Router/Extender/nešto - s manjom potrošnjom

poruka: 3
|
čitano: 739
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Router/Extender/nešto - s manjom potrošnjom

Pozdrav, 

upravo nešto gledam, i skuzio sam da mi modem/router troši struje skoro kao i dvokrilni frižider. Znaci u 7 mjeseci, frižider je potrošio 180 kWh a router 130 kWh. Plus, sto svake dvije godine mjenjam internet providera, pa sve uredaje moram ponovo spajati i zezati se s time. Pretpostavljam da najvise struje router trosi kada je upaljen WiFi, ali to je neizbjezno. Ali kada je vec tako, mislio sam sloziti kombinaciju, nesto kao da router od internet providera bude samo mreznim kablom spojen na moj router/extender/nesto, sa ugasenim WiFi-jem, a da taj moj router ili sto vec, ima ukljucen WiFi i da na njega spajam sve sto trebam, zicano i bezicno. Tako kada promjenim providera, spojim moj router/nesto na modem/router, i sve je vec nastimano. 

E sad, kad vec planiram kupnju neceg novog, koje su najbolje opcije?

 

Znaci taj neki router/switch/nesto bi trebao imati:

 

Mogucnost spajanja dosta WiFi uredaja (pametne uticnice, salteri, mobiteli, tableti, ono, ima toga stvarno hrpa)

Posto vecina tih uredaja ne podrzava drugo nego WiFi 4 standard, da ima opciju vise mreza, sa vise standarda - WiFi 4 i 5 pozeljno bi bilo i 6

Filtriranje po mac adresama

Mogucnost da bude spojen preko VPN (ne da se ja spajam na router preko VPN izvana, nego da cijeli promet bude preko VPN, ali neko jednostavno sucelje, ono, sad spoji preko VPN, i na klik da vise nije, ili tako nesto)

Po mogucnosti da mi javi kada se spoji neki novi uredaj na mrezu

Eventualno da mi mjeri promet sveukupno i pojedino po uredaju

ono, sto vise opcija to bolje

 

ali dosta bitna stavka je da trosi sto manje struje. 

 

Jel postoji tako nesto ili su to puste zelje samo?

 

 

 

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Router/Extender/nešto - s manjom potrošnjom

Prvo, ti si bolestan čovjek. 

 

Drugo, kako znaš da će ti drugi router trošiti manje?

 

Ovo je cca 25W ako sam dobro izguglokalkulirao.

marching up and down the squaaare
2 godine
offline
Re: Router/Extender/nešto - s manjom potrošnjom
ninotocka kaže...

Prvo, ti si bolestan čovjek. 

 

Drugo, kako znaš da će ti drugi router trošiti manje?

 

Ovo je cca 25W ako sam dobro izguglokalkulirao.

 Prvo, ne petljaj se u moje dijagnoze, to je izmedu mene i mojih 6 drugih osobnosti i psihijatra 

 

Drugo, ne znam. Nadam se da ima neko rjesenje koje ce trositi manje. Mozda netko zna neku opciju koja to moze? Ili ima carobni stapic, u tom slucaju imam ja jos neke zelje, neka posalje PP za detalje 

 

Da, znam. Zato i pitam.....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice