (piglu).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako najbolje spojiti? Šuma striborova rupica.

-za HTPC (bar za sad) je ipak bolje rješenje normalna VGA, (pasivna), jer integrirana jednostavno nisu u istoj klasi.. tj. preslabo za HD-TV. Time eliminiraš ograničenje izbora, jer sve novije imaju DVI/HDMI izlaz i nema problema s recimo zvukom. (ali ploča je OK)

-HDMI prenosi sliku i zvuk, samo je problem s PC strane dali imaš spojen zvuk (ATI ima/nVidia interni kabel). U slučaju kad PC ne šalje zvuk preko HDMIja nego npr optical, onda ovisi o TVu dali nudi izbor kombinacija slika s HDMI + audio opt., to ugl. ne radi.

-Za konkretan primjer, nema problema i da, možeš spojiti pojačalo, radit će istovremeno... najlogičnije, dig./opt.)

Kabelska TV? Bnet? -TV tuner kartica onda nije dobar izbor, tj. možeš pratiti analogne, ali za digitalne moraš imati njihovu CI karticu... -kodirano je. A Kartica s CI čitaćem nisam vidio u ponudi (nekad davno je bilo za SAT..) Ima zasebnih CI, ali je ponuda kod nas katastofična (nema).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako najbolje spojiti? Šuma striborova rupica.

Hvala!

 

Samo mi nešto nije jasno. rekao si :

"možeš spojiti pojačalo, radit će istovremeno... najlogičnije, dig./opt"

Pojačalo nema digitalni ni optički ulaz, samo cincheve.

Pretpostavljam da mogu lineout odvuć na neki ulaz od pojačala preko 3.5mm->2 cinch kabla?

 

Kabelska je BNet. Kako bih onda riješio u budućnosti snimanje? 

Koliko vidim, njihov dekoder ima i coax out. što to ne bi mogao gurnuti u tuner karticu i vozdra? :))

15 godina
offline
RE: Kako najbolje spojiti? Šuma striborova rupica.

-može s 3.5-2Xcinch... x1/x2/x3 para ovisno dali želiš/možeš stereo, quad ili 5.1

Trenutno se emitiraju oba signala ali je pitanje dana/godine kad će nestati analogni uz razliku u ponudi programa. Bnet ima prijemnik s CI i karticom za dekodiranje, samo u tome je problem (svi programi su kodirani, nema FTA..).

Drugo rješenje je s tog prijamnika slati dekodirani signal na željeni uređaj (svejedno TV/PC) ali ti onda netreba tv-kartica (jer tuner nije potreban) nego samo video ulaz. Pošto sad VGA kartice nemaju analogne TV-in/out opet je rješenje tv-kartica -malo bezveze, ali je tako. Moguće je imati i ulaz preko HDMIa, ali zbog zaštite i opcija u driveru za sad nisam vidio da radi (tu je i pitanje standarda 1-1.4 i HDCPa). U tom slučaju i dalje programe biraš na prijemniku i koristiš njegov daljinski, dakle nikakve druge veze nema s PCjem (ili VCRom...). Na TVu je logično koristiti HDMI zbog rezolucije (na analognima je ograničeno), ali za sad razlika nije primjetna jer se programi još ne emtiraju u punoj kvaliteti... -posljedica je da često slika na LCD/plazma TVu izgleda lošije nego na običnom.

btw, ako TV ima utor za karticu, logično je izbaciti prijemnik ili tražiti dodatnu karticu...

 

dodatak, analogni dio još uvijek radi, pa preko njega može bilo koji tv tuner (analogni) primati nekodirani signal.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2009 11:39 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako najbolje spojiti? Šuma striborova rupica.
tv ima utor za karticu i dvb-t tuner, ali bnet, naravno, ima drugačiju karticu i ne žele dati karticu koju bi mogao gurnut u tv (pcmcia)

:(

puno ti hvala na odgovorima
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice