Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.546
|
čitano: 14.322.035
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ima brdo 4k sadržaja na youtubeu. A što se dijagonale tiče, jedino pravilo je: što veća to bolja.

Potpis!
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Ezio kaže...

Ima brdo 4k sadržaja na youtubeu. A što se dijagonale tiče, jedino pravilo je: što veća to bolja.

 To nije sadržaj. To su većinom reklamno promotivna videa koja nisu zaslužila da se vrte na 4K. A ono šta je korisno to nije ni full HD. A u krajnju ruku upitno je koliko će jubito biti besplatan, već maltretiraju sa reklamama, šuška se da će se uvest nekakva članarina, a onda doviđenja.

14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
mrki_tua kaže...
Ezio kaže...

Ima brdo 4k sadržaja na youtubeu. A što se dijagonale tiče, jedino pravilo je: što veća to bolja.

 To nije sadržaj. To su većinom reklamno promotivna videa koja nisu zaslužila da se vrte na 4K. A ono šta je korisno to nije ni full HD. A u krajnju ruku upitno je koliko će jubito biti besplatan, već maltretiraju sa reklamama, šuška se da će se uvest nekakva članarina, a onda doviđenja.

 Ima tisuće videa u 4k rezoluciji na youtubeu. Ljudi već odavno snimaju 4k kamerama. Nisu filmovi, nisu serije ali ne može se ignorirati.

Potpis!
13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Uzeo ovaj tv za 4500kn u elipsu...http://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-47PFK7179/

 

Sad je 5500kn,tako da ne kupujte...vjerovatno će opet bit za 4.5k...

 

http://www.imagebam.com/image/c24fe2421395462

 

Inače prezadovoljan slikom...odličan tv ali kažem,poskupio 1000kn iz neznam kojeg razloga.

SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Molim preporuku za televizor od 65'' do 2000 eur:

 

Phillips 65PUS9109/12

2000 EUR

 

Panasonic TX-65C320E

1500

 

ili neki od ovih: ostalo

 

Hvala puno unaprijed. Kopao sam na HD Televiziji, ali ne nalazim recenziju niti jednog televizora od navedenih, a i ima samo par njih dijagonale od 65''.

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2015 21:32 (Thoroughbred).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozdrav, namjeravam kupiti novi TV, pa me zanima mišljenje o sljedećem:

http://www.elipso.hr/audio__video/te...IPS-50PFH4309/

budžet mi je 3500kn, a htio bih čim veću dijagonalu i naravno što je moguće bolje specifikacije uz to..

 

imate li koji bolji za predložiti možda ili je ovo ok odabir?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Rainalcar kaže...

Molim preporuku za televizor od 65'' do 2000 eur:

 

Phillips 65PUS9109/12

2000 EUR

 

Panasonic TX-65C320E

1500

 

ili neki od ovih: ostalo

 

Hvala puno unaprijed. Kopao sam na HD Televiziji, ali ne nalazim recenziju niti jednog televizora od navedenih, a i ima samo par njih dijagonale od 65''.

 

 

 Definitivno taj Philips, UHD je pozeljan na takvoj dijagonali a vidim da je nabrijan sa svim mogucim fičurima plus Ambilight sa 4 strane...

 

Panasonic je FHD stoga on otpada...

11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

 Opisi malo media player i smart platformu, dali je fluidna i kako cita najbitnije formate pogotovo DTS...kakav je 3D..

13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Smart tv je iznenađujuće brz...ovo ostalo provjerim,za vikend...tek uselio,tek spojio...

SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

i web preglednik dali ucitava stream sa flash stranica itd...

11 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozdrav svima

 

Imam PHILIPS 55PFK7179 negdje 8 mjeseci i u zadnje vrijeme mi se javlja problem da nađem TV ujutro da radi. A uredno sam ga ugasio večer prije.

I zna se ponekad dogoditi restart TV-a samo od sebe i kad se upali radi opet normalno. Nema pravila kada se to dogodi, samo od sebe.

 

Jel imao tko slične probleme, neznam što bi probao osim voziti u servis, imam garanciju. Ali ako tko ima kakav prijedlog da probam prije nego ću tu mrcinu morati tegliti do servisa :(

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Kupujem TV veličine maksimalno 48'' 50'' i ovaj samsung mi je prvi izbor. Da li ima neki bolji za tu cijenu ili je ovo najbolje.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

ako ciljas na UHD vrlo vjerojatno je taj samsung best buy, no vrijedi pogledati panasonic UHD sa vecim ekranima

 

http://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-lcd-tv.aspx#conditions=01-Proizvodjac.Panasonic/07-HDTV.ULTRA--HDTV

13 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
roby27 kaže...

i web preglednik dali ucitava stream sa flash stranica itd...

 Eee to nisam probao...budem.

SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
13 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
roby27 kaže...
Rainalcar kaže...

Molim preporuku za televizor od 65'' do 2000 eur:

 

Phillips 65PUS9109/12

2000 EUR

 

Panasonic TX-65C320E

1500

 

ili neki od ovih: ostalo

 

Hvala puno unaprijed. Kopao sam na HD Televiziji, ali ne nalazim recenziju niti jednog televizora od navedenih, a i ima samo par njih dijagonale od 65''.

 

 

 Definitivno taj Philips, UHD je pozeljan na takvoj dijagonali a vidim da je nabrijan sa svim mogucim fičurima plus Ambilight sa 4 strane...

 

Panasonic je FHD stoga on otpada...

 Ok. Dakle, s linka ništa? I nema ih puno ako označim UHD, samo pet. Sviđa mi se taj ambilight, dobra fora. Ako bi mogao samo pogledati još tih pet, čisto da vidiš da mi ne promiče nešto ekstra dobro?

14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Razer_Copperhead kaže...

Kupujem TV veličine maksimalno 48'' 50'' i ovaj samsung mi je prvi izbor. Da li ima neki bolji za tu cijenu ili je ovo najbolje.

 

Imam taj 55'' i super je TV. Inače, imaš i jeftinijih, seriju HU7500. Taj bi bio best buy. Prošlogodišnji model, nije Tizen ali je par tisuća jeftiniji.

Potpis!
13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Tv + projektor testiranje

 

http://www.imagebam.com/image/51797e421973733

SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
roby27 kaže...

ako ciljas na UHD vrlo vjerojatno je taj samsung best buy, no vrijedi pogledati panasonic UHD sa vecim ekranima

 

http://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-lcd-tv.aspx#conditions=01-Proizvodjac.Panasonic/07-HDTV.ULTRA--HDTV

50'' je maksimalno koliko bih išao. Najbitnija mi je kvaliteta slike i da ne moram puno petljat po postavkama oko nje. Da li je ovaj panasonic možda bolji od samsunga što se tiče slike?

Ezio kaže...
Razer_Copperhead kaže...
...

Imam taj 55'' i super je TV. Inače, imaš i jeftinijih, seriju HU7500. Taj bi bio best buy. Prošlogodišnji model, nije Tizen ali je par tisuća jeftiniji.

Čitao sam što ste pisali nekoliko stranica prije i to je dosta pomoglo u odluci.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2015 23:25 (Razer_Copperhead).
9 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozdrav,

 

Planiram u subotu u nabavu manjeg TV-a za drugu sobu, ovo je suženi izbor pa vas molim preporuku:

 

  • Samsung 32J5502 – 2.999 kn
  • Samsung 32J5572 – 2.899 kn
  • Samsung 32H6200 – 2.799 kn
  • Samsung 32H5000 – 2.399 kn
  • Samsung 32J5100 – 2.299 kn

 

Inače odabir je bio 32H6200 ali imaju akciju na ostale modele u Sancta Domenica pa bi uzeo ukoliko je bolje.

 

Isključivo bitna kvaliteta SD/HD slike, smart platforma, povezivost, itd. nebitni (ide RPi2 na njega). Montaža ide na zid. Ako ima nešto bolje u tom cjenovnom rangu dobavljivo u Areni (Elipso, Sancta Domenica, itd.) može preporuka.

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

panasonic opcenito ima vrlo dobro procesiranje slike, stavio sam ti link pa ga mozes ici pogledati uzivo....ipak je dosta velika razlika u cijeni a veci ekran...

 

HU7500 imas samo 65 velicini i trenutno je na akciji u elipsu, 55 HU7500 imas u SD, dobra je akcija na 65 HU8500, HU7200 je curved model, rasprodaja starih 2014 modela...svejedno HU7500 ima odlicnu sliku i evolution kit s kojim mozes nadograditi tv, nisam siguran dali moze i cijela smart platforma biti nadograđena ako se to promjeni... 

15 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ipak mislim da cu uzet samsunga. Panasonic ima proširen spektar boja pa ne znam jedino zbog toga?!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Pozdrav svima,trebao bi preporuku TV-a do 3100kn max.

Barem 40"

Hvala
robimarko@gmail.com
12 godina
protjeran
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Pozdrav svima.
Nanjeravam kupiti ovaj tv PHILIPS 3D LED TV 55PFS6909/12
Pa da čujem malo kakve kvalitete je ovaj tv.Uglavnom kupujem zbog kvalitete slike,drugo mi ne treba.
Hvala na odgovorima.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Planiram uzeti novi tv, pa sam gledao malo online po trgovinama i našao ova dva: Philips 42PFT6309/12 i SAMSUNG UE40H6200.

 

Oba su manje više ista, i oba imaju ono što bi meni trebalo, dvb-t2, smart tv, oba imaju 3d, koji mi i nije toliko bitan, al kad se već nudi, što da ne no ovaj Phillipsov je za neka 2 inča malo veći i za nekih 200 kn jeftiniji + taj neki Ambilight, i još gratis 4 3D naočala, jedino me koči oko Phillipsa marka njihova u koju nešto i nemam povjerenja koliko u Samsugna, a i po internetu gleda da je svugdje tako i da ovaj Samsung ima bolju kvalitetu slike od Philipsa, što bi mi vi preporučili da kupim?

 

P.S.  Sad sam naletio i na ovaj Toshiba 42L7453DG a ima i

pa može i ovaj ući u razmatranje, ali i s njim ista stvar kao sa Philipsom.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
markosavic14 kaže...

Planiram uzeti novi tv, pa sam gledao malo online po trgovinama i našao ova dva: Philips 42PFT6309/12 i SAMSUNG UE40H6200.

 

Oba su manje više ista, i oba imaju ono što bi meni trebalo, dvb-t2, smart tv, oba imaju 3d, koji mi i nije toliko bitan, al kad se već nudi, što da ne no ovaj Phillipsov je za neka 2 inča malo veći i za nekih 200 kn jeftiniji + taj neki Ambilight, i još gratis 4 3D naočala, jedino me koči oko Phillipsa marka njihova u koju nešto i nemam povjerenja koliko u Samsugna, a i po internetu gleda da je svugdje tako i da ovaj Samsung ima bolju kvalitetu slike od Philipsa, što bi mi vi preporučili da kupim?

 

P.S.  Sad sam naletio i na ovaj Toshiba 42L7453DG a ima i

pa može i ovaj ući u razmatranje, ali i s njim ista stvar kao sa Philipsom.

 

 Phillips ima IPS panel znači loš kontrast bolji kut gledanja, Samsung sa VA panelom ima opcenito bolju silku ali manji kut gledanja. Toshiba je isto IPS najvjerojatnije radi ovih 42".

8 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Isplati li mi se uzeti onda Samsung ili razlika u kvaliteti između IPSa i VA nije tooliko vidljiva, jer ja ću ga koristiti uglavnom za gledanje dvbt/dvbt2 kanala i ponekad da spojim laptop na njega pa neki film s neta. Još ovaj Philips ima i Ambilight i 4 3d naočala, a i jeftiniji je nekih 200 kn pa me to još dodatno privlači. Treba mi kvalitetan tv, koji će mi godinama trajati, a ni ne znam kakva je razlika u proizvodnji ovih modela?

12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ja bi osobno uzeo Samsunga  s tim da uzmi u obzir da ovaj model  ne dolazi sa 3d naočalama, za razliku od h6400.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Taj model mi ne ulazi u cijenovni rang, onda ću ipak Philipsa uzet, taj mi je nekako kad se sve sagleda i najbolji izbor i omjer uloženo/dobiveno. Hvala :)

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

koji tv bi bio najbolji do 4500 kn? udaljenost od kutne do tv-a je nekih 4-5 metara, cilj je da je što veći, al opet i da ima dobru sliku, a i po mogućnosti da je smart tv, kaj se uopće mora gledati kad se kupuje tv? 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice