Koje 5.1 zvučnike za PANASONIC P42X10Y do 1500-180

poruka: 23
|
čitano: 6.370
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Koje 5.1 zvučnike za PANAS. P42X10Y do 1500-1800kn

Koje zvučnike bi mi predložili do nekih 1500-1800 kn (5.1) za plazmu Panasonic P42X10Y, da li je bolje ići na kućni kino ili samo zvučnike pošto mi je TV spojen s računalom i sve mi ide preko njega?? Hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koje 5.1 zvučnike za PANAS. P42X10Y do 1500-18
recoba20 kaže...

Koje zvučnike bi mi predložili do nekih 1500-1800 kn (5.1) za plazmu Panasonic P42X10Y, da li je bolje ići na kućni kino ili samo zvučnike pošto mi je TV spojen s računalom i sve mi ide preko njega?? Hvala!

Ja bih na tvom mjestu išao na ovo: http://www.eu.onkyo.com/products/HTX-22HD.html

 

2.1 je sustav, ali ima 5.1 pojačalo tako da možeš dokupiti još 3 zvučnika za 5.1. Inače je Onkyo vrlo respektirana firma u audio svijetu tako da joj puno više vjerujem nego Sonyju, LG-u i sličnim proizvođačima kućnih kina, i s ovim sustavom možeš spojiti i HDMI direktno s kompa i preko njega da ti ide i zvuk i slika, a i dodatne izvore zvuka, recimo TV itd, ima i Audyssey automatsku kalibraciju zvuka i takve điđe miđe koje s običnim kućnim kinima nećeš dobit. Ovdje: link je na popustu sa 2990 na 1990 kn tako da je po meni odlična kupovina, ako se možeš malo rastegnuti s novcima. Pogledaj ovdje recenziju (sa opcionalnim setom 3.0 zvučnika za puni 5.1 sustav): http://www.trustedreviews.com/home-cinema/review/2009/08/18/Onkyo-HTX-22HD---SKS11-Surround-Sound-System/p1

 

Ako ti ne paše ta kombinacija, pogledaj kućna kina razna ako namjeravaš spajati i da ti zvuk ide s TV-a na njih, ili PC zvučnike ako ti ne treba opcija spajanja više izvora, vidim da su ljudi vrlo zadovoljni sa Genius zvučnicima u zadnje vrijeme pa možda neki njihov 5.1 sustav, najskuplji je koliko vidim malo ispod 1000 kn. Pričekaj, možda ti se javi netko tko ima neko dobro kućno kino u tom rasponu, ja se njima ne bavim baš pa ne znam šta valja od toga.

 

edit: nadam se da sam bio od nekakve pomoći i da te nisam samo još dodatno zbunio ;)

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2010 19:25 (Mirko935).
15 godina
neaktivan
offline
Koje 5.1 zvučnike za PANASONIC P42X10Y do 1500-180

hvala ti majstore, u prvom planu su mi nekakvi zvučnici koje mogu direktno spojiti na plazmu, ili u drugom slučaju nekakav kućni kino tipa : LG HT554TH  koji mi prefantastično izgleda - samo ne znam kakva su iskustva s tim ??

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koje 5.1 zvučnike za PANASONIC P42X10Y do 1500
recoba20 kaže...

hvala ti majstore, u prvom planu su mi nekakvi zvučnici koje mogu direktno spojiti na plazmu, ili u drugom slučaju nekakav kućni kino tipa : LG HT554TH  koji mi prefantastično izgleda - samo ne znam kakva su iskustva s tim ??

Koliko vidim, taj sustav ima stereo analogne ulaze koje možeš spojiti na izlaz na TV-u, i optički ulaz koji možeš spojiti na komp, samo provjeri imaš li optički izlaz na matičnoj (ili zvučnoj, ako imaš dodatnu zvučnu). I sad čitam negdje da ne može dekodirati DTS što bi ti mogao biti problem jer puno HD filmova na internetu danas ima DTS zvuk. No sad sam probao i AC3 filter ga može prekodirati pa možeš tako taj problem izbjeć, ako ćeš znat to složit. Što se tiče zvuka, bilo bi najbolje da odeš u neki dućan koji ih drži pa pitaš da ga spoje da vidiš kako zvuči, valjda će ti htjet to napravit.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koje 5.1 zvučnike za PANASONIC P42X10Y do 1500

Hvala ti.. :)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koje 5.1 zvučnike za PANASONIC P42X10Y do 1500

A reci mi, molim te, kako s AC3 filterom prekodirat zvuk da mi ide na svih 6 zvučnika jer mi sad ide na FRONT, FRONT L, FRONT R i Woofer, kupio sam LG HT554TH i spojio ga s PC-jem pomoću optičkog kabela, pokušavam gledati brrip film..

 

hvala unaprijed!

14 godina
neaktivan
offline
RE: Koje 5.1 zvučnike za PANASONIC P42X10Y do 1500

Pretpostavljam da taj rip ima zvuk u 5.1 AC3 ili DTS formatu. Evo na slikama kako izgleda konfiguracija da bi ti rekodirao DTS u AC3 a AC3 puštao onakav kakav je izvorno (tzv. passthrough).

Main Main
SPDIF SPDIF
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koje 5.1 zvučnike za PANASONIC P42X10Y do 1500
Mirko935 kaže...

Pretpostavljam da taj rip ima zvuk u 5.1 AC3 ili DTS formatu. Evo na slikama kako izgleda konfiguracija da bi ti rekodirao DTS u AC3 a AC3 puštao onakav kakav je izvorno (tzv. passthrough).

Ništa prijatelju, sve am tako namjestio ali opet ništa :(

 

svejedno ti hvala na trudu i želji da mi pomogneš! RESPECT

14 godina
neaktivan
offline
RE: Koje 5.1 zvučnike za PANASONIC P42X10Y do 1500
recoba20 kaže...
Ništa prijatelju, sve am tako namjestio ali opet ništa :(

 

svejedno ti hvala na trudu i želji da mi pomogneš! RESPECT

Možda je glupo pitanje, ali jesi siguran uopće da na tom dijelu film ima zvuk koji bi trebao ići na stražnje zvučnike?

 

Nemoguće da ne radi, ali fakat ;) Provjereno, a moj receiver piše točno koji je format, koliko kanala itd. Probaj testirat s nekim THX demo DVD-om, oni sigurno imaju zvuk na svim kanalima.

 

Piše li ti negdje na kućnom kinu kakav signal dolazi u njega? Je li Dolby Digital (AC3)? I rade li ti ti zvučnici kad staviš DVD u kućno kino, znači ne preko kompa nego u njegov player?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koje 5.1 zvučnike za PANASONIC P42X10Y do 1500

Kad stavim DVD u player zvučnici rade, nisam probao sa jednim filmom nego s hrpom filmova (avatar, npr.)

 

DOLBY DIGITAL PRO LOGIC II signal

14 godina
neaktivan
offline
RE: Koje 5.1 zvučnike za PANASONIC P42X10Y do 1500
recoba20 kaže...

Kad stavim DVD u player zvučnici rade, nisam probao sa jednim filmom nego s hrpom filmova (avatar, npr.)

 

DOLBY DIGITAL PRO LOGIC II signal

Ok, znači stvar je očito u kompu...

 

Vidiš li na njemu negdje koliko kanala signal ima? Dolby Pro Logic II je zapravo dekoder, a ne vrsta signala, i koristi se obično za upconvertanje 2.0 signala u 5.1, tako da mi ovo zvuči kao da ti komp pušta stereo zvuk a kućno kino ti ga dekodira u 5.1. Šta ti piše kad staviš DVD sa Dolby Digital zvukom? Jesi provjerio konfiguraciju zvučne u Control Panelu? Negdje bi trebao prozor kao na slici dolje. Čuješ li zvuk iz svih zvučnika kad stisneš Dolby Digital i Test tu?

 

edit: Sad sam vidio onu tvoju drugu temu i da ti test radi. Onda je stvar u playeru kojeg koristiš. Očito on dekodira AC3 ili DTS i šalje PCM 2.0 zvuk u tvoje "kino". Probaj za početak s nekim DVD-om od tih za koje kažeš da ti rade u DVD playeru i pokreni ih sa PowerDVD-om (ili WinDVD-om), u opcijama za zvuk imaš ekran kao na drugoj slici dolje. Ti umjesto "Use HDMI" trebaš stavit "Use SPDIF" i ovu drugu opciju isto kako je meni. Ako ti to proradi onda treba vidit u playeru s kojim gledaš ripove, mora da je u njemu stvar.

 

Btw, radi li ti DTS test? Možda je onaj lik koji je rekao da ne radi DTS zabrijao nešto.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2010 1:00 (Mirko935).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koje 5.1 zvučnike za PANASONIC P42X10Y do 1500

Hvala ti od sveg srca prijatelju na trudu. Sad sam na poslu ali čim dođem kući probat ću sve ovo što si mi napisao. To i mene čudi. Kad pustim test u Control panelu zvuk ide iz svakog zvučnika, ali kad pokrenem rip u BSplayeru - samo osnovni prednji zvučnici daju zvuk..

 

DTS test mi ne radi.. :(

 

p.s. koji player bi mi preporučio za brrip?

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2010 8:19 (recoba20).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koje 5.1 zvučnike za PANASONIC P42X10Y do 1500
Nije strasan problem za DTS, nije prevelika razlika u zvuku, samo ces morat AC3Filter konfigurirati da ga prekodira u AC3. Ali trenutno bih ja rekao da tebi uopce ne dolazi ni DTS ni AC3 zvuk do AC3Filtra, ona gore konfiguracija bi ti inace morala raditi. I nije to nista cudno, vecina playera je konfigurirana tako da dekodira AC3 i DTS zvuk, a mi to zelimo izbjec. Ja koristim K-Lite codec pack i Media Player Classic koji dolazi s njim za gledat sav video na kompu, on mi se pokazao najboljim zbog drugih stvari, pogotovo BDripova (BD je inace kratica za BluRay Disc, no nije bitno :p), ali ovo mozes namjestit u svakom playeru. Ako hoces, budem kasnije instalirao BSplayer pa vidio tocno kako on treba bit slozen.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koje 5.1 zvučnike za PANASONIC P42X10Y do 1500

Aj molin te prijatelju ako ti nije problem pa da već jednom sve proradi kako valja..

 

p.s. što se tiče BDRip/BRRip - znam kraticu za Blu Ray :) ali na netu imaš puno puno više filmova u BRRip formatu nego BDRip formatu - odnosno tako su označeni..

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2010 13:17 (recoba20).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koje 5.1 zvučnike za PANASONIC P42X10Y do 1500

Ovaj BSplayer je malo neposlušan program. Stavim mu sve kako treba ali on neće da sluša. Nakon malo borbe s njim sam ipak uspio. Uglavnom, trebaš pod Options>Preferences postavit kao na prvoj slici dolje, no meni nije proradio odmah preko AC3Filtera, ne znam zašto, nego sam morao prvo prebacit na ffdshow Audio Decoder, onda sam ga restartao, proradio je preko ffdshowa, i onda kad sam prebacio na AC3Filter je počeo slat AC3 kako treba preko njega. I sad više ne sluša ako ga hoću stavit na ffdshow Audio Decoder. Neodlučan A AC3Filter postavi kao na onim mojim slikama iz onog gore posta. Meni tako radi perfektno, AC3 je na passthrough a DTS rekodira u AC3 i šalje ga dalje u receiver.

 

Ako i dalje neće, probaj još i onu opciju na drugoj slici stavit na SPDIF iako kod mene ta opcija uopće ne radi. Ne znam jesam li u ovoj priči ja lud ili taj player, ali nema veze. Belji se

 

Ima još jedan ekran koji bi mogao biti bitan. Audio>Output. Ako s ovim gore još uvijek ne uspiješ onda stavi tu "DirectSound: (ime tvoje zvučne) SPDIF."

 

I javi jesi li uspio pa ćemo smislit još nešto ako nisi Namigiva

 

edit: Još da sam stavio slike... Sorry, evo ih sad Osmijeh

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2010 16:28 (Mirko935).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koje 5.1 zvučnike za PANASONIC P42X10Y do 1500

prijatelju nisi uploadao sliku kako postaviti Options>preferences :(

14 godina
neaktivan
offline
RE: Koje 5.1 zvučnike za PANASONIC P42X10Y do 1500

Nisi vidio da sam ga editirao? Evo i treći dio, Audio>Output. Ovdje bi trebao DirectSound: Digital Audio (SPDIF) staviti. I moraš restartat BSplayer da bi on ikakvu promjenu napravio.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koje 5.1 zvučnike za PANASONIC P42X10Y do 1500

Jooooooooj, brate sve sam probao 100 puta i ništa. Kad film prebacim na stick ili spržim na dvd i pokrenem direktno na player imam savršen 5.1 zvuk, ali ako hoću s PC-ja direktno, ništa od 5.1. Nemam pojma više što da probam, koji player (software) koje kodec-e koje filtere, ništa više ne znam :(((

14 godina
neaktivan
offline
RE: Koje 5.1 zvučnike za PANASONIC P42X10Y do 1500

Ajde probaj s PowerDVD-om, on ima 2 opcije za zvuk, nemaš šta fulat i meni je proradio iz prve čim sam stavio Non-decoded opciju, stavio sam ti pred par postova sliku. Stavi neki film s Dolby Digital, tj. AC3 zvukom.

 

Jesi probao možda s K-Lite (full) packom i MPC-om? On mi je čim sam ga instalirao sam počeo koristit AC3Filter za zvuk, iako je moguće da sam ga u instalaciji tako namjestio, ne sjećam se više točno. Onda ćeš još samo morat AC3Filter složit.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koje 5.1 zvučnike za PANASONIC P42X10Y do 1500

Majstore, po ko zna koji put sam pregledavao kako si namjestio MAIN i SPDIF kartice u AC3 filteru i vidim jednu, vjerujem veliku, razliku: kod tebe tamo gdje se stavi kvačica kod "Output formata" (odmah na vrhu lijevo) piše Use SPDIF(AC3 encod , a kod mene piše Use SPDIF (disabled) - mislim da je caka u tome -> kako to disabled maknuti??

 

edit: pogledaj što mi piše kod "DECODER INFO" :

 

Input format: AC3 - 48000
User format: PCM16 - 0
Output format: PCM16 Dolby ProLogic II 48000

Use SPDIF
  SPDIF status: Disabled (Do not encode stereo PCM)  -> ima li tu nešto krivo??
  SPDIF passthrough for: AC3
  Use AC3 encoder (do not encode stereo PCM)
  Check SPDIF sample rate (allow: 48kHz)
  Query for SPDIF output support

 

 

---------------------- dok kod tebe za status piše:

 

SPDIF status:AC3 encode

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2010 20:41 (recoba20).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koje 5.1 zvučnike za PANASONIC P42X10Y do 1500

Prijatelju moja napokon smo ja i ti ovo riješili. Skužija san glavni problem kad sam uvidio ono što sam ti napisao u prethodnom komentaru - SPDIF status: Disabled, u verziji BSPlayera koju sam imao zbog nekog buga nisam mogao uključiti kod AUDIO CHANNELS opciju ENABLE S/PDIF OUTPUT, skinuo sam drugu verziju i pomoću tvojih natuknica i komentara sam namjestio postavke i eto 5.1 zvuka... :)))))))))

 

 

Od sveg srca ti hvala prijatelju na tolikom trudu!!  HVALA HVALA HVALA HVALA OD SVEG SRCA!!!!  Stvarno si čovik i po!

14 godina
neaktivan
offline
RE: Koje 5.1 zvučnike za PANASONIC P42X10Y do 1500

Nema na čemu, drago mi je da si uspio, budeš platio pivu Namigiva

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koje 5.1 zvučnike za PANASONIC P42X10Y do 1500

Može čovik kad navratiš do Dalmacije! Namigiva

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice